Το ΄πα και το 'κανα! Η ΜΑΜΕ καμπίνα μου...

Kambia

Retired Admin
Joined
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
13.665
Αντιδράσεις
1.394
... είναι επιτέλους έτοιμη!

picture.php


Μπορεί να πέρασε ένας χρόνος και κάτι παραπάνω από τότε που είπα οτι θα φτιάξω καμπίνα αλλά την έφτιαξα :cool: Δεν μπορώ να πω οτι παιδεύτηκα, βασικά αν έχεις τα εργαλεία και μεράκι όλα γίνονται. Ίσως μόνο στο στήσιμο της οθόνης και αυτό γιατί τα 2 χέρια μου δεν ήταν αρκετά! Ξεκίνησα κατά τα μέσα Σεπτεμβρίου (με πολλά διαλείμματα) και την Παρασκευή που μας πέρασε ολοκληρώθηκε.

Είναι εξ ολοκλήρου φτιαγμένη από MDF 12''
picture.php


Το Dremel έκανε χρυσές δουλειές (η μεταλλική πλακέτα του joystick έγινε "χωνευτή" στο ξύλο)

picture.php


Και η καλωδίωση παιχνιδάκι ;) (Ένας σχετικός χαμός πριν το συμμάζεμα)

picture.php


Πρώτο παιχνίδι που παίχτηκε ήταν το PacMan

picture.php


Έπαιξε και λίγο

picture.php


Στα "εγκαίνια" θυμηθήκαμε ατάκες του στυλ

- Φιλαράκι θα παίξεις πολύ ακόμα?

- Ε... με πόσα εικοσάρικα έφτασες μέχρι εδώ?

- Να στο περάσω? Και συ το συνεχίζεις μετα!

Δεν έχω βάλει αυτοκόλλητο στην μαρκίζα ακόμα. Το επεξεργάζομαι ::)

Στο πλάι υπάρχουν και 2 κουμπιά για φλιπεράκι ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μονη σου την εφτιαξες????
 
Ολομόναχη :D

Σε μερικές περιπτώσεις έβαλε και το χεράκι της η D@redevil γιατί τα 2 τα δικά μου δεν έφταναν!
 
Επικό project για το οποίο είχα γνώση :headbangdude:

Kambia είπε:
Στα "εγκαίνια" θυμηθήκαμε ατάκες του στυλ - Φιλαράκι θα παίξεις πολύ ακόμα?

- Ε... με πόσα εικοσάρικα έφτασες μέχρι εδώ?

- Να στο περάσω? Και συ το συνεχίζεις μετα!
Κάντε και μια εξομοίωση μπουκαρίσματος της ασφάλειας :p
 
Kambia τι να πω....

Είναι πανέμορφη η καμπίνα!!!!

Μακάρι να είχα τις γνώσεις σου να μπορούσα να εφτιαχνα και εγώ άλλα δεν σκαμπάζω και πολλά.

Άντε καλοπαιχτη η καμπινουλα σου!! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Maximum respect!!!!

Τα θερμά μου συγχαρητήρια και καλόπαιχτη η καμπινούλα kambia!!!
 
Μπραβο ... εισαι πρώτη .... πολυ καλό το bartop .... ενα αυτοκόλητο μπροστα στην λαμπα πανω και τελος ε ?
 
Καλορίζικη και respect. :)
 
Ευχαριστώ παιδιά :flower:

Ναι ένα αυτοκόλλητο έμεινε. Πρέπει να βρω κάτι που να συνδυάζεται με το κάτω αυτοκόλλητο.

Αυτό που με "χάλασε" είναι οτι τα joystick από 4-way σε 8-way πρεπει να γίνονται ανοίγοντας το panel. Δεν είχα προσέξει οτι υπάρχουν και joystick που μπορούν να το κάνουν αυτό απλά τραβώντας τα προς τα πάνω και περιστρέφοντάς τα. Καποια στιγμή θα τα αλλάξω...
 
Φοβερό κομμάτι. Πόσο κοστίζει κάτι τέτοιο; Υπάρχει περίπτωση μελλοντικά να δεχτείς και παραγγελείες; Με το αζημίωτο φυσικά.
 
Μεγιες Cab-ια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Takis Vounatsos είπε:
Φοβερό κομμάτι. Πόσο κοστίζει κάτι τέτοιο; Υπάρχει περίπτωση μελλοντικά να δεχτείς και παραγγελείες; Με το αζημίωτο φυσικά.
Δεν έχω ιδέα πόσο στοιχίζει η αγορά μιας καμπίνας. Εγώ τα μόνα λεφτά που ξόδεψα ήταν για τα κουμπιά και ότι άλλο ψιλολόι χρειάστηκε. Μίλα με τον arc αν θέλεις, για παραγγελείες :)
 
Takis Vounatsos είπε:
Φοβερό κομμάτι. Πόσο κοστίζει κάτι τέτοιο; Υπάρχει περίπτωση μελλοντικά να δεχτείς και παραγγελείες; Με το αζημίωτο φυσικά.

Πλάκα πλακά....

Μόλις απέκτησες τους 2 πρώτους σου πελάτες, το φιλαράκι απο πάνω

και εμένα :D
 
Φοβερό πρότζεκτ! Θα σε παίδεψε όμως λίγο η καλωδίωση ε; Παίξατε και Ρυγκαρ ε; :D

Το χέρι που παίζει Pacman είναι άπαιχτο!!!!
 
respect.

καλόπαιχτη!
 
Rygar είπε:
Θα σε παίδεψε όμως λίγο η καλωδίωση ε; Παίξατε και Ρυγκαρ ε; :D
lol λιιιιιιιιιιιγο μπέρδεψα το πάνω με το κάτω και το δεξιά με το αριστερά στο joystick :p
 
κοπελα εισαι???και το εφτιαξες μονη σου?

μπραβο τελεια!
 
Μπράβο, part μου! :)

Εγώ να πω ότι χάρηκα σα μικρό παιδί με το Shinobi & το Double Dragon! :)

Και επειδή άρχισαν όλοι τα "φιλαράκι να στο περάσω?", πρέπει να βγάλω ξανά εκείνο το t-shirt που έγραφε στην πλάτη "ΘΑ ΠΑΙΞΩ ΚΙ ΑΛΛΟ!" για να μη ενοχλούν κάθε τρεις και λίγο! (Ναι, εκείνο το t-shirt νομίζω ότι το έχω ακόμα! :) ))

Και εις ανώτερα, part! Και όπως ρώτησες πολύ εύστοχα: "Τι άλλο θα φτιάξουμε τώρα?" ;)

[edit:]

Kambia είπε:
lol λιιιιιιιιιιιγο μπέρδεψα το πάνω με το κάτω και το δεξιά με το αριστερά στο joystick :p
(...μπροστά σε μένα που κόλλησα με καλάι το δάχτυλο μου στην καλωδίωση των ηχείων, αυτό δεν ήταν τίποτα! :) )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το τελικο οπτικο αποτελεσμα ειναι ΑΡΙΣΤΟ. Καλοπαιχτο φυσικα.

Ειναι βαρυ αραγε ? αν φτιαξεις μερικα ακομα (εχω 5-6 να τα αφησω?), μεταφερονται ευκολα?
 
Καμιά 20αρια κιλά πρέπει να είναι. Από το ένα δωμάτιο στο άλλο άνετα μεταφέρονται πάντως.
 
Πίσω
Μπλουζα