Φραγκλ Ροκ - Fraggle Rock (1983)

Ορίστε ένα ακόμα σπαρταριστό επεισόδιο του Fraggle Rock:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ορίστε ένα ακόμα σπαρταριστό επεισόδιο του Fraggle Rock:

 
Αξέχαστη και αγαπημένη σειρά... :)

Μεγάλη επιτυχία της εποχής, ήταν και μια από τις ιστορίες που έβαζε το περιοδικό Marvel Star Comics που έβγαζε στα μέσα της δεκαετίας ο Καμπανάς.

Ξεκίνησε μάλιστα με το πρώτο τεύχος από τα Φραγκλ!

picture.php
 
Ένα ακόμα επεισόδιο των fraggle rockers: I've Seen Troubles.

 
Μόλις είδα ένα επεισόδιο από τα Fraggles.

Έχω πάρει όλη τη σειρά σε DVD και είχα καιρό να τη συνεχίσω..

Μα τί υπέροχη σειρά!

Πόση φροντίδα έριχναν τότε στα παιδικά!!

Δε νομίζω να υπάρχει κάτι ανάλογο σήμερα..

Πόσο χαίρομαι που μεγάλωσα στα 80ς....
 
Εγώ τώρα που από όλη αυτην από αυτή τη σειρά , αυτό που θυμάμαι χαρακτηριστικά είναι οι ουρές τους που πήγαιναν πέρα-δώθε όταν περπατούσαν, είναι ανησυχητικό?
 
Αν σας πω τώρα πως αυτό και το μάπετ σόου θεωρούσα πως είναι ένα και το αυτό θα με πιστέψετε? Μέχρι που μπήκα εδώ μέσα και διάβασα αυτό το ποστ.

Πάντως σίγουρα παιζόταν και πιο παλιά από το 1986
 
Έχω 2 επεισόδια ακόμα για να ολοκληρώσω τη σειρά!! :D

(την έχω πάρει όλη σε DVD)
 
Μυρμήγκια που έχτιζαν και ένας παππού με το σκύλο του

Χριστός Ανέστη σε όλους!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν θυμάται κανείς ένα παιδικό που δεν ξέρω γιατί το έχω συνδέσει με το μάπετ σόου και αν τελικά είχε σχέση με αυτό. Πάντως πιστεύω ότι ήταν μέρος μιας εκπομπής και όχι από μόνο του εκπομπή ολόκληρη. Κάποια στιγμή λοιπόν το σκηνικό κατέβαινε κάτω από την επιφάνεια της γης (έτσι το καταλαβαίναμε) και έδειχνε κάτι κούκλες μυρμήγκια που έχτιζαν κάτι σαν σκαλωσιές. και μετά έδειχνε ακριβώς πάνω από τη γη το δωμάτιο ενός γέρου που δεν ήταν κούκλα αλλά ηθοποιός και ζούσε μαζί με το μαλλιαρό σκύλο του. Δεν θυμάμαι τίποτε άλλο και μου κάνει εντύπωση γιατί το παρακολουθούσαμε ευχάριστα με την αδελφή μου αν και δεν νομίζω ότι δεν είχε και πολύ υπόθεση. Ευχαριστώ όλους.
 
Ευχαριστώ πολύ. Είναι αυτό όντως και συγκινήθηκα πολύ. Τα τέρατα τα είχα τελείωσει σβήσει από τη μνήμη μου. Τέλειο! Να είστε καλά.
 
Πίσω
Μπλουζα