Το Ρετιρέ (1990 MEGA)

Aardvark είπε:
Απο οτι λεγανε οι πρωταγωνιστες ιδιοκτητες του διαμερισματος το δικο τους δεν ηταν "πρωτο" Ρετιρε αλλα δευτερο,γεγονος οχι ευχαριστο μιας και τους πεταγανε νερα και φυλλα οι απο πανω.

Για αυτό το επεισόδιο ρωτάω... Γιατί ,αν δεν ηταν της Κατερίνας το 'Ρετιρέ'... Ποιός έμενε; :)
 
H Kατερινα απο οτι καταλαβα μενανε στο δευτερο ρετιρε και οχι πανω πανω στο πρωτο που το'χαν αλλοι,ηταν και τα δυο οροφοδιαμερισματα εξου και "ρετιρε".
 
Απλά ,νόμιζα ότι 'ρετιρέ' είναι το τελευταίο... Και όταν είδα το επεισόδιο 78-που γίνεται το σκηνικό με τα νερά και τα φύλλα ,που αναφέρθηκες παραπάνω- θεώρησα ότι ,ακόμα και ο τίτλος είναι "Αστικός Μύθος",αλλά δεν... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σεναριακα οι ηρωες του ρετιρε δεν εχουν ενα συγκεκριμενο ''backround''.Η Χαρουλα πχ σε αλλο επεισοδιο ειναι απο τα Φαρσαλα και σε αλλο απο το Σουφλι.Ο Φοιβος σε αλλο λεγεται Οικονομου και σε αλλο Τρικης.Το ιδιο με την Αμαλια (Βακουρα-Κωνστα-Μυλοπουλου)...Προβλεπομενο λοιπον και η Κατερινα να λεει οτι διαμενει στο πρωτο ρετιρε και να τη δουμε σε κανα επεισοδιο να βγαινει απο κανα ισογειο!! :D (ευτυχως τοσο πολυ out δεν μας βγηκε).Ουτε αυτοτελεις ιστοριες να ητανε.
 
Όλα αυτά μπορούν να δικαιολογηθούν. Η μεν Χαρούλα έχει καταγωγή από μάνα από εκεί από πατέρα άλλου. Η Αμαλία λέγεται βακουρα πατρικό, Κώνστα από τον άντρα της. Το μόνο που δεν παίζει είναι το διπλό επώνυμο του Φοίβου. Σχετικά με το θέμα ρετιρέ. Όλα αυτά τα κλιμακωτά διαμερίσματα λέγονται ρετιρέ με την έννοια ότι βλέπεις ουρανό και όχι τσιμέντο μόλις σηκώσεις το κεφάλι σου στο μπαλκόνι. Αυτό έχω νομίζω ισχύει.
 
Καλες Αποκριες σε ολους :)

[video=youtube;YY67AVZ-rqk]

 
Καλησπέρα. Σε κάποιο επεισόδιο κάθεται να φάει η Χαρούλα στο σπίτι της, είναι και ο Φοίβος εκεί. Αρχίζει να χτυπάει ξαφνικά το κουδούνι και έρχονται διάφοροι για να δουν το σπίτι αν θυμάμαι καλά. Ξαφνικά εκνευρίζεται η Χαρούλα, ο Φοίβος πάει να βάλει τα γέλια και αυτή τον αγριοκοιτά. Θυμάται κανείς ποιο επεισόδιο είναι??

Ψάχνω και το επεισόδιο όπου πάει η Χαρούλα στο γιατρό για εξετάσεις, αλλά γαργαλιέται όπως την εξετάζει και γελάει :) . παρακαλώ όποιος ξέρει να μου πει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
CAT2008 είπε:
Ψάχνω και το επεισόδιο όπου πάει η Χαρούλα στο γιατρό για εξετάσεις, αλλά γαργαλιέται όπως την εξετάζει και γελάει :) . παρακαλώ όποιος ξέρει να μου πει.
Χαχαχα. Υπάρχει τέτοιο επεισόδιο? Πρωτότυπο βέβαια, όπως πάντα άλλωστε, να πηγαίνει κάποιος στο γιατρό και να γαργαλιέται
 
johnny19818 είπε:
Χαχαχα. Υπάρχει τέτοιο επεισόδιο? Πρωτότυπο βέβαια, όπως πάντα άλλωστε, να πηγαίνει κάποιος στο γιατρό και να γαργαλιέται
Nαι ,το ειχα δει την προσφατη επαναληψη..δεν ξερω σε ποιο επεισοδιο ειναι ομως...
 
Επειδή καλοκαίρι χωρίς ρετιρέ δεν γίνεται από την Δευτέρα 04/08/14 και κάθε μέρα στις 15 :00
 
tzias57 είπε:
Επειδή καλοκαίρι χωρίς ρετιρέ δεν γίνεται από την Δευτέρα 04/08/14 και κάθε μέρα στις 15 :00
ωραία, θα θυμηθούμε την παλιά καλή ελληνική τηλεόραση!
 
Παιζουν και οι Μικρομεσαιοι καθε Σαββατο πρωι.
 
Πως αλλιως θα μπορουσε να ειναι ο τιτλος αυτης της σειρας;; Αν μπορουσαμε να δωσουμε αλλο τιτλο για το ρετιρε ποιος θα ητανε;;
 
old fashioned είπε:
Πως αλλιως θα μπορουσε να ειναι ο τιτλος αυτης της σειρας;; Αν μπορουσαμε να δωσουμε αλλο τιτλο για το ρετιρε ποιος θα ητανε;;
Κοινωνία σε κλιμακτήριο
 
old fashioned είπε:
Πως αλλιως θα μπορουσε να ειναι ο τιτλος αυτης της σειρας;; Αν μπορουσαμε να δωσουμε αλλο τιτλο για το ρετιρε ποιος θα ητανε;;
"Κάτι μου θυμίζει...", "Τα ίδια και τα ίδια" κλπ.
 
" σε κατάσταση υστερίας "...
 
''Τα του οίκου μας'' και θεωρητικά (μιας και είχε ξαναχρησιμοποιηθεί από τον Δαλιανίδη) ''Τα Καθημερινά μας''
 
"Τα τρελά της κοινωνίας!"
 
Πίσω
Μπλουζα