Φθινοπωρινή Συνάντηση Αθήνας 2014 - 6 Σεπτέμβρη Θησείο

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Θα ερθω και εγω τελικα! Τα λεμε στις 7!
 
Φέρε και την κινέζικη ταμπλέτα των 50 ευρών (εννοώ το χειριστήριο του U) να δούμε τί λέει.
 
Rygar είπε:
Φέρε και την κινέζικη ταμπλέτα των 50 ευρών (εννοώ το χειριστήριο του U) να δούμε τί λέει.
Δες καμια ταινια εσυ στο playstation , εμεις θελουμε να παιζουμε παιχνιδια στην κονσολα μας... :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γιαααααα...να ετοιμαζομαστε σιγα σιγα.
 
Θα έρθω και εγώ, χτες γύρισα στην Ελλάδα μετά από 6 μήνες.
 
Μολις ετοιμαζομουν να ξεκινησω με τη μηχανη, και ριχνει παπαδες. Καλοκαιρι χθες, χειμωνας σημερα.
 
Αλλα τα καταφερε και ηρθε :)

Μεγαλη συμμετοχη παρα τον εχθρικο καιρο

Θα ποσταρω λεπτομεριες οταν φτασω σπιτι
 
Μολις εφτασα σπίτι, ευχαριστώ άπαντες για την κουβέντα (τουλάστιχον με όσους μίλησα :D )
 
Αλλη μια ρετροσυνανητηση περασε στο χρονοντουλαπο του retromaniax... :)

Ηταν ολοι εκει...παλια και νεα μελη! :)

Δεν αναφερω ονοματα γιατι ειμαι σιγουρος οτι καποιο θα ξεχασω (καταραμενο Αλτσχαιμερ.... :p ).

Ευχαριστη εκπληξη η παρουσια -μετα απο μια 3ετια- των δυο υπεροχων κοριτσιων απο την ομορφη Θεσ/νικη...Kambia & D@redevil. :flower:

Η χαρα μου που ξαναειδα το δυναμικο ντουετο των Ναταλι και Μαριαννα μετα απο 2 χρονια...δεν περιγραφεται!!!!! :happyjump: :happyjump: :happyjump:

Επεσαν πολλα θεματα προς συζητηση στο τραπεζι -οπως σε καθε ρετροσυναντηση αλλωστε - και αναλυθηκαν μεχρι βαρεμαρας.... :D

Για αλλη μια φορα την παρασταση εκλεψε (περα απο το Thundercats T-shirt... #) )

ενα playmobilακι - :D - ποιος να ευθυνεται αραγε γι' αυτο? Μην ρωτατε....Δεν ξερω....
smiley-music037.gif
"]
smiley-music037.gif
[/url]

Φημες που θελουν την Kambia να την εκανε με ελαφρα πηδηματακια

μολις τσακισε το τουμπανιασμενο παγωτο...ειναι προς εξακριβωση και διασταυρωση!:biglaugh:

Αλλες φημες που θελουν τον εταιρο διαχειριστη του φορουμ Wally να την κοπανησε για να προλαβει

κατι προσφορες για το Xbox,ακομα ειναι υπο ερευνα.... :p

Επισης οι αβασιμοι ισχυρισμοι του Rygar,οτι εφυγε γιατι ειχαν γεννητουρια τα πουλακια του...ερευνονται επισης... :p

Και επειδη τα πολλα λογια ειναι φτωχια ας περασουμε και στο απαραιτητο οφθαλμολουτρο.... :D

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


Να ειμαστε καλα και να ξανανταμωσουμε συντομα σε μελλοντικη ρετροσυναντηση... :sta2
 
Ωραια ηταν χτες , ειδα και αρκετους γνωστους απο προηγουμενες συνατησεις , επισης γνωρισα απο κοντα αρκετα ατομα που δεν τα ειχα ξαναδει (δεν αναφερω ονοματα γιατι ολο και καποιον θα ξεχασω :p ).

Κουβεντουλα και η ωρα κυλισε γρηγορα... Τα λεμε την επομενη φορα :) .
 
Μπραβο παιδια, με το καλο και στην επομενη...
 
Χαρηκα που ειδα τα παιδια απο τη Θεσ/νικη.

Χαρηκα που μαζευτηκε πολυς κασμος.

Χαρηκα που ηρθαν νεα μελη.

Χαρηκα που συναντησα τις κλασικες παλιοκαραβανες του ρετρο.

BTW ηρθε ο Ace και δεν συστηθηκαμε??? Κριμα και θα καναμε καλο Spectrum-ο-μετωπο εναντιον των Amstrad-αδων που θρονιαστηκαν γυρω μου και εξτασιαζοντουσαν με τις 160*200 αναλυσεις!

Ace δωσε παρον και στην επομενη συναντηση
 
(αδυνατώ να κατανοήσω πως θα γίνει anti-amstrad μέτωπο με amstrad users όπως ο Ace... :p :D )
 
...Εγω το ξεχασα τελειως!Μολις τωρα το θυμηθηκα σαν φλασια!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από τις πιο ωραίες συναντήσεις,το τραπέζι των Retromaniax δέσποζε σε ολόκληρο το μαγαζί!Αν και η πλειοψηφία ήταν κομπιουτεράδες η βραδιά κύλησε πολύ ευχάριστα!Χάρηκα που μιλήσαμε με την διαχειρίστρια εκ Θεσσαλονίκης (D@redevil).Καλή μας βιντεοπροβολή πλέον!!
 
Από τα χαμόγελα σας φάνηκε ότι περάσατε καλά! Πάντα τέτοια παιδιά. Οι Θεσσαλονικείς με αυτά και μ'αυτά γλύτωσαν και τα της έκθεσης... ;)

@stayros Μερικές επεξηγήσεις για το ποιος είναι σε κάθε φώτο είναι πάντα καλοδεχούμενες.
 
Δυστυχώς δεν μπόρεσα να έρθω... :( (δε βοήθησε και ο καιρός)

Την επόμενη φορά... ;)
 
Χαίρομαι που περάσατε καλά! :)

Δεν μπόρεσα δυστυχώς λόγω υποχρεώσεων να παρευρεθώ...
 
Παρομοίως...

...χάρηκα πάρα πολύ, που σας συνάντησα και σας είδα επιτέλους και από κοντά, μετά από τόσα χρόνια φιλοξενίας στο retromaniax, έστω και με ελαφρώς "αντίξοες" συνθήκες! ;)

Λυπήθηκα επίσης πολύ, που δεν πρόλαβα τα παιδιά που έφυγαν -πριν αποφασίσει η αφεντιά μου να εμφανιστεί- και ήθελα πολύ να γνωρίσω...

Θα βάλω τα δυνατά μου για το παρών, στην επόμενη συνάντηση!

Wally είπε:
BTW ηρθε ο Ace και δεν συστηθηκαμε??? Κριμα και θα καναμε καλο Spectrum-ο-μετωπο εναντιον των Amstrad-αδων που θρονιαστηκαν γυρω μου και εξτασιαζοντουσαν με τις 160*200 αναλυσεις!
Ace δωσε παρον και στην επομενη συναντηση

billy είπε:
(αδυνατώ να κατανοήσω πως θα γίνει anti-amstrad μέτωπο με amstrad users όπως ο Ace... :p :D )
Χαρ, χαρ, χαρ, προφανώς ο Wally μπερδεύτηκε, επειδή ως γνωστόν η -γκουχ, γκουχ- αντικειμενικότητά μου -γκουχ, γκουχ, πνίγηκα- με έχει οδηγήσει πολλές φορές να υπερασπιστώ πολλάκις το αγαπητό μαύρο πρόβατο των 8bit, οπότε Wally μείνε ήσυχος, θα υπερασπιστώ το δικαίωμά σου να λες ότι θες, μέχρι τελικής πτώσεως! Αρκεί βέβαια, αυτά που λες, να μην περιλαμβάνουν τους όρους Lego graphics, high definition, πρασινίλα κοκ...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα