Το Φάντασμα

τελεια νεα!χαλαλι το ξενυχτι!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δεν μπορώ να το πιστέψω!!! εχω στηθεί από τώρα και το περιμένω! εχω να το δω από το 1993
 
Mιας και τόσος κόσμος το ζητεί...

μπορούμε να κάνουμε κάτι απο κοινού ( να απευθυνθούμε στην ερτ π.χ.), μιας και αντιληφούν οτι πρέπει επιτέλους να το ανεβάσουν στο οπτικοακουστικό τους αρχείο ??

edit: αναφορά για διαμοιρασμό υλικού
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
lol απλα.3 το πρωι.δλδ εμεις που δουλευουμε τι θα κανουμε?ο,τι να 'ναι λοιπον.απλα το βαζει για να γεμισει το προγραμμα της.
 
psyxakias1981 είπε:
lol απλα.3 το πρωι.δλδ εμεις που δουλευουμε τι θα κανουμε?ο,τι να 'ναι λοιπον.απλα το βαζει για να γεμισει το προγραμμα της.
Καλά, κάποια συσκευή εγγραφής τηλεοπτικών προγραμμάτων (πχ βίντεο) δεν υπάρχει?
 
υπαρχει καποιος που εχει γράψει όλα τα επεισόδια???σημερα το πήρα πρεφα....

Ξενερωσα απιστευτα...πρωτη φορα μετα απο 20 χρονια το ειδα και ηταν στο 12 επεισοδιο....οταν την εκλεισαν φυλακη που ειχε σταματησει να εμφανιζεται ο κωσταντης....αν το εχει κανεις ρε παιδια το θελω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
adam27 είπε:
υπαρχει καποιος που εχει γράψει όλα τα επεισόδια???σημερα το πήρα πρεφα....

adam27 είπε:
....αν το εχει κανεις ρε παιδια το θελω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Adam ρίξε μια ματιά στο παρακάτω σε παρακαλώ

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ με τον πιο κατηγορηματικό τρόπο η δημόσια διαφήμιση / πρόταση για ανταλλαγή ή αντιγραφή οπτικοακουστικού υλικού που ενδέχεται να είναι copyrighted ή να εμπίπτει γενικότερα σε νομοθεσία περί πνευματικών δικαιωμάτων. Έτσι για παράδειγμα, μπορεί κάποιος να αναφέρει πληροφοριακά π.χ. ότι διαθέτει σε DVD μια συγκεκριμένη σειρά, αλλά μέχρι εκεί. Δεν μπορεί δημόσια ούτε να την διαλαλεί σαν 'πραμάτια', ούτε σαν 'εμπόρευμα', ούτε σαν 'ανταλλάξιμο' υλικό. Κάτι τέτοιο είναι ποινικά κολάσιμο και μόνο σε μπελάδες θα μπορούσε να τον βάλει. Εξυπακούεται βέβαια ότι το τι κάνετε στα PM είναι δική σας δουλειά (όπως επίσης και αποκλειστική σας ευθύνη!). Όσα μηνύματα εντοπίζονται να παραβαίνουν τον συγκεκριμένο κανονισμό θα διαγράφονται ή θα τροποποιούνται αναλόγως, χωρίς περαιτέρω προειδοποίηση. Μέλη που αρνούνται να συμμορφωθούν θα εγκαλούνται πρώτα και, αν παρ' όλα αυτά υποπέσουν εκ νέου στην ίδια παράβαση, θα διαγράφονται.
 
Απο το λιγο που χαζεψα την σειρα εχω να παρατηρησω πως δεν μοιαζει σε τιποτα στα σηριαλ του Ξενοπουλου που ειχαν γινει μεταξυ 1977 και 1981 και τα οποια αφησαν τις καλυτερες αναμνησεις στους τηλεθεατες μια και ολα ειχαν εξαιρετικο σεναριο και σκηνοθεσια, πολυ ταλαντουχους ηθοποιους, υπεροχη μουσικη και φυσικα τις πιο ωραιες ιστοριες που εχει γραψει ο Ξενοπουλος, γεματες ρομαντισμο, συγκινηση αλλα και βαθια μηνυματα.
 
ChristosM είπε:
Απο το λιγο που χαζεψα την σειρα εχω να παρατηρησω πως δεν μοιαζει σε τιποτα στα σηριαλ του Ξενοπουλου που ειχαν γινει μεταξυ 1977 και 1981 και τα οποια αφησαν τις καλυτερες αναμνησεις στους τηλεθεατες μια και ολα ειχαν εξαιρετικο σεναριο και σκηνοθεσια, πολυ ταλαντουχους ηθοποιους, υπεροχη μουσικη και φυσικα τις πιο ωραιες ιστοριες που εχει γραψει ο Ξενοπουλος, γεματες ρομαντισμο, συγκινηση αλλα και βαθια μηνυματα.
Δε μοιάζει γιατί και η φύση του καθ' αυτού μυθιστορήματος είναι διαφορετική από άλλα, όπως η "Αναδυομένη", "Μυστικοί Αρραβώνες" κτλ. Εκείνα προσέγγιζαν πιο πολύ τον αισθηματικό τομέα, με τις απαραίτητες "κοινωνικές πινελιές". Το "Φάντασμα" είναι ένας θρύλος που υπάρχει στη Ζάκυνθο και που θέλησε ο Ξενόπουλος να αποτυπώσει στις σελίδες ενός βιβλίου. Λογικό είναι, λοιπόν, αφού αφορά τη νεκρανάσταση, να μην θυμίζει σε τίποτα τις εξιδανικευμένες ηρωίδες και τους ρομαντικούς άνδρες των άλλων μυθιστορημάτων του. :)
 
Πολύ καλό εύρημα! Είχα τη χαρά να δω την Κονιόρδου να παίζει Ηλέκτρα, σπουδαία ηθοποιός.
 
Ρε μάγκες πλάκες κάνετε τώρα το έβαλε η ΕΡΤ που είμαι φαντάρος;;;;;; Και γω πως θα το δω;;;; Δεν ξέρω πως γίνεται η φάση αλλα κάποιος πρέπει να το ανεβάσει και να μας ενημερώσει. Υπάρχει κανεις που το γράφει;;;;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
απαγορεύεται από τους κανονισμούς του forum να κάνουμε αναφορά σε copyrighted οπτικοακουστικό υλικό το οποίο διακινείται χωρίς την άδεια αυτών που κατέχουν τα δικαιώματα προβολής και εκμετάλλεσής του (πχ sites)...

Επομένως, η συζήτησή μας για τη σειρά "Το Φάντασμα" ας περιοριστεί στην ίδια τη σειρά και όχι στο πώς μπορεί κανείς να την παρακολουθήσει. Άλλωστε, τα μόνα νόμιμα μέσα προβολής της σειράς είναι οι τηλεοπτικοί σταθμοί της ΕΡΤ (επίγειοι και ψηφιακοί) και φυσικά το site του Ψηφιακού της Αρχείου...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Το βιντεακι απο τους τίτλους αρχης που υπάρχει στο youtube!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ψάχνω απεγνωσμένα αυτή τη σειρά!!! Ξέρει κανείς αν παίζεται ξανά στην τηλεόραση, η υπάρχει σε dvd ή που μπορεί να βρεί κάποιος τα επεισόδια;
 
petrostr είπε:
Ψάχνω απεγνωσμένα αυτή τη σειρά!!! Ξέρει κανείς αν παίζεται ξανά στην τηλεόραση, η υπάρχει σε dvd ή που μπορεί να βρεί κάποιος τα επεισόδια;
Παίχτηκε πριν περίπου ένα δίμηνο, ξημερώματα στην ΕΤ1. DVD δεν έχει βγει. Μπορείς όμως να περιμένεις μέχρι να ανέβει στο ψηφιακό αρχείο της ΕΡΤ.
 
Έστειλα mail στην ΕΡΤ και μου απάντησε. Θα γίνει ξανά επανάλυψη της σειράς γύρω στις 20 Αυγούστου!!!
 
petrostr είπε:
Έστειλα mail στην ΕΡΤ και μου απάντησε. Θα γίνει ξανά επανάλυψη της σειράς γύρω στις 20 Αυγούστου!!!
Έστειλες ΚΑΙ σου απάντησαν ΚΑΙ θα προβληθεί; Θαύμα!

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση :)
 
Μπράβο βρε παίδες!!! τι θα ΄κανα χωρίς τους Retromaniacs?
 
petrostr είπε:
Έστειλα mail στην ΕΡΤ και μου απάντησε. Θα γίνει ξανά επανάλυψη της σειράς γύρω στις 20 Αυγούστου!!!
Μπραβο ρε Πετρο! Μα ποτε επιτελους αυτα τα κρατικα καναλια θα αναφερουν στο προγραμμα τις μεταμεσονυχτιες επαναληψεις???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα