Φιγούρες από παιδικές σειρές

Τώρα που είδα το συγκεκριμένο thread θυμήθικα ότι έχω κάπου είχα κ γω παρατημένες 2 φιγούρες από παιδικές σειρές. Η μια είναι ο elmo απο το sesame street. Η άλλη πάλι δεν θυμάμαι απο πιο κινούμενο σχέδιο είναι
attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι όμορφες! Ο γάτος μου αρέσει πολύ! Κάτι μου θυμίζει και εμένα αλλά δεν ξέρω από ποια κινούμενα σχέδια είναι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
spirtoulis είπε:
Την μία katerinak την βρήκα σε ένα μαγαζί που αγόρασα και την άλλη από πάνω , δεν νομίζω πάντως να πολυκυκλοφορούσαν Ελλάδα. H άλλη είναι από ίντερνετ. 'Εβγαζε και η Schleich από ότι είδα που -όπως και οι φιγούρες από τα στρουμφάκια έχουν διαφορές μεταξύ τους με αυτές τις Bully.
Καταπληκτικες ειναι. Μπορεις να μου πεις απο που τις αγορασες??

 


Επισης μηπως γνωριζει κανεις κανενα μαγαζι που να πουλαει παλιες φιγουρες και πραγματα απο την δεκαετια του 80?


 


Κατι σαν Retro Shop δηλαδη.
 
zouzou είπε:
Vothre (καλά, τρελλαίνομαι με το όνομά σου :D ) ο Φρου Φρού σου είναι τέλειος! Ο αγαπημένος μου! Πρώτη φορά τον βλέπω με αλογάκι!
Ευχαριστώ, να 'σαι καλά! :)
 
φοβερες φιγουρες καποτε ειχα τον χνιαρ απο τους θαντερκατς αλλα δεν ξερω τι απεγινε :'(
 
Funky_Axl είπε:
Καταπληκτικες ειναι. Μπορεις να μου πεις απο που τις αγορασες?? 


Επισης μηπως γνωριζει κανεις κανενα μαγαζι που να πουλαει παλιες φιγουρες και πραγματα απο την δεκαετια του 80?


 


Κατι σαν Retro Shop δηλαδη.
Αν εισαι Αθηνα στο Monastir Mall...:biglaugh:

Κοινως...Μοναστηρακι! :)

Αν εισαι Σαλονικα "Μπιτ Μπαζαρ". :)
 
Nα και μια δικια μου.Ο σκυλος του αστυνομου σαινη.Πλαι στο ποδι του γραφει DIC 1983 MACAU BANDAI.

161120123848-001.jpg

161120123849-001.jpg
 
Τ Ε Λ Ε Ι Ε Σ οι φιγουρες σας παιδια :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
 
καλημερα!!ειπα να βαλω κ γω την δικια μου συλλογη αν κ δεν ειναι ολες μου οι φιγουρες σε αυτη την φωτο γιατι τωρα τους αλλαζω θεση!!

DSC00705.jpg

DSC00703.jpg

DSC00704.jpg
 
wheeled warrior είπε:
καλημερα!!ειπα να βαλω κ γω την δικια μου συλλογη αν κ δεν ειναι ολες μου οι φιγουρες σε αυτη την φωτο γιατι τωρα τους αλλαζω θεση!!Προβολή συνημμένου 64056Προβολή συνημμένου 64057Προβολή συνημμένου 64058
απίθανες!!!!

deathshadow, φοβερές και οι δικές σου! τι ωραίο θέμα :)
 
Eυχαριστω αριαδνη :) .wheeled warrior ωραια συλλογη!Ο μικυ μαους καουμποης με λασο ειναι ολα τα λεφτα!
 
Είχε κανείς από σάς mightymax?(παιδική σειρά που κυκλοφόρησε σε παιχνίδι τύπου ανοιγώμενο κουτάκι σε διάφορες μορφές όπως, φίδι,νεκροκεφαλή,σκορπιό,κ.τ.λ)Ήταν ένα μικρό ανθρωπάκι και το κάθε κουτάκι είχε διαφορετικό θέμα π.χ. το φίδι είχε εσωτερικό σχέδιο από πυραμίδα,μια μούμια να βγαίνει από μία σαρκοφάγο...
 
Οριστε και οι δικες μου... :)

Φιγουρες απο Luney Tunes. :)

attachment.php


Και μερικες απο τα "101 Σκυλια Δαλματιας". :)

attachment.php
 
Θα ήθελα κι εγώ να μοιραστώ μαζί σας 3 συλλεκτικές φιγούρες καρτούν

(Snoopy 1980, Smurfette 1983, Garfield 1980)

garfield.jpg

snoopy.jpg

strumfita 83.jpg
 
@Μygdala ωραιες οι φιγουρες σου.Πραγματικα συλλεκτικες.

@stayro ωραιος ο Μπαγκς Μπανυ ως παιχτης χοκει.
 
Πίσω
Μπλουζα