Το Ρετιρέ (1990 MEGA)

Πραγματικά, τα σέβη μου Χρισταρα.
 
Μπράβο... :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Χρήστο, σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για αυτά που μοιράζεσαι μαζί μας. Απίστευτο ντοκουμέντο!!!!!

ΥΓ Για την ιστορία, να πω ότι το όνομα "Τα Οικογενειακά μας" μου αρέσει πολύ περισσότερο από τον τίτλο της σειράς που τελικά επιλέχθηκε "Το Ρετιρέ"...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μας άργησες λίγο συνονόματε, αλλά άξιζε τον κόπο! Δυνατό το ντοκουμέντο σου, αλλά μην μας κρατάς σε αγωνία πάλι για το επόμενο! :D

Σίγουρα "Τα οικογενειακά μας" είναι πιο σχετικός τίτλος με την σειρά, αλλά το μονολεκτικό "Ρετιρέ" είναι πιο πιασάρικο! Σου μένει στο αυτί και στο μυαλό. ;)
 
Stratulator είπε:
ΝΑΙ αυτο ειναι !! :)

ChristosM είπε:
Ορίστε λοιπόν ποιός ήταν ο πρώτος τίτλος του Ρετιρέ.....

Προβολή συνημμένου 115990

Σύντομα άλλο ένα "ντοκουμέντο" για την αγαπημένη μας σειρά!
Απιστευτο!! που το βρηκες αυτο!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συγγνώμη, μπήκε το καλοκαίρι; Με ποιο δικαίωμα το MEGA μας αποπροσανατολίζει έτσι και αποφασίζει να (επανα)προβάλλει το Ρετιρέ μέσα στο καταχείμωνο;
 
Το αγαπημένο (???) Ρετιρέ ξανά στους δέκτες μας για ένα ήρεμο πρωϊνό ξύπνημα Σαββατοκύριακου.....Με τις υγείες σας....Για τους ενδιαφερόμενους ξεκινάει στις 10:10
 
στο επεισόδιο 24 η Κατερίνα (Κατερίνα Γιουλάκη) εκνευρισμένη πετά το σουμέν του γραφείου της στο Μίλτο Παπάρα (Δημήτρης Καλλιβωκάς) θέλοντας να τον κάνει να φύγει...Όμως το αντικείμενο προσγειωνεται στο κεφάλι της Ζαχαροπούλου (Βίκυ Βανίτα), το χτύπημα πρέπει να ήταν δυνατό...(στο 4.14 του επεισοδίου)...

(τώρα πρόσεξα ότι ο RIO είναι closed...)
 
Gus είπε:
Για τα λεφτα τα κανεις ολα,για τα λεφτα δε μαγαπας,μα θα ρθει καποτε η ωρα που δεν θα ξερεις που χρωστας.
Ολα για το ατιμο το χρημα γινονται και κριμα που γιαυτο σταματησε το ρετιρε εγω μεχρι τωρα νομιζα πως λογο τηλεθεασης σταματησε.
 
Σαν να υποπτεύομαι ποιες ήταν....αλλά λένε ότι ο Δαλιανίδης είχε πάντα καβούρια στην τσέπη και μπορεί το διπλάσιο που λένε να μην ήταν και τόσο μεγάλο ποσό...
 
Τέλεια σειρά για ασκήσεις ηρεμίας. Την έβλεπα αλλά μιλάμε για πραγματικό πονοκέφαλο.
 
dkssprs είπε:
Τέλεια σειρά για ασκήσεις ηρεμίας. Την έβλεπα αλλά μιλάμε για πραγματικό πονοκέφαλο.
Συμφονώ καθώς έχω πάθει κάψιμο για 1 ακόμα φορά! Βέβαια το λυπυρό είναι οτι έχουν φύγει απο τη ζωή αρκετοί ηθοποιοί της σειράς.

Υποψιαζόμουνα οτι για οικονομικούς λόγους σταμάτησε ή σειρά, Είναι λογικό ,πέζανε πολύ βαριά χαρτιά στη σειρά.

Η λαική απαίτηση τί άλλο? Να δούμε ένα ρετιρέ reunion 2015-16 σεζόν. Φαντάζεστε?
 
video80 είπε:
Συμφονώ καθώς έχω πάθει κάψιμο για 1 ακόμα φορά! Βέβαια το λυπυρό είναι οτι έχουν φύγει απο τη ζωή αρκετοί ηθοποιοί της σειράς.Υποψιαζόμουνα οτι για οικονομικούς λόγους σταμάτησε ή σειρά, Είναι λογικό ,πέζανε πολύ βαριά χαρτιά στη σειρά.

Η λαική απαίτηση τί άλλο? Να δούμε ένα ρετιρέ reunion 2015-16 σεζόν. Φαντάζεστε?
Όχι δεν θέλω να φανταστω πώς θα είναι...προτιμώ το παλιό, καλό ΡΕΤΙΡΕ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mα εχουμε ηδη ετοιμα τα σεναρια!

BTW ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειδα την Γιουλακη μεσα σε αυτοκινητο στο υπογειο παρκινγκ του Σκλαβενιτη στη Πευκη. Μαλιστα την ειδε η μικρη μου κορη και μου ειπε "Μπαμπα αυτη που βλεπεις καθε Σαββατο με την τσιριχτη φωνη". Η γυναικα μου στην πιθανοτητα συναντησης με την Γιουλακη εκοψε λασπη...
 
δεν ειναι δυσκολο να καταλαβει κανεις για ποιες προκειται απλα δειτε ποιες δεν επαιξαν μικρομεσαιους μετα (βγαζουμε εκτος την κατσαντωνη που αποσυρθηκε επειδη εκανε οικογενεια και την τζους ευειδη που πηρε μεταγραφη σε αντ1 και μεν και δεν)
 
Το ρετιρε: Τα μερη οπου γυριστηκε η σειρα, τοτε και τωρα.

 
Πίσω
Μπλουζα