Τι ζώδιο είστε;

Όπως τα λεει
 
To δευτερο ημισυ του Σκορπιου καλυτερα να μην το σχολιασω ιδιαιτερα.
Δηλαδη, ενταξει, αισχος.
 
Η παραλιακή συμπεριφορά μου δεν έχει καμία σχέση με αυτά που γράφει.
 
Δεν θα πάρω τίποτα φέτος τα Χριστούγεννα
FB_IMG_1634914264505.jpg
 
Ωχ! Θα το δείξω στον άντρα μου και θα τον πιάσει άγχος ξανά πως θα βγαλουμε τις γιορτές. Ρεβεγιόν οικογενειακώς θα κάνουμε φέτος με ένα πορτοκάλι, ένα μπουκάλι κρασί και ένα τίποτα. Το τίποτα μάλλον θα το φάμε ως κυρίως πιάτο, καλά θα πιούμε και κρασί δεν υπάρχει ζήτημα περί τούτου, και για επιδόρπιο έχουμε πορτοκάλι. Κανά ζώδιο που να παίρνει μια σόδα δεν έχει; Να το καλέσουμε να την μοιραστούμε έτσι για την χώνεψη βρε αδελφέ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ωχ! Θα το δείξω στον άντρα μου και θα τον πιάσει άγχος ξανά πως θα βγαλουμε τις γιορτές. Ρεβεγιόν οικογενειακώς θα κάνουμε φέτος με ένα πορτοκάλι, ένα μπουκάλι κρασί και ένα τίποτα. Το τίποτα μάλλον θα το φάμε ως κυρίως πιάτο, καλά θα πιούμε και κρασί δεν υπάρχει ζήτημα περί τούτου, και για επιδόρπιο έχουμε πορτοκάλι. Κανά ζώδιο που να πέρνει μια σόδα δεν έχει; Να το καλέσουμε να την μοιραστούμε έτσι για την χώνεψη βρε αδελφέ.
Ούτε ένα κομμάτι πίτσα αστα
 
Κρασι για μενα. Μποτιλια ελπιζω και οχι ποτηρι.
Μα να μη γεννηθω Σεπτεμβριο; Κοιτα να δεις ατυχια τωρα! Αλλα θα μου πεις υπαρχουν και χειροτερα. Φανταστειτε να ειχα γεννηθει Απριλιο.
 
Μικραί Αγγελίαι
Ζητείται άτομον γεννηθέν κατά μήνα Μάρτιον προς ανταλλαγήν δώρων. Ανταλάσσεται ταξίδιον εις Μπαχάμας με Cheesecake.

(Τι να τις κάνω τις Μπαχάμες? Δεν τρώγονται, κι εγώ πεινάω διότι μεσημέριασε)
 
Όπως τα λεει
Ναι, εγώ είμαι για θαλάσσια σπορ. Μα τι λέει, καλέ, το κειμενάκι. Εντάξει, να πάμε γυμναστήριο, αλλά μέχρι εκεί (αν και τώρα με τον κορονοϊό, το ξεχάσαμε κι αυτό). Αλλά η παραλία είναι για ξαπλώστρα, ομπρέλα, με ωραίο κρύο καφέ με πολλά παγάκια, αντιηλακό να μην καιγόμαστε κιόλας, υπέροχο κουτσομπολιό με καλή παρέα, ή ρομαντζάδα με το έτερον ήμισυ. Η θάλασσα είναι για βουτιές και κολύμπι. Τα υποβρύχια σπορ ανήκουν σε άλλη εποχή αν και δεν ήμουν ποτέ ιδιαίτερα fun. Πιο μικρή, μου άρεσε πολύ να κοιτάζω το βυθό με την μάσκα.
 
Μικραί Αγγελίαι
Ζητείται άτομον γεννηθέν κατά μήνα Μάρτιον προς ανταλλαγήν δώρων. Ανταλάσσεται ταξίδιον εις Μπαχάμας με Cheesecake.

(Τι να τις κάνω τις Μπαχάμες? Δεν τρώγονται, κι εγώ πεινάω διότι μεσημέριασε)
Ναι ναι σε χαλάει το ταξιδακι σε εξωτικό νησί.
 
Μικραί Αγγελίαι
Ζητείται άτομον γεννηθέν κατά μήνα Μάρτιον προς ανταλλαγήν δώρων. Ανταλάσσεται ταξίδιον εις Μπαχάμας με Cheesecake.

(Τι να τις κάνω τις Μπαχάμες? Δεν τρώγονται, κι εγώ πεινάω διότι μεσημέριασε)


Ελέφαντα δεν πιστεύω να έφαγες το αγαπημένο μου γλυκό cheesecake, στο ανταλλάσσω με το δικό μου Αυγουστιατικο δώρο που είναι ταξίδι στις Μπαχάμες! :D

Ως παλιός μπαρκαρούτσος έχω πάει κατά εκεί μεριά με τελευταίο μου ταξίδι Τζαμάικα το 2017. Φτάνει δεν θέλω αλλα ταξίδια!

Δεν πιστεύω να το έφαγες κιόλας το αγαπημένο μου γλυκό ?? :p
 
Πίσω
Μπλουζα