ΧΒΟΧ360 vs PS3

Απο οτι βλεπω απο τους γραφοντες η πλαστιγκα γερνει καθαρα υπερ του PS3 :D .

Να το επαναφερω η μηπως το μετανοιωσω. :confused:

Δεν βαριεσαι μια ζωη την εχουμε. :D

Λοιπον μολις βγηκαν τα πρωτα reviews του LAIR για PS3 και αυτα που ακουγονται ειναι θετικα.

Ενα παιχνιδι που στο 360 πολυ δυσκολα θα υπαρξει. :diablotin:

:nervous::nervous:
 
Κλέβω το post του Stormwatch απο γειτονικό forum .....

Electronic Gaming Monthly Lair Review
Τευχος Σεπτεμβριου, review Lair score 6.0 , 5.5 , 5.0

crispin says the combat system is confusing, and the sixaxis controls don't always work the way they should. lock-on system is also jacked.


greg ford says the camera is frustrating in ground combat. the wide open levels hold a lot of potential but ultimately don't deliver



garnett says it's a "frustrating disappointment" with a few bright spots

Ενα παιχνιδι που στο 360 πολυ δυσκολα θα υπαρξει.
Όντως, παιχνίδι με τόσο χαμηλή βαθμολογία, δύσκολα θα δούμε στο X360 :tease: :tease:
 
Καλα ρε Aardvark,καντο λιγο πιο challenging..."μας" στρωνεις τη μπαλα στο φιλέ (η αντικειμενικοτητα ενος μερους του modteam ειναι για συγκινητικη...μαλλον για κλαματα :D )

@ΧΒΟΧ360vsPS3

Mεχρι το Νοεμβρη...

2007360gr3.gif


αραξε και παρακολουθα... :D

Και η Marketing δηλωση της χρονιας

Sony: Poor PS3 Sales Means Smaller Losses

Sony’s chief financial officer has revealed that the company’s recently reported games division losses were less than expected – because of the lack of PlayStation 3 consoles sold at a loss.

With Nintendo’s Wii having outsold Sony’s PlayStation 3 by almost fivefold during the quarter ending in June, Sony’s CFO Nobuyuki Oneda appears to be looking on the bright side of life.

"Sales of the PS3 have risen but we booked losses due to our strategic decision to price it below the (production) cost. Actually, because the number of units sold was not as high as we hoped, the loss was better than our original expectation," he said.

KARALOL!!!
 
Tα διαβασα και εγω στο "γειτονικο φορουμ" του keeper και ειπα να σας βαλω ευκολα , γιατι στα δυσκολα μου :chicken: .

:biglaugh::biglaugh:
 
Αμα είναι να έχουμε τόσο ευγενή άμιλλα θα αρχίσω να σου βάζω κι εγώ ευκολάκια :D :D :D
 
Eννοειται μονο ευκολα, μιας και το μοναδικο μελος που εχει PS3 στο forum πρεπει να το προσεχετε γιατι αν τον στεναχωρησετε μετα με ποιον θα παιζετε ,μεταξυ σας αλλαξο....ς θα κανετε.:biglaugh:
 
Παιδιά μην έχετε αυταπάτες. Σε ένα χρόνο η διαφορά θα είναι χαώδης υπέρ του PS3. Η κονσόλα βγήκε ένα χρόνο μετά το XBOX και ακόμα κάνει τα πρώτα της βήματα. Οι δυνατότητές της είναι τεράστιες και ακόμα οι κατασκευαστές δεν μπορούν να τις αξιοποιήσουν ούτε στο 50%. Είναι γεγονός ότι ο προγραμματισμός στο PS3 είναι αρκετά δυσκολότερος, αλλά όταν γίνει πιο οικείος θα κάνει παπάδες. Θα αρχίσετε να το καταλαβαίνετε όταν κάνουν την εμφάνιση τους exclusive τίτλοι όπως Drake s Fortune Final Fantasy, Grand Tursismo και φυσικά η αποκάλυψη της χρονιάς που έρχεται και ακούει στο όνομα Little Big Planet και όχι συγκρίνοντας τίτλους που γίνεται μια απλή μεταφορά απο το XBOX στο PS3. Τέλος, μη ξεχνάτε το Blue Ray που όπωs δείχνουν τα πράματα θα επικρατήσει με χαρακτιριστική ευκολία του HDDVD.
 
Kαι εγω με την σειρα μου να σε καλοσωρισω, τα εξαιρετα μελη απο τα πρωτα τους ποστ φαινονται. :D

Προσεξε ομως εδω ειναι λιγο μυστηρια τα πραγματα για τους αντικειμενικους, παραμονευουν οι φυλακες με το λουκετο στο χερι.:biglaugh:

Σφηκοφωλια σου λεω αστα.:nervous:

Συμφωνω με τα λεγομενα σου (αυτο ελειπε :D ) και οντως και εγω πιστευω οτι το PS3 με μονο 4 μηνες ζωης (για εδω λεω) εχει πολλα ακομα να δειξει σε αντιθεση αλλες κονσολες που κοντευουν να βγουν στην συνταξη (2 χρονια :eek:) και οτι ηταν να δωσουν το δωσαν.

:biglaugh:
 
Σε 1 χρονο?

To PS3 κλεινει σε λιγο ηδη 1 χρονο κυκλοφοριας! :D

Αν μια κονσολα θελει 2 χρονια για να δειξει τα δοντια της,αστα βραστα.Τα σκαω τωρα και θελω να παιξω nextgen τωρα ;)

To οτι βγηκε 1 χρονο πιο μετα απο το 360 ειναι λογω "κρεμασματος" απο το Cell...(και το αναγκαστικο φορτωμα μιας μπαγιατικης GPU)

Σε 1 χρονο απο τωρα θα αρχισει να "μπαγιατευει" αυτη η γενια...(δυστυχως)

Σε 2 χρονια το πολυ θα σκασει το νεο τερατακι απο Redmond...

Ακομα δεν εχει ΑΑ τιτλο και απο τους μελοντικους ο μονος που γουσταρω ειναι το LBP (που ειμαι σιγουρος οτι η ελευθερια που προβαλεται δεν θα ειναι απολυτα αληθινη...δεν μπορει να με αφηνει να προσθετω φωτεινες πηγες-μηχανισμους φυσικης-κοψιμο,ραψιμο πολυγωνων και "τυλιγματος" υφων επ απειρο..καπου θα γονατιζει...σιγουρα θα σε προλαβαινει το παιχνιδι ;) )

ποστ-δηλητηριο :biglaugh:
 
Wally είπε:
To οτι βγηκε 1 χρονο πιο μετα απο το 360 ειναι λογω "κρεμασματος" απο το Cell...(και το αναγκαστικο φορτωμα μιας μπαγιατικης GPU)

Σε 1 χρονο απο τωρα θα αρχισει να "μπαγιατευει" αυτη η γενια...(δυστυχως)

Σε 2 χρονια το πολυ θα σκασει το νεο τερατακι απο Redmond...

ποστ-δηλητηριο :biglaugh:
2 πραγματακια μονο :D .

Στο οτι το 360 βιαστηκε να βγει πριν το PS3 οφειλονται τα περιβοητα "rings" και το last gen drive του (dvd).

Τρεχανε να προλαβουν την Sony και τωρα το μαγαζι ετοιμο ειναι να βαρεσει "κανονι". :D

2)Ποιος ειναι ο Redmond. :confused:

:D :D
 
Eυχαριστω πολυ και για τις 2 πληροφοριες ,τωρα καταλαβα που τα βρισκει τα εξτρα λεφτα ο Wally για να συντηρει 4 air-condition στο σαλονι του ωστε να μας λεει με καμαρι οτι κατεβαζει ολο το βραδυ απο το live χωρις προβλημα.:biglaugh:
 
τωρα καταλαβα που τα βρισκει τα εξτρα λεφτα ο Wally για να συντηρει 4 air-condition
Ναι , αλλα το χειμώνα οι XBOXάκηδες έχουμε τζάμπα θέρμανση .... ;)

Τα καλά δεν τα λέτε :tease: :tease:

(Βέβαια , εσείς έχετε ψησταριά όλο το χρόνο - αλλα έτσι κι αλλιώς στο Πρακτικερ βρίσκεις φθηνότερες :biglaugh: :biglaugh:)
 
Σύμφωνοι, 1 χρόνος είναι πολύς αλλά στη Sony αργούν λίγο να πάρουν μπρος. Όταν πάρουν όμως δύσκολα τους σταματάς (θυμίσου ότι όταν βγήκε το PS2 κάτι ανάλογο είχε γίνει, εννοώ ότι άργησε να κερδίσει τους απαιτητικούς). Δεν είμαι οπαδός της Sony ίσα ισα είχα XBOX1 και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος (η αναβίωση του OUTRUN αρκούσε γι αυτό) απλά με χαλάει που το 80% (υπερβολή) των παιχνιδιών που φτιάχνονται για το XBOX360 είνα First Person Shooters. Λίγη φαντασία δε βλάπτει και σε αυτό νομίζω υπερτερεί η Sony.

ps. Thanks AARDVARK θα είμαι προσεκτικός :cool:
 
απλά με χαλάει που το 80% (υπερβολή) των παιχνιδιών που φτιάχνονται για το XBOX360 είνα First Person Shooters
Εισαι λαθος.Καποια αλλη κονσολα αυτη τη στιγμη εχει τη μεγαλυτερη αναλογια F.P.S.... ;)
 
Wally είπε:
πλακα πλακα μου τα εχουν καθυστερησει :D :D
Κανονισε την τελευταια επιταγη να την αξιοποιησεις καταληλα .

Λοιπον νοικιαζεις ενα υπογειο για καινουργιο play room (στο σαλονι εχει ζεστη και δεν χωρανε αλλα air-condition :D ) ,οσο να'ναι μια διαφορα 2-3 βαθμων θα την εχει, και επειδη δεν θα ειναι αρκετα θα αγορασεις εκεινα τα μεγαλα ψυγεια που εχουν τα χασαπικα ,απο αυτα που μπαινεις ολος μεσα :biglaugh: ,και θα βαλεις ολο σου το set-up εκει.

Θα παιζεις με παλτο-σκουφο βεβαια και μαζι με τα κουμπια θα τριβεις και τα χερια σου αλλα μικρο το τιμημα μπροστα σε ενα λειτουργικο 360.:biglaugh:
 
Shock τα παιδια εδω επιδεικνυουν ακραιες συμπεριφορες και χλευαζουν το αγαπημενο μας 360!!!!!!! :biglaugh:
 
Δεν νομίζω οτι μπορεί να κάνει login τώρα ... Πρέπει να παίζει PGR :biglaugh: :biglaugh:
 
:biglaugh::biglaugh:

Και οτι περισσεψει να αγορασεις εκεινα τα "ξυστα"-καρτες για να μπαινεις στο "live". :D
 
Πίσω
Μπλουζα