Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή;

ChristosM

RetroNuts!
Joined
15 Απρ 2008
Μηνύματα
1.996
Αντιδράσεις
934
Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή; (2000), MEGA


Πρεμιέρα: Δευτέρα 2/10/2000



RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php?title=Τι_ψυχή_θα_παραδώσεις_μωρή

Η πιο πολυτάραχη σειρά του Μega, που έκλεισε μόλις τα επτά. Όχι χρόνια...Επεισόδια! Δεν ολοκληρώθηκε ποτέ... Και δεν μάθαμε τι απέγιναν τελικά αυτά τα τέσσερα κορίτσια που έχοντας περάσει των παθών τους τον τάραχο από τους άντρες -παιδιόθεν, αποφάσισαν κάποια στιγμή να εκδικηθούν τον πρώτο υπεύθυνο: τον διευθυντή του ορφανοτροφείου που μεγάλωσαν, που τις κακοποιούσε και που έχει μόλις επιστρέψει από την Αμερική ως προστάτης των κακοποιημένων παιδιών. Η Αλέκα, η Ντομινίκ, η Φωφώ και η Πόπη τα μιλήσανε. Τα μιλήσανε και τα συμφωνήσανε. Και κατέστρωσαν τα σχέδιά τους, που όμως έμειναν στη μέση. Τι ωραία θα ήταν να μάθουμε κάποια στιγμή το τέλος της σειράς που τάραξε ευχάριστα τα τηλεοπτικά «νερά» και τα μηχανάκια της AGB...

whatohh είπε:
Όπως εύστοχα παρατήρησε η Sunset89, το MEGA Friday All Nighters (όπως μετονομάστηκε), δεν θα ξεκινήσει την επόμενη Παρασκευή, αλλά την Παρασκευή 6 Νοεμβρίου. Δυστυχώς όμως υπήρξε μια (σημαντική για μένα τουλάχιστον) αλλαγή..
Σύμφωνα με την ανανεωμένη λίστα (που παραθέτω από το site του σταθμού)...

MEGA FRIDAY ALL NIGHTERS

Το πρόγραμμα του Mega έτσι όπως δεν το έχετε ξαναδεί. Θεματικές βραδιές μέχρι τελικής πτώσης αφιερωμένες στα 20 χρόνια. Τα Mega Friday All-Nighters ξεκινούν στις 11 το βράδυ με μία δίωρη ταινία με τις καλύτερες σκηνές σειρών και εκπομπών που αφορούν στο θέμα της βραδιάς και τελειώνουν το επόμενο πρωί με ολόκληρα επιλεγμένα επεισόδια. Αν είστε fan ετοιμαστείτε...

MEGA-SEX part one

MEGA-SEX part two

MEGA-CULT DRAMA

MEGA-CULT COMEDY

MEGA-ΣΑΤΙΡΑ

MEGA-SHOW

MEGA ΤΟ ΠΡΩΙ

MEGA-CHRISTMAS!

Το 7ο επεισόδιο που αφορούσε την προβολή των 6 1/2 επεισοδίων της σειράς ''Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή?'' ,εξαφανίστηκε και προκειμένου να συμπληρωθούν 8 εβδομάδες μέχρι την έλευση των Χριστουγέννων, οπότε και θα μεταδοθεί το εορταστικό επεισόδιο, το επεισόδιο με σκηνές sex ''σπάει'' σε δύο μέρη... :( :( :( :( :(

Κρίμα γιατί, για μένα, το συγκεκριμένο επεισόδιο του All nighters θα ήταν και το πιο ενδιαφέρον...Τι να πώ??? Ίσως έκανε πίσω ο Ρήγας... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Πολυ κριμα. Και εγω αυτο λαχταρουσα να δω περισσοτερο απ ολα. Κριμα.....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ChristosM είπε:
Πολυ κριμα. Και εγω αυτο λαχταρουσα να δω περισσοτερο απ ολα. Κριμα.....
Α, στο καλό! Το πιο ενδιαφέρον MEGA FRIDAY ALL NIGHTER θα ήταν το αφιέρωμα στην σειρά "Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή", το μόνο το οποίο θα προσέθετε κάτι καινούργιο: θα μαθαίναμε πώς σκόπευαν να τελειώσουν τη σειρά οι Ρήγας-Αποστόλου... Τι κρίμα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bernard.c είπε:
Α, στο καλό! Το πιο ενδιαφέρον MEGA FRIDAY ALL NIGHTER θα ήταν το αφιέρωμα στην σειρά "Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή", το μόνο το οποίο θα προσέθετε κάτι καινούργιο. Θα μαθαίναμε επίσης πώς σκόπευαν να τελειώσουν τη σειρά οι Ρήγας-Αποστόλου... Τι κρίμα...
Το Τι ψυχή... έχει επαναπροβληθεί πολλές φορές έτσι κι αλλιώς. Δε νομίζω οτι θα προσέθετε κάτι μια ακόμη "μονταρισμένη" προβολή. Πάντως οι Ρήγας-Αποστόλου είχαν δηλώσει παλιότερα σε συνέντευξη τους (την οποία δεν την είδε ο μπατζανάκης του ψιλικατζή της γειτονιάς μου, αλλά εγώ ο ίδιος με τα μάτια μου :p ) οτι η τετράδα θα...

σκότωνε σχετικά νωρίς τον Μαντά, ενώ στη συνέχεια θα βλέπαμε τον αγώνα των γυναικών αυτών να ξεφύγουν απο τον αποπνικτικό περίγυρο τους.
Το μοναδικό "καινούριο" στοιχείο που θα μπορούσε να μπει στο all nighters είναι το "ανεπίσημο" τελευταίο επεισόδιο της σειράς, το οποίο ήταν μια συρραφή σκηνών που κόπηκαν απο το "επίσημο" τελευταίο επεισόδιο. Εξάλλου δεν προχωρούσε καθόλου την ιστορία... Ήταν απλά μια ημίωρη αρπαχτή. Εκτός απο αυτές τις κομμένες σκηνές, περιλάμβανε και 1 ή 2 σκηνές που δεν γυρίστηκαν, αλλά τις οποίες είδαμε με τη μορφή εναλλασόμενων φωτογραφιών και με...μεσότιτλους, στους οποίους διαβάζαμε αυτά που έλεγε ο παπάς-Χαϊκάλης όπως στον βουβό κινηματογράφο! Αν αυτό το επεισόδιο έχει προβληθεί σε επανάληψη, ζητώ συγνώμη για την παραπληροφόρηση, αλλά εγώ δεν το έχω πετύχει ποτέ μετά την πρώτη του προβολή!
 
Panagiotis είπε:
Το Τι ψυχή... έχει επαναπροβληθεί πολλές φορές έτσι κι αλλιώς. Δε νομίζω οτι θα προσέθετε κάτι μια ακόμη "μονταρισμένη" προβολή. Πάντως οι Ρήγας-Αποστόλου είχαν δηλώσει παλιότερα σε συνέντευξη τους (την οποία δεν την είδε ο μπατζανάκης του ψιλικατζή της γειτονιάς μου, αλλά εγώ ο ίδιος με τα μάτια μου :p ) οτι η τετράδα θα...
σκότωνε σχετικά νωρίς τον Μαντά, ενώ στη συνέχεια θα βλέπαμε τον αγώνα των γυναικών αυτών να ξεφύγουν απο τον αποπνικτικό περίγυρο τους.
Το μοναδικό "καινούριο" στοιχείο που θα μπορούσε να μπει στο all nighters είναι το "ανεπίσημο" τελευταίο επεισόδιο της σειράς, το οποίο ήταν μια συρραφή σκηνών που κόπηκαν απο το "επίσημο" τελευταίο επεισόδιο. Εξάλλου δεν προχωρούσε καθόλου την ιστορία... Ήταν απλά μια ημίωρη αρπαχτή. Εκτός απο αυτές τις κομμένες σκηνές, περιλάμβανε και 1 ή 2 σκηνές που δεν γυρίστηκαν, αλλά τις οποίες είδαμε με τη μορφή εναλλασόμενων φωτογραφιών και με...μεσότιτλους, στους οποίους διαβάζαμε αυτά που έλεγε ο παπάς-Χαϊκάλης όπως στον βουβό κινηματογράφο! Αν αυτό το επεισόδιο έχει προβληθεί σε επανάληψη, ζητώ συγνώμη για την παραπληροφόρηση, αλλά εγώ δεν το έχω πετύχει ποτέ μετά την πρώτη του προβολή!
Ναι εχει προβληθει σε επαναληψη μια-δυο φορες.
 
Δεν νομίζω ότι θα έδειχναν απλώς το επεισόδιο με τις συρραφές των σκηνών (που πράγματι δεν ήταν και ότι καλύτερο). Άλλωστε στη τότε λίστα το έλεγε καθαρά.

Τι ψυχή παρέδωσες μωρή; 'Ηρθε η ώρα να μάθουμε πώς συνεχίζεται και πώς τελειώνει η ιστορία. Σπέσιαλ μοντάζ των 6 ½ επεισοδίων και στο τέλος ο Ρήγας αφηγείται on camera ή off camera τι γίνεται παρακάτω.

Επομένως κάτι πολύ ωραίο ετοιμαζόταν... Τι έγινε??Που μπορούμε να απευθυνθούμε για αυτό?
 
Ναι εχει προβληθει σε επαναληψη μια-δυο φορες
Δεν το θυμάμαι, αλλά για να το λες κάτι παραπάνω θα ξέρεις!

Να 'σαι καλά! Δεν το είχα ξαναδεί απο την πρώτη του προβολή!

Τι ψυχή παρέδωσες μωρή; 'Ηρθε η ώρα να μάθουμε πώς συνεχίζεται και πώς τελειώνει η ιστορία. Σπέσιαλ μοντάζ των 6 ½ επεισοδίων και στο τέλος ο Ρήγας αφηγείται on camera ή off camera τι γίνεται παρακάτω.
Δεν ξέρω... Εγώ αυτό που καταλαβάινω απο την πρόταση αυτή είναι οτι θα μοντάρονταν τα 6 1/2 επεισόδια σε μια ταινία 2 ωρών, στο τέλος της οποίας είτε θα βλέπαμε τον Ρήγα να μας αφηγείται on camera τη συνέχεια, είτε off camera με τη μορφή κειμένου (όπως στο "Είμαστε στον αέρα") τη συνέχεια της ιστορίας.

Αφού τελικά δε θα γίνει, νομίζω πως ο,τι και να λέμε πάει στο βρόντο...
 
Όπως και το έκαναν βρε παιδιά, αντικειμενικά τώρα, πώς θα έβγαινε πρόγραμμα 6-7 ωρών από σίριαλ 6 επεισοδίων; Γιατί στα αφιερώματα κάνουν 2ωρο με διάφορες σκηνές πάνω στο θέμα της βραδιάς και μετά ακολουθούν διάφορα σήριαλ που το αφορούν. Το "Μωρή" το πολύ 3-4 ώρες να έβγαζε... Μπορεί να ετοιμάσουν κάτι ειδικό για αυτή τη σειρά, απ' ότι ακουσα...
 
Ξέρει κανείς αν θα συνεχιστεί τελικά το Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή? Κάτι είχαν πει για το MEGA Friday all nighters αλλά μας τα χάλασαν.
 
ChristosM είπε:
Πριν "εφευρεθει" το "ανεβασμα-κατεβασμα" απο το διαδυκτιο πως παρακολουθουσαμε τα τηλεοπτικα προγραμματα?
Πριν εφευρεθεί το ανέβασμα κατέβασμα:

1. Ήταν τόσο αξιόλογες οι δουλειές που πάλευες να μην τις χάσεις με τίποτα.

2. Όσοι δεν διέθεταν video-dvd πάλι αγωνιούσαν μη χάσουν τα σήριαλ γιατί τους ενδιέφεραν πολύ ως ποιότητα.

Και αυτοί ακριβώς είναι και οι λόγοι που δε σώζονται σειρές από 70ς, 80ς και αρχές 90ς (μέχρι 1995). Μακαρι να είχαμε και τότε DVD-REC και δε είχαμε ανάγκη καμία κρατική και δε θα βρίζαμε κανέναν ανάξιο ιδιωτικό σταθμό που δε μας δείχνουν πια τα παλιά τους διαμάντια.... :( :(

konkar είπε:
Ξέρει κανείς αν θα συνεχιστεί τελικά το Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή? Κάτι είχαν πει για το MEGA Friday all nighters αλλά μας τα χάλασαν.
Τόσους φανατικούς έχει αυτή η κωμωδία; Δεν το περίμενα.8)

Άκουσα (δεν ξέρω αν ισχύει-πάντως το έχω ξαναγράψει νομίζω) ότι θα προβληθεί κάποιο αφιέρωμα κοντά τα Χριστούγεννα, αλλά αν είναι από του χρόνου θα ξαναγυριστεί η σειρά! Τίποτα δεν είναι σίγουρο...
 
sunset89 είπε:
Τόσους φανατικούς έχει αυτή η κωμωδία; Δεν το περίμενα.8)
Δε ξέρεις τι χάνεις αν δε την έχεις δει. Κατά τη γνώμη μου είναι από τις πιο έξυπνες και πετυχημένες κωμωδίες που έχουμε δει στην ελληνική τηλεόραση. Απορώ πως μπόρεσαν να τη σταματήσουν. Εννιά χρόνια περιμένω να μάθω τη συνέχεια. Έμεινε βλέπεις σε κρίσιμο σημείο. :cry:
 
Σιγα βρε παιδια μη με φατε κιολας.Ενα λαθος εκανα...πωπω υπερβολη...οσο για το τι ψυχη θα παραδωσεισ μωρη νομιζω πωσ δε το σταματησαν αλλα κατι εγινε με τουσ συντελεστεσ προφανωσ καποια ασυμφωνια και αναγκαστικα χαλασανε τα σχεδια και τη συνεργασια τους...

Α και να σημειωσω οτι dvd recorder δεν εχω κ το βιντεο ειναι χαλασμενο....γι αυτο ρωτησα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμάμαι το trailer που ήταν σε άσπρο φόντο οι πρωταγωνιστές (εντύπωση μου έκανε που στο trailer έπαιζε η Ιζαμπέλα Βλασιάδου και στο σίριαλ δεν την είδαμε). Το πρώτο επεισόδιο το έβλεπαν τα αδέλφια μου, εγώ δυστυχώς δεν μπορούσα γιατί η μάνα μου έλεγε "μην το δεις, δεν είναι για την ηλικία σου κ.α.". Είχα δει σε dirty version μια φορά στην ζωή μου, το 2001 στην επανάληψη του (ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ θυμάμαι ήταν) και από το 2003 δυστυχώς μας το σερβίρουν σε 15λεπτη διάρκεια , πετσοκομμένο και σε clean version (όπως και στους Στάυλους). Στην Κύπρο το έδειξαν σε dirty censored version και με σήμανση ΑΠΟ 15 και ΑΝΩ, στο ytube είχα δει το επεισόδιο που δεν παίχτηκε ποτέ, κρίμα το Mega να μην προβάλλει All Nighters Μωρή.
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Θυμάμαι το trailer που ήταν σε άσπρο φόντο οι πρωταγωνιστές (εντύπωση μου έκανε που στο trailer έπαιζε η Ιζαμπέλα Βλασιάδου και στο σίριαλ δεν την είδαμε).
Στο τρέιλερ βλέπαμε όλους τους πρωταγωνιστές της σειράς πίσω απο ένα φέρετρο. Ήταν ουσιαστικά "κινηματογράφηση" της promo φωτογραφίας της σειράς http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%95%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1:Tipsyhimori.jpg

Το άσπρο φόντο δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο για τη σειρά αυτή, αφού όλα τα τρέιλερ εκείνης της χρονιάς-ραντεβού στο mega-ήταν παρόμοιου τύπου.

Η Ισαβέλλα Βλασιάδου θα υποδυόταν το ρόλο της βοηθού της Χρύσας Ρώπα στο περιοδικό, αλλά υπήρξαν διαφωνίες και αποχώρησε. Ως γνωστόν, την ηρωίδα τελικά υποδύθηκε η Άβα Γαλανοπούλου, που ήταν και μια απο τις 4 βασικές πρωταγωνίστριες. Στην συνέντευξη του το συγγραφικό δίδυμο είπε πως θα δικαιολογούσαν με κάποιο τρόπο αυτή την ομοιότητα, πράγμα που όμως δεν προλάβαμε να δούμε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με αφορμή την αποψινή επαναπροβολή της σειράς, ένα ενδιαφέρον άρθρο από "ΤΑ ΝΕΑ", καλοκαίρι του 2000 όταν και γινόταν η προετοιμασία και τα πρώτα γυρίσματα της σειράς.

Διαβάζοντάς το θα δείτε έναν διαφορετικό τίτλο, διαφορετικά ονόματα χαρακτήρων, άλλους ηθοποιούς που αρχικά θα έπαιζαν αλλά αντικαταστάθηκαν, αλλά και αυτό που δεν είδαμε στο Friday all nighters: Γράφει σχεδόν μέχρι το τέλος την ιστορία, ό,τι θα γινόταν στη σειρά, αν αυτή τελείωνε!

http://digital.tanea.gr/Default.aspx?d=20000906&nid=4146737

Εκδίκηση τιμής

Η Νικόλ (Ελένη Ράντου) μαζί με τις τρεις φίλες της θα πάρουν τελικά την εκδίκησή τους, ύστερα από πολλά χρόνια, στο «Τιμής ένεκεν» του Mega Το συγγραφικό δίδυμο Αλέξανδρος Ρήγας - Δημήτρης Αποστόλου μετά την γνωστή τηλεοπτική επιτυχία των «Δύο ξένων» (με τον Νίκο Σεργιανόπουλο και την Εβελίνα Παπούλια), που παίχτηκε επί δύο συνεχή χρόνια στη μικρή οθόνη, ξαναχτυπά. Αυτή τη φορά με τη μαύρη κομεντί «Τιμής ένεκεν» που θα δούμε τον χειμώνα στο Mega με πρωταγωνιστές τους Ελένη Ράντου, Χρύσα Ρώπα, Παύλο Χαϊκάλη, Παύλο Κοντογιαννίδη, Γιάννη Μόρτζο, Γιάννη Μποσταντζόγλου κ.ά.


Τα γυρίσματα ήδη έχουν ξεκινήσει στα στούντιο της Παιανίας - και μάλιστα σε εντατικούς ρυθμούς - υπό τις σκηνοθετικές οδηγίες του Αλέξανδρου Ρήγα, έτσι ώστε τα πρώτα επεισόδια να είναι έτοιμα με την έναρξη του νέου προγράμματος του Mega.

Η ιστορία θυμίζει λίγο παραμύθι όπου τον πρωταγωνιστικό ρόλο κρατούν στην αρχή τέσσερα κοριτσάκια τα οποία στα μέσα της δεκαετίας του ΄70 ζούσαν σε ένα από τα πολλά ιδρύματα της χώρας για παιδιά που είχαν εγκαταλειφθεί από τους γονείς τους ή ήταν ορφανά.

Η Αλέκα γεννήθηκε μέσα στις φυλακές της Αλικαρνασσού επειδή η μητέρα της ήταν προφυλακισμένη για τον φόνο του άνδρα της, κάτι που ποτέ δεν αποδείχτηκε. Δύο χρόνια μετά η μικρή Αλέκα οδηγήθηκε στο Ίδρυμα. Η Νικόλ μαζί με τους γονείς της εγκαταλείπουν τη Γαλλία και φθάνουν στη Μύκονο για να περάσουν εκεί το καλοκαίρι. Το 1963 αποφασίζουν να μείνουν για πάντα στην Ελλάδα. Τρία χρόνια μετά, την παραμονή της Πρωτοχρονιάς του 1996 η Νικόλ χάνει τους γονείς της σε ένα τραγικό ατύχημα στη θάλασσα και οδηγείται και αυτή στο Ίδρυμα.

Τον ίδιο δρόμο παίρνει και η Φωφώ που ζούσε με τον πατέρα της μέχρι την στιγμή που και αυτός συλλαμβάνεται από τις αστυνομικές αρχές και οδηγείται στον Κορυδαλλό. Για την Πόπη, την τέταρτη της παρέας, που βρέθηκε μόνη της στα σκαλοπάτια του Εθνικού Ιδρύματος Ραδιοφωνίας, δεν υπάρχουν αρκετά στοιχεία πλην του ονόματός της που ήταν γραμμένο σε μια ταυτότητα που είχε μαζί της.

Τα τέσσερα κορίτσια μεγαλώνουν όπως όλα τα παιδιά στο Ίδρυμα, μέχρι την στιγμή που μπαίνει στη ζωή τους ο κοινωνικός λειτουργός, ο Γεράσιμος Μαντάς (Γιάννης Μόρτζος) που αντί να τα βοηθήσει ασελγεί επάνω τους.

Οι τέσσερις φίλες, μόνες, φοβισμένες και απροστάτευτες μπροστά σε αυτή την κατάσταση πλάθουν στο παιδικό μυαλό τους ένα παραμύθι, ότι κάποτε με κάποιον τρόπο θα τον εκδικηθούν.

Το «Τιμής ένεκεν» μάς παραπέμπει στη δραματική ταινία «Sleepers» όπου τέσσερα αγόρια κλείστηκαν σε αναμορφωτήριο - είχαν κλέψει το καροτσάκι ενός πλανόδιου που πούλαγε χοτ ντοκ - και οι δεσμοφύλακες ασέλγησαν εις βάρος τους. Όταν όμως ενηλικιώθηκαν και αποφυλακίστηκαν πήραν εκδίκηση.

Ύστερα από αρκετά χρόνια και οι τέσσερις, η Νικόλ (Ελένη Ράντου), η Αλέκα (Χρύσα Ρώπα), η Φωφώ (Ελένη Καστάνη) και η Πόπη (Άβα Γαλανοπούλου) είναι έτοιμες να κάνουν πράξη αυτό που κάποτε είχαν υποσχεθεί. Τα πράγματα όμως δεν είναι και τόσο εύκολα γιατί και οι τέσσερις έχουν αναστολές, φοβίες και καταπιέζονται από το περιβάλλον τους.

Όμως το παιχνίδι τις βρίσκει κερδισμένες. Σκοτώνουν τον καθηγητή και ακολουθεί μία περίοδος τρόμου, ενοχών, τύψεων, πισωγυρισμάτων όπου τις φέρνει πολύ κοντά στις αστυνομικές αρχές. Όταν ο φόβος να τις ανακαλύψουν δεν είναι πλέον ορατός αρχίζουν να ηρεμούν και να νιώθουν για πρώτη φορά στη ζωή τους μια πρωτοφανή δύναμη.

Λίγο πριν από το τέλος της ιστορίας τους μπαίνουν σε ένα δίλημμα. Ο καθηγητής σύμφωνα με το δικό τους δίκιο έπρεπε να πληρώσει. Είναι απόλυτα σίγουρες ότι έκαναν το σωστό, αλλά νιώθουν μέσα τους πως κι αυτές πρέπει να πληρώσουν. Έτσι λοιπόν παρουσιάζονται στον εισαγγελέα λέγοντας πως είναι αυτές που διέπραξαν τον φόνο του καθηγητή.

Στην αρχή δυσκολεύεται να τις πιστέψει, αλλά γρήγορα η αλήθεια έρχεται στο φως. Το θέμα γίνεται πρωτοσέλιδο και συγκλονίζει την κοινή γνώμη η οποία φυσικά διχάζεται. Μέσα στη δικαστική αίθουσα βρίσκουν φανατικούς υποστηρικτές που ούτε καν τους υπολόγιζαν.

Η κοινωνία που μέχρι εκείνη τη στιγμή τους είχε δείξει ένα σκληρό πρόσωπο, τις δικαιώνει - ουσιαστικά τις αθωώνει - και μόλις κατεβαίνουν τα σκαλοπάτια του δικαστηρίου είναι πλέον ελεύθερες να αρχίσουν τη ζωή τους ξανά απά την αρχή.

30 επεισόδια

Στο «Τιμής ένεκεν», που θα ολοκληρωθεί σε 30 σαρανταπεντάλεπτα επεισόδια, πρωταγωνιστικούς ρόλους έχουν ακόμη ο Παύλος Χαϊκάλης (θα υποδυθεί έναν παπά), ο Γιάννης Μποσταντζόγλου, ο Παύλος Κοντογιαννίδης, η Ισαβέλλα Βλασσιάδου και η Μαρία Κανελλοπούλου, ενώ τα σκηνικά έχει αναλάβει ο Ντίνος Πετράτος. Η παραγωγή είναι της «Έψιλον» του Νίνο Ελματζιόγλου.
 
Να ρωτησω λιγο ,ο ηθοποιος που κανει τον Γιωργο ,στο περιοδικο ...στη πραγματικοτητα πως λεγεται;;;
 
Πρωτη φορα ειδα ολα τα επεισοδια, ενα απωθημενο μου ολοκληρωθηκε.

Υπηρχαν κομμενες σκηνες, η ηταν εξ αρχης χαλια το μονταζ;

ΥΓ. μπορει να ειναι εμπνευσμενο απο το Sleepers αλλα εμενα η αρχη μου θυμισε το The IT. "Ο Μαντάς επέστρεψε" = "The IT has returned"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μόνο τα μισά έπαιξε εχθές.Τα υπόλοιπα θα παιχθούν την επόμενη βδομάδα.
 
Απιστευτο ευρημα!!!Ευχαριστω πολυ. Ναι καποια απο τις πρωταγωνιστριες τα εσπασε με το συγγραφικο διδυμο και τα πραγματα διαλυθηκαν. Κριμα, γιατι γνωριζοντας την πενα του Ρηγα και διαβαζοντας την υποθεση ειμαι σιγουρος οτι θα ειχαμε πολυ μεγαλη επιτυχια με απιστευτα κοινωνικα μηνυματα.
 
Πίσω
Μπλουζα