Το μυστήριο του Χρυσού Πιθήκου (Tales of the Gold Monkey)

exetlaios είπε:
Δε χρειάζεται να αντιγραφεί από άλλον.
Όποιος ενδιαφέρεται, γράφει ένα "efxaristo"

(αποκλειστικά με λατινικούς χαρακτήρες) και εμφανίζονατι

τα κρυφά rapidshare download links.
efxaristo#)
 
!

Ρε παιδιά αυτα τα DVDs που πουλιουνται στο site gold monkey είναι της προκοπής? ξέρει κάνενας? ή ειναι ποιοτητα που μπορεί κάποιος να βρει σε τορρεντοκατασταση?..
 
Ρε παιδιά, μην ταλαιπωρείστε και μην ταλαιπωρείτε και εμάς!

Δεν υπάρχουν rapidshare links σε αυτό το forum. Απαγορεύεται η διακίνηση copyrighted υλικού!
 
Θυμίζει λίγο και Uncharted το σκηνικό ή μου φαίνεται; ;)

Μέχρι και το υδροπλάνο κρατήσανε, απ'ότι φαίνεται είναι καλή η συνταγή κι εδώ που τα λέμε έχει κάτι που σε τραβάει το όλο σκηνικό, όπως και στο Flight of the Amazon Queen όπως αναφέρθηκε ;)

Κρίμα πάντως να μην υπάρχει σε ποιοτικά DVD αυτή η σειρά... :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
akmakas είπε:
Το μυστήριο του χρυσού πιθήκου!!αγαπημένη σειρά που παιζόταν στις αρχές του 80 στην Ελληνική τηλεόραση ΕΡΤ και λατρεύτηκε από χιλιάδες Έλληνες!Ο Τζεικ κατερ τυχοδιώκτης εραστής του γυναικείου φύλλου,του χρήματος και του τζόγου ο Κορκυ μηχανικός και εθισμένος στο ποτό,ο Λουι γόης ,λάτρης του τζόγου και των όμορφων γυναικών,η Σάρα τραγουδίστρια και ο Τζακ το μονόφθαλμο σκυλάκι τους προσπαθούσαν να βρουν ένα μικρο χρυσό αγαλματίδιο.Εμπόδιο σε αυτή την προσπάθεια ήταν η σέξι πριγκίπισσα Κοτζι ο Τόντο αρχηγός των σαμουράι και οι Γερμανοί ναζί που τους καταδίωκαν.Περιπέτεια χιούμορ αγωνία έρωτες ήταν το κύριο χαρακτηριστικό της σειράς που ανέβηκε ψηλά στις προτιμήσεις του κόσμου.Στο ψάξιμο επίσης βοηθούσε και η χήνα ένα πανέμορφο υδροπλάνο που έπασχε όμως πάντα από μηχανικά προβλήματα!! :)
untitled1ma6.jpg
ddfddwfwefweffqwfw
 
Ηταν η αγαπημένη μου σειρά εκείνη τη εποχή που παιζότανε... Δεν χάναμε επισόδειο. Και πραγματικά ενώ πάντα τη θυμόμουν, είχα χρόνια να ξαναδώ βίντεο η φωτογραφιες απο αυτή... Σας ευχαριστω πολύ βρε παιδία για τις υπέροχες αναμνήσεις που μας χαρίζει αυτό το forum...!
 
:Ξεθάβω θρεντ mode on:

Πόσες φορές προβλήθηκε? Θυμάμαι πάντως ένα διάστημα παιζόταν και καλοκαίρι. (όσα θυμάμαι χαίρομαι :D )

:Ξεθάβω θρεντ mode off:
 
καλοκαιρι παιζοτανε ακριβως 20 χρονια πριν :)
 
Ευχαριστώ Rakeesh. Τελικά πόσες φορές προβλήθηκε? Μια κανονική και μια σε επανάληψη?
 
Καλά κάνετε και ξεθάβετε κάνα thread που και που. Π.χ. εγώ δεν είχα ιδέα για τη σειρά η οποία φαίνεται πολύ ενδιαφέρον! Θα ψάξω να το βρω σε DVD. Άντε, με μπριζόσατε πάλι!!

:) :)
 
Σε αυτη την σειρα ειδα πρωτη φορα αλλα εμαθα και την λεξη ''υδροπλανο''. Τι να πω παραπανω? Οτι ειχα ενα ναυτικο τραγιασκακι το οποιο στη φαντασια μου γινοταν το πηλικιο του Κατερ και οτι ενα καρεκλακι με μια κουτα μπροστα γινοταν η Χηνα?

Θα γουσταρα με τρελα να εβρισκα την μεταγλωτισμενη παλια καλη εκδοση.
 
Η πρωτη τηλεοπτικη ανάμνηση που έχω πως να μην λατρεψω μετά την σειρά αλλα και την μικρή οθόνη!! :flower:

θρυλικη σειρα , θρυλικός ηρωας, το σκυλάκι ο τζακ όλα τα λεφτα!!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
divined είπε:
Καλά κάνετε και ξεθάβετε κάνα thread που και που. Π.χ. εγώ δεν είχα ιδέα για τη σειρά η οποία φαίνεται πολύ ενδιαφέρον! Θα ψάξω να το βρω σε DVD. Άντε, με μπριζόσατε πάλι!!
:) :)
Αξίζει η αγορά του πακέτου http://www.play.com/DVD/DVD/4-/15175652/Tales-Of-The-Gold-Monkey-The-Complete-Series/Product.html αν και λίγο τσιμπημένη η τιμή .

joe είπε:
.... ενα καρεκλακι με μια κουτα μπροστα γινοταν η Χηνα?Θα γουσταρα με τρελα να εβρισκα την μεταγλωτισμενη παλια καλη εκδοση.
To ίδιο έκανα και γω! Προσπάθησα και μια φορά αλλά χωρίς επιτυχία να καλύψω και το ένα μάτι του σκύλου μου ::)

Εκτός από τον Καρύδη θυμάται κανείς κανέναν άλλο ηθοποιό στην μεταγλώττιση ?

@ ChristosM Thanks :)
 
Kambia είπε:
Αξίζει η αγορά του πακέτου http://www.play.com/DVD/DVD/4-/15175652/Tales-Of-The-Gold-Monkey-The-Complete-Series/Product.html αν και λίγο τσιμπημένη η τιμή .



Uploaded with ImageShack.us

αξιζει και κατι περισσοτερο, για καιρο νομιζα οτι ήταν αποκυημα της φαντασιας μου η σειρά, ρωταγα απο εδω και από κει να καταλαβω οτι δεν ηταν παιδικό όνειρο!!
 
Μικροί είχαμε τρομερό κόλλημα με αυτή τη σειρά!!!

Πρωτότυπο το σενάριο και το όλο σκηνικό του Ειρηνικού, και περιπέτειες που έφερναν σε Ιντιάνα Τζόουνς...
 
Θέλει πιστωτική κάρτα για να αγοράσεις από εκεί ;
 
Πίσω
Μπλουζα