Το Δις Εξαμαρτείν (1993 MEGA)

Πολύ ωραία φώτο αν και έπρεπε και του Ρέππα το επίθετο να φιγουράρει ως Ευγένιος Μούρδαλας!
 
A ok μια χαρά!Πάντως ωραία σειρά ήταν με απίστευτες ατάκες!Λείπουν τέτοιες σειρές σήμερα.
 
Ξεκαρδιστική σειρά, όπου πέφτει η μια ατάκα μετά την άλλη. Ξέρει κανείς γιατί η 3η σεζόν έμεινε μισή;
 
Επίσης, άλλη μια απορία: Βλέπω.τώρα στο youtube το 69ο επεισόδιο και στην αρχή έχει δυο φορές ένα όνειρο με διαφορετικό τέλος και έναν παρόμοιο διάλογο Άννας-Γιολάντας επ' αυτού, κάτι σαν εναλλακτικές εκδοχές του ίδιου επεισοδίου. Κάτι παρόμοιο γίνεται και σε ένα επεισόδιο, 20κάτι νομίζω, όπου παρουσιάζει με δύο διαφορετικούς τρόπους, έναν εκτεταμένο και ένα συντομότερο μετά, την ίδια εξέλιξη, με κοινές ατάκες και κάποια κοινά πλάνα, στο τέλος του επεισοδίου. Ξέρει κανείς αν προβλήθηκαν έτσι εξ αρχής και, αν όχι, ποιες ήταν οι επίσημες εκδοχές;
 
Ειναι αυτο το παιδακι ο μικρος Κωνσταντινος Βασιλείου που συμμετειχε στη σειρα Χαι Ροκ;



image.JPG
 
Δύσκολο, διότι το Χάι Ροκ ξεκίνησε μια σεζόν πριν από "το Δις εξαμαρτείν" και τελείωσε τη σεζόν 1993-1994, ενώ ο "Ιορδάνης" της φωτογραφίας, που φαίνεται μικρότερος από τον Κωνσταντίνο Βασιλείου του Χάι Ροκ, έπαιξε στην 3η σεζόν του "Δις εξαμαρτείν" (1995-1996).
 
ybulbu είπε:
Επίσης, άλλη μια απορία: Βλέπω.τώρα στο youtube το 69ο επεισόδιο και στην αρχή έχει δυο φορές ένα όνειρο με διαφορετικό τέλος και έναν παρόμοιο διάλογο Άννας-Γιολάντας επ' αυτού, κάτι σαν εναλλακτικές εκδοχές του ίδιου επεισοδίου. Κάτι παρόμοιο γίνεται και σε ένα επεισόδιο, 20κάτι νομίζω, όπου παρουσιάζει με δύο διαφορετικούς τρόπους, έναν εκτεταμένο και ένα συντομότερο μετά, την ίδια εξέλιξη, με κοινές ατάκες και κάποια κοινά πλάνα, στο τέλος του επεισοδίου. Ξέρει κανείς αν προβλήθηκαν έτσι εξ αρχής και, αν όχι, ποιες ήταν οι επίσημες εκδοχές;
Δεν εχω υποψη μου τι λες ακριβως, αλλα ετσι οπως το λες, μου φαινεται οτι προκειται μαλλον για φαντασιωση; Η Μεντη πχ. σκεφτεται την αντιδραση του αντρα της και φανταζεται οτι οταν του λεει κατι, αυτος γινεται τουρκος και την σκοτωνει. Και μετα φανταζεται εναλλακτικη αντιδραση, οτι του το λεει, κι εκεινος αντιδρα πολιτισμενα. Και οταν τελικα του το λεει, γινεται κατι τελειως διαφορετικο απο αυτα τα δυο :) . Νομιζω το συγκεκριμενο σιριαλ επαιζε πολυ με τετοιες φαντασιωσεις για χιουμορ, οπως το Ντολτσε Βιτα και αργοτερα τα Εγκλήματα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
Ειναι αυτο το παιδακι ο μικρος Κωνσταντινος Βασιλείου που συμμετειχε στη σειρα Χαι Ροκ;


Επειδη αναφερεται στη retrodb η συμμετοχη στη σειρα του μικρου Κωνσταντινου Βασιλειου του Χαι Ροκ, σε ποιο επεισοδιο ειχε εμφανιστει στο ''Δις εξαμαρτειν'';
 
ybulbu είπε:
Δύσκολο, διότι το Χάι Ροκ ξεκίνησε μια σεζόν πριν από "το Δις εξαμαρτείν" και τελείωσε τη σεζόν 1993-1994, ενώ ο "Ιορδάνης" της φωτογραφίας, που φαίνεται μικρότερος από τον Κωνσταντίνο Βασιλείου του Χάι Ροκ, έπαιξε στην 3η σεζόν του "Δις εξαμαρτείν" (1995-1996).
Επειδη αναφερεται στη retrodb η συμμετοχη στη σειρα του μικρου Κωνσταντινου Βασιλειου του Χαι Ροκ, σε ποιο επεισοδιο ειχε εμφανιστει στο ''Δις εξαμαρτειν'';
 
Καλή απορία. Δεν ξέρω να σας απαντήσω! Πάντως αξίζει να σημειωθεί πως κάνει την κομπάρσα-γραμματέα η Τζένη Μπότση στα πρώτα επεισόδια και είναι αγνώριστη! Ξεχωρίζει ειδικά σε εκείνο το επεισόδιο που έβγαλαν την κασέτα με την ερωτική εξομολόγηση του Πέτρου στον αέρα.
 
Και η Θοεδώρα Σιάρκου, μια σιωπηλή ψηλή, αθλητικογράφος του δελτίου! :) Τα ονόματά τους αναγράφονται στους τίτλους τέλους των επεισοδίων 5-10, αν και παίζουν από την αρχή.
 
Λίγο μετά την αλλαγή του χρόνου, στις 00:30 θα προβληθούν από το MEGA back to back τα 2 σπέσιαλ εορταστικά επεισόδια της σειράς.
 
Aπό τις αγαπημένες μου σειρές.Σίγουρα όχι στις top-3,αλλά στις αμέσως μετά.Εμπνευσμένοι διάλογοι,φοβεροί ηθοποιοί που δίνανε ρέστα με Ρέππα-Παπαθανασίου να κάνουνε θαύματα.Πρόσφατα είδα όλα τα επεισόδια σε επανάήψη και το ευχαριστήθηκα.Τα μοναδικά σημεία που δε μου άρεσαν ήταν τα μωρά που μιλούσανε με φωνές ηθοποιών,δε μπορώ να γελάσω με κάτι τέτοιο.Αξέχαστη σειρά.
 
Tην ξαναείδα πρόσφατα τη σειρά στο youtube που έχει ανέβει από το μέγκα αν δεν κάνω λάθος, τρομερή σειρά, ωραίες ατάκες... νιώθω πως κάπου έκανε κοιλιά, προς μέση δεύτερου με τρίτο κύκλο - κάπου διάβασα ότι το κανάλι επέμενε να πάνε και τρίτη σεζόν λόγω της τεράστιας επιτυχίας , ενώ οι σεναριογράφοι σκόπευαν να τη τελειώσουν στις δύο. Αν ισχύει αυτό, μου φαίνεται λογική και η κοιλιά, κάπου με την αναζήτηση πατεράδων και το αιώνιο δίλημμα της Άννας...

Πάντως θα ήθελα σίγουρα να τη δω στη τηλεόραση! Ειδικά από τη στιγμή που μας έχουν κουράσει με πεθερές-κόκκινο δωμάτιο-παρα πέντε κλπ.
 
Κι εγώ την έβλεπα, από τις πολύ καλές σειρές των 90's. Δεν θυμάμαι αυτό που λέει ο SurvivalHorror, υπήρχαν κι εδώ μωρά που μιλούσαν με φωνές ηθοποιών; Εγώ το θυμάμαι μόνο από τους Δύο Ξένους. Θα συμφωνήσω ότι κάτι τέτοιο δεν υποφερόταν και για μένα όπου κι αν το έβλεπα, όχι μόνο δεν το έβρισκα αστείο, αλλά με εκνεύριζε απίστευτα, πολύ κακόγουστο! Η αγαπημένη μου στη σειρά ήταν η Ντίνα Κώνστα, αυτό το κουλ ειρωνικό της ύφος πάντα με κέρδιζε. Και στους Δύο Ξένους μετέπειτα, που στην ουσία επαναλάμβανε πάλι τον ίδιο ρόλο, και πάλι με κέρδιζε, και χωρίς αυτήν μπορεί να μην το έβλεπα καν. Από το Δις Εξαμαρτειν μία ατάκα δική της που θυμάμαι και με είχε κάνει να γελάσω πολύ, ήταν όταν φλέρταρε μία κοπέλα με τον Πέτρο, και τον είχε ρωτήσει ναζιάρικα: "Και τον Χειμώνα τι κάνεις;" Κι αντί γι'αυτόν είχε πεταχτεί η Κώνστα με το γνωστό μοναδικό της ύφος: "Πέφτει σε χειμερία νάρκη" :)
 
προβαλλεται καθημερινες στις 18.30 με 2 επεισοδια .τα επεισοδια ανεβαινουν εδω
 
Πίσω
Μπλουζα