Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή;

Τέλειο σίριαλ και μετά από αρκετά χρόνια χθες μπράβο στο Mega που το έπαιξε σε dirty version. Όλα τα λεφτά η σειρά.
 
latinsoapsfever είπε:
Με αφορμή την αποψινή επαναπροβολή της σειράς, ένα ενδιαφέρον άρθρο από "ΤΑ ΝΕΑ", καλοκαίρι του 2000 όταν και γινόταν η προετοιμασία και τα πρώτα γυρίσματα της σειράς. Διαβάζοντάς το θα δείτε έναν διαφορετικό τίτλο, διαφορετικά ονόματα χαρακτήρων, άλλους ηθοποιούς που αρχικά θα έπαιζαν αλλά αντικαταστάθηκαν, αλλά και αυτό που δεν είδαμε στο Friday all nighters: Γράφει σχεδόν μέχρι το τέλος την ιστορία, ό,τι θα γινόταν στη σειρά, αν αυτή τελείωνε!

http://digital.tanea.gr/Default.aspx?d=20000906&nid=4146737
latinsoapsfever, να σε ευχαριστήσω θερμά κι εγώ με τη σειρά μου για το link που μας παρέθεσες με τις πάρα πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες για τον αρχικό σχεδιασμό αυτής της καταπληκτικής σειράς! Όπως σωστά λες κι εσύ, το άρθρο αυτό γράφει αυτά που θα θέλαμε να ακούσουμε από τον Αλέξανδρο Ρήγα σε ένα "MEGA Friday All-Nighter" αφιερωμένο στη σειρά...
 
drspiros είπε:
Θεε μου, σε παρακαλω να ειναι αληθεια...
http://tvnea.blogspot.com/2010/01/blog-post_4278.html
Μα αυτό ακούγεται και γράφεται από τον Μάρτη!! Απλά τότε, όπως και τώρα, δεν έχουν πει το "ναι" όλοι οι συντελεστές! Αν γίνει, θα το μάθουμε μέχρι τον Ιούνη όπου θα ξεκινήσουν και τα γυρίσματα για να προβληθεί η σειρά από Οκτώβρη. Όπου μάλλον θα ξαναγυριστούν και τα πρώτα επεισόδια από την αρχή.
 
Τίποτα παιδιά, άλλωστε και εγώ το βρήκα.

Τώρα όσον αφορά το comeback επιτρέψτε μου να μη δώσω καμία αξία στο κείμενο του tv nea που θεωρώ το πλέον αναξιόπιστο τηλεοπτικό μπλογκ - μπορεί να το κρίνει κανείς και από τη σύνταξη των κειμένων..

Τελευταία φορά που είχε ακουστεί στα σοβαρά ότι θα επέστρεφε ήταν τον Μάρτιο του 2009, οπότε λέγανε ότι θα το βλέπαμε Οκτώβρη του 2010. Από τότε τίποτα παρά μόνο η Ελένη Καστάνη σε ένα μεσημεριανό να επιβεβαιώνει ότι κάθε χρόνο το συζητάνε με τον Αλέξανδρο Ρήγα αλλά δεν βλέπει φως.

Η γοργόνα αδερφή του Μέγα Αλέξανδρου, ο μύθος του μαρμαρωμένου βασιλιά και η επιστροφή της συγκεκριμένης σειράς...
 
latinsoapsfever είπε:
Τίποτα παιδιά, άλλωστε και εγώ το βρήκα.
Τώρα όσον αφορά το comeback επιτρέψτε μου να μη δώσω καμία αξία στο κείμενο του tv nea που θεωρώ το πλέον αναξιόπιστο τηλεοπτικό μπλογκ - μπορεί να το κρίνει κανείς και από τη σύνταξη των κειμένων..

Τελευταία φορά που είχε ακουστεί στα σοβαρά ότι θα επέστρεφε ήταν τον Μάρτιο του 2009, οπότε λέγανε ότι θα το βλέπαμε Οκτώβρη του 2010. Από τότε τίποτα παρά μόνο η Ελένη Καστάνη σε ένα μεσημεριανό να επιβεβαιώνει ότι κάθε χρόνο το συζητάνε με τον Αλέξανδρο Ρήγα αλλά δεν βλέπει φως.

Η γοργόνα αδερφή του Μέγα Αλέξανδρου, ο μύθος του μαρμαρωμένου βασιλιά και η επιστροφή της συγκεκριμένης σειράς...
Άκουσα σήμερα στο Φώτης και Μαρία Live ότι παίζει για επιστροφή, μίλησε και η Γουλιεμίνο που ήταν στο cast για αυτό. Μακάρι να το γυρίσουν πάλι το σίριαλ.
 
Αν και είναι η αγαπημένη μου κωμική σειρά, αν και περιμένω μανιωδώς 9 ολόκληρα χρόνια να μάθω τι έγινε, δε θα ήθελα να συνεχιστεί η σειρά με διαφορετικούς ηθοποιούς ή οποιαδήποτε άλλη αλλαγή καθώς πιστεύω ότι θα χάλαγε η μαγεία της σειράς. Ήταν τόσο τρομερό το δέσιμο των πρωταγωνιστριών και η χημεία μεταξύ τους που δε νομίζω να μπορέσει να αποτυπωθεί τόσο πετυχημένα σε κάποια πιθανή συνέχεια. Ας μην ξεχνάμε ότι έχουν περάσει 9 χρόνια κι ότι οι αλλαγές θα είναι πολλές. Αλλά οκ, ας μην είμαστε προκατειλλημένοι. Ας δούμε με το καλό τη συνέχεια και τα λέμε τότε.
 
Σήμερα θα δείξει το Ρήγα να μιλάει για το τι έγινε στη συνέχεια?
 
Κάθε φορά που βλέπω αυτή την κάρτα στο τέλος του ανεπίσημου -τίγκα στη συρραφή - 7ου επεισοδίου, ξενερώνω απίστευτα!!!

''Ίσως κάποια άλλη στιγμή, ωρεβουάρ''...

Ας έρθει επιτέλους αυτή η στιγμή!!!9 χρόνια πέρασαν!Είναι ''αμαρτία'' μια τόσο αστεία σειρά να μην συνεχιστει...Οι συγκεκριμένοι ηθοποιοί δεν δεσμεύονται από σημαντικές τηλοπτικές δουλειές για του χρόνου τουλάχιστον, τα σενάρια έτοιμα είναι(ένα ρεκτιφιέ στα αστεία της εποχής) και άντε ...έχει ο Θεός...Υπάρχει και η λύση της τηλεταινίας πάντα...
 
Και, για μένα τουλάχιστον, το κωμικοτραγικό της διακοπής των γυρισμάτων της σειράς ήταν ότι σταμάτησε η ιστορία στο πιο κρίσιμο σημείο, στην "αποκάλυψη" των τεσσάρων από τον Μαντά και στην πρόσωπο με πρόσωπο πλέον αντιπαράθεση. Όπως διαπιστώνεται άλλωστε από τη συνέχεια και το τέλος της σειράς (έτσι όπως μας αποκαλύπτεται από το δημοσιεύμα των "ΝΕΩΝ" της εποχής που διαβάσαμε πρόσφατα χάρη στο post του latinsoapsfever), το σημείο αυτό ήταν σχεδιασμένο να αποτελέσει "turning point" στην εξέλιξη της υπόθεσης της σειράς...
 
Panagiotis είπε:
Στο τρέιλερ βλέπαμε όλους τους πρωταγωνιστές της σειράς πίσω απο ένα φέρετρο. Ήταν ουσιαστικά "κινηματογράφηση" της promo φωτογραφίας της σειράς http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%95%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1:Tipsyhimori.jpg
Το άσπρο φόντο δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο για τη σειρά αυτή, αφού όλα τα τρέιλερ εκείνης της χρονιάς-ραντεβού στο mega-ήταν παρόμοιου τύπου.

Η Ισαβέλλα Βλασιάδου θα υποδυόταν το ρόλο της βοηθού της Χρύσας Ρώπα στο περιοδικό, αλλά υπήρξαν διαφωνίες και αποχώρησε. Ως γνωστόν, την ηρωίδα τελικά υποδύθηκε η Άβα Γαλανοπούλου, που ήταν και μια απο τις 4 βασικές πρωταγωνίστριες. Στην συνέντευξη του το συγγραφικό δίδυμο είπε πως θα δικαιολογούσαν με κάποιο τρόπο αυτή την ομοιότητα, πράγμα που όμως δεν προλάβαμε να δούμε.
Η ομοιότητα θα δικαιολογούταν επείδη θα ήταν δίδυμες αδελφές...ήδη από το πρώτο επεισόδιο ακούγεται στο ραδιόφωνο η φωνή του Κωστάλα(Σεργουλόπουλου μαλλον)...να λέει για διδυμα μωρα......
 
Συγκινηθηκα που ειδα πρωτη φορα στη ζωη μου ολοκληρη αυτη την ιστορικη φορα.

Και μαλιστα ειναι πλουσιο σε αναφορες για γεγονοτα της εποχης (κυβερνηση Σημιτη, μακαριστός Αρχιεπίσκοπος, ταυτοτητες, μανία με χρηματιστήριο κλπ) :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σήμερα, στο Τηλεκοντρόλ, αναφέρει την επιτυχία που γνώρισε η σειρά από την πρώτη στιγμή και ότι οι πρόσφατες επαναλήψεις, συγκίνησαν αρκετούς. Έτσι -γράφει το περιοδικό-, ξεκίνησε ένας νέος κύκλος συζητήσεων με τους σεναριογράφους και τους ηθοποιούς για να δουν αν μπορούν (επί της ουσίας αυτή τη φορά), να επαναφέρουν τη σειρά αυτή στο γυαλί!
 
sunset89 είπε:
Σήμερα, στο Τηλεκοντρόλ, αναφέρει την επιτυχία που γνώρισε η σειρά από την πρώτη στιγμή και ότι οι πρόσφατες επαναλήψεις, συγκίνησαν αρκετούς. Έτσι -γράφει το περιοδικό-, ξεκίνησε ένας νέος κύκλος συζητήσεων με τους σεναριογράφους και τους ηθοποιούς για να δουν αν μπορούν (επί της ουσίας αυτή τη φορά), να επαναφέρουν τη σειρά αυτή στο γυαλί!
Μακάρι! Τόσες φορές έχει ακουστεί αυτή η πιθανότητα και ποτέ τελικά δεν επιβεβαιώνεται...! :(
 
Κυριακή, 14 Φεβρουαρίου 2010

Η Ράντου απαντά για το ''Τι ψυχή θα παραδώσεις''....



Διαψεύδει η Ελένη Ράντου τις φήμες που θέλουν το ημιτελές σίριαλ ''Τι ψυχή θα παραδώσεις'' να γυρίζεται ξανά από την αρχή για να προβληθεί την επόμενη σεζόν. Η ηθοποιός δηλώνει στην Real Life: ''Όλα τα ημιτελή γίνονται μύθοι, όπως το οτί ζει ο Έλβις. Δεν υπάρχει, όμως τέτοιο σενάριο. Και δεν σημαίνει ...

ότι θα άρεσε πάλι. Κάθε πράγμα απαντά στις ανάγκες μια εποχής, όχι επ'άπειρον.''
 
Καλά αν δεν θέλει η κυρία Ράντου να ξαναπαίξει υπάρχουν κι άλλες ηθοποιοί!!
 
Το θεμα ειναι το Μεγκα τι θελει :)
 
Παιδιά δεν έχει και άδικο όμως. Μακάρι να ξαναβλέπαμε την σειρά αλλά μου φαίνεται πολύ δύσκολο την παρούσα στιγμή.
 
Πραγματικά αδικημένη (όχι από θεαματικότητα γιατί από εκεί είχε σκίσει) σειρά που κόπηκε απότομα.Απ' το πρώτο επεισόδιο φαινόταν πόσο δυνατό σενάριο,οι ατάκες  έπεφταν σαν πολυβόλο και το φινάλε του πρώτου επεισοδίου (εκεί που οι 4  βλέπουν η καθεμιά στις ειδήσεις ότι έρχεται ο Μαντάς)απλά συγκλονιστικό...
 
Πίσω
Μπλουζα