Φωτογραφίες από τα πρώτα σας αυτοκίνητα

miko63 είπε:
αχ τι μου θυμίζεις τωρα. εγραφα στο pixel την εποχή της παρακμής του, λίγο πριν κλείσει 1995-1996 αλλα πλέον είχε χαθεί κάθε παλιά αίγλη και φυσικα κάθε αίσθηση home computing. μετά ήρθαν 6 τευχη amiga computing, έγραψα και σε καποια στο gamer και τα παράτησα όλα λόγω σπουδών αφου και απογοητευμένος απο πολλά πράγματα ημουν και ήθελα να έχω περισσότερο χρόνο για το μαθηματικό. αυτα... δυστυχώς όμως δεν συνεργάστηκα με κανενα απο την παλιά θρυλική ομάδα του pixel (λεκοπουλος κτλ) μια που οταν πηγα είχαν ήδη αποχωρήσει. παιδια παντως αν θελετε να κανονισουμε καποτε καμια συναντησουλα...
εγω θυμαμαι τον adventurinaki..(τσουρινακη)
 
Wally είπε:
Αν ξεπεράσεις το ζήτημα των ζημιών.......και των επισkευών...... και του μαλιού που ξοδεύεις.......

(ρώτα τον telonio.....)
 
pooky είπε:
Αν ξεπεράσεις το ζήτημα των ζημιών.......και των επισkευών...... και του μαλιού που ξοδεύεις.......
(ρώτα τον telonio.....)
τι να πούμε τότε για ιταλικά και γερμανικά...

εγώ ποτέ σε κανένα από τα γαλλικά που πέρασαν από τα χέρια μου δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα και τους άλλαζα και τα φώτα..το scenic για παράδειγμα είχε κάνει σε 2 χρόνια 90.000χλμ. και δεν είχε παρουσίαση το παραμικρό κάτι φιλαράκια μου με golf ο αδελφός μου ο μεγάλως με octavia έχουν βλαστιμιση την ώρα που τα πήραν...αλλά εδώ που τα λέμε τα τελευταία χρόνια όλες η εταιρίες έχουν χαλάσει στο θέμα ποιότητας προσπαθώντας να ελαττώσουν τα έξοδα τους...
 
Amigos +1

Παντα γαλλικα ειχα!!

Δεν ειχα ποτε προβλημα και η διαφορα με τα αλλης εθνικοτητας αυτοκινητα φιλων μου ηταν-ειναι οτι τα δικα μου ΕΣΤΡΙΒΑΝ!!!!! ;)
 
φίλε wally με μαμά αμορτισέρ στο laguna άμα σου πω τι αμάξια άφηνα μερικές καρότσες πίσω φίλε ούτε εγώ δεν το πίστευα και από τότε που το χαμήλωσα και μπήκαν όλα new επάνω νομίζω ότι άλλαξα μάρκα και από renault πήρα Ο.Σ.Ε. ....
 
;)

φιλε συμφωνω!

Να προσθεσω οτι ακομα περιμενω να βρω αυτοκινητο που να κοντραρει το Peugeot306 (το προηγουμενο μου αυτοκινητο) στα κρατηματα....
 
Aν δεν μιλάς για το 306 gti ή race τοτε 106 rallye. :tease:
 
το rallye ηταν ελαφρυτερο αλλα δεν ειχε παθητικη τετραδιευθυνση .

Το φτιαγμενο 306 ειναι η απολυτη στροφομηχανη.

Σε στροφιλικια κανει κατι συγχρονα Golf ξεφτιλα...
 
Όντως έχεις δίκιο. Πάντως αυτό το 306 gti ακόμη το θαυμάζω αν τύχει να το δω. Πολύ ωραίο τουτου! :)
 
παθητική τετραδιευθυνση έχω και στο laguna πολύ καλή αίσθηση ....
 
Αυτό είναι! Άψογο! Τότε έβγαιναν και αμάξια που ήθελαν χέρια για να μπείς γρήγορα σε μια κλειστή στροφή. Όχι όπως τώρα που με τόσα ηλεκτρονικά συστήματα πας να μπείς σε μιά στροφή και σε βοηθάει το αμάξι.
 
To απόλυτο αγωνιστικό της Peugeot ήταν άλλο όμως. :)
 
Maddog respect!!!!!

Το απόλυτο αυτοκίνητο.

Μαζί με τα υπόλοιπα του group B αποσύρθηκαν από τους αγώνες γιατί υπήρξαν πολλοί τραυματισμοί και πολλοί θάνατοι.......

Με κινητήρα στο κέντρο η απόλυτη πολεμική μηχανή.

Όντως σήμερα τα αμάξια είναι φορτωμένα με ένα κάρο ηλεκτρονικά που εκτός του ότι δεν σε αφήνουν να απολαύσεις την οδήγηση όπως θες εσύ, ψοφάνε μετά από 7 χρόνια και κοστίζουν τόσα πολλά που σε συμφέρει να πετάξεις το αμάξι στον κάδο ανακύκλωσης.

Που είναι οι παλιές καλές εποχές με τους κάρμπουρες, τις ντίζες, τα χειρομίνητα παράθυρα και τους καθρέφτες που έπρεπε να ανοίξεις το παράθυρο να τους ρυθμίσεις...... Ένα σετ εργαλείων και πόρωση ήθελες μόνο.

Όσο για τα golf δεν έχετε άδικο. Ζημιάρες. Και ακόμα δεν είδαμε τίποτε. Κάτι άκουσα για κινητήρες FSI 1400 κυβικών και 160 αλόγων. Στο χρόνο πάνω πρέπει να έχει ψοφήσει.........
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Peugeot και παλι Peugeot ;)

908_hdi_livery_04.jpg
 
Renault20520Maxi20Turbo20-20Rally20.jpg


15.jpg


άσχετο χαχαχαχα
alonso3dp.jpg


renault η mercedes της γαλλιας...
 
Για εμένα πολύ καλό αυτοκίνητο είναι το 206...Μπορώ να πω πως είμαι ερωτευμένος με τον σχεδιασμό του...

Αυτή η φωτογραφία είναι από ένα τύπο με ένα 206 φτιαγμένο..Είναι το μοναδικό 206 στο οποίο έμεινα με το στόμα ανοιχτό.

untitled1wu8.jpg
 
Amigos....:animeek::animeek::animeek: Copy Paste χωρίς δεύτερη κουβέντα!
 
Pooky..Εχω ολόκληρη την διάσημη ανάβαση του βατάνεν με το 305 turbo Rally...Τι οδηγός ρε παιδιά..Το αυτοκίνητο ξεκίνησε από κάτω με 900 ίππους και τερμάτισε με 600 ίππους λόγο έλλειψης οξυγόνου!Ο χρόνος του?Παγκόσμιο ρεκορ που μέχρι τώρα δεν ξεπεράστηκε....Ασφαλώς τέτοιοι οδηγοί δεν βγαίνουν πια!
 
Πίσω
Μπλουζα