Το μικρό σπίτι στο λιβάδι (Little house on the prairie)

Ε, καλά τώρα! Άλλο ο ρόλος, άλλο ο ηθοποιός σαν άνθρωπος. Αυτά τα δύο, μπορεί να είναι εκ διαμέτρου αντίθετα. Εξάλλου, αν θέλετε, αυτή είναι και η ικανότητα του ηθοποιού.
 
Ε, καλά τώρα! Άλλο ο ρόλος, άλλο ο ηθοποιός σαν άνθρωπος. Αυτά τα δύο, μπορεί να είναι εκ διαμέτρου αντίθετα. Εξάλλου, αν θέλετε, αυτή είναι και η ικανότητα του ηθοποιού.
H Λώρα , δηλ.η Μέλισσα λέει τα καλύτερα για τον τηλεοπτικό της πατέρα.
 
H Λώρα , δηλ.η Μέλισσα λέει τα καλύτερα για τον τηλεοπτικό της πατέρα.

Μαίρη, τρέχα γὐρευε τώρα πού τελειώνει το ψέμμα και πού αρχίζει η αλήθεια! Εγώ μιλάω γενικά για τους ηθοποιούς. Άλλο η πραγματικότητα, άλλο ο ρόλος.
 
Μαίρη, τρέχα γὐρευε τώρα πού τελειώνει το ψέμμα και πού αρχίζει η αλήθεια! Εγώ μιλάω γενικά για τους ηθοποιούς. Άλλο η πραγματικότητα, άλλο ο ρόλος.
Σωστό απλά για τον Μάικλ με πονά είναι η παιδική μας ηλικία
 
Γνωρίσατε κανέναν ηθοποιό στη σειρά που τότε ήταν άσημος σαν γκέστ αλλά σήμερα είναι διάσημος; Ο Jason Bateman ήταν ένας.Ένας άλλος ήταν ο Ernie Hudson απο τους Ghostbusters (uncredited)και ένας ακόμα λιγότερο γνωστός ο Keith Coogan που έκανε ένα απο τα τυφλά παιδάκια στο σχολείο της Μαίρης και έπαιξε μετά απο χρόνια σε μια δίασημη ταινία των 80'ς.Αυτή η ταινία δεν ήταν άλλη απο το 'Adventures in babysitting' όπου έκανε τον πιτσιρικά (Brad)που ήταν ερωτευμένος με την Chris (Elizabeth Shue).
 
Μαίρη, τρέχα γὐρευε τώρα πού τελειώνει το ψέμμα και πού αρχίζει η αλήθεια! Εγώ μιλάω γενικά για τους ηθοποιούς. Άλλο η πραγματικότητα, άλλο ο ρόλος.
Πολυ σωστα. Εχετε την εντυπωση πως οι αγαπημενοι μας Ελληνες ηθοποιοι ηταν ολοι αγγελουδια;
Κατα καιρους εχω ακουσει διαφορα για πολλους απο αυτους. Θα μου πεις ο,τι ακους ισχυει; Οχι, βεβαια. Αλλα και τα μισα των μισων να ειναι αληθεια, παλι καθαρματακια ηταν οι αγαπες μας. :)
 
Περίπτωση η " μαμά Ιngalls ". Κατά τα άλλα ο Λάντον της έφταιγε. Αν όμως της ανέβαζε τον μισθό, θα ήταν όλα μέλι γάλα. :mad:
 
Είχε βασικό ρόλο στη σειρά, γιατί να μη διεκδικήσει να πληρώνεται όσο οι συνάδελφοί της; Χώρια τα άλλα.
 
Είχε βασικό ρόλο στη σειρά, γιατί να μη διεκδικήσει να πληρώνεται όσο οι συνάδελφοί της; Χώρια τα άλλα.
Τα άλλα τα λέει αυτή. Δεν ξέρουμε αν ισχύουν. Πολύ εύκολο να κατηγορεί κάποιον που δεν είναι πια στην ζωή.
 
Δεν ξέρουμε αλλά δύσκολο να τα έβγαλε από το μυαλό της για να συκοφαντήσει εναν πεθαμένο.
 
Τα άλλα τα λέει αυτή. Δεν ξέρουμε αν ισχύουν. Πολύ εύκολο να κατηγορεί κάποιον που δεν είναι πια στην ζωή.
Aν όλα αυτά τα έγραψε γιατί δεν της αύξησε τον μισθό ο Μάικλ δεν είναι σωστό από μέρους της. Μέτα αυτός την έβγαλε και από την αφάνεια. Σε κάποια στιγμή η Κάρολ όντως είχε λίγες εμφανίσεις πια ως προς το τέλος, αυτό δείχνει ότι μάλλον λέει την αλήθεια.
 
Ο Ησαΐας βρε παιδιά δεν είχε μείνει ανάπηρος; Στο σημερινό επεισόδιο γιατρεύτηκε τελειως. Και μετά ο γιος του που πέθανε ήταν αυτός ο αρραβωνιασμένος με την Μαίρη που την απέρριψε όταν πήγε στην πόλη;
 
Και η Νέλλυ επιβεβαιώνει τα λεγόμενα της καρεν
 
Το " φεμινιστικό " μικρό σπίτι στο λιβάδι...:anim_smokin:
 
Έβλεπα την σειρά, τα απογεύματα στην ΕΡΤ2, που την πρόβαλε σε επανάληψη. Δεν θυμόμουν τίποτα σχεδόν από παλιά.
Η σειρά είναι μια όαση. Γενικά μ' αρέσουν οι σειρές εποχής και είναι τόσο σπάνιες.
 
Εμένα η στριμμένη κυρία Όλσεν χαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα !
Είχε και τις καλές της στιγμές. Κάτι που δεν ξέρουμε είναι πως οι αδερφές Όλσεν πέθαναν όλες πλην της Μαίρης από επιπλοκές του διαβήτη, δεν υπήρχε τότε ινσουλίνη. Και η ΛΩΡΑ από εγκεφαλικό έφυγε λόγω διαβήτη . ΣΑΝ σήμερα γεννήθηκε η Λώρα επισης
 
Πίσω
Μπλουζα