Το Φάντασμα

Πωωωωωωωωωωωωωωω θυμάμαι που το έβλεπα και γω μικρή,νομίζω οτι επαιζε και η Τασσω Καββαδια μια μάγισα αλλα δεν παιρνω και όρκο.η σκηνη που μου εχει μεινει παντως είναι αυτή στην φυλακη.
 
κανενα νεο παιδια για τη σειρα???εχω οργωσει το διαδικτιο μα τιποτα ακομα...το τι mail εχω στειλει στη ραδιοτηλεοραση δεν περιγραφεται!!!!ε αν ειναι δυνατον!να εχο βρει το δις εξαμαρτειν του mega που καηκε και να μην μπορω να βρω αυτο!!!!!θα σκασω αν δεν γινει κατι!!!
 
Είχα ανοίξει το θέμα πριν δυο χρόνια αλλα πέρα απ'το πρώτο μήνα δεν το είχα ξανατσεκάρει. Πολύ χαίρομαι που τι θυμούνται κι'άλλοι τη σειρά και το ψάχνουν. Απο αυτούς που ρώτησαν στην ΕΡΤ υπάρχει η σειρά ή έχουν γράψει κανέναν αγώνα πάνω;;
 
δεν υπαρχει θριλερ η οτιδηποτε αλλο απο οσα εχω δει ως τωρα που να με ειχε φοβησει οσο αυτη η σειρα που αν και παιδι τοτε δεν ειχα χασει επεισοδιο.

φανταστικα σκηνικα <<οχι κατι περιπλοκο αλλα πραγματικα καλοστημενο>>,ατμοσφαιρα με ομιχλη και φοβος πραγματικος,κι ολα αυτα μεσα απο μια ελληνικη σειρα που εχει μεινει στο μυαλο μου.εχω φαει τα παντα στο νετ και τιποτα,ειληκρηνα την πληρωνω οσο οσο αν την εβρισκα.
 
"Λογικα" η ΕΡΤ την εχει κρατησει μια και, απ'οτι διαβασα παραπανω, προβληθηκε σε επαναληψη αρχες 90's.
 
Θυμάμαι τον εαυτό μου πιτσιρικά κουκουλωμένο με μια κουβέρτα παρακολουθόντας τους τίτλους αρχής του "φαντάσματος" όπου άνοιγε μια σκοτεινή ξύλινη πόρτα και έβγαινε εκτυφλωτικό φώς από μέσα. Είναι η σειρά που μ' έχει συγκλονήσει περισσότερο από κάθε άλλη. Περιμένω με αγωνία μήπως ξαναπροβληθεί ή κυκλοφορήσει σε dvd. Καταπληκτική ερμηνεία του Διονύση Ξάνθου ώς Κωνσταντή, με τρομακτικότερες σκηνές την εμφάνιση του Κωνσταντή (Ξάνθος) στο γλέντι του γάμου να χορεύει με την Ελένη και τον Τζώρτζη (Κονιόρδου-Καρατζογιάννης) και η σκηνή του παλουκώματος στο νεκροταφείο με τα 13 σφυροκοπήματα που έπρεπε να υποστεί ο νεκρός Κωνσταντής σύμφωνα με τα λόγια της μάγισσας (Καββαδία) για να μην ξανασηκωθεί από τον τάφο του! Αν έχετε κάποιο νέο για την σειρά ειδοποιείστε κι εμένα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mike Greek είπε:
Θυμάμαι τον εαυτό μου πιτσιρικά κουκουλωμένο με μια κουβέρτα παρακολουθόντας τους τίτλους αρχής του "φαντάσματος" όπου άνοιγε μια σκοτεινή ξύλινη πόρτα και έβγαινε εκτυφλωτικό φώς από μέσα. Είναι η σειρά που μ' έχει συγκλονήσει περισσότερο από κάθε άλλη. Περιμένω με αγωνία μήπως ξαναπροβληθεί ή κυκλοφορήσει σε dvd. Καταπληκτική ερμηνεία του Διονύση Ξάνθου ώς Κωνσταντή, με τρομακτικότερες σκηνές την εμφάνιση του Κωνσταντή (Ξάνθος) στο γλέντι του γάμου να χορεύει με την Ελένη και τον Τζώρτζη (Κονιόρδου-Καρατζογιάννης) και η σκηνή του παλουκώματος στο νεκροταφείο με τα 13 σφυροκοπήματα που έπρεπε να υποστεί ο νεκρός Κωνσταντής σύμφωνα με τα λόγια της μάγισσας (Καββαδία) για να μην ξανασηκωθεί από τον τάφο του! Αν έχετε κάποιο νέο για την σειρά ειδοποιείστε κι εμένα...
μακαρι να βρεθει αλλα εχω απογοητευτει...δεν εχω βρει τπτ οσο κι αν εχω ψαξει...και αυτη η ερτ τιποτα ακομη!!!

παντως το ποστ σου ειναι οοοολα τα λεφτα χεχε μου θυμησε εμενα πιτσιρικι κουκουλωμενο :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά, παιδιά!! Παρατήρησε κάποιος, κάτι στο πρόγραμμα της ΕΡΤ? Κάθε νύχτα λέει ότι προβάλλεται μία σειρά με τίτλο "Το Φάντασμα"!!! Λέτε να 'ναι αυτό;;; Θα προγραμματίσω το DVD να γράψει τη Δευτέρα σε περίπτωση που η ΕΤ1 κάνει τέτοια κίνηση... Για ρίξτε μια ματιά.... Ξεχάσανε να γράψουν στοιχεία!!!

http://tvradio.ert.gr/tv/details.asp?pid=3195135&chid=8
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
Παιδιά, παιδιά!! Παρατήρησε κάποιος, κάτι στο πρόγραμμα της ΕΡΤ? Κάθε νύχτα λέει ότι προβάλλεται μία σειρά με τίτλο "Το Φάντασμα"!!! Λέτε να 'ναι αυτό;;; Θα προγραμματίσω το DVD να γράψει τη Δευτέρα σε περίπτωση που η ΕΤ1 κάνει τέτοια κίνηση... Για ρίξτε μια ματιά.... Ξεχάσανε να γράψουν στοιχεία!!!http://tvradio.ert.gr/tv/details.asp?pid=3195135&chid=8
Ναι αυτο ειναι. Νομιζω ξεκινησε χθες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ενδιαφέρον αυτό! Σε ευχαριστούμε πολύ sunset89 για την πληροφορία!
 
Καλημέρα παιδιά! Πρόκειται για την σειρά που ψάχνουμε τόσο καιρό! Σήμερα τα ξημερώματα προβλήθηκε το πρώτο επεισόδιο της σειράς! Επιτέλους! Αλλά η ώρα της προβολής της δεν βοηθάει καθόλου 3:00 με 4:00!
 
Φαντάζεστε να ξυπνήσουμε καμια νύχτα απο εφιάλτη και να δούμε την "Αναδυομένη" στην οθόνη;; (χούμορ, χούμορ, μη βαράτε!!) :p

Πάντως μπράβο για την επιλογή... Τελικά η ΕΡΤ τις καλύτερες σειρές τις βάζει μεταμεσονύχτιες ώρες. Και τον Σεπτέμβρη θυμάμαι είχε βάλει μια ενδιαφέρουσα σειρά εποχής (δε θυμάμαι τίτλο) άγρια χαράματα.... Παίρνει γραμμή από τα ιδιωτικά φαίνεται.... :(
 
παιδια το είδα και γω........ η ίδια ανατριχίλα με τοτε παλιά
 
Καλησπέρα παιδιά μήπως γνωρίζετε γιατί δεν προβλήθηκε το δεύτερο επεισόδιο της σειράς χτές καί προχώρησαν στην προβολή του τρίτου επεισοδίου απευθείας;
 
A, ώστε δεν το δείξανε καθόλου το δεύτερο; Άνοιξα σήμερα το DVD να δω τι έγραψε τη νύχτα και όντως ήταν το τρίτο επεισόδιο! Έγινε κάνα μπέρδεμα ή την πρώτη νύχτα δείξανε 1-2 μαζί; Γνωρίζει κανείς; (ή μήπως το σβήσανε το δεύτερο επ. για να γράψουν κάναν αγώνα μπάσκετ πάνω στην κασέτα ;)
 
Παιδιά νομίζω οτι βάζει 2 επισόδεια μαζί.. το είδα χτες! δεν μπορώ δυστυχώς να το γράψω, ελπίζω να το ανεβάσει κάποιος στο edit by tsalk

Θα σε παρακαλέσω να διαβάσεις τους κανονισμούς του φόρουμ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
surealist είπε:
Παιδιά νομίζω οτι βάζει 2 επισόδεια μαζί.. το είδα χτες! δεν μπορώ δυστυχώς να το γράψω, ελπίζω να το ανεβάσει κάποιος στο
Αν η κανονική διάρκεια των επεισοδίων είναι 30λεπτα μπορεί, όμως σύμφωνα με τη retrodb, http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A6%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%B1

η διάρκεια είναι 45λεπτη. Στο σάιτ της ΕΡΤ λέει ότι η επανάληψη κρατά μια ώρα... Οπότε κάποιος που ξέρει τι συμβαίνει μπορεί να μας διαφωτίσει; Στην προηγούμενη επανάληψη έπαιξαν όλα τα επεισόδια ή "έφαγαν στη στροφή" μερικά;;; :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εγω το υπέθεσα απο τη ροή της υποθεσης συμφωνα και με το βιβλίο. Δεν υπήρξε καποιο κενό, οπότε μάλλον βάζει 2.
 
οποτε εγω που το εχασα την πρωτη μερα εχασα δυο επεισοδια!! κριμααα...τα εχει καποιος? που μπορουμε να τα βρουμε?
 
Μαλλον θα πρέπει να τα κάνεις capture με τον Η/Υ. Εγώ θα το δοκιμάσω και θα σας πώ αν συμφέρει,γιατι τρώει αρκέτα Mb μην πώ και Gb, και μέτα θέλει και ριπάρισμα να βγαλεις διαφημήσεις κλπ... για να φτάσει τα 300Mb

που ήταν το μέγεθος στα διάφορα σάιτ ....... Αλλα από άυριο γιατί σήμερα εχω πρόβα μεχρι αργά και δε θα προλάβω.......
 
Πίσω
Μπλουζα