Το κοπή το Πίτα, Central Office, Αθήνα 2011

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Aπ ότι κατάλαβα πρέπει να μαζωχτήκατε αρκετά άτομα, δεν ξέρω αν είχατε και ρεκόρ συμμετοχών σε πίτα ή όχι.

Περιμένουμε τις φωτογραφίες και το βίντεο (στο οποίο ελπίζω να μην βγάλουμε πάλι τα μάτια μας για να το δούμε λόγω του κακού φωτισμού που υπάρχει στο μαγαζί)
 
Ήταν πολύ ωραία συνάντηση. Πολλά άτομα και ζεστή ατμόσφαιρα. Εγώ καθόμουν δίπλα στον Theoritiko και μίλησα αρκετά με τon Sonic (ο οποίος σχεδόν με έπεισε ότι αξίζει η αγορά ενός Magedraive και Dreamcast) και με τον theo.... (ξέχασα το ακριβως username), με τον οποίο ανταλλάξαμε πολλές κουβέντες γύρω απο την Amiga. Απέναντι μου σχεδόν είχα τον paspartoo που έκοβε την πίτα. Δυστυχώς, δεν μπόρεσα να κάτσω για τη συνέχεια.

Περιμένω φωτογραφίες και την επόμενη συνάντηση. Και του χρόνου!!
 
divined είπε:
Ήταν πολύ ωραία συνάντηση. Πολλά άτομα και ζεστή ατμόσφαιρα. Εγώ καθόμουν δίπλα στον Theoritiko και μίλησα αρκετά με τon Sonic (ο οποίος σχεδόν με έπεισε ότι αξίζει η αγορά ενός Magedraive και Dreamcast) και με τον theo.... (ξέχασα το ακριβως username), με τον οποίο ανταλλάξαμε πολλές κουβέντες γύρω απο την Amiga. Απέναντι μου σχεδόν είχα τον paspartoo που έκοβε την πίτα. Δυστυχώς, δεν μπόρεσα να κάτσω για τη συνέχεια.
Περιμένω φωτογραφίες και την επόμενη συνάντηση. Και του χρόνου!!
Μόνο;;;;;; :)
 
Ξεκινήσαμε λοιπόν με τον Uninvited μετά το γραφείο για την καφετέρια. Το απόγευμα δεν θα μπορούσε να αρχίσει με καλύτερους οιωνούς, καθώς στο Μοναστηράκι συναντήσαμε μια μπάντα η οποία αντί για κάποιο βαρετό εμβατήριο έπαιξε... το theme του Rocky!!! (δεν κάνω πλάκα)! Τι ιδανικότερη αρχή για μια τέτοια συνάντηση;

Δυστυχώς είχα μια άλλη υποχρέωση και μπόρεσα να κάτσω μόνο 2 ώρες, όταν έφυγα ακόμα έρχονταν κάποιοι. Πρόλαβα πάντως να εμπλακώ σε πολύ ενδιαφέρουσες συζητήσεις για Phoenix, adventure games, Pixel και Αντρέα Τσουρινάκη. Πέρασα πολύ ωραία και όπως κάθε φορά έφυγα με την αίσθηση ότι αυτά τα meetings θα έπρεπε να γίνονται πολύ συχνότερα. Σας παραθέτω όσες φωτογραφίες πρόλαβα να τραβήξω, έχοντας αντικαταστήσει τον πάντα ντροπαλό Omenforever με τον Gabriel Knight.

Και του χρόνου!

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
alkis21 είπε:
στο Μοναστηράκι συναντήσαμε μια μπάντα η οποία αντί για κάποιο βαρετό εμβατήριο έπαιξε... το theme του Rocky!!! (δεν κάνω πλάκα)! Τι ιδανικότερη αρχή για μια τέτοια συνάντηση;
Ο Αλκης ειχε και τα πειστηρια μιας και το ειχε τραβηξει σε βιντεο! Η διαφωνια μας επικεντρωνεται στο οτι ο Aλκης το αποκαλει Rocky Theme ενω εγω το αποκαλω Patistas theme!! :)

Great pics Αλκη και ειλικρινα αν ειχαμε την δυνατοτητα πιστευω οτι θα μας ειχαν δωσει τα κλειδια τα παιδια στο μαγαζι και θα ειμασταν ακομα εκει φτιαχνοντας καφεδες και συζητωντας μεχρι σημερα. Περασα καταπληκτικα, ειδα παλιους γνωστους (και ιδιαιτερα τον Wally που μαλλον ειχε χαλασει το ρολοι του και ΔΕΝ εφυγε μεσα σε 15 λεπτα ως συνηθως!) και ειχα την ευκαιρια να μιλησω με παιδια που δεν ειχα δει απο κοντα (Shock, Teflon, Uninvited, Sonic). Cool gathering, και looking forward για μια νεα συναντηση.

P.S. DINO λυπηθηκα που δεν ησουν εκει φιλε.. ηταν και ο teflon εκει, θα φτιαχναμε ανετα ST κερκιδα! Ασε που υπηρχε μεγαλη πιθανοτητα να σου επεφτε το φλουρι και η Α600!! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η φετινή "το κοπή το πίτα" ήταν αρκετά ευχάριστη, όπως συνηθίζεται να είναι κάθε κοπή. Για εμένα βέβαια ήταν ακόμα πιο ευχάριστη μιας και μου έτυχε το φλουρί. Ένα μεγάλο ευχαριστώ και πάλι στον circleag για την amiga 600 που παραχώρησε σαν βραβείο για το φλουρί.

Χάρηκα που είδα κόσμο που είχα να δω καιρό και που γνώρισα αρκετούς νέα μέλη, όπως επίσης που γνώρισα από κοντά τον σχεδόν κοντοχωριανό Teflon. Δεν μπόρεσα να μιλήσω μαζί τους αρκετά, λόγω της μεγάλης προσέλευσης κόσμου.

Επίσης, η συνέχεια στην Καλλιπάτειρα ήταν αρκετά καλή με τα παιδιά που συνέχισαν μαζί μας.

BTW Wally, γιατί δεν δουλεύει ο cf2ide adaptor??? :p :p
 
Εγώ θα δώσω ένα μεγάλο RESPECT, στο παληκάρι με την μπλούζα " ATARI )|( "!!!! (Σιγά μη δεν ξεκίναγα από εκεί)... :D

Πολύ ωραία κατάσταση! Πάντα τέτοια!!! :thumbup:

phil_vr είπε:
P.S. DINO λυπηθηκα που δεν ησουν εκει φιλε.. ηταν και ο teflon εκει, θα φτιαχναμε ανετα ST κερκιδα! Ασε που υπηρχε μεγαλη πιθανοτητα να σου επεφτε το φλουρι και η Α600!! :)
Κρίμα ρε phil... Κρίμα...

Ήταν καλή ευκαιρία, αλλά έπεσε την παραμονή των Εκπτώσεων....

Και σήμερα, μου έκοψαν το ρεπό, να φανταστείς... Τεσπα...

Και του χρόνου με υγεία!
 
Πολυ ωραιες και εντυπωσιακες οι φωτογραφιες, αλλα βλεπουμε τοσα προσωπα και δεν ξερουμε ποιος ειναι ποιος.

Βαλτε και κανενα nickname απο κατω, βρε παιδια, οπως κανουν οι Θεσσαλονικιοι. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DINO είπε:
Εγώ θα δώσω ένα μεγάλο RESPECT, στο παληκάρι με την μπλούζα " ATARI )|( "!!!! (Σιγά μη δεν ξεκίναγα από εκεί)... :D
Πολύ ωραία κατάσταση! Πάντα τέτοια!!! :thumbup:

Κρίμα ρε phil... Κρίμα...

Ήταν καλή ευκαιρία, αλλά έπεσε την παραμονή των Εκπτώσεων....

Και σήμερα, μου έκοψαν το ρεπό, να φανταστείς... Τεσπα...

Και του χρόνου με υγεία!
Κρίμα που δεν ήρθες ...... :( Τους "είχαμε" άνετα !!! :D

Εγώ μπήκα με τσαμπουκά στον χώρο και δηλωσα τις "προθέσεις" μου, αμέσως. Οι "άλλοι" όμως θέλανε να βγουν φωτογραφίες, αντί να σηκώσουν τα μανίκια....... :tongue: (Ακους alki? Για σενα χτυπανε οι καμπάνες..... :D )

Επρεπε να βρω εγώ το φλουρί...... :diablotin: Ξερεις τι κρότο θα έκανε, η A600 στο πεζοδρόμιο απο κάτω ........ ? :tongue: (ημουν και δίπλα στην μπαλκονοπορτα :diablotin: )

Περασα πολύ καλά εχθέ :D Χαρηκα, που σας γνώρισα από κοντά και μπορω να πω με σιγουριά, πλέον, οτι δε θελω να σας ξανα δω στα μάτια μου ......... :eviltongue:

...

.

.

.

.

.

.

.

.

.

(Καλά, πλάκα κανω..... :D )
 
Εγώ δυστυχώς ήμουν στη δουλειά μεχρι τις 8 το βραδι. Αδυνατον να έρθω. Μου έχουν κόψει την άδεια ήδη 2 φορές!! :( :(

Το παληκάρι με το αλλαγμένο πρόσωπο ΔΕΝ είναι ο omenforevah!! :D :D

Χαθηκε ρε τομαρια να βαλετε ενα retromaniax 2011;;;;

Κρίμα που δεν ήρθα!!!
 
Χαίρομαι που περάσατε καλά και λυπάμαι που απουσίασα. Στις φωτογραφίες είδα κάποια πρόσωπα με τα οποία είχα συνομιλήσει τη μοναδική φορά που παραβρέθηκα σε συνάντηση (όχι πίτα).

Ευχαριστώ ιδιαιτέρως τον Saulot που είχε την τιμή να με δηλώσει στους αρχικούς συμμετέχοντες.

Κάποια άλλη φορά!
 
WalkerYannis είπε:
Ευχαριστώ ιδιαιτέρως τον Saulot που είχε την τιμή να με δηλώσει στους αρχικούς συμμετέχοντες.

Είχε την τιμή ή την καλοσύνη; :D
 
Παρολο που ηρθαν τοσα ατομα, το 1/4 της πιτας εμεινε αφαγωτο. Οταν φευγαμε ειχε μεινει στο τραπεζι. Σκεφτηκα για λιγο να κοψω κανενα κομματι ακομα (ηταν και γευστικοτατη) αλλα θα μου εκοβε την ορεξη για το γευμα που ακολουθουσε.

Παρεπιπτοντως στη γωνια που καθομασταν ειχε και μια σακουλα που νομιζα οτι ανηκε σε καποιον απο μας αλλα τελικα δεν την πηρε κανεις φευγοντας. Ειχε ενα διπλωμενο χαρτονι και κατι σαν λαμπα μεσα μεταξυ αλλων. Αν καποιος απο εδω την ξεχασε την αφησα σε καποιον απο το μαγαζι
 
Kαλησπέρα και απο μένα.Πέρασα πολύ καλά χθές (βέβεα δεν μίλησα με όλους) ειμουν στο πηγαδάκι με το νεό μελος stratulator ,με τον Dim και την diana , οπου συζυτούσαμε πολλά και ενδιαφέροντα.Λίγο μετά ειρθε απέναντι μου και ο wally (δίπλα στον paspartoo).

Φίλε theoritike εμεις δεν μιλίσαμε σχεδόν καθόλου στην κοπη της πίτας ,εισουν απορροφημένος με τον γιώργο ,αλλά και με το νέο σου αποκτημα (οπου κέρδισες επάξια με το φλουρι!) τα είπαμε ομως στο ταβερνακι αμέσως μετά.Θα είθελα την χάρη που σου ζητησα, δηλαδή να ποστάρεις καποια στιγμή (οποτε έχεις χρονο και διάθεση) φωτο απο το ιμη-υπογειο οπου εγιναν τα γυρίσματα της ''Κλασσικής περιπτωσης βλάβης'' καθώς και απο το καφενειο,εκει που ειχαν κατσει και τρώγαν το πεπονι , πως ειναι αυτά τα μερη σημερα?

Βαγγέλη θα ποσταρεις και σύ φωτογραφικο υλικό απο τη συνάντηση?
 
Κάτι γεύματα διαβάζω κάτι ταβερνάκια, τι είναι αυτά?????

Χαλάσατε και εσείς μου φαίνεται? ή μήπως ζηλέψατε τα δικά μας τα κατορθώματα? Για να δούμε με μεγάλο ενδιαφέρον τις φωτό και το βίντεο (αν υπάρχει).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχω να πω οτι περασα παρα πολυ ομορφα και χαρηκα πολυ που ειχαμε τοσο κοσμο και γνωρισα απο κοντα πολλα νεα μελη

αλλα και που ξαναειδα παλι τουε ηδη παλιους μου γνωριμους απο τις προηγουμενες συναντησεις του φορουμ.

Μιλησα με πολλα παιδια και ανταλλαξαμε γνωμες σχετικα με τα ρετρο παιχνιδια, το φορουμ, τα home computers κ.α.

Μετα αφου φυγανε πολλα παιδια κρατησαμε την παραδοση των "Φαγανοβιων Ρετρμανιακων" και πηγαμε για φαγητο οπου και εκει ακολουθησε συζητηση περι ανεμων και υδατων μεχρι αργα.

Ηταν φανταστικα!!!!

Και του χρονου με υγεια πανω απο ολα σε ολους!!!!

Αφεντικααααα ποτε ειπαμε θα γινει καινουργια ρετροσυναντηση;;; :)

@video80 πηρα μεγαλο βιντεο αποδκτικων στοιχειων απο ολες τις φασεις της συναντσης με την βιντεοκαμερα μου και το βαλαμε εκεινη την στιγμη με συνδεση στο netbook του saulot

για να το ανεβασει εκεινος μιας και δεν ξερω απο αυτα αλλα ειναι και πιο ειδικος απο μενα σε αυτα!

Οποτε εν αναμονη......

Δεν βλεπω να εχει κανει κατι εως τωρα οποτε θα προσπαθησω μονος μου να το ανεβασω κανοντας ΥΤ λογαριασμο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αλλες φωτο δε βγαλαμε; αντε να δω μηπως ειμαι κι εγω μεσα σε καμια.
 
Βαγγέλη (circleag) είναι πανεύκολο να κάνεις upload στο ΥΤ. Ρίξε το video χύμα, αφού ανοίξεις λογαριασμό, δώστου λίγο χρόνο να το επεξεργαστεί και είσαι έτοιμος να δώσεις link.

Προτείνω να μπαίνουν και φωτογραφίες από τέτοιες δραστηριότητες σε κάποιο section του Phoenix, μια και θα μένουν τα ντοκουμέντα ανεξίτηλα!!!!!

Και ναι ρε σεις, άντε ανεβάστε κι άλλες φωτογραφίες για μας τους ξενιτεμένους!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα