Τι ζώδιο είστε;

!! Ο γαμπρός μου ήθελε να πάμε Καστελόριζο φέτος για οικογενειακές διακοπές. Δεν θα πάμε αλλά για άλλους λόγους.
 
  • Like
Reactions: PT8
Άλλα αντ' άλλων γράφουν γι' αυτόν τον Παρθένο τουλάχιστον.
Και γι' αυτόν εδώ επίσης. Άσε που για το ότι θεωρούν προτέρημα των Παρθένων τη σημασία που δίνουν στη λεπτομέρεια φοβάμαι ότι απλώς βρήκαν ένα διπλωματικό τρόπο να μας πουν ψυχαναγκαστικούς. Ωστόσο κάποια άλλα που γράφουν (χιούμορ, προσφορά) με βολεύει πολύ να τα κρατήσω. :)

Για το νησάκι (κυριολεκτικά) δεν έχω να πω κάτι. Σέβομαι την ιστορία του αλλά αν θα πήγαινα ποτέ θα ήθελα να είμαι 1000% σίγουρη ότι θα μπορώ να πάω μόνο αεροπορικώς, ότι θα είναι μόνο για δύο το πολύ μέρες κι ότι θα μπορώ να επιστρέψω σπίτι μου χωρίς καθυστερήσεις και χωρίς απρόοπτα (μποφόρ, καταιγίδες, οι απέναντι... κλπ).
Γενικά δεν το 'χω με τα μικρά νησιά.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αυτοί είναι κάποιοι από τους λόγους που δεν πήρα σοβαρά την ιδέα του γαμπρού μου. Οι απέναντι και η απομόνωση σε περίπτωση κάποιου προβλήματος.
 
Μ'αρέσουν όλα τα νησιά! Αποφεύγω τα μακρινά όμως, γιατί δυστυχώς ζαλίζομαι πάρα πολύ στη θάλασσα και το ταξίδι καταλήγει να είναι ένα μαρτύριο. Εδώ και 20+ χρόνια πάω με αεροπλάνο, ή με πλοίο max 2 ώρες!!! Για μένα η Ζάκυνθος έχει τα ωραιότερα νερά :happyjump:
 
Αυτοί είναι κάποιοι από τους λόγους που δεν πήρα σοβαρά την ιδέα του γαμπρού μου. Οι απέναντι και η απομόνωση σε περίπτωση κάποιου προβλήματος.
Έχω να πάω από το 2001, τότε που έκανα τουρ στα Δωδεκάνησα με την ευγενική χορηγία του ΕΣ.

Το νησί έχει μία πολύ ιδιαίτερη αύρα - ενέργεια. Για εμένα αξίζει η επίσκεψη. Υπάρχει και η δυνατότητα για αυθημερόν επίσκεψη ή μια - δυο διανυκτερεύσεις, φεύγοντας με πλοίο από την κοσμοπολίτισσα Ρόδο.


Σαμοθράκη που λέει για τους τοξότες δεν έχω πάει ποτέ και θέλω χρόνια να πάω :)
 
Σαμοθράκη που λέει για τους τοξότες δεν έχω πάει ποτέ και θέλω χρόνια να πάω :)
Είναι πολύ ωραία η Σαμοθράκη! Εναλλακτικός τουρισμός! Είναι κοντά από Αλεξανδρούπολη :) (δεν κάνω μεγάλες αποστάσεις με πλοίο)
 
Μ'αρέσουν όλα τα νησιά! Αποφεύγω τα μακρινά όμως, γιατί δυστυχώς ζαλίζομαι πάρα πολύ στη θάλασσα και το ταξίδι καταλήγει να είναι ένα μαρτύριο. Εδώ και 20+ χρόνια πάω με αεροπλάνο, ή με πλοίο max 2 ώρες!!! Για μένα η Ζάκυνθος έχει τα ωραιότερα νερά :happyjump:
Eχει καλύτερα νερά από Λευκάδα;
 
Σαμοθράκη που λέει για τους τοξότες δεν έχω πάει ποτέ και θέλω χρόνια να πάω :)
Η Σαμοθράκη είναι στη λίστα των νησιών που θέλω πολύ να επισκεφτώ κι ας μην έχει αεροδρόμιο, άλλωστε, όπως λέει και η domniki, η απόσταση από την Αλεξανδρούπολη με πλοίο είναι υποφερτή (νομίζω κανά δίωρο). Δεν είναι τόσο ο εναλλακτικός τουρισμός που με τραβάει όσο η αύρα μυστηρίου (κυρίως αυτή) που την περιβάλλει και το εκπληκτικό φυσικό της τοπίο με τις αμέτρητες εναλλαγές. Ελπίζω να τα καταφέρω κάποια στιγμή.
 
Παρθένος: Ιδιότροπος σκίουρος, λέει. Ο κήπος μου βρίθει σκιούρων, και από ιδιοτροπίες ας μη μιλάμε. Δηλαδή οι σκίουροί μου είναι Παρθένοι?
 
Πίσω
Μπλουζα