Τσόκαρα

τελικά είπα να ξαναθυμηθώ τα παλιά...

Σήμερα είχα πάει στο φαρμακείο για κάποιες βιταμίνες και είδα ένα stand της Scholl. Δεν ήθελα και πολύ ... και πήρα ένα ζευγάρι από τα "ένδοξα" τσόκαρα! Θέλω να δω πως θα αντιδράσει ο φίλος μου...
 
καλά έκανες!!!!

Κικικ μου καλά έκανες!!!!

εμένα πάντως θα μου άρεσαν να τα δω!!!!!

βέβαια αφου άρεσαν σ'εσένα....οι άλλοι περιτεύουν!!!!

:) ))))

καλοφόρετα και.....καλά..... κλαπ-κλαπ-κλαπ..... χαχαχα!!
 
Aστα αυτα για αλλο λογο τα πηρες. Το ''γκουπ'' του τσοκαρου στο κεφαλι δεν το αντικαθιστα καμια παντοφλια χαχαχαχαχα
 
Nikosatane, thanks για το μηνυμά σου. Οσον αφορά την αντίδραση του φίλου μου (περιέργως) θετική !!! ευτυχώς δεν είμαι μόνη φέτος ... έχω δει λίγους ακόμα με τσόκαρα.

ΥΓ: δεν σκοπεύω να τα χρησιμοποιήσω ως φονικό όργανο ... -))
 
kikik είπε:
Nikosatane, thanks για το μηνυμά σου. Οσον αφορά την αντίδραση του φίλου μου (περιέργως) θετική !!! ευτυχώς δεν είμαι μόνη φέτος ... έχω δει λίγους ακόμα με τσόκαρα.ΥΓ: δεν σκοπεύω να τα χρησιμοποιήσω ως φονικό όργανο ... -))
Για καμιά κατσαρίδα, όπως στις "Τρεις Χάριτες", αν και δεν είμαι σίγουρος αν ήταν τσόκαρο το φονικό όπλο! :p
 
Nikosatane, thanks για το μηνυμά σου. Οσον αφορά την αντίδραση του φίλου μου (περιέργως) θετική !!! ευτυχώς δεν είμαι μόνη φέτος ... έχω δει λίγους ακόμα με τσόκαρα.

Kikik μου είδες? Δεν είμαι ο μόνος που μου αρέσουν να τα βλέπω!!! Μπράβο στον φίλο σου που του άρεσαν! χαχαχαχα! Αντε να βλέπουμε κι άλλες!!!!!! Ακόμα καλοκαίρι είναιιιιιιιι!!!!!!!!!!!! :)
 
Nομίζω ότι δε γράφτηκε πουθενά ότι "κυρίαρχος" στο χώρο ήταν η εταιρία Sholl, και, στην αρχή τουλάχιστον, τα είχε μόνο ο Μπακάκος στην Ομόνοια.

Μια ρυθμιζόμενη τεράστια αγκράφα στο πάνω μέρος επέτρεπε την προσαρμογή στο εκάστοτε coup de pied (κουντεπιέ). Τέλος, υπήρχε και τηλεοπτική (ξενόγλωσση) διαφήμιση, με τραγουδάκι γραμμένο εξ' επί τούτου.
 
Oλοκληρο θρεντ και μια φωτο απο Τσοκαρο δεν ειδα.


Καραρετρο και ελληνικο το παρακατω,το περιποιηθηκα και ιδου!



Χαρακτηριστικο το κουμπωμα ζωνη!


 

 


attachment.php
 
Για μένα τα τσόκαρα ήταν βαριά σαν παντόφλες. Αν θυμάμαι καλά τα έλεγαν και ''σαμπώ''...
 
panp είπε:
Nομίζω ότι δε γράφτηκε πουθενά ότι "κυρίαρχος" στο χώρο ήταν η εταιρία Sholl, και, στην αρχή τουλάχιστον, τα είχε μόνο ο Μπακάκος στην Ομόνοια.Μια ρυθμιζόμενη τεράστια αγκράφα στο πάνω μέρος επέτρεπε την προσαρμογή στο εκάστοτε coup de pied (κουντεπιέ). Τέλος, υπήρχε και τηλεοπτική (ξενόγλωσση) διαφήμιση, με τραγουδάκι γραμμένο εξ' επί τούτου.
ελληνικη τηλεοπτικη διαφημιση με τα σανταλια Scholl:

ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ SCHOLL (ΕΡΤ 2 1983)

[video=youtube;LAns-kTkeIU]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλά η φωτοφραφία του Aardvark και η διαφήμιση της katerinak είναι όλα τα λεφτά . Και σε βιντεοταινίες θυμάμαι πολλούς νεαρούς με τσόκαρο και μηχανάκι.
 
τηλεοπτικη διαφημιση με τα σανδαλια "bacacos" θα βρειτε εδω
 
Σε ποιες βιντεοταινίες έχεις δει νεαρούς με τσόκαρο και μηχανακι?
 
spirtoulis είπε:
Καλά η φωτοφραφία του Aardvark και η διαφήμιση της katerinak είναι όλα τα λεφτά . Και σε βιντεοταινίες θυμάμαι πολλούς νεαρούς με τσόκαρο και μηχανάκι.
Σε ποιες βιντεοταινίες έχεις δει νεαρούς με τσόκαρα και μηχανάκι?
 
Χθες είδα ντόπια με τσόκαρα τακούνια να οδεύει προς μπάνιο στην παραλία.Επαθα αισθητικό σοκ χαχαχαχα.
 
Εγώ τα πρόλαβα στις αρχές του 90 αλλά και από τότε τα φοράω πάρ'όλο που είναι από ξύλο είναι πολύ άνετα στο περπάτημα
 
Για τα τσόκαρα είχα πάντα την χειρότερη άποψη... ΟΜΩΣ! Αντίθετα ποτέ δεν αλλάζω αυτές...

396610_325658010800940_307585059_n.jpg

Δεν λερώνονται, δεν μυρίζουν, δεν γλιστράνε, είναι ελαφριές, και αν πέσεις σε καλές κρατάνε μία ζωή (Από τον στρατό τις έχω ακόμα μετά από 17 χρόνια, και τις φοράω όταν "ξεμένω"!)!

Το κακό όμως είναι ότι τα τελευταία χρόνια είναι πολύ δύσκολο να βρω, και ιδικά καλές.. :(
 
Βρε αμάν! Ξέρεις τι ξύλο έχω φάει από δάυτες! Τσούζανε απίστευτα : ))))))) Τις βούταγα και τις πέταγα κρυφά, κι επειδεί ήταν φθηνές την άλλη μέρα ήταν ένα καινούριο ζευγάρι εκεί, να με "περιμένει"!
 
Ακόμα και για αυτό καλύτερες είναι!:tongue:
 
Πίσω
Μπλουζα