Τι κονσόλες σκοπεύετε ν' αποκτήσετε στο προσεχές μέλλον;

Ένα Dreamcast R7 θα το ήθελα. Και ένα PC Engine GT δεν θα ήταν ασχήμο. Και...

Το κόβω εδώ γιατί παρασύρομαι. :p
 
Φιλε Pooky μπορει να εχω ενα φιλαρακι μου που μπορει να ενδιαφερεται να πουλησει ενα Xbox ατσιπαριστο, σε αριστη κατασταση και με το γνησιο το χειριστηριο (τη γκουμουτσα) και νομιζω και το κουτι του. Θελεις να τον ρωτησω να δω τι θα πει?
 
Kortex είπε:
Φιλε Pooky μπορει να εχω ενα φιλαρακι μου που μπορει να ενδιαφερεται να πουλησει ενα Xbox ατσιπαριστο, σε αριστη κατασταση και με το γνησιο το χειριστηριο (τη γκουμουτσα) και νομιζω και το κουτι του. Θελεις να τον ρωτησω να δω τι θα πει?
Εννοείται!!! :) :)
 
Θα σου στειλω πμ αμα ειναι να σου πω
 
pooky(1) είπε:
Πριν λίγες μέρες απόκτησα το PS2. Καινούργιο, 135 ευρώ, με δεύτερο χειριστήριο, κάρτα μνήμης και καλώδιο component. Εκτός από το καλώδιο όλα τα υπόλοιπα είναι γνήσια. Έχει ενσωματωμένο τροφοδοτικό και ανεμιστήρα! Απίθανο μηχάνημα. Είναι απείραχτο, δεν το τσίπωσα.
Στην τιμή, είχε και το Grand Turrismo 4 και το God of War 2. Και τα δύο παιχνίδια μου άφησαν άριστες εντυπώσεις. Πριν μια ώρα πήρα τα Sonic Heroes, Sega Mega Collection + και Space Invaders Universary, μτχ όλα 15 ευρώ.

Στην τιμή που είναι τώρα δεν αξίζει καν να ασχοληθείς να του βάλεις τσιπάκι.
Pooky, μια χαρά τιμή το πηρες, από που? To PS2 Που έχω μου πιάνει πολύ χώρο...μιας και το πήρες, θα σου στείλω και μια λίστα με RPG's "must have";)

Οπωσδήποτε πρέπει να έχεις τα εξης (Non Rpg tittles):

Ico

Shadow of Colossus

Okami

Αριστουργήματα!!!!
 
εγώ θα ήθελα να αποκτήσω

ένα turboduo (γιατί καλό το pc engine,το οποίο έχω,αλλά θα ήθελα να καταλαβαίνω και τι γράφει στην οθόνη)

colecovision και atari 5200

atari 2600 junior NTSC

sega saturn

wonderswan color ή neo geo pocket color
 
thamonas είπε:
Pooky, μια χαρά τιμή το πηρες, από που? To PS2 Που έχω μου πιάνει πολύ χώρο...μιας και το πήρες, θα σου στείλω και μια λίστα με RPG's "must have";)
Οπωσδήποτε πρέπει να έχεις τα εξης (Non Rpg tittles):

Ico

Shadow of Colossus

Okami

Αριστουργήματα!!!!
Αδελφέ Thamonas ευχαριστώ!

Το πήρα από το http://www.ebw.gr

Είχαν μακράν τη καλύτερη τιμή για όλο το πακετάκι και επειδή η κονσόλα δεν είναι modified, έχει κανονικά την εγγύηση της αντιπροσωπείας.

Ευπρόσδεκτη η λίστα, αλλά θα περιμένει λίγο καιρό η αγορά νέων παιχνιδιών μια και ανοίχτηκα άσχημα αυτό το καιρό και τα οικονομικά πάτωσαν!

Βέβαια σε επόμενη τσάρκα από πηγές μεταχειρισμένων, αλλά και καινούργιων σε τιμή ευκαιρίας, αν βρω κάποιο θα το τσιμπήσω, αρκεί αν μη με πάρει χαμπάρι η γυναίκα μου και μου φέρει καμιά παντόφλα στο κεφάλι (και θα έχει όλο το δίκιο εδώ που τα λέμε!!!!!!!!!!!!!! ) .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα πάρω ένα XBOX 360,ένα Wii κι ένα PS3 slim....
 
Άν και πρώτα θέλω να πάρω games για τις κονσόλες που ήδη έχω, με "ψήνουν" ένα 3DO και ένα NeoGeo. Το 3DO γιατί έχει αρκετά games που μου αρέσουν (Casper, Star Control και το καλύτερο ίσως Another world), ενώ το NeoGeo απλά...είναι το Neo Geo. Καί τα δύο, ήταν κάποτε όνειρα θερινής νυκτός, το NG δέ μάλλον ακόμα είναι ! Σε καμμία περίπτωση δέν θα έπαιρνα το CD, θέλω τις τεράστιες κασσέτες και τα πελώρια joysticks. Εκτός απο King of Fighters, θα έπαιρνα το Windjammers, το Street Hoops και όλα τα Super Sidekicks. Ευτυχία !!!
 
Θέλω να ξαναπάρω αυτές που είχα μικρότερος και βλακωδώς έδωσα - NES και Mega Drive I - και επειδή θα παντρέψω έναν φίλο μου,το Wii μου φαίνεται για καλό δώρο κουμπάρου....
 
kujo79 είπε:
Θέλω να ξαναπάρω αυτές που είχα μικρότερος και βλακωδώς έδωσα - NES και Mega Drive I - και επειδή θα παντρέψω έναν φίλο μου,το Wii μου φαίνεται για καλό δώρο κουμπάρου....

ΧΑ ΧΑ! Μας αντιγράφεις!

Κι εμένα το ίδιο μου έκανε! και του έκανα φυσικά!

Αν είναι και οι κυρίες στο κόλπο, τότε είναι ότι πρέπει για μάζωξη και ομαδικό χοροπήδημα γύρω από τους καναπέδες.
 
Εμπρός στο δρόμο που χάράξατε ,τότε!Οι κουμπάροι είναι PCάδες και θα δυσκολευτώ να τους σηκώσω,αλλλά και εγώ με την γυνάικα θα είμαστε καλό team!Από το να πλακωνόμαστε στο Puzzle Bobble, θα έχει πιο πολύ δράση πάντως!
 
Maddog είπε:
Ένα Dreamcast R7 θα το ήθελα. Και ένα PC Engine GT δεν θα ήταν ασχήμο. Και...Το κόβω εδώ γιατί παρασύρομαι. :p
Μου ηρθε εχθες το R7! Καινουργιο! Αλλα εφαγα καλη π*** απο το τελωνειο! :D
 
Καλορίζικο! Από περιέργεια, τι τιμολόγιο είχε το δέμα και πόσα σου ζήτησε το τελωνείο; (έχω την αίσθηση ότι τελευταία έχουν αγριέψει, μάλλον τους διέταξαν να μαζέψουν και αυτοί λεφτά)
 
Maddog είπε:
Καλορίζικο! Από περιέργεια, τι τιμολόγιο είχε το δέμα και πόσα σου ζήτησε το τελωνείο; (έχω την αίσθηση ότι τελευταία έχουν αγριέψει, μάλλον τους διέταξαν να μαζέψουν και αυτοί λεφτά)
Ελα Mad! Ευχαριστω. Παρολο που εβαλε ως δωρο πηγε κι εβαλε την κανονικη αξια. Η τιμη μαζι με ολα ηταν 299,99 δολαρια.Ο Μ**** ξεχασα να του πω να βαλει την αξια πολυ πιο κατω. Ναι το εχω ακουσει και εγω αυτο!
 
Πόσο σε χρέωσε το τελωνείο;
 
Πίσω
Μπλουζα