Το Ρετιρέ (1990 MEGA)

Προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ αυτή η σειρά , αλλά ΕΚΕΙΝΑ τα χρόνια . Αν η επανάληψη είναι η μήτηρ της μάθησης , τότε αυτή η πανάληψη είναι κακιά μητέρα !

Πάντως , πιστεύω πως το MEGA απλά ποντάρει στο πλήθος των επισοδείων . Είναι τόσα πολλά που όλο και κάποιο δεν θα έχει δει ο θεατής , οπότε μπορεί να κάτσει να το δει .
 
iliekater είπε:
Πάντως , πιστεύω πως το MEGA απλά ποντάρει στο πλήθος των επισοδείων . Είναι τόσα πολλά που όλο και κάποιο δεν θα έχει δει ο θεατής , οπότε μπορεί να κάτσει να το δει .
Και οχι μονο.

ΔΙαβαζα νομιζω σε εφημεριδα στα τηλεοπτικα, οτι τα νουμερα που κανει το ρετιρε δεν πιανονται ευκολα απο αλλη καμμια αλλη σειρα.

Αρα υπαρχει πολυ κοσμος που το βλεπει ακομα και σημερα.
 
αλλά κάθε χρόνο ξεκινάει από την αρχή και παίζει μόνο περίπου 40 επεισόδια,συνολικά είναι 80!!!!!
 
thebest20 είπε:
αλλά κάθε χρόνο ξεκινάει από την αρχή και παίζει μόνο περίπου 40 επεισόδια,συνολικά είναι 80!!!!!
Ε πες το έτσι!!! Γι'αυτό δεν έχει δεί κανείς το τέλος του!!!
 
Η Κατερίνα Γιουλάκη παίζει να είναι μια απο τις πέντε πιο καλτ μορφες της ελληνικής τηλεόρασης.
 
Stanfromgreece είπε:
παιδιά...μόλις είδα τρέιλερ στο MEGA... έλεγε ότι από την άλλη εβδομάδα στις 11:00 το πρωί... θα αρχίσει να προβάλλεται (για άλλη μία φορά!) το ρετιρε!!!! ΗΜΑΡΤΟΟΟΟΟΝ
Σήμερα πέτυχα και γω το τρέιλερ!

Λέει κάτι του στυλ: Καλοκαίρι χωρίς Ρετιρέ, δεν γίνεται...:what:

Προφανώς έχουν άγριες διαθέσεις στο MEGA!

Για τα πενήντα επόμενα καλοκαίρια -και λίγα λέω, δεν το γλιτώνουμε το εργάκι... :wait2:
 
προσευχηθήτε μόνο να παίξει όλα τα επεισόδεια για να δούμε και το τέλος.
 
Στο τρέιλερ του TV-Tiglon είδα οτι θα είναι στην αυριανή (τελευταία) εκπομπή καλεσμένη η Τζόυς Ευείδη.

Και λέει ο Φώτης Σεργουλόπουλος "Καλοκαίρι χωρίς Ρετιρέ Τζόυς Ευείδη γίνεται;

Μάλλον δε γίνεται.
 
nessie είπε:
Σήμερα πέτυχα και γω το τρέιλερ!Λέει κάτι του στυλ: Καλοκαίρι χωρίς Ρετιρέ, δεν γίνεται...:what:

Προφανώς έχουν άγριες διαθέσεις στο MEGA!

Για τα πενήντα επόμενα καλοκαίρια -και λίγα λέω, δεν το γλιτώνουμε το εργάκι... :wait2:
Κ'εγω το ειδα και δεν το πιστευα! ΗΜΑΡΤΟΝ!
 
Εγώ σήμερα είδα και ένα επεισόδιο... πρέπει να είμαι πολύ άρρωστος τελικά... γέλασα!
 
Stanfromgreece είπε:
Εγώ σήμερα είδα και ένα επεισόδιο... πρέπει να είμαι πολύ άρρωστος τελικά... γέλασα!

Μαλλον πρεπει να ειναι μεταδοτικη η αρρωστια.

Χθες ειχα ρεπό και το πετυχα στο ζαπινγκ. Κόλλησα. Δεν γινοταν να μην το δω. Με τη λογικη ελεγα μα καθεσαι ακομα και το κοιτας αλλά δεν μπορεσα να αλλάξω καναλι.

Εντωμεταξυ ειδα σε μια σκηνη ενα περιπτερο με παλια σημαιακια της algida και ηρθε και εδεσε. All time classic.

Αντε και του χρόνου :cool:
 
Παιδιά, αφού δε μπορείτε να το αποφύγετε ... ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟ ! :D
 
Το "Ρετιρε" εχει υπογραφη Δαλιανιδη ,οπως βλεπεις ξανα και ξανα τις παλιες ταινιες με τις ιδιες κλασσικες ατακες ,κατι παρομοιο παθαινεις και με αυτο. :xm:
 
Βρε παιδιά δεν το αντέχω....όλοι φωνάζουν και είναι μονίμως στραβωμένοι εκεί!!!!
 
Turrican είπε:
Βρε παιδιά δεν το αντέχω....όλοι φωνάζουν και είναι μονίμως στραβωμένοι εκεί!!!!

Μα ήταν η ελληνικη πραγματικότητα. :bash: :banghead: :mad: :tsktsk: :takethat: :rant: :frypan:

Τωρα καπως εξομαλύνθηκε η κατασταση..αλλά και παλι καπως ετσι ειναι

Καλημέρα :cool:
 
Eίμαι αμετανόητος.

και σε dvd (αν κυκλοφορήσει ποτέ) θα το αγοράσω

Ήταν μια ωραία εποχή τα 90s (ειδικά στις αρχές)
 
Eίμαι αμετανόητος.

και σε dvd (αν κυκλοφορήσει ποτέ) θα το αγοράσω

Ήταν μια ωραία εποχή τα 90s (ειδικά στις αρχές)
 
ρε λέτε να κάνουν υποσυνήδητη πλύση εγκεφάλου μέσω του ρετιρέ και γιαυτό να το βλέπουμε φανατικά;
 
Πίσω
Μπλουζα