Χειροτεχνίες εκδόσεων Καμπανά

pardalotzatziki είπε:
μεχρι στιγμης στο παρον θρεντ ειδαμε τα παρακατω εξωφυλλα των ρετρο φακελων:

attachment.php
Νο 2

attachment.php
Νο 4

attachment.php
Νο 5

attachment.php
Νο 6 αυτος ειναι ο μοναδικος φακελος που ειδαμε και το οπισθοφυλλο του

Μας λειπουν ακομα ο φακελοι: Νο 1 ,Νο 3 και αυτος του Νηπιαγωγειου

xeirotexnies kampana.jpg

xeirotex.jpg

IMG_7099.jpg

kar9.jpg
 
θυμαστε αν εκτος απ την εντυπη διαφημιση σε κομικς υπηρξε και τηλεοπτικη διαφημιση με τις χειροτεχνιες Καμπανα;
 
katerinak είπε:
θυμαστε αν εκτος απ την εντυπη διαφημιση σε κομικς υπηρξε και τηλεοπτικη διαφημιση με τις χειροτεχνιες Καμπανα;
Νομίζω ναι, όπου κάτι παιδικές φωνές έλεγαν τραγουδιστά "Χειροτεχνίες και κατασκευές". Νομίζω παιζόταν στο Junior's TV.
 
nwntas είπε:
Νομίζω ναι, όπου κάτι παιδικές φωνές έλεγαν τραγουδιστά "Χειροτεχνίες και κατασκευές". Νομίζω παιζόταν στο Junior's TV.
λειτουργουσε το καναλι αυτο τη δεκαετια του 80;

αναφερομουν στις παλιες χειροτεχνιες Καμπανα με τους παλιους φακελους κι οχι σ αυτες τις κατασκευες που κυκλοφορησαν αργοτερα
 
katerinak είπε:
λειτουργουσε το καναλι αυτο τη δεκαετια του 80;αναφερομουν στις παλιες χειροτεχνιες Καμπανα με τους παλιους φακελους κι οχι σ αυτες τις κατασκευες που κυκλοφορησαν αργοτερα
Αρχές με μέσα δεκαετίας του '90 τη θυμάμαι. Οι φάκελοι ήταν όπως των παραπάνω φωτό, οπότε είναι της παλιάς κοπής και η διαφήμιση.

Πιο μετά σταμάτησαν να τους ζητάνε στα σχολεία. Ο αδερφός μου τους είχε (τους θυμάμαι στο σπίτι, επειδή μερικές κατασκευές δεν τις έκαναν και έμεναν οι καρτέλες, και καθόμουν να τις κάνω μόνος μου), αλλά η δασκάλα μας δε μας είπε ποτέ να πάρουμε τέτοιους φακέλους, οπότε κάναμε ζωγραφική ή άλλες, πιο ελεύθερες κατασκευές.
 
ευχαριστουμε για τις πληροφοριες!ας ελπισουμε οτι καποτε θα δουμε και τη διαφημιση :flower:
 
Μακάρι! Τόσα παιδικά έχουνε γραφτεί σε κασέτες από το junior's. Ένας δεν υπάρχει περίπτωση να την έχει σώσει;;; :)
 
Το υποσχεθηκα στην Κατερινα, οποτε εστω και αργα...

Νο3 και Νο5(και το πισω μερος )...λιγο θολες σε καποια σημεια, αν μπορεσω θα τις ξαναβγαλω...

Του νηπιαγωγειου μαλλον θα ειναι το δυσκολο...

Βρηκα και το "Λεξεις και Γραμματα". Σας λέει τποτα? Το εβγαλα μερικες φωτο κι αυτο...

KAMPANAS LEKSEIS KAI GRAMMATA.jpg

KAMPANAS No3.jpg

KAMPANAS No5.jpg
 
pardalotzatziki ευχαριστουμε πολυ για τις φωτογραφιες !!!! :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

πιθανον οι φακελοι Νο 1 και του νηπιαγωγειου να ειναι πολυ δυσκολο να βρεθουν αλλά το οτι εχουμε φωτογραφιες ολων σχεδον των εξωφυλλων ειναι Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο!!!!!

Ο φακελος "λεξεις και γραμματα" δε μου θυμιζει τιποτα
 
katerinak είπε:
pardalotzatziki ευχαριστουμε πολυ για τις φωτογραφιες !!!! :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
πιθανον οι φακελοι Νο 1 και του νηπιαγωγειου να ειναι πολυ δυσκολο να βρεθουν αλλά το οτι εχουμε φωτογραφιες ολων σχεδον των εξωφυλλων ειναι Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο!!!!!

Ο φακελος "λεξεις και γραμματα" δε μου θυμιζει τιποτα
Παρακαλω, εχω ακομα μια πηγη να ψαξω...αλλα οπως ειπες ισως να μην υπαρχουν τα μικρα νουμερα...
 
Βλέπω προχώρησε πολύ το θέμα και βρέθηκαν τα παλιά αυθεντικά εξώφυλλα αλλά και κάποια οπισθόφυλλα!! Μπράβο παιδιά ήθελα πολύ να τα ξαναδώ!! Οσο για τη διαφήμιση πραγματικά πρώτη φορά το ακούω!! Αν βρεθεί κάτι τότε είναι καλοδεχούμενο!! :)

Εχω τελειώσει και τον χρωματισμό της ζούγκλας από το τεύχος Νο 6 και τον παρουσιάζω!

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχω τελειώσει και το χρωματισμό της ζούγκλας απ το τεύχος Νο 6 και τον παρουσιάζω!!!
attachment.php
 
boomer καταπληκτικη δουλεια με το χρωματισμο των καρτελων "η μικρη μου ζουγκλα":cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

συγχαρητηρια!!!!!!


ελπιζω να δουμε συντομα και καποιες καρτελες του φακελου Νο 1
 
boomer είπε:
Εχω τελειώσει και τον χρωματισμό της ζούγκλας από το τεύχος Νο 6 και τον παρουσιάζω!
Σωστος! :thumbup:

katerinak είπε:
ελπιζω να δουμε συντομα και καποιες καρτελες του φακελου Νο 1
Δεν βρηκα χρονο να το ψαξω ακομα, ισως αυτη την εβδομαδα περασω να δω τι υπαρχει...
 
Δυστυχως δεν βρηκα κατι...μονο νουμερα που υπαρχουν ηδη... :xm:
 
pardalotzatziki είπε:
Δυστυχως δεν βρηκα κατι...μονο νουμερα που υπαρχουν ηδη... :xm:
δεν πειραζει pardalotzatziki:flower:

θελω να πιστευω οτι καποια στιγμη θα βρεθουν και τα υπολοιπα νουμερα που μας λειπουν
 
επιτελους βρηκα φωτογραφια του φακελου Νο3 :d@redevil :D @redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:hurrah: :hurrah: :hurrah: :hurrah: :hurrah:

attachment.php
πηγη

τωρα πια μας λειπουν μονο ο Νο1 και αυτος του νηπιαγωγειου

καμπανά (1).jpg
 
κοιταζοντας ξανα τη φωτογραφια του φακελου Νο3 και ειδικα το σημειο με την κατασκευη του Δουρειου ιππου αναρωτιεμαι αν ο καθε φακελος με κατασκευες ειχε παντα σχεση με κατι που διδασκομασταν στο σχολειο εκεινη τη χρονια.Στη συγκεκριμενη περιπτωση δηλαδη θυμαστε αν στο μαθημα ιστοριας της Γ' δημοτικου ειχε γινει αναφορα στο Δουρειο ιππο;
 
Βγαίνουμε λίγο εκτός θέματος αλλά αφού το ρωτάς, το βιβλίο της ιστορία της Γ δημοτικού αναφέρετε όλο στην ελληνική μυθολογία και φυσικά σε όλες τις ιστορίες που συσχετίζονται με τον Τροικό πόλεμο πριν και μετά!! Αν ψάξεις υπάρχουν και φώτο στο ανάλογο θρεντ!!
 
Πίσω
Μπλουζα