Το μικρό σπίτι στο λιβάδι (Little house on the prairie)

Dominion

RetroMasteR
Joined
17 Μάρ 2006
Μηνύματα
1.463
Αντιδράσεις
525
Το Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι (Little House on the Prairie, 1974-83), ΥΕΝΕΔ


Πρεμιέρα: Τρίτη 31/12/1974



RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Το_μικρό_σπίτι_στο_λιβάδι

Η μηλόπιτα σας κυρία Ινγκλς είναι η ωραιότερη σε ολόκληρο το δυτικό Αρκάνσας!!!

Λόραααααααα!!!!

Μπαμπά που πάς? Να φτιάξω το σπιτάκι του Κυρίου Όουεν που αλλού?

αν αυτές οι ατάκες σας φέρνουν ενα θλιμένο χαμόγελο στα χείλη είστε παιδί της δεκαετιάς του 1980. (ενα δάκρυ κύλισε)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε...

Ο αγγλικός τίτλος ήταν "The Little House on the Prairy". Περισσότερο info soon!

Little-House-on-the-Prairie_article_story_large.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το καταπληκτικο σε αυτη τη σειρα ειναι οτι κρατησε χρονια, ετσι εβλεπες τα μελη της οικογενειας να μεγαλωνουν σιγα-σιγα...

Τη Μελισσα Γκιλμπερτ απο κοριτσακι να γινεται κοπελαρα...

Γιατι "θλιμμενο" το χαμογελο ρε dominion?! Kαθε ηλικια εχει τα καλα της!

Ο Τζωνυ-μποϋ που ητανε, στους Γουωλτονς ή στο Μικρο σπιτι στο λιβαδι?
 
Σωστος ο giorgos καθε ηλικια εχει και την χαρη της!!!

Εγω ειμαι μια χαρα με την ηλικια μου............................................................................................................................................................................................................................................................ΜΠΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΛΥΓΜ !!!!!(Πλακα κανω¨) :)
 
Έχω δεί σχεδόν όλα τα επεισόδια. Αξέχαστη σειρά. :)
 
Και πρέπει να βασιζόταν σε πραγματικές ιστορίες.

Ο Τζωνυ-μποϋ που ητανε, στους Γουωλτονς ή στο Μικρο σπιτι στο λιβαδι?
Στους Γουώλτονς.
 
Να ρωτήσω κάτι. Ο ηθοποιός Tzo English της Λόρας ο πατέρας, (Δεν ξέρω το πραγματικό όνομά του) αληθεύει ότι πέθανε από AIDS??? :confused:
 
Dr Malcolm Betruger είπε:
Να ρωτήσω κάτι. Ο ηθοποιός Tzo English της Λόρας ο πατέρας, (Δεν ξέρω το πραγματικό όνομά του) αληθεύει ότι πέθανε από AIDS??? :confused:
Το ονομά του ήταν Michael Landon και δεν αληθεύει ότι πέθανε απο AIDS αλλά απο καρκίνο. :(
 
!!!

Η πλάκα με τον Landon είναι οτί υπήρξε τρελλό party animal και σύχνασε στο studio 54...Πάντως το μικρό σπίτι στο λειβάδι ήταν πάρα πολύ ωραία σειρά και η μεταγλώτιση έξαιρετική..και η αίσθηση ρετρό που σου δίνει είναι μονάδικη.

Θυμάμαι όταν σπουδαζα στην ΑΜερική παιζόντουσαν συνέχεια επαναλήψεις..πρέπει να είναι από τις μακροβιότερες σείρες...μπορέι και να ειναι δευτερη μετά τους Simpson :diablotin:
 
μια κοπελιτσα ανοιξε καναλι στο youtube πριν λιγες μερες κ ανεβαζει την ελληνικη μεταγλωτιση!! :) :)

ειναι απο προσωπικο της αρχειο, και λεει πως εχει παρα πολυ υλικο..

καλο θα ειναι, οσοι ειμασταν φαν της σειρας να την υποστηριξουμε με τα σχολια μας, γιατι σε αντιθεση με εμας στο candyingreekproject, εκεινη δουλευει μονη της τα παντα.

αλλωστε, μονο και μονο για να ακους την ελληνικη φωνη της κυριας Ορσεν, αξιζει τον κοπο!!

θα σας δωσω κ λινκ αργοτερα, γιατι τωρα ανεβαζω στο youtube κ δεν μπορω να διακοψω την ιερη αυτη στιγμη! :)

[edit] link σε κανάλι youtube με ολόκληρα επεισόδια [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] νταξει!!!είναι Θεά!!!σε λίγες μερες σας εχω και γω εκπληξη.. επλίζω να σας τρελάνω πιο πολύ..ετοιμαστειτε να δειτε κατι που δεν περιμένατε... :happyjump: :happyjump:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το μόνο που θυμάμαι από αυτή την σειρά είναι πως αυτή η πολυμελής οικογένεια είχε το παράδοξο συνήθειο να πέφτουν όλοι ταυτόχρονα για ύπνο και πως ήτανε πολύ σημαντικό γιʼ αυτούς να καληνυχτιστούν σε όλους τους πιθανούς συνδυασμούς (παραγοντικό).. "Καληνύχτα, πατέρα" "Καληνύχτα, μικρέ Τζων" κ.τ.λ.
 
ναι ναι φοβερη σειρα το εβλεπα ανελειπως
 
οι τίτλοι αρχής της σειράς

Θα σας ξυπνήσει αναμνήσεις!!!!!!!


:)
 
Το θυμαμαι ελαχιστα... ημουν πολυ μικρουλης, αλλα μου την εσπαγε που ηταν καπως 'φλωρικο' και οι μεταγλωττισμενες φωνες

Αλλα η Λωρα πως μεγαλωσε... ε;;
 
H Λώρα είναι 43 χρονών,η Μαίρη 45 και η Κάρι 38!!!!!!!!
 
Ναι αλλα αυτο που εννοουσα ηταν 'τι 43αρα ειναι αυτη!!' :Ρ
 
τι να πουμε τωρα πλεον..







 
πράγματι πολύ sexy!!!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα