Το τέλος της εποχής των σκυλάδικων (Μια βραδιά στη "Νεφέλη")

Respect ρε αλάνι Κωνσταντίνε!

Ο "Λακιώτης" ήταν σπονσοράς και στο δικό μου μαγαζί, τις παλιές καλές εποχές είχε καταθέσει "τούβλα" χρήμα στο βρωμομάγαζο που διατηρούσαμε οικογενειακώς.

Τα σκυλάδικα είναι πάντα στη καρδιά μου γιατί ήταν επάγγελμα από τα 14. Τώρα πια ανάμνηση αλλά εξαιρετική ανάμνηση. Φυσικά, σήμερα, το μαγαζί που έφτιαξα με τη σύζυγο και έναν άλλο κολλητό (κόντρα ξυρισμένο στο σκάλπ, καλό παιδί από αυτά που τα βλέπεις και τρως όλο το φαγητό σου παλιό πορτιέρη στο παλιό μαγαζί) δεν ασχολείται με "καθαρόαιμα" αλλά πάντα θυμόμαστε την χρυσή εποχή με αγάπη.

Το τηλέφωνό μου ρε το ξέρεις, δεν με πήρες και σε βγάζω "φάουλ" . :p Την επόμενη φορά θα έρθω κι εγώ, αν και το "ντήζελ" πια δεν το σηκώνει το στομάχι μου!!!!!!
 
Τρομερό post, πραγματικά γεμάτο από χείμαρρο συναισθημάτων!

Αλλά βρε φίλε, παίρνουνε και ένα τηλέφωνο όταν οργανώνουνε τέτοιες εξόδους...
 
Κωνσταντίνε, τα σέβη μου για την περιγραφή που έκανες, η πένα σου είναι με βεβαιότητα εκ των πιο δυνατών που έχω γνωρίσει όλα αυτά τα χρόνια στα διάφορα forums....
 
Φιλε,Exetlaios... Το 'κειμενο' ειναι ενα απο τα καλυτερα του forum!...

Επειδη περναω συχνα απο εκει, νομιζα πως το μαγαζι εχει κλεισει...

Μου φαινεται, οτι η ταμπελα/φωτογραφια ειναι η ιδια εδω και 5-6 χρονια!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αχ τι ομορφα λογια!!!

:sweet_kiss:

exetlaios είπε:
Εχετλαίος ! :)

Με τα άσπρα μαλλιά, το μαύρο πουκάμισο και τα μπλε μάτια ; Αυτός είναι.
πολλα συγχαρητηρια!!!να εισαι παντα καλα!
 
Πάρε και το respect από εμένα. Η καλύτερη ταινία για τα σκυλάδικα... μακράν:

[video=youtube;_Jvp-YiP530]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rakeesh είπε:
Και για να γειώσω το αρχικό σου ποστ: ποτέ μη λες ποτέ. Σε ένα μήνα, σε ένα χρόνο, θα ξαναπας σε κάποιο σκυλάδικο :D
Πόσο δίκιο είχες ;)
 
Καποιο πουλακι σφυριξε οτι η καταδρομικη σου περιελαμβανε Μαρια Ρουσσου ή Θεμη Αδαμαντιδη.

Ισχυει? Κατεθεσε εντυπωσεις!
 
Ταπεινά να συμβάλλω κι εγώ στη διατήρηση της ιστορικής μνήμης, live από Νεφέλη Egaleo City. Η Κατάρα θεωρείται το σήμα κατατεθέν του μεγάλου Νίκου Πάνου αλλά εγώ προτιμώ το "Και μου λεν τα σ' αγαπώ" με πολύ ιδιαίτερο στίχο. Συμμετέχουν Βίλλη, Φώτης Κυπριώτης, Μαρία Μπεγνή, Μπάμπης Παπαδόπουλος. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να προσδιορίσω χρονολογία αν και από τα συμφραζόμενα προκύπτει να είναι κάπου στα μέσα των '00s.

Υ.Γ. Όλα τα λεφτά στο 5:41 με τον σερβιτόρο να κουβαλάει την κούτα Ballantines...

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα