Χριστουγεννιάτικος διαγωνισμός 2010

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Γιατί πρέπει να ξέρετε πόσες συμμετοχές έχει ο καθένας στην κλήρωση :)
 
Οι συμμετοχές ήταν όλο κι όλο 8 !!!! Περίμενα περισσότερες....

θανος 13/30

alkis21 20/30

Dino 10/30

stakovios 6/30

Omenforever 10/30

Lorena 5/30

caprice 21/30

bambinella 100 3+1 (περιμένω την απάντηση του johnalepou)/30
 
Δεν τα πήγαμε και άσχημα ε; :D
 
Αφου πετυχα και 5 παλι καλα :p

Ειμαι πρωτη απο το τελος :D
 
13 στις 30 επιασα πιο πολλες απο οσο περιμενα :)
 
bambinella 100 είπε:
27. Η Marina Vlady οταν πρωταγωνιστησε στις Ακυβερνητες Πολιτειες διεθνης σταρ χαρακτηριστηκε απο τα Μ.Μ.Ε.Περαν αυτου ηταν πρωταγωνιστρια σε πασιγνωστες ταινιες του Jean - Luc Godard, του Christian Jaque, και αλλων διασημων σκηνοθετων. Επαιξε πρωταγωνιστικους ρολους πλαι στον Ugo Tognazzi, τον Marcello Mastroianni, τον Orson Welles, και αλλους σταρ.

Στο Φεστιβαλ Καννων μαλιστα, πηρε το βραβειο της Καλυτερης Ηθοποιου για την ερμηνεια της στην ταινια The Conjugal Bed.

Aν μετα απο αυτα θεωρειται η οχι σταρ, το αφηνω στη δικη σας δικαιοδοσια.

28. Αν αυτη η εμφανιση πραγματοποιηθηκε εν ετει 1983, δεν θα επιμεινω, αλλα σιγουρα η Σπαντιδακη ηταν η πρωτη που εκανε κατι τετοιο. Δευτερη απο οσο ξερω ηταν η Αννα Αδριανου.
27. Α ναι τοτε η Vlady ειναι διεθνης σταρ,οποτε μια χαρά

28.Βασικά η πρώτη γυμνόστηθη ήταν το 1982 (Oκτώβριο) η Μαρία Τζομπανάκη!! Η Αδριανου που εμφανιστηκε γυμνοστηθη βρε και δεν το θυμαμαι εγω??? Μολόγα! :)
 
Ενταξει john. Λυθηκε και το θεμα στην 27. Ευχαριστω.

Αυτο που εγραψα για τη Σπαντιδακη το διαβασα πριν απο λιγα χρονια σε μια δικια της συνενετευξη που ελεγε η ιδια οτι ηταν η πρωτη ελληνιδα που εκανε γυμνο σε ελληνικη σειρα. Ελεγε μαλιστα και σε ποιο σηριαλ και ποια χρονια εγινε αυτο, αλλα δυστυχως αυτα δεν τα θυμαμαι και αυτος ειναι και ο λογος που εξ' αρχης δεν επεμεινα για το αν ηταν η δεν ηταν κυβερνηση το ΠΑΣΟΚ ακομη. (Μα που βρισκεις τετοιες ερωτησεις!)

Η Αννα Αδριανου εδειξε στηθος στο σηριαλ Οι Δικηγοροι. Συγκεκριμενα ειχε καποιες ερωτικες σκηνες με τον Γιαννη Βουρο οι οποιες προφανως μεταφερθηκαν και στην πραγματικοτητα, γιατι χαρη σ' αυτη τη σειρα γνωριστηκαν και παντρευτηκαν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραία αφού λύθηκε και το θέμα στην 27 ετοιμάζω την κλήρωση :) .

Σε λίγα λεπτά θα ανακοινωθούν και τα αποτελέσματα
 
Η κλήρωση πραγματοποιήθηκε. Το χέρι της κόρης μου ανέδειξε τους τυχερούς :D

(ακολουθεί φωτογραφικό ρεπορτάζ της κλήρωσης)

Όλες οι συμμετοχές συγκεντρωμένες

attachment.php


'Ενα καλό ανακάτεμα

attachment.php


Και ο πρώτος τυχερός για τον "Χριστουγεννιάτικο Διαγωνισμό 2010" είναι....

attachment.php


Αlkis 21

attachment.php


O δεύτερος τυχερός είναι.....

attachment.php


Caprice

attachment.php


Τρίτος.....

attachment.php


Dino

attachment.php


Τέταρτος....

attachment.php


Θάνος

attachment.php


Και πέμπτος....

attachment.php


Stakovios

attachment.php
 
Συνοψίζουμε λοιπόν

1ος Alkis21 κερδίζει τον Φασουλέτο

Caprice κερδίζει τα μπιζουδάκια της Bibi-bo

3ος Dino κερδίζει την Μελόντικα

4ος Θάνος κερδίζει την VHS

5os Stakovios κερδίζει τα Μίκυ Μάους

5 Δώρα 5 και οι τυχεροί :D

Παρακαλούνται οι τυχεροί του διαγωνισμού να επικοινωνήσουν με τον Makisimo :)

Σας ευχαριστώ όλους για την συμμετοχή σας.
 
ε δεν το πιστευω απο την αρχη την vhs ειχα σταμπαρει :)
 
Η φωτοκληρωση ήταν όλα τα λεφτά...!!! :D :D Φαντάζομαι τη χαρά της κόρης σου που έχει γατζωθεί από το μπολ..!! :D

Συγχαρητήρια στους νικητές...!!! Τους περιμένω...!!!! :) ;)
 
Αυτά είναι!!! :clap:

Να γυρνάς ένα ωραίο απόγευμα από τη δουλειά και να έχεις κερδίσει σε δύο υπέροχους διαγωνισμούς!!!!! :)

Ευχαριστώ πολύ την kambia, και όλους τους εμπλεκομένους, για την άρτια διοργάνωση και υλοποίηση του διαγωνισμού και φυσικά τον μοναδικό makisimo για την προσφορά των πολύ όμορφων και νοσταλγικών δώρων!

Επίσης να είστε καλά και όσοι συμμετείχατε και δεν κερδίσατε! Εύχομαι την επόμενη φορά να είστε οι μεγάλοι τυχεροί! :)

Καλή χρονιά σε όλους! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συγχαρητητρια στους πεντε τυχερους. Ευχομαι τα δωρα που κερδισαν να ηταν αυτα που ηθελαν και να τα χαρουν!
 
Θα σας παει καλα η χρονια!!
 
Να ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου όλους όσοι βοήθησαν να πραγματοποιηθεί αυτός ο διαγωνισμός. Τους διαχειριστές, τον Μakisimo, τον johnalepou, την fraoulitsa, την kambia για την καταλυτική της παρουσία στο διαγωνισμό, τους συμμετέχοντες και τις συμμετέχουσες. Ο διαγωνισμός αυτός ήταν μία καλή αφορμή να περιηγηθώ στους θησαυρούς του retromaniax ενδελεχώς, όπου δεν γνώριζα την απάντηση. Ευχαριστώ και για το δώρο – επιτέλους και λίγο «ρ ο ζ» στο ανδροκρατούμενο γαλάζιο του σπιτιού μου. Να είσαστε πάντα καλά.
 
Εγω παλι, δεν μπορω να καταλαβω ποιον πρεπει να λαδωσω για να κερδισω εναν διαγωνισμο....

Οπως καθε φορα, απειλησα τον Wally οτι θα δωσω δημοσια τις φωτο απο τα καμμενα του XBOX360 αν δεν μου πει τις σωστες απαντησεις - Προτεινα στον Alkis21, 1.850.000 thanks posts για την ερευνα του, 2 κασες μπυρες (εισαγωγης) στον Keeper7k, 3 ντουζινες τυπωμενα PHOENIXs στον DINO, ενα γηπεδο 5Χ5 στον Θανο να παιζει μονος του για να κερδιζει ανετα και μια υπογεγραμμενη δηλωση αγαπης (μου) στα προιοντα της Apple για τον Shock ... και τελικα μας την εκανε την δουλεια η kambia junior.... δεν με θελει φετος, αντε να αλλαξει αυτη η χρονια...

Ποσο θελει ακομα ρε συ Aardy ?
 
Ε οσο να'ναι δεν θα θελει 3 days, 4 hours, 29 minutes, 34 seconds left until 2011!


 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα