Το μυστήριο του Χρυσού Πιθήκου (Tales of the Gold Monkey)

joe

RetroMasteR
Αντιδράσεις
113
exetlaios είπε:
Δε χρειάζεται να αντιγραφεί από άλλον.
Όποιος ενδιαφέρεται, γράφει ένα "efxaristo"

(αποκλειστικά με λατινικούς χαρακτήρες) και εμφανίζονατι

τα κρυφά rapidshare download links.
efxaristo#)

thamonas

RetroMaNiaC
Αντιδράσεις
19
!

Ρε παιδιά αυτα τα DVDs που πουλιουνται στο site gold monkey είναι της προκοπής? ξέρει κάνενας? ή ειναι ποιοτητα που μπορεί κάποιος να βρει σε τορρεντοκατασταση?..

DINO

Expert
Αντιδράσεις
816
Ρε παιδιά, μην ταλαιπωρείστε και μην ταλαιπωρείτε και εμάς!

Δεν υπάρχουν rapidshare links σε αυτό το forum. Απαγορεύεται η διακίνηση copyrighted υλικού!

trabakoulas

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
0
Θυμίζει λίγο και Uncharted το σκηνικό ή μου φαίνεται; ;)

Μέχρι και το υδροπλάνο κρατήσανε, απ'ότι φαίνεται είναι καλή η συνταγή κι εδώ που τα λέμε έχει κάτι που σε τραβάει το όλο σκηνικό, όπως και στο Flight of the Amazon Queen όπως αναφέρθηκε ;)

Κρίμα πάντως να μην υπάρχει σε ποιοτικά DVD αυτή η σειρά... :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />

τσικατος

RetroN00b
Αντιδράσεις
0
akmakas είπε:
Το μυστήριο του χρυσού πιθήκου!!αγαπημένη σειρά που παιζόταν στις αρχές του 80 στην Ελληνική τηλεόραση ΕΡΤ και λατρεύτηκε από χιλιάδες Έλληνες!Ο Τζεικ κατερ τυχοδιώκτης εραστής του γυναικείου φύλλου,του χρήματος και του τζόγου ο Κορκυ μηχανικός και εθισμένος στο ποτό,ο Λουι γόης ,λάτρης του τζόγου και των όμορφων γυναικών,η Σάρα τραγουδίστρια και ο Τζακ το μονόφθαλμο σκυλάκι τους προσπαθούσαν να βρουν ένα μικρο χρυσό αγαλματίδιο.Εμπόδιο σε αυτή την προσπάθεια ήταν η σέξι πριγκίπισσα Κοτζι ο Τόντο αρχηγός των σαμουράι και οι Γερμανοί ναζί που τους καταδίωκαν.Περιπέτεια χιούμορ αγωνία έρωτες ήταν το κύριο χαρακτηριστικό της σειράς που ανέβηκε ψηλά στις προτιμήσεις του κόσμου.Στο ψάξιμο επίσης βοηθούσε και η χήνα ένα πανέμορφο υδροπλάνο που έπασχε όμως πάντα από μηχανικά προβλήματα!! :)
untitled1ma6.jpg
ddfddwfwefweffqwfw

Spartan_X

RetroActive
Αντιδράσεις
76
Ηταν η αγαπημένη μου σειρά εκείνη τη εποχή που παιζότανε... Δεν χάναμε επισόδειο. Και πραγματικά ενώ πάντα τη θυμόμουν, είχα χρόνια να ξαναδώ βίντεο η φωτογραφιες απο αυτή... Σας ευχαριστω πολύ βρε παιδία για τις υπέροχες αναμνήσεις που μας χαρίζει αυτό το forum...!

Kambia

Retired Admin
Αντιδράσεις
1.057
:Ξεθάβω θρεντ mode on:

Πόσες φορές προβλήθηκε? Θυμάμαι πάντως ένα διάστημα παιζόταν και καλοκαίρι. (όσα θυμάμαι χαίρομαι :D )

:Ξεθάβω θρεντ mode off:

Rakeesh

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
966
καλοκαιρι παιζοτανε ακριβως 20 χρονια πριν :)

Kambia

Retired Admin
Αντιδράσεις
1.057
Ευχαριστώ Rakeesh. Τελικά πόσες φορές προβλήθηκε? Μια κανονική και μια σε επανάληψη?

divined

RetroNuts!
Αντιδράσεις
30
Καλά κάνετε και ξεθάβετε κάνα thread που και που. Π.χ. εγώ δεν είχα ιδέα για τη σειρά η οποία φαίνεται πολύ ενδιαφέρον! Θα ψάξω να το βρω σε DVD. Άντε, με μπριζόσατε πάλι!!

:) :)

joe

RetroMasteR
Αντιδράσεις
113
Σε αυτη την σειρα ειδα πρωτη φορα αλλα εμαθα και την λεξη ''υδροπλανο''. Τι να πω παραπανω? Οτι ειχα ενα ναυτικο τραγιασκακι το οποιο στη φαντασια μου γινοταν το πηλικιο του Κατερ και οτι ενα καρεκλακι με μια κουτα μπροστα γινοταν η Χηνα?

Θα γουσταρα με τρελα να εβρισκα την μεταγλωτισμενη παλια καλη εκδοση.

αριαδνη

candy fan
Αντιδράσεις
2.309
Η πρωτη τηλεοπτικη ανάμνηση που έχω πως να μην λατρεψω μετά την σειρά αλλα και την μικρή οθόνη!! :flower:

θρυλικη σειρα , θρυλικός ηρωας, το σκυλάκι ο τζακ όλα τα λεφτα!!

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Kambia

Retired Admin
Αντιδράσεις
1.057
divined είπε:
Καλά κάνετε και ξεθάβετε κάνα thread που και που. Π.χ. εγώ δεν είχα ιδέα για τη σειρά η οποία φαίνεται πολύ ενδιαφέρον! Θα ψάξω να το βρω σε DVD. Άντε, με μπριζόσατε πάλι!!
:) :)
Αξίζει η αγορά του πακέτου http://www.play.com/DVD/DVD/4-/15175652/Tales-Of-The-Gold-Monkey-The-Complete-Series/Product.html αν και λίγο τσιμπημένη η τιμή .

joe είπε:
.... ενα καρεκλακι με μια κουτα μπροστα γινοταν η Χηνα?Θα γουσταρα με τρελα να εβρισκα την μεταγλωτισμενη παλια καλη εκδοση.
To ίδιο έκανα και γω! Προσπάθησα και μια φορά αλλά χωρίς επιτυχία να καλύψω και το ένα μάτι του σκύλου μου ::)

Εκτός από τον Καρύδη θυμάται κανείς κανέναν άλλο ηθοποιό στην μεταγλώττιση ?

@ ChristosM Thanks :)

αριαδνη

candy fan
Αντιδράσεις
2.309
Kambia είπε:
Αξίζει η αγορά του πακέτου http://www.play.com/DVD/DVD/4-/15175652/Tales-Of-The-Gold-Monkey-The-Complete-Series/Product.html αν και λίγο τσιμπημένη η τιμή .

Uploaded with ImageShack.us

αξιζει και κατι περισσοτερο, για καιρο νομιζα οτι ήταν αποκυημα της φαντασιας μου η σειρά, ρωταγα απο εδω και από κει να καταλαβω οτι δεν ηταν παιδικό όνειρο!!

Lord_Makro

RetroMaNiaC
Αντιδράσεις
39
Μικροί είχαμε τρομερό κόλλημα με αυτή τη σειρά!!!

Πρωτότυπο το σενάριο και το όλο σκηνικό του Ειρηνικού, και περιπέτειες που έφερναν σε Ιντιάνα Τζόουνς...

iliekater

RetroMasteR
Αντιδράσεις
115
Θέλει πιστωτική κάρτα για να αγοράσεις από εκεί ;

Μπλουζα