Τι ζώδιο είστε;

^^^ Είμαι μεταξύ Ταύρου, Παρθένου και Τοξότη. Δεν το έχω καθόλου με το πρωινό ξύπνημα. Μιλάμε για την απόλυτη αγγαρεία! Μπαίνω στον αυτόματο κάθε πρωί, κάνω μηχανικές κινήσεις (ακόμη και με την οδήγηση) και ουσιαστικά ξυπνάω με τη βαβούρα και τις κόρνες στην Πατησίων. Μάλλον θα έπρεπε να έχω το avatar της @domniki
Αχ, πόσο σε καταλαβαίνω!!! Ο Χουζούρης δεν είναι τυχαία το αγαπημένο μου στρουμφάκι και το "Μην με ξυπνάς απ' τις έξι" δεν είναι τυχαία ο ύμνος μου!!!!
 
Εγώ άλλαξα από 1/1/23. Μέχρι τότε ξύπναγα για το κάτεργο όπως περιγράφει η λίστα για τα μη-πρωινά ζώδια. Ω γαμώτο, άλλη μια μέρα σήκω για κάτεργο. Από τότε είμαι τραλαλά τραλαλά άλλη μια μέρα καθησιό ξεκινάει. Τι ευχάριστο να κάνω σήμερα? Κι αυτό ακόμη κι αν ξυπνήσω (από μόνος μου) στις 6 το πρωί όπως στις αλήστου μνήμης προσυνταξιακές μέρες. Η βασική αλλαγή βέβαια είναι τη Δευτέρα, που πριν ήταν βουρκωμένη Δευτέρα η χειρότερη μέρα αλλά τώρα λέω Τι ωραία, η καινούργια βδομάδα σαν ωραία λιακάδα, Κυριακή γιορτή και σχόλη είναι η βδομάδα όλη. Εκείνο που δεν έχει αλλάξει είναι το ψυχοπλάκωμα σαν σουρουπώνει Κυριακή. Δεν έχω χάσει ακόμη τη διάθεση "κι ο Χά κι ο Χάρος να 'ρχοταν μια Κυριακή το βράδυ" αλλά πού θα μου πάει? θ' αλλάξει κι αυτό.
 
Τι λέει ο θεός έρωτας στο κάθε ζωδιο
20230501_165328.jpg
 
Θα του δώσω καμιά μπούφλα του μεγαλομανούς νιάναρου τοξότη να μάθει ποιοι είναι αλήθεια τέλειοι και ποιοι το νομίζουν απλώς.
 
Ποιος είναι αιγόκερως εδώ μέσα; Να μιλήσει να λάβω τα μέτρα μου
20230507_214441.jpg
 
Αυτός ο Παρθένος αποκλείεται να φοβηθεί έναν Λέων. Του το απαγορεύει ο Τζάρτζανος. Έναν Λέοντα, άλλη ιστορία.
 
Αιγόκερως εδω .. περικυκλωμένη απο δίδυμους που δε δείχνουν καθόλου να με φοβούνται αν και πολύ θα το θέλα .. .
 
Τελευταία επεξεργασία:
Eιχα ενα αποκουμπι, να βασιστω, διαβαζοντας τα αστρολογικα μελλουμενα, εδω μεσα, παει κι αυτο. Την πατησα λοιπον, χωρις ενημερωση τοσο καιρο.
Αγοραζω, που λες σκουπακι μεγκλα ηλεκτροκινητο, του στυλ "φυσα-ρουφα" (την σκονη, μην παει αλλου το μυαλο σας). Ξεμανταλιαζω το PC, κι αρχιζω την λατρα. Ατυχως, χανω μια βιδουλα απο την βαση της ψυκτρας. Εχω φαει, επι τρια μερονυχτα, την βεραντα να σκουπιζω, να συλλεγω να αναλυω τα σκουπιδακια και τα χωματα, τιποτα.
Παραγγελνω νεα ψυκτρα. Ερχεται καποια στιγμη, η εν ζωη συνεταιρος, κανει μια ετσι και μου λεει.
"Αυτη ειναι η βιδουλα που ψαχνεις?"
"Ναι, λεω, που την βρικες?"
"Εδω διπλα στην πορτα. Εμ χριστιανε μου τα ματια τι ταχεις, μονο για ομορφια, και πετας τσαμπα 50αρια για ψυκτρες"
Τι να της πεις τωρα, που να τολμισεις να πεις αληθειες.
Πως αυτα τα πρασινα ματια, σε συνδιασμο με το κσστανι μαλλι και χαμογελο κουφετο, καποτε ειχαν τρελλανει τον μισο γυναικειο πληθυσμο της Βραζιλιας? (και η βαθεια τσεπη βεβαια).
Που να τολμισεις να πεις κουβεντα, το κεφαλι κατω, για ενα χρονο τουλαχιστον.
Που ειναι αυτη η Αση Μπιλιου, ρε παιδι μου
 
Για τους υδροχοους, τι γνωμη εχετε, συμφορουμιτησες?
Να ψαξω για το ετερο εγω μου η να κατσω στ αυγα μου
 
Για τους υδροχοους, τι γνωμη εχετε, συμφορουμιτησες?
Να ψαξω για το ετερο εγω μου η να κατσω στ αυγα μου
Για τους Υδροχόους δεν ξέρω για τους Λέοντες συμφωνώ με την δομνικη τα πάντα περιστρέφονται γύρω από αυτούς.
 
Για τους υδροχοους, τι γνωμη εχετε, συμφορουμιτησες?
Να ψαξω για το ετερο εγω μου η να κατσω στ αυγα μου
Για τους Υδροχόους, τα καλύτερα!
Εσύ τι ζώδιο είσαι;
 
Εγώ με Κριό και Λέων δεν κάνω καρατσεκαρισμενο
 
Για τους υδροχοους, τι γνωμη εχετε, συμφορουμιτησες?
Να ψαξω για το ετερο εγω μου η να κατσω στ αυγα μου
Να στα πω εγώ που έχω ωροσκόπο Υδροχόο και ξέρω (λέμε τώρα). Μια χαρά παιδιά είναι οι Υδροχόοι, ανοικτόμυαλοι, προοδευτικοί, ανθρωπιστές στο έπακρο, ευγενικοί, φιλικοί, πανέξυπνοι, κάνουν πάντα τη διαφορά σε μια παρέα. Κάποιοι μαυρόψυχοι τους χαρακτηρίζουν ανισόρροπους αλλά το λένε ξεκάθαρα από ζήλεια.
Αν εμείς οι Παρθένοι είμαστε η τελειότης προσωποποιημένη, οι Υδροχόοι στριμώχνονται (σχεδόν) επάξια δίπλα μας στην πρώτη θέση του βάθρου.
Ελπίζω να σε κάλυψα. :)
 
Εγώ άλλαξα από 1/1/23. Μέχρι τότε ξύπναγα για το κάτεργο όπως περιγράφει η λίστα για τα μη-πρωινά ζώδια. Ω γαμώτο, άλλη μια μέρα σήκω για κάτεργο. Από τότε είμαι τραλαλά τραλαλά άλλη μια μέρα καθησιό ξεκινάει. Τι ευχάριστο να κάνω σήμερα? Κι αυτό ακόμη κι αν ξυπνήσω (από μόνος μου) στις 6 το πρωί όπως στις αλήστου μνήμης προσυνταξιακές μέρες. Η βασική αλλαγή βέβαια είναι τη Δευτέρα, που πριν ήταν βουρκωμένη Δευτέρα η χειρότερη μέρα αλλά τώρα λέω Τι ωραία, η καινούργια βδομάδα σαν ωραία λιακάδα, Κυριακή γιορτή και σχόλη είναι η βδομάδα όλη. Εκείνο που δεν έχει αλλάξει είναι το ψυχοπλάκωμα σαν σουρουπώνει Κυριακή. Δεν έχω χάσει ακόμη τη διάθεση "κι ο Χά κι ο Χάρος να 'ρχοταν μια Κυριακή το βράδυ" αλλά πού θα μου πάει? θ' αλλάξει κι αυτό.
Ο κύριος elephantas είναι πλέον συνταξιούχος; Καιρός να επιστρέψετε εις τα πάτρια εδάφη...
 
Πίσω
Μπλουζα