Τι πιστεύατε μικροί για τον κόσμο γύρω μας;

Επίσης:

όταν μεγαλώσω θα παντρευτώ τον Νταλάρα

οσονούπω θα περάσει ο Κάπταιν Άντερσον να με μαζέψει για να ξεκινήσουμε τη βασική εκπαίδευση προκειμένου ν΄αντιμετωπίσουμε τον... Starbuck:D:D:D

το κανονικό όνομα της Ιωάννας της Λωραίνης είναι Ιωάννα Ζαν Νταρκ

(πως λέμε Σκρούντζ Μακ Ντακ;;;; )

και μέχρι πέρσυ πως

κανείς δε θα θυμάται τη "Μάχη..."

η "Κάντυ" άρεσε μόνο σε μένα αφού η ΤΒ έχει βάλλει τόσες επαναλήψεις αλλά ποτέ ξανά την Κάντυ.

@Κάντυ, το νερό της αθανασίας με έκανε να κλάψω... #) Είναι ό,τι πιό όμορφο και γλυκό έχω διαβάσει τον τελευταίο καιρό... Ο παππούς σου θα ήταν περήφανος για σένα...
 
Juanita είπε:
@Κάντυ, το νερό της αθανασίας με έκανε να κλάψω... #) Είναι ό,τι πιό όμορφο και γλυκό έχω διαβάσει τον τελευταίο καιρό... Ο παππούς σου θα ήταν περήφανος για σένα...
Σ'ευχαριστώ Juanita...Το πιο συγκινητικό ήταν ότι το θυμόταν μέχρι τα τελευταία του και μάλιστα είχε κρατημένο και ένα ποίημα που του είχα γράψει τότε.Ας είναι καλά οι ψυχούλα του όπου και αν βρίσκεται...Πάντως για να ευθυμήσουμε λιγάκι αυτός ο παππούλης μου έκανε πολλές ζαβολίτσες μικρή.Μια από αυτές είναι ότι έβγαζε τα δοντάκια μου με κορδόνι δίχως να το καταλάβω,υποσχόμενος ότι δεν θα μου το πείραζε (ήταν ετοιμόρροπο βλέπεις) και μάλιστα κρεμούσε και ένα μπαλόνι στο άκρο του για να γελάσουμε μετά... ::)
 
Πιστευα οτι οι γονεις μου ηξεραν την απαντηση σε καθε ερωτηση μου, οσο τρελη και διαστημικη κ'αν ηταν. Θυμαμαι την απογοητευση μου οταν μια φορα ρωτησα κατι την μαμα μου και δεν ηξερε την απαντηση και μου ειπε να ψαξω στην εγκυκλοπεδια!

Φυσικα κ'εγω πιστευα στον Αη Βασιλη. Αχ, τι υπεροχα χρονια και ξανα τι απογοητευση οταν ανακαλυψα οτι τα δωρα τα εφερναν οι γονεις μου.

Οτι η αποσταση Θεσσαλονικη -Κρυοπηγη (Χαλκιδικη) ηταν τεραστια, ειναι μονο 90 χλμ...

Γενικα ολα μου φαινονται τεραστια, αποστασεις, αντικειμενα!

Οτι η μαμα μου, μού ανηκει, ειναι δικια μου!
 
Χμμμ!!! Μικρός προσπάθησα να θέσω σε λειτουργία ένα λαμπατέρ θερμαίνοντας τους ακροδέκτες της πρίζας του με έναν αναπτήρα!!! (βλέπετε το ρεύμα στο μυαλό μου ήταν....φωτιά!!) :D
 
Καλα αυτο δεν ειναι τιποτα...παλια νομιζες οτι ο ST ειναι καλυτερος απο την Amiga! :D
 
Τωρα θυμηθηκα και ενα αλλο πολυ αστειο που μου ειχε πει ενας φιλος. Εχει μια αδερφη 2-3 μεγαλυτερη του, και οταν ηταν μικρος πιστευε οτι θα παντρευτει την αδερφη του !!! Μαλιστα οταν οι γονεις του τού ειπαν οτι δεν προκειται να την παντρευτει γιατι ειναι αδερφη του, στεναχωρεθηκε παρα πολυ. Μα δεν ειναι πολυ γλυκο? Τα παιδια εχουν απιστευτο γελιο
 
Παντως θυμαμαι την πρωτη φορα που αγορασα τον Spectrum....4η Δημοτικου

Βρεθηκα μπροστα στη γνωριμη λευκη οθονη..."και τωρα?" αναρωτηθηκαμε με τον αδερφο μου...

Αρχισα λοιπον να γραφω βρισιδια.Ειχα ενα προβλημα διοτι την πρωτη φορα που εβγαζε το Keyword αλλα μετα τον μπινελικωνα κανονικα...τα error messages που ετρωγα τα εκλαμβανα ως απαντηση.

Μετα διαβασα το manual και εμαθα το LOAD"" :D
 
domniki είπε:
Τωρα θυμηθηκα και ενα αλλο πολυ αστειο που μου ειχε πει ενας φιλος. Εχει μια αδερφη 2-3 μεγαλυτερη του, και οταν ηταν μικρος πιστευε οτι θα παντρευτει την αδερφη του !!! Μαλιστα οταν οι γονεις του τού ειπαν οτι δεν προκειται να την παντρευτει γιατι ειναι αδερφη του, στεναχωρεθηκε παρα πολυ. Μα δεν ειναι πολυ γλυκο? Τα παιδια εχουν απιστευτο γελιο
Υπάρχουν και χειρότερα. Μερικές - μερικές πίστευαν οτι θα παντρευτούν τον Νταλάρα. :D

Juanita πλάκα έκανα, μη βαράς.
 
domniki είπε:
Τωρα θυμηθηκα και ενα αλλο πολυ αστειο που μου ειχε πει ενας φιλος. Εχει μια αδερφη 2-3 μεγαλυτερη του, και οταν ηταν μικρος πιστευε οτι θα παντρευτει την αδερφη του !!! Μαλιστα οταν οι γονεις του τού ειπαν οτι δεν προκειται να την παντρευτει γιατι ειναι αδερφη του, στεναχωρεθηκε παρα πολυ. Μα δεν ειναι πολυ γλυκο? Τα παιδια εχουν απιστευτο γελιο


Α... ναι.
:D Και η αδερφή μου ήθελε να παντρευτεί τον ξάδερφό μας γιατί έκαναν πολύ παρέα μικρά...

 


Εγώ πάλι πίστευα πως όταν δανείζεις κάτι σου το ξαναγυρνούν!!!
:cry:
 
Ευτυχώς δεν είδες το μήνυμα.


Περίμενα να διαβάσω βρισίδια.
 
maxouli είπε:
Υπάρχουν και χειρότερα. Μερικές - μερικές πίστευαν οτι θα παντρευτούν τον Νταλάρα. :D Juanita πλάκα έκανα, μη βαράς.
Γιατί βρε Μαξούλη μου;;;;


Τι μου έλειπε;;;;



Μόνο 21 χρόνια διαφορά έχουμε...



photo036en2js4.jpg



 
maxouli είπε:
Υπάρχουν και χειρότερα. Μερικές - μερικές πίστευαν οτι θα παντρευτούν τον Νταλάρα. :D Juanita πλάκα έκανα, μη βαράς.
Γιατί βρε Μαξούλη μου;;;;


Τι μου έλειπε;;;;



Μόνο 21 χρόνια διαφορά έχουμε...



Και παραμένει από τους πλέον γοητευτικούς άντρες...



photo036en2ga0.jpg


 

 

 

 


 
candy είπε:
... Ο γνωστός μύθος που μας έλεγαν οι μεγαλύτεροι:"Φάε σπανάκι για να γίνεις δυνατός σαν τον Ποπάϋ!". ...
Ω ναι!! Πως το ξέχασα αυτό!! Μου το λέγαν και εμένα αυτό για να τρώω τις φακές και τα φαγητά που έχουν σπανάκι (όχι ότι είχα πρόβλημα να τα φάω! Καταβρόχθιζα ότι μου έδιναν! #) )

Θυμήθηκα ένα πολύ αστείο και χαριτωμένο περιστατικό πάνω σε αυτόν τον "μύθο". Ένα μεσημέρι είχαμε φακές. Μου λέει η μητέρα μου για να τις φάω πως θα γίνω δυνατός σαν το Ποπάϊ!! Ενθουσιασμένος εγώ, τις τρώω όλες (λίγο έλειψε να γλείψω το πιάτο! :cool: ), έχοντας στο μυαλό μου την σκηνή που ο Ποπάϊ αποκτάει τεράστια μπράτσα με το που τρώει σπανάκι! Με το που τελειώνω το φαγητό μου, σφίγγω με όλη μου την δύναμη τα μπράτσα μου, και προσπαθώ να σηκώσω μια αρκετά βαριά καρέκλα για την ηλικία μου. :eek:

Δεν καταφέρνω φυσικά να την σηκώσω ούτε εκατοστό από το έδαφος! Ένιωσα την μεγαλύτερη πίκρα της ζωής μου! :sweat:
 
domniki είπε:
Τωρα θυμηθηκα και ενα αλλο πολυ αστειο που μου ειχε πει ενας φιλος. Εχει μια αδερφη 2-3 μεγαλυτερη του, και οταν ηταν μικρος πιστευε οτι θα παντρευτει την αδερφη του !!! Μαλιστα οταν οι γονεις του τού ειπαν οτι δεν προκειται να την παντρευτει γιατι ειναι αδερφη του, στεναχωρεθηκε παρα πολυ. Μα δεν ειναι πολυ γλυκο? Τα παιδια εχουν απιστευτο γελιο

εγώ πώς νομίζεις κατέληξα στον... Βαρτάνη?

Μου είχε αποκλείσει η ζηλιάρα η μάνα μου οτι θα παντρευτώ τον μπαμπά που τόσο ήθελα!!
 
Wally είπε:
Καλα αυτο δεν ειναι τιποτα...παλια νομιζες οτι ο ST ειναι καλυτερος απο την Amiga! :D
Αυτός είναι ένας από τους καλύτερα σκηνοθετημένους αστικούς μύθους! :p
 
Wally είπε:
Καλα αυτο δεν ειναι τιποτα...παλια νομιζες οτι ο ST ειναι καλυτερος απο την Amiga! :D
Σας το έχω ξαναπεί! Διαβάστε το α ν τ ι κ ε ι μ ε ν ι κ ό τ α τ ο crash test του Λεκό στο Pixel!

Πάντως το οτι η Amiga είναι καλύτερη από τον ST, είναι ένας από τους πιο καλά συντηρημένους και σκηνοθετημένους αστικούς μύθους! :p
 
malvina είπε:
εγώ πώς νομίζεις κατέληξα στον... Βαρτάνη?Μου είχε αποκλείσει η ζηλιάρα η μάνα μου οτι θα παντρευτώ τον μπαμπά που τόσο ήθελα!!
Aχ αυτοι οι μπαμπαδες, μας εχουν κανει ζημια :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 
Αχ μεγαλη παραπληροφορηση το σπανακι... ατιμε Ποπαυ!!

Στο σχολειο ο κολητος μου με κερασε σπανακοπιτα και μολις την καταπια, πιαστηκαμε στις μπουνιες γιατι γιναμε δυνατοι :Ρ
 
Εγώ για το πώς γίνονται τα παιδιά, πίστευα το εξής:

Ότι ο άντρας το τοποθετούσε στης γυναίκας και περίμενε λίγο για να μεταφερθεί πράσινο φωσφορούχο υγρό (περίπου 500 ml). Ακριβώς όπως το λέω...

Μέχρι την 1η δημοτικού πίστευα ότι υπάρχει Άγιος Βασίλης, αλλά έμαθα την αλήθεια (για τον Άγιο Βασίλη) και έγινα άθεος.

Μια φορά, αφότου έκανα μπάνιο, ντράπηκα που βρέθηκα γυμνός μπροστά στην παρουσιάστρια των ειδήσεων. Της μίλησα λίγο για να σιγουρευτώ αν μπορούσε να με δει ή όχι.

Απορούσα πώς ο πατέρας μου δεν ήταν ακόμα Πρωθυπουργός και τον θεωρούσα ριγμένο!

Απορούσα γιατί δε μπορούμε μερικές φορές να τρώμε γλυκά ή παγωτά αντί για φαγητό. Μια μέρα πήγα με τον αδερφό μου και αγοράσαμε ένα κιλό παγωτό, και το φάγαμε σχεδόν όλο σε μια πλατεία.

Κάποτε νόμιζα ότι στην Ελλάδα είμαστε υποβαθμισμένοι και στο εξωτερικό όλα είναι καλύτερα. Αργότερα ταξίδεψα πολύ και άλλαξα γνώμη.

Στην 3η δημοτικού, όταν και επρόκειτο να αρχίσω μαθήματα σε υπολογιστές, πίστευα ότι την επόμενη μέρα θα μπορούσα να φτιάξω χρήματα.

Κάποτε φοβόμουν ότι όλοι οι υπόλοιποι άνθρωποι είχαν συνωμοτήσει ώστε να μου παρουσιάζουν έναν ψεύτικο κόσμο. Επίσης, ότι όλοι γνώριζαν τί έκανα, ακόμα και όταν ήμουν μόνος μου.

Μέχρι την τετάρτη δημοτικού νόμιζα ότι ήμουν μέτριος μαθητής και όχι έξυπνος. Στην πέμπτη και έκτη δημοτικού ήξερα ότι ήμουν από τους πιο έξυπνους. Στο πανεπιστήμιο ήμουν πια σίγουρος ότι οι μισοί καθηγητές ήταν ηλίθιοι. Για όσους δεν το γνωρίζουν, δεν το τελείωσα.

Μικρός νόμιζα ότι μπορούσα να πετάξω, αν βρω τον σωστό τρόπο να εκμεταλλευτώ τον αέρα.

Κάποτε νόμιζα ότι όλοι ήταν καλοί. Κάποτε οι γονείς μου με μάλωσαν μπροστά σε έναν υπάλληλο ξενοδοχείου και αυτός μου μίλησε άσχημα και απότομα. Τότε συνειδητοποίησα ότι νωρίτερα φερόταν καλά επειδή έτσι έπρεπε να δείχνει.

Μικρός πίστευα ότι ο πονόδοντος περνάει αν πιεις δέκα ασπιρίνες. Είχα δίκιο, αλλά δεν υπολόγισα τις συνέπειες.

Πίστευα (για λίγο όμως) ότι τα ηλεκτρονικά παιχνίδια έχουν τεχνητή νοημοσύνη και όταν τα πας καλά νευριάζουν μαζί σου και σε κάνουν να χάσεις.
 
Πίσω
Μπλουζα