ΦΑΝΤΑΖΙΟ

297.jpg
297.jpg

298.jpg
298.jpg
 
Παρα πολυ ομορφη η Αλικη εδω. Ωραιο προσωπο, καλλιγραμο σωμα...

Και βεβαια, αγεραστη. Για γυναικα που εχει περασει τα 40 δειχνει πολυ - πολυ νεωτερη. Κι ολα αυτα δεν προεχονται επειδη λεγεται οτι τραβηχτηκε, εκανε ετουτο η εκανε το αλλο στο προσωπο της. Αυτα τα εχουν κανει αμετρητες γυναικες, αλλα καμια δεν καταφερε να δειξει ποτε τοσο φρεσκια οσο η Αλικη.

Ηταν φαινομενο σε πολλα πραγματα αυτη η γυναικα.
 
Αληθινά υπέροχη και σούπερ-ποπ στην παραπάνω φωτογράφιση η πρόωρα χαμένη Βίκυ Βανίτα.
 
Δεν μπορεί να κατηγορήσει κανείς επαγγελματίες ηθοποιούς οι οποίοι μετά από μία μικρή ή μεγάλη θητεία στο καλλιτεχνικό μη εμπορικό θέατρο αποφάσιζαν να κάνουν στροφή και να ασχοληθούν με το εμπορικό. Για βιοπορισμό ασκούσαν το επάγγελμα, λεφτά ήθελαν να βγάλουν, δεν ήταν όλοι αφοσιωμένοι στην Τέχνη με κεφαλαίο Τ, και αν, όπως ο Απέργης, με αρκετά καλή εμφάνιση και ταλέντο, είχαν τα φόντα να γίνουν δημοφιλείς, η επιμονή τους στο μη εμπορικό θα είχε μεγάλο κόστος (*). Εκείνο που με ενοχλούσε πάντα είναι ότι αντί να το πουν ανοιχτά ότι το κάνανε γιατί δεν τους σύμφερε οικονομικά, βρίσκανε δικαιολογίες στυλ "να πλησιάσουμε το κοινό", σαν να ντρέπονταν (αλλά η εμπορική επιτυχία συνοδευόταν και από ακριβό εισιτήριο, πράγμα που έδειχνε ότι δεν ήθελαν να πλησιάσουν το κοινό γενικά αλλά την τσέπη του ειδικά)

(*) Ας πούμε αν εγώ γινόμουνα επαγγελματίας ηθοποιός δεν θα ερχότανε κανένας να με δει, και καλά θα κάνανε, διότι είμαι παντελώς ατάλαντος. Οπότε δεν θα μου κόστιζε τίποτε να έπαιζα με επιμονή Πίντερ και Ιονέσκο και να λέω μετά ότι η εμπορική μου αποτυχία οφείλεται στην ασυμβίβαστη ποιότητα και στην αφοσίωσή μου στην Τέχνη που δεν μπορούσε να την καταλάβει ο κόσμος. Ένας Απέργης όμως θα έχανε πολλά λεφτά επιμένοντας έτσι
 
Πω πω φοβερή γραβάτα ο Βουλγαρίδης! Αλλά ξενυχτισμένος ήταν στη φωτογράφηση? Στη δεύτερη φωτογραφία μου θυμίζει εμένα μετά το διάβασμα του πέμπτου επιστημονικού άρθρο (στο πιό νέο, όμορφο κι αδύνατο αλλά εξ ίσου νυσταγμένο)
 
Πολύ αγαπητός ο Νίκος Απέργης στο "Φαντάζιο" εκείνα τα χρόνια.
 
Τώρα, αν σας πω ότι αυτός ο τραγουδιστής έχει ίδια μάτια με το Ρηγανάκο, θα με πείτε τι πάω και προσέχω! :D

Μα, εντελώς ίδια!!!!
 
Μα πώς λέει η Μιμή Ντενίση στη συνέντευξη στο "Φαντάζιο" ότι σπούδασε νομικά; Αφού έχει σπουδάσει στη Φιλοσοφική της Αθήνας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ποιος είναι ο Ρηγανάκος?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι εννοούν ότι ο αγέρωχος νεαρός έχει ωραία χρώματα? Λες και μιλάνε για κανένα σεμεδάκι που το βάζεις πάνω στην τηλεόραση :)

(Έκανε αξιοπρεπή καριέρα ο τύπος? Τον θυμάμαι από τότε, ήταν αρκετά γνωστός, αλλά δεν ξέρω πώς συνέχισε)
 
Πίσω
Μπλουζα