Το μυστήριο του Χρυσού Πιθήκου (Tales of the Gold Monkey)

για όσους δεν μπορούν να την αγοράσουν, ψάξτε σε γνώστο DL forum για 2 επεισόδια :confused:
 
αυτος ειναι ο παππας στο 7th heaven?JESUS!και ελεγα τι μου θυμιζε......πλακα πλακα πρεπει να επαιζε και στην πρωτη ταινια star trek η πρωτη επαφη
 
αυτος ειναι ο παππας στο 7th heaven?JESUS!και ελεγα τι μου θυμιζε......πλακα πλακα πρεπει να επαιζε και στην πρωτη ταινια star trek η πρωτη επαφη
Ναι. Στο Star Trek The Motion Picture. Έπαιζε τον αντικαταστάτη του Kirk στο Enterprise.
 
Απο τις καλυτερες και πιο καλογυρισμενες σειρες περιπετειας που γυριστηκαν ποτε!

Αερομαχιες, ζουγκλες, samurai, nazi, smugglers.. απο ολα ειχε! Η καλυτερη σειρα στυλ Indiana Jones που υπαρχει μεχρι στιγμης. (Και μην πει κανενας οτι η Indiana Jones σειρα με τον Flanery πιανεται! - Α, μολις κυκλοφορησε και αυτη σε DVD!).

GoldMonkey.jpg


Επισημα δεν κυκλοφορει ακομα, καθως εχει κολησει στα γραναζια δικαιωματων. Αλλα οτι δεν εχουμε, το δημιουργουμε!

Ελπιζω να κυκλοφορησει και επισημα.

..
 
Ευχάριστη έκπληξη αποτέλεσε αργότερα ένα παιχνίδι από την OCEAN που έμοιαζε στα δικά μου μάτια να βγήκε μέσα από αυτή τη σειρά και μου επέτρεψε να την ξαναζήσω έστω μέσα από σπόντα!

clipboard01vy7.jpg


Where time stood still.

Παιχνιδάρα!! είναι δυνατόν να βγήκε μόνο σε Αtari ST και Spectrum???? ποτέ μου δεν το χάρηκα αυτό το παιχνίδι και μου είχε μείνει αποθημένο..

Rakeesh είπε:
Επισης παρομοια παιχνιδια με τον 'πολυταξιδεμενο' πρωταγωνιστη που σωζει την 'ομορφη κυρα' ειναι το Amazon Queen kai Heart of China

Καταπληκτικά παιχνίδια και τα 2...τα είχα απολάυσει. ΕΙδικά το Heart of China με είχε μαγέψει..Το αναφέρω και στο "βιογραφικό" μου:biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
"το μυστήριο του χρυσού πιθήκου"

"Tales of the gold monkey"

To καλυτερο υποκαταστατο για οσους ειχαμε εθιστει στον "Ιντυ" με πολλες ομοιοτητες με την ταινια μιας και πανω στην επιτυχια της ειχε βασιστει εξαρχης.

Ομοιοτητες περιελαμβαναν ,ζουγκλες,ναζι,κακοποιους,κυνηγι θησαυρου,εξυπνες ατακες απο τον πρωταγωνιστη,παρομοιο χρονικο timeline και αλλες πολλες ,ικανες να μας κρατησουν κολλημενους στην τηλεοραση.

Η σειρα παιχτηκε,μεταγλωτισμενη στις αρχες τις δεκαετιας του 80' απο την κρατικη ΕΡΤ και αγαπηθηκε απο χιλιαδες Ελληνες.

Την φωνη του Τζεϊκ Κατερ την εκανε ο γνωστος ηθοποιος Ντινος Καρυδης.

2006004897394722620_fs.jpg


Χαρακτηρες που περιελαμβανε η σειρα ηταν:

"Tζεϊκ Κατερ": Τυχοδιωκτης,τζογαδορος,φιλοχρηματος και λατρης του γυναικειου φυλλου ολα τα στοιχεια που πρεπει να εχει ενας καλος πρωταγωνιστης.

"Κορκυ":Tεχνικος του αεροπλανου ,καλοκαρδος και μεγαλος πότης.

"Σαρα"Τραγουδιστρια και η καψουρα του Τζεϊκ.

"Τζακ"Το μονοφθαλμο σκυλακι του Τζεϊκ του οποιου το γυαλινο ματι ειχε χασει σε καποιο παιχνιδι με χαρτια και απο τοτε το κακομοιρο σκυλακι φορουσε ενα καλυμα σαν τους πειρατες.

Ποτε δεν του το συγχωρεσε.

Το σκυλι μιλαγε με τον τροπο του ,ενα "γαβ" ναι 2 "γαβ" οχι.

"Χηνα"Το ερυθρολευκο υδροπλανο του Τζεϊκ που ολο χαλαγε.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απ: "Το μυστήριο του χρυσού πιθήκου"

Θυμάμαι ότι είχα ένα κασσετόφωνο αυτά τα επιτραπέζια που ήταν πλακέ και είχα γράψει τότε το theme απο την τηλεόραση.

Τόσο μου άρεσε αυτή η σειρά , την οποία έχω να την δώ απο τότε :'(
 
Απ: "Το μυστήριο του χρυσού πιθήκου"

Και εγω το ιδιο ,μην ανησυχεις ομως καποιο παιδι με φιλοτιμο θα βρεθει απο εδω μεσα να μας βολεψει και εμας. ;)

Επισης στανταρ πρεπει να ειχαν κυκλοφορησει και αλμπουμ με χαρτακια απο την σειρα.
 
Πριν από λίγες μέρες κατέβασα με το Bit Torrent και βλέπω και εγώ τα επισόδια του Χρυσού Πιθήκου . Ομολογώ ότι δεν την ήξερα τη σειρά . Όμως παρ'ότι είναι παλιά , με έχει ήδη μαγέψει ! Να είστε καλά που έμαθα από σας για αυτήν την εξαίσια σειρά !

Αλλά ένα πράγμα με ενοχλεί : εκεινοι οι ψευτοσαμουράι ...όλο κουνάνε τα ξίφη τους πέρα-δώθε λες και είναι πιρούνια !
 
Στην Ελλάδα έχουν έρθει τα DVD ;
 
Αardvark102 εδω δεν εχει links ουτε Thanks Ουτε τιποτα ,ατυχησες. :D
 
Μπα, εγώ μια χαρά κατεβάζω :D :D :D

efxaristo!
 
Εκ των κανονισμών.

1. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ με τον πιο κατηγορηματικό τρόπο η δημόσια διαφήμιση / πρόταση για ανταλλαγή ή αντιγραφή οπτικοακουστικού υλικού που ενδέχεται να είναι copyrighted ή να εμπίπτει γενικότερα σε νομοθεσία περί πνευματικών δικαιωμάτων. Έτσι για παράδειγμα, μπορεί κάποιος να αναφέρει πληροφοριακά π.χ. ότι διαθέτει σε DVD μια συγκεκριμένη σειρά, αλλά μέχρι εκεί. Δεν μπορεί δημόσια ούτε να την διαλαλεί σαν 'πραμάτια', ούτε σαν 'εμπόρευμα', ούτε σαν 'ανταλλάξιμο' υλικό. Κάτι τέτοιο είναι ποινικά κολάσιμο και μόνο σε μπελάδες θα μπορούσε να τον βάλει. Εξυπακούεται βέβαια ότι το τι κάνετε στα PM είναι δική σας δουλειά (όπως επίσης και αποκλειστική σας ευθύνη!). Όσα μηνύματα εντοπίζονται να παραβαίνουν τον συγκεκριμένο κανονισμό θα διαγράφονται ή θα τροποποιούνται αναλόγως, χωρίς περαιτέρω προειδοποίηση. Μέλη που αρνούνται να συμμορφωθούν θα εγκαλούνται πρώτα και, αν παρ' όλα αυτά υποπέσουν εκ νέου στην ίδια παράβαση, θα διαγράφονται.
 
Εχει βρει καποιος αγγλικους υποτιτλους?
 
Ρε παιδια, υπαρχει καποιος που να εχει την σειρα για να την αντιγραψω????
 
Οχι ρε Hawk ,ατυχησες........

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ με τον πιο κατηγορηματικό τρόπο η δημόσια διαφήμιση / πρόταση για ανταλλαγή ή αντιγραφή οπτικοακουστικού υλικού που ενδέχεται να είναι copyrighted ή να εμπίπτει γενικότερα σε νομοθεσία περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Ριξτους μια ματια στους κανόνες κερδισμενος θα βγεις. ;)
 
Δε χρειάζεται να αντιγραφεί από άλλον.

Όποιος ενδιαφέρεται, γράφει ένα "efxaristo"

(αποκλειστικά με λατινικούς χαρακτήρες) και εμφανίζονατι

τα κρυφά rapidshare download links.
 
Τετοια γραφετε και εχουμε γεμισει efxaristo σε αυτο το forum :D
 
Πίσω
Μπλουζα