Τι ζώδιο είστε;

Καθόλου δεν ξεχνώ μπαχαρ αλλά γνωρισαμε και ανθρώπους με ήθος όπως ο Σπυρος Μπιμπιλας ( που ειλικρινά δεν ήξερα πως ήταν τόσο καλός άνθρωπος). Εγώ τον λατρευα τον Μαικλ μέχρι που ήρθαν οι αποκαλύψεις και έμεινα...
Όσον αφορά τον Μάικλ Τζάκσον.. μη δίνεις και πολλή σημασία στις υποτιθέμενες "αποκαλύψεις". Ποτέ δεν με έπεισαν όλα τα στημένα που έβγαλαν για εκείνον (αλλά και για άλλους, πιο εγχώριους). Μέχρι που είδα σήμερα αυτό το βίντεο και έχασα πάσα ιδέα:
 
Ενταξει, ο ενας Διδυμος μιλαει, το δεχομαι. Ο αλλος τι κανει;
Επισης, χαιρομαι που μαθαινω για τη συγκινηση του ενος Ιχθυος. Πολυ θα ηθελα ομως να μαθαινα και για τον αλλον Ιχθυν.
 
Ο άλλος ιχθύς φαγώθηκε από τον Νο. 1 γιατί ήταν μικρότερος κι ως γνωστόν το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό (όλο συγκίνηση βέβαια, αλλά τον τρώει).

Κι εγώ πάντως τρώω. Και μετά κρίνω αυτό που έφαγα. Θα είμαι Παρθενόταυρος.
 
Ο άλλος ιχθύς φαγώθηκε από τον Νο. 1 γιατί ήταν μικρότερος κι ως γνωστόν το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό (όλο συγκίνηση βέβαια, αλλά τον τρώει).

Κι εγώ πάντως τρώω. Και μετά κρίνω αυτό που έφαγα. Θα είμαι Παρθενόταυρος.
Συμπάσχω!!!
Ε, ναι λοιπόν! Μισώ το καλοκαίρι, και ιδιαιτέρως το καλοκαίρι στην Αθήνα! Φυσικά η Αθήνα είναι αφόρητη όλες τις εποχές, αλλά το καλοκαίρι είναι για αυτοκτονία.
 
Που ειναι ο Σκορπιος, βρε παιδια;
Βαλτε κι εμενα μεσα σ' αυτους που μισουν το καλοκαιρι. Ειμαι φτιαγμενη για συννεφια και βροχουλα. Οχι για το ελληνικο καμινι.
 
Ε, ναι λοιπόν! Μισώ το καλοκαίρι, και ιδιαιτέρως το καλοκαίρι στην Αθήνα! Φυσικά η Αθήνα είναι αφόρητη όλες τις εποχές, αλλά το καλοκαίρι είναι για αυτοκτονία.
Όπως έχω πει πολλάκις, είμαι η ντροπή των Παρθένων. Η λατρεία που έχω στο καλοκαίρι είναι γνωστή στο RM εδώ και χρόνια.
 

Ο χειμώνας είναι μια εποχή κατά την οποία η Παρθένος βγάζει τον καλύτερό της εαυτό


Πολύ σωστά. Τον βγάζω με την έννοια του "απεκδύομαι". Έτσι, αυτός που μένει τον χειμώνα είναι ο χειροτερότερος μου εαυτός. Διότι θα μισούσα τον χειμώνα όπως τις αμαρτίες μου, αν μισούσα τις αμαρτίες μου, τις οποίες όχι μόνο δεν μισώ αλλά αντίθετα τις απολαμβάνω και τις επαναλαμβάνω. Αλλά τον χειμώνα τον απεχθάνομαι. Το μόνο καλό που έχει είναι οτι τελειώνει κάποτε κι έρχονται καλύτερες μέρες. Bajar, η μισή ντροπή δική σου η μισή δική μου.

Όσο για τον υπερβολικό αριθμό δεκαδικών στις ώρες ύπνου μού ξύνει μια παλιά πληγή. Δεκαετίες τώρα γκαρίζω στους φοιτητές που περνάνε από τα χέρια μου μπας και τους κάνω να καταλάβουν τη σημασία των σημαντικών ψηφίων και πόσο ανόητο είναι να κάνουν copy-paste όοοοολα τα δεκαδικά που βγάζει το Excel και τα τούτω όμοια. Αν μετρήσεις το ίδιο πράμα 3 φορές και οι μετρήσεις είναι 2.5, 2 και 2, δεν έχει νόημα να μου λένε ότι το αποτέλεσμα των μετρήσεων είναι 2.1666666666666666666666666666667 επειδή αυτόν τον μέσο όρο έβγαλαν στο calculator. Δεν μου δίνουν καμία σημασία. Τώρα βλέπω ότι το ζώδιό μου είναι το ίδιο βλαξ με τους φοιτητές μου. Είναι μωρά παρθένος που θα έλεγε και η παραβολή (κι αυτές όπως θυμάμαι τις πήρε ο ύπνος ώσπου να πάρει τα πόδια του ο νυμφίος και να καταδεχτεί να πάει στο γάμο του. Δεν ξέρω πόσες ώρες κοιμήθηκαν. Ίσως 8.823345).
 
Ε, οχι και μονο μια ωρα υπνου. Τι θα κανω την υπολοιπη νυχτα; Θα βρυκολακιασω; :D
 
Πίσω
Μπλουζα