Τι ζώδιο είστε;


Είναι εκείνοι που σας λένε οι φίλοι σας να μη μπλέξετε μαζί τους για κανένα λόγο, ούτε φιλικό ούτε ερωτικό. Είναι οι «απαπαπα» τύποι που η μαμά σας θέλει να αποφύγετε και τα αφεντικά που κάνουν τη ζωή σας δύσκολη. Δε φταίνε οι ίδιοι για την κακή τους διαγωγή, αλλά το ζώδιό τους…
Καρκίνος (22 Ιουνίου – 22 Ιουλίου)
Είναι ο ορισμός των φαινομένων που απατούν. Φέρουν την ταμπέλα των ευαίσθητων και των ανθρώπων που βάζουν την οικογένεια πάνω από όλα, ωστόσο η ανασφάλεια και η κυκλοθυμία είναι τόση στα «καρκινάκια» που εξαιτίας της, αγγίζουν τα όρια της μυθομανίας και υποκύπτουν εύκολα στην απιστία. Δρουν υπόγεια (όπως το νερό, το στοιχείο του ζωδίου τους) και συχνά καταφέρονται εναντίον των ανθρώπων που δε συμπαθούν πίσω από την πλάτη τους. Μην ξεχνάτε επίσης, ότι στο ζώδιο του καρκίνου ανήκουν οι περισσότεροι δολοφόνοι, σύμφωνα με έρευνα του FBI….
Δίδυμος (21 Μαΐου – 21 Ιουνίου)
Διπρόσωποι, γλωσσοκοπάνες, κουτσομπόληδες και οξύθυμοι. Αυτά είναι τα επίθετα με τα οποία η πλειοψηφία «στολίζει» τους Διδύμους που μόνιμα θέλουν να γίνεται το δικό τους και δεν την αδικούμε. Δεσμεύονται πολύ δύσκολα σε μία σχέση και γενικά δε φημίζονται καθόλου για την εχεμύθειά τους. Παρόλα αυτά, είναι πολύ καλοί συνομιλητές και μαζί τους δύσκολα βαριέστε.
Σκορπιός (23 Οκτωβρίου – 22 Νοεμβρίου)
Το πάθος τους κυβερνά και εργάζονται πολύ σκληρά για να πετύχουν τους στόχους τους. Ταυτόχρονα όμως, έχουν διδακτορικό στην εκδίκηση και είναι χειριστικοί σε βαθμό κακουργήματος. Όταν κάποιος τους αρέσει, δεν είναι καθόλου προσιτοί. Τουναντίον, το παίζουν δύσκολοι και ακόμη πιο ιδιότροποι από ό,τι είναι, με αποτέλεσμα οι περισσότεροι να αισθάνονται φόβο παρά έλξη. Παρόλα αυτά, φημίζονται για το ένστικτο και την ενσυναίσθησή τους.
 

Είναι εκείνοι που σας λένε οι φίλοι σας να μη μπλέξετε μαζί τους για κανένα λόγο, ούτε φιλικό ούτε ερωτικό. Είναι οι «απαπαπα» τύποι που η μαμά σας θέλει να αποφύγετε και τα αφεντικά που κάνουν τη ζωή σας δύσκολη. Δε φταίνε οι ίδιοι για την κακή τους διαγωγή, αλλά το ζώδιό τους…
Καρκίνος (22 Ιουνίου – 22 Ιουλίου)
Είναι ο ορισμός των φαινομένων που απατούν. Φέρουν την ταμπέλα των ευαίσθητων και των ανθρώπων που βάζουν την οικογένεια πάνω από όλα, ωστόσο η ανασφάλεια και η κυκλοθυμία είναι τόση στα «καρκινάκια» που εξαιτίας της, αγγίζουν τα όρια της μυθομανίας και υποκύπτουν εύκολα στην απιστία. Δρουν υπόγεια (όπως το νερό, το στοιχείο του ζωδίου τους) και συχνά καταφέρονται εναντίον των ανθρώπων που δε συμπαθούν πίσω από την πλάτη τους. Μην ξεχνάτε επίσης, ότι στο ζώδιο του καρκίνου ανήκουν οι περισσότεροι δολοφόνοι, σύμφωνα με έρευνα του FBI….
Δίδυμος (21 Μαΐου – 21 Ιουνίου)
Διπρόσωποι, γλωσσοκοπάνες, κουτσομπόληδες και οξύθυμοι. Αυτά είναι τα επίθετα με τα οποία η πλειοψηφία «στολίζει» τους Διδύμους που μόνιμα θέλουν να γίνεται το δικό τους και δεν την αδικούμε. Δεσμεύονται πολύ δύσκολα σε μία σχέση και γενικά δε φημίζονται καθόλου για την εχεμύθειά τους. Παρόλα αυτά, είναι πολύ καλοί συνομιλητές και μαζί τους δύσκολα βαριέστε.
Σκορπιός (23 Οκτωβρίου – 22 Νοεμβρίου)
Το πάθος τους κυβερνά και εργάζονται πολύ σκληρά για να πετύχουν τους στόχους τους. Ταυτόχρονα όμως, έχουν διδακτορικό στην εκδίκηση και είναι χειριστικοί σε βαθμό κακουργήματος. Όταν κάποιος τους αρέσει, δεν είναι καθόλου προσιτοί. Τουναντίον, το παίζουν δύσκολοι και ακόμη πιο ιδιότροποι από ό,τι είναι, με αποτέλεσμα οι περισσότεροι να αισθάνονται φόβο παρά έλξη. Παρόλα αυτά, φημίζονται για το ένστικτο και την ενσυναίσθησή τους.
Πολύ μας ρίχνει πολύ
 
Αν το έγραφες εσύ το άρθρο (ίσως κι εγώ μαζί) μάλλον θα περιοριζόμασταν μόνο σε ένα ζώδιο. Αυτό με τη χαίτη.... :p
(τα μέλη του φόρουμ εξαιρούνται)
 
O Λέων είναι το ακριβώς αντίθετο του διδυμου :D αυτό έχω καταλάβει ενώ με τον παρθένο κάνουμε καλή παρεα
 
The Protector of Pain and Control.
Θα πάρω και μια μαύρη μπέρτα και μια μάσκα για να χει και μια βαρύτητα το όνομά μου.
 
The Guarder of Memories and silence.
Αρκετά ενδιαφέρον... Φρουρά!!!
 
Aν σας προσλάβουν για δουλειά στον τομέα να πάτε προετοιμασμενοι
20230404_105053.jpg
 
Εγώ είμαι Sweet mouth!!! :D :D :D :D

Στο παραπάνω είμαι The child of favor and effort. :wacko:

Πάντως για τα πιο μισητά ζώδια, εγώ δεν συμφωνώ καθόλου για τους Δίδυμους. Ο μπαμπάς μου, η αδελφή μου και ο άντρας μου, εντελώς Δίδυμοι. Καμμιά σχέση με αυτά που λέγονται.
 
dirty whisper????πώς λέμε careless whisper???
 

Στη ζωή υπάρχουν τα θετικά και τα αρνητικά. Καθένας και καθεμία από εμάς έχει τις όμορφες και τις δύσκολες στιγμές του/της. Έτσι και τον μήνα που διανύουμε ορισμένα ζώδια δεν θα είναι το ίδιο τυχερά με άλλα. Αφού είδαμε ποιοι θα ευνοηθούν από τις πλανητικές κινήσεις, αλλά και πώς θα κυλήσει ο μήνας για όλα τα ζώδια, ας δούμε και ποιοι θα δυσκολευτούν περισσότερο.

Ταύρος

Προσεκτικές και ιδιαίτερα προετοιμασμένες επιβάλλεται να σας βρουν οι επόμενες ημέρες, καθώς έρχονται αλλαγές και ξαφνικές καταστάσεις, οι οποίες ανατρέπουν σχέδια και βλέψεις. Καινούρια πρόσωπα κάνουν την εμφάνισή τους και διαταράσσουν τις ισορροπίες σας, ενώ οι εντάσεις δεν λείπουν. Για να κυλήσουν όλα όμαλότερα, οφείλετε να είστε συγκρατημένες απέναντι στις εντάσεις και να κινείστε με διπλωματία.

Παρθένος

Μεγάλη πίεση νιώθετε αυτόν τον μήνα, καθώς προσπαθείτε να βρείτε τις ισορροπίες σας. Τόσο στα προσωπικά όσο και στα επαγγελματικά οι εντάσεις και οι πιέσεις σάς οδηγούν σε βεβιασμένες κινήσεις, με αποτελέσματα που ίσως δεν θα σας ευχαριστούν. Πρέπει να κινηθείτε με μεγάλη προσοχή, ενώ αν θεωρείτε ότι έχετε παραμελήσει κάποια άτομα, λόγω δουλειάς, είναι ο κατάλληλος μήνας για να επανεξετάσετε τις προτεραιότητές σας.


Why Virgos Don't Need a Horoscope to Know They're Better Than You​


Γιατί να το κρύψομεν άλλωστε!!!!:headbangdude:
:headbangdude::headbangdude::headbangdude::headbangdude::headbangdude::headbangdude::headbangdude::headbangdude:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Γιατί να το κρύψομεν άλλωστε!!!!
:mitsotakis:
mhts-1.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα