Τσιχλες STIMOROL

Οντως χαλια γευση... αναρωτιεμαι ποιος τις ετρωγε
 
Rakeesh είπε:
Οντως χαλια γευση... αναρωτιεμαι ποιος τις ετρωγε
Συμφωνώ ότι ήταν χάλια. Αλλά αφού έκαιγαν αρκετά και μιας κι ο Johnny μας είπε ότι τις θεωρούσαν και σατανικές, να ποιός τις έτρωγε:

 
Rakeesh είπε:
Οντως χαλια γευση... αναρωτιεμαι ποιος τις ετρωγε
Εγώ! Παρότι ήμουν μικρούλης τότε, μου άρεσε πολύ αυτή η καυτερή, αλλά συνάμα και δροσιστική γεύση (με την έννοια του ότι αισθανόσουν μια δροσιά που σου πάγωνε το στόμα). Ήταν ιδιαίτερες τσίχλες, αλλά τρελαινόμουν κυρίως για αυτές με γεύση αγριοκέρασο ή τροπικά φρούτα.

Τις έχω συνδέσει με το θείο μου, που πάντα είχε ένα κάρο πακετάκια Stimorol πάνω του ή στο αυτοκίνητο, οπότε ήταν κλασικό κέρασμα όποτε τον έβλεπα.
 
perlastar είπε:
Συμφωνώ ότι ήταν χάλια. Αλλά αφού έκαιγαν αρκετά και μιας κι ο Johnny μας είπε ότι τις θεωρούσαν και σατανικές, να ποιός τις έτρωγε:


Χαχαχα. Πολύ καλό perlastar! Τώρα που θυμάμαι καλύτερα ο θρησκευτικός μας τις είχε συνδιάσει με το Brooklyn που έγραφε πάνω στη συσκευασία. Μήπως είχε γίνει κάτι στο Brooklyn με τίποτα σατανιστές και τα μαγείρεψε ο δικός μας; Τι να πω;
 
Τι να πω με αυτά που ακούω :) Αφού σας είπε έτσι, τότε με αυτή τη λογική οι παρακάτω τσίχλες ήταν επίσης σατανικές.

brooklyn.jpg
 
Φοβερό Johnny! Δεν το είχα ξαναδει το συγκεκριμένο :animlaugh:
 
Καλησπέρα,δυστυχως καταργηθηκαν και οι Dentyne Original.Οποιος προλαβει να παρει προλαβε καθως η τελευταια παρτιδα ληγει στο επομενο 10ημερο...
 
moontraveller είπε:
Καλησπέρα,δυστυχως καταργηθηκαν και οι Dentyne Original.Οποιος προλαβει να παρει προλαβε καθως η τελευταια παρτιδα ληγει στο επομενο 10ημερο...
Γιατί καταργήθηκαν; Σε γεύση μου θύμιζαν τις τσίχλες STIMOROL, μου άρεσαν...

images.jpg
 
Sorry για την καθυστερημενη απαντηση.Δεν γνωριζω το λογο,θα το ψαξω.Παντως από οσο γνωριζω ειχαν καταναλωση αρα καποιος άλλος λογος υπαρχει.
 
Πίσω
Μπλουζα