Χάλια η οθόνη του GameGear

Nα'σαι καλα Γιωργαρε!!!:thanx2:You rocks too!!!
 
Ενα ειναι σιγουρο....οτι ο Redrock θα σε ευγνωμονει (περα του οτι θα το ευχαριστηθει)!!!! :D

Συγχαρητηρια φιλαρακι!!!! :bow:
 
Ωραία δουλειά Greg! :clap: Μια ερώτηση. Τους πυκνωτές τους παίρνεις από το εμπόριο ή από το internet (ebay κτλ.); Εγώ που τους παίρνω από τοπικά καταστήματα είναι λίγο ογκώδεις και έχω θέμα.
 
Γιαννη απο ebay τους παιρνω και μαλιστα απο αυτον εδω τον τυπο για 3 λογους:

α)εχει τους μικροτερους που μπορεις να βρεις σε non SMD type

β)ειναι panasonic

γ)καλυπτει και τους 2 τυπους gg (1asic και 2 asic)
 
Τέλεια. Δεν πιστεύω να υπήρχε θέμα με το τελωνείο...Εγώ τελευταία πήρα από έναν Ισπανό που είχε το σετάκι.
 
Καλημέρες σε όλους!

Ενταξει,ότι και να πώ για τον Γρηγόρη είναι λίγο....

Πέραν των γνώσεων του πρόκειται για ένα τρομερό παιδί!

Δέχτηκε να μου φτιάξει το GameGear αμέσως,και μάλιστα χωρίς θέλει τίποτα για τον κόπο του!!!!

Πραγματικά άνθρωποι σαν τον Γρηγόρη ανασταίνουν και κρατάνε ζωντανό το Retro πνεύμα,είτε αυτο αφορά τις κονσόλες είτε τους υπολογιστές.

Γρηγόρη (codename Άγγελος ;) ) σε ευχαριστώ και απο εδώ,και πάντα στην διάθεση σου!
 
Δείτε που έχω κατεβάσει τον πυκνωτή λόγω έλλειψης χώρου.

IMG_20150405_111955.jpg

Και η πλακέτα του ήχου.

IMG_20150405_113205.jpg

Στο συγκεκριμένο Game Gear έχω αντικαταστήσει τον φθορίζοντα σωλήνα με 2 LED.

IMG_20150405_112228.jpg

Αναμμένο GG.

IMG_20150405_112419.jpg

Χρειάζεται να αντικαταστήσετε μερικά εξαρτήματα

IMG_20150405_113243.jpg

Το αποτέλεσμα στην οθόνη (χωρίς παιχνίδι) δεν είναι και το καλύτερο αισθητικά αλλά η διάρκεια της μπαταρίας είναι σχεδόν 2πλάσια.

IMG_20150405_113925.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η αλήθεια είναι πως χωρίς μετασχηματιστη δεν κάνουμε δουλειά!

Ήδη φορτίζω τις μπαταρίες που τελείωσα χθες! :D
 
stayros είπε:
Ενα ειναι σιγουρο....οτι ο Redrock θα σε ευγνωμονει (περα του οτι θα το ευχαριστηθει)!!!! :D

Συγχαρητηρια φιλαρακι!!!! :bow:
Eυχαριστω Σταυρο!!

RedRock είπε:
Καλημέρες σε όλους!Ενταξει,ότι και να πώ για τον Γρηγόρη είναι λίγο....

Πέραν των γνώσεων του πρόκειται για ένα τρομερό παιδί!

Δέχτηκε να μου φτιάξει το GameGear αμέσως,και μάλιστα χωρίς θέλει τίποτα για τον κόπο του!!!!

Πραγματικά άνθρωποι σαν τον Γρηγόρη ανασταίνουν και κρατάνε ζωντανό το Retro πνεύμα,είτε αυτο αφορά τις κονσόλες είτε τους υπολογιστές.

Γρηγόρη (codename Άγγελος ;) ) σε ευχαριστώ και απο εδώ,και πάντα στην διάθεση σου!
Ω!!!Τι να πω...Χιλια ευχαριστω!!:[

johnny19818 είπε:
Δείτε που έχω κατεβάσει τον πυκνωτή λόγω έλλειψης χώρου.
Προβολή συνημμένου 130778

Και η πλακέτα του ήχου.

Προβολή συνημμένου 130782

Στο συγκεκριμένο Game Gear έχω αντικαταστήσει τον φθορίζοντα σωλήνα με 2 LED.

Προβολή συνημμένου 130780

Αναμμένο GG.

Προβολή συνημμένου 130779

Χρειάζεται να αντικαταστήσετε μερικά εξαρτήματα

Προβολή συνημμένου 130783

Το αποτέλεσμα στην οθόνη (χωρίς παιχνίδι) δεν είναι και το καλύτερο αισθητικά αλλά η διάρκεια της μπαταρίας είναι σχεδόν 2πλάσια.

Προβολή συνημμένου 130784
Γιαννη για καλυτερο αποτελεσμα μπορεις να βαλεις κατι τετοιο ή να κοψεις την λαμπα που ειχε το gg και να βαλεις μεσα τα led...εαν την θες πες μου να σου στειλω!!

Ευχαριστουμε για τις φωτοζ!!!
 
Γρηγόρη καταπληκτικό αυτό με την ledοταινία. Σε ευχαριστώ πολύ. Η μόντα ήταν κανονικά όπως λες. Κόβουμε το σωλήνα με dremel. Εκεί συνάντησα τα εξής δύο προβλήματα. 1ον δεν έχω το εργαλείο και 2ον η σωλήνα μου έσπασε κατά την αφαίρεσή της. Μετά σκέφτηκα να βάλω ένα διαφανές καλαμάκι αλλά κι εκεί είχα έλλειψη :p . Τώρα όμως που είδα την ταινία θα βάλω αυτή μου φαίνεται. Κατά τη γνώμη σου σε ποιο σημείο πιστεύεις ότι είναι καλά να τοποθετηθεί; Σημείωσε αν θες την παρακάτω εικόνα με ένα κόκκινο βέλος στο σημείο που πρέπει να μπει. Αν δεν τα καταφέρω, θα σε ενοχλήσω για τη σωλήνα.

Προβολή συνημμένου 130805

GG.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα