2 ή 4 πυρήνες;;;;

Ακριβώς αυτό έκανα φίλε GTS, πήρα μία 4870 με 1 giga ram και ήδη τοποθετήθηκε στο σύστημα.

Επειδή τα Vista δεν είχαν τίποτε το σημαντικό μέσα, (όσο μπορεί να θεωρηθεί σημαντικό ένα - δυό παιχνίδια) οι δίσκοι αυτή τη στιγμή φορμάρονται.

Πρώτα περνάω το Jurassic Park (λέγε με XP) για τα παλιά παιχνίδια και έπειτα θα ξαναμπούν τα Ultimate 64 Bit. Στο εν λόγω μηχάνημα δεν θα βάλω ούτε καν antivirus γιατί δεν θα το συνδέσω στο Internet. Εκεί θα παίζουν αποκλειστικά και μόνο παιχνίδια.

Ο δίσκος του 1 terra δεν μπήκε τελικά, μαλλον θα έρθει με τη μορφή εξωτερικού e-sata μια και το μηχάνημα έχει είσοδο.

Μέχρι κάποια στιγμή το ΣΚ θα έχουν στηθεί όλα τα λειτουργικά και θα έχουν μπει και τα παιχνίδια, οπότε θα σας πω εντυπώσεις.

Η κάρτα μπήκε μονή για ένα κυρίως λόγο. Για το ότι κοντά στο Πάσχα άντε αρχές καλοκαιριού το μηχάνημα θα έχει αντικατασταθεί απο i7. Οπότε μέχρι τότε έχουμε καιρό και βλέπουμε τι θα κυκλοφορεί.

Αναμείνατε εντυπώσεις.
 
Εμ δεν ήθελα ASUS ο βλάξ ( :D ) και θέλησα να πάρω Powercolor για το πολύ καλό σύστημα ψύξης που διέθετε σε όντως πολύ καλή τιμή.

Σε 5 ώρες η κάρτα παρέδωσε το πνεύμα. Προς Θεού, κάνω χιούμορ, η Powercolor δεν μου φταίει σε τίποτε, αντίθετα είναι από τις πρώτες εταιρείες που έδωσαν 3 χρόνια εγγύηση για ΑΤΙ.

Πήγα χτες το απόγευμα τη κάρτα στο [edit] Αγίας Παρασκευής και σήμερα 1 το μεσημέρι μου έστειλαν μήνυμα στο κινητό να περάσω να παραλάβω άλλη!

Μάλιστα μου ζήτησαν και συγνώμη για την καθυστέρηση. Συγχαρητήρια στα παιδιά της Αγίας Παρασκευής, είδα πολύ καλά χτες πόση δουλειά είχε το service. Μετά σου λέει πως δεν χάνουν πελάτες. Εκτός από το [edit] και το [edit] μου άφησε άριστες εντυπώσεις. Εύγε και πάλι.

Η κάρτα αλλάχθηκε, το τέρας έτοιμο. Dual boot με ΧΡ και Vista. Μια χαρά, φτου του μέχρι στιγμής, τώρα βάζω παιχνίδια.

Ξέρει κανείς αν είναι εφικτό το Crossfire με κάρτες από διαφορετικούς κατασκευαστές;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευτυχώς ξεμπέρδεψες... Όσο για την ASUS άστα, είναι να μη σου τύχει ότι και να έχεις πάρει.

Εγώ πήρα την πανάκριβη motherboard P5Q Deluxe της ASUS σφραγισμένη στο κουτί της και δεν πήρε μπρός ποτέ. Ευτυχώς μου την αλλάξανε και μένα μέσα σε μερικές ώρες.
 
Pooky είπε:
Ξέρει κανείς αν είναι εφικτό το Crossfire με κάρτες από διαφορετικούς κατασκευαστές;
H θεωρία λέει ότι γίνεται,αν τα ρολόγια είναι ίδια ανάμεσα στις δύο κάρτες.Άλλωστε,το crossfire,όπως και το SLI,το chip της κάθε κάρτας "κοιτάνε" κι όχι την υλοποίηση αυτού βεβαίως...

Στην πράξη τώρα,δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά,κι αν προχωρούσα σε κάτι τέτοιο,θα το έκανα με όμοιες κάρτες τουλάχιστον,να έχω 100% ήσυχο το κεφάλι μου...
 
Πίσω
Μπλουζα