Χάι Ροκ (1992 MEGA)

Από το Εορταστικό (Πασχαλινό) επεισόδιο.

[edit] Ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
το "χαι ροκ" κατα τη γνωμη μου ηταν το καλυτερο και πιο υποφερτο σιριαλ της Μαβιλη και ιδιως την πρωτη σεζον,μετα εγινε υπερβολικο και ανουσιο,μονο η παρουσια του Φιλιππιδη εσωζε την κατασταση,πιστευω οτι η συγκεκριμενη τηλεοπτικη παρουσια του Φιλιππιδη ηταν μακραν η καλυτερη απο ολες τις αλλες ακομα και απο το "πενηντα πενηντα"..παντως κατα την γνωμη μου ολες οι σειρες της Μαβιλη ΚΟΥΡΑΖΑΝ πολυ το τηλεοπτικο κοινο με τους αργους και χωρις νοημα διαλογους μεταξυ των ηθοποιων..ουτε για μικρα παιδια τετοιο κειμενο...
 
Το θυμάμαι πολύ καλά. Μου άρεσε η διασκευή στο τραγούδι, η οποία είναι προσαρμοσμένη στους ηθοποιούς της σειράς. Υπέροχο υλικό.
 
Ναι αλλά το mega ξερει από κοπτοραπτική.... :wait2:
 
Ενα αποσπασμα απο το Χαι Ροκ

με την Μπρουκ Σιλντς

mega 1992

[edit] Ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων. [edit]

Τρειλερ απο την κωμικη σειρα Χαι Ροκ με τον Πετρο Φιλιππιδη και τον Τασο Χαλκια

μεταδοθηκε απο το mega το 1992

[edit] Ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το κοριτσάκι που υπάρχει στο trailer έπαιζε και σε ένα επεισόδιο της σειράς "Ο Πέτρος Και Τα Κορίτσια Του",συγκεκριμένα στο επεισόδιο "Μοναχικές υπάρξεις".Το κοριτσάκι του 2ου κύκλου του Χάι Ροκ ήταν άλλο!

Επίσης η διασκευή στο τραγούδι του Elvis πρέπει να είχε ακουστεί πρώτη φορά στο καρναβαλικό επεισόδιο
 
thebest20 είπε:
Το κοριτσάκι που υπάρχει στο trailer έπαιζε και σε ένα επεισόδιο της σειράς "Ο Πέτρος Και Τα Κορίτσια Του",συγκεκριμένα στο επεισόδιο "Μοναχικές υπάρξεις".Το κοριτσάκι του 2ου κύκλου του Χάι Ροκ ήταν άλλο!
Επίσης η διασκευή στο τραγούδι του Elvis πρέπει να είχε ακουστεί πρώτη φορά στο καρναβαλικό επεισόδιο
Αυτό είναι το κοριτσάκι του 2ου κύκλου. Στο 1ο κύκλο έπαιζε ένα μελαχρινό κοριτσάκι... ;) Αν παρατηρήσεις και το μωρό που έπαιζε τον γιο του Φιλιππίδη είναι λίγο πιο μεγάλο, άρα αυτό το τρέιλερ είναι από επεισόδιο του 2ου κύκλου.

Αν δεν κάνω λάθος στα μισά του 2ου κύκλου η Μπέτυ Βαλάση αποχώρησε (υποτίθεται ότι πήγε ταξίδι στην Αυστραλία, νομίζω) και τη θέση της ενοχλητικής γειτόνισσας πήρε η "ανιψιά" της η Σταυρούλα, την οποία έπαιζε η Νικολέτα Βλαβιανού.

Εν τω μεταξύ, εμπλουτίστηκε και το καστ της σειράς με τον Θανάση (που η ζωή του ήταν δύσκολη)... Ήταν ο ίδιος χαρακτήρας που εμφανίστηκε και στο Λαβ Σορρυ αργότερα, απλώς είχε κάνει το ντεμπούτο του στο Χάι Ροκ! :)
 
serano915 είπε:
Αυτό είναι το κοριτσάκι του 2ου κύκλου. Στο 1ο κύκλο έπαιζε ένα μελαχρινό κοριτσάκι... ;) Αν παρατηρήσεις και το μωρό που έπαιζε τον γιο του Φιλιππίδη είναι λίγο πιο μεγάλο, άρα αυτό το τρέιλερ είναι από επεισόδιο του 2ου κύκλου.Αν δεν κάνω λάθος στα μισά του 2ου κύκλου η Μπέτυ Βαλάση αποχώρησε (υποτίθεται ότι πήγε ταξίδι στην Αυστραλία, νομίζω) και τη θέση της ενοχλητικής γειτόνισσας πήρε η "ανιψιά" της η Σταυρούλα, την οποία έπαιζε η Νικολέτα Βλαβιανού.

Εν τω μεταξύ, εμπλουτίστηκε και το καστ της σειράς με τον Θανάση (που η ζωή του ήταν δύσκολη)... Ήταν ο ίδιος χαρακτήρας που εμφανίστηκε και στο Λαβ Σορρυ αργότερα, απλώς είχε κάνει το ντεμπούτο του στο Χάι Ροκ! :)
επίσης ο Τρύφων Καρατζάς ως δάσκαλος και ο Μπιμπίλας είχαν μπει στο casting. Και θυμάμαι η Σταυρούλα πολύ γέλιο είχε.
 
Τα επεισόδια τα έδειξε πρόσφατα το MEGA Cosmos...στην Ελλάδα έχει να τα δείξει τουλάχιστον 4 χρόνια

Στο πρώτο επεισόδιο συμμετέχει η Πωλίνα ως guest!Σε κάποιο άλλο επεισόδιο η Ναταλία Γερμανού.Γενικά πέρασαν πολλοί επώνυμοι από το συγκεκριμένο σήριαλ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
hrock.jpeg


1234567890
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η σειρά προβάλλεται ήδη σε επανάληψη στο Mega, Δευτέρα έως Παρασκευή 1 το μεσημέρι.
 
Ελπίζω να προβληθεί ολόκληρη,και όχι άλλες φορές που είχε κοπεί κάπου στο 20ο επεισόδιο.Και είναι μία σειρά που πρέπει να μπει στην ψηφοφορία των MEGALICIOUS Classics.
 
Η σειρά αυτή, παρά το ότι είναι εντελώς σαχλή, με επιφανειακό χιούμορ και πρόχειρο, πλήρως προβλέψιμο σενάριο, μου είναι ό,τι πιο ευχάριστο μπορώ να δω στην ελληνική τηλεόραση αυτή τη στιγμή.

Είναι συνυφασμένη με τα αγαπημένα μου παιδικά χρόνια. Θυμάμαι να επιστρέφω από το σχολείο στη δευτέρα δημοτικού, να διαβάζω Μπλεκ (και στην επόμενη σεζόν Σαϊνια) και να περιμένω να αρχίσει το Χαϊ Ροκ, γιατί το χιούμορ ήταν ό,τι πρέπει για την ηλικία μου.

Η ανάλαφρη ατμόσφαιρα, η παντελής έλλειψη πρόστυχου χιούμορ και οι ατάκες του μοναδικού Πέτρου Φιλιππίδη, ο οποίος παίζει έναν αφελή αλλά εντελώς έξω καρδιά χαρακτήρα, είναι ίσως η νούμερο ένα νοσταλγική ανάμνηση από μη-cartoon σειρά.

Βλέποντάς την τώρα τα μεσημέρια, θέλω να συνδέσω το NES και το SNES σε μια CRT ώστε να παίζω μετά που τελειώσει, απλώνοντας στο πάτωμα τεύχη Μπλεκ, Σαϊνια και Αλμανάκο ...για ένα πλήρες πακέτο απογεύματος ρετροανάμνησης περιόδου 1992-93/93-94. :)
 
Κι εγω, οπως λεει ο Slump, θεωρουσα τη σειρα εντελως παιδική. Αυτος ηταν ο λογος που ποτε δεν μπορεσα να την παρακολουθησω ως κωμικη σειρα, και να την σνομπαρω ως τελειως ανεγκεφαλη :ρ
 
Dr. SLUMP είπε:
Βλέποντάς την τώρα τα μεσημέρια, θέλω να συνδέσω το NES και το SNES σε μια CRT ώστε να παίζω μετά που τελειώσει, απλώνοντας στο πάτωμα τεύχη Μπλεκ, Σαϊνια και Αλμανάκο ...για ένα πλήρες πακέτο απογεύματος ρετροανάμνησης περιόδου 1992-93/93-94. :)
Και δεν το κάνεις, ρε Δόκτωρα; (εεε, Nick ήθελα να πω... ;) ) Κι εμένα με πιάνει ουκ ολίγες φορές να απλώσω κάτω ΚΟΜΙΞ, ΣΑΪΝΙΑ, ΜΠΛΕΚ, ΑΛΜΑΝΑΚΟ... εεε, τι άλλο... χμμμ ... α, ναι, sticker albums, κάνα playmobil, Power Rangers. Και τώρα που έχω ΚΑΙ Playstation 1, θα κάνω πάλι retro-κατάσταση καμιά Κυριακή!!!!!!
 
Σε μια προσπάθεια να δω ένα επεισόδιο πρόσφατα δεν τα κατάφερα να το δω όλο. Ήταν πολύ γελοίο και ανούσιο. Μόνο ενδιαφέρον κομμάτι ο Η/Υ του Τάσου Χαλκιά.
 
Οταν το πρωτοεδειξε την εβλεπα ευχαριστα , απο τοτε βεβαια δεν ετυχε ουτε επιδιοξα να ξαναδω εστω και λιγο δεν ξερω γιατι...
 
Πριν χρονια εψαχνα την σειρα απλα και μονο να την εχω στην συλογη μου.Μολις την βρηκα ειπα να την αρχισω και να την ξαναδω αλλα δεν αντεξα ουτε το πρωτο επεισοδιο να τελειωσω.Πραγματικα απορω πως καθομουνα και την εβλεπα εκεινα τα χρονια οχι φανατικα βεβαια αλλα την εβλεπα σε γενικες γραμμες.
 
Πίσω
Μπλουζα