20η Επέτειος ANT1 - 20 Xρόνια Πορείας

Απ' ότι διάβασα στο Πρωτοχρονιάτικο X-Factor θα το γιορτάσουν με την πιο FABULOUS Φωνή της Ελληνικής Μουσικής. ΑΝΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 
o ANT1 θα καλέσει όλα τα πρόσωπα από τα 20 χρόνια ενημέρωση για να φτιάξει ένα επετειακό αφιέρωμα σε παρουσιαστές δημοσιογράφους κτλ. Κλήθηκαν από τον Τέρενς Κουίκ και την Παλαιτσάκη μέχρι τη Στάη και τον Ευαγγελάτο! Άντε σιγά σιγά μπας και δούμε τπτ καλό από το κανάλι της συμφοράς.

ΥΓ: Μακάρι να δούμε και τη Σαββούλα Λιάτσου! Ήταν αξιοπρεπής δημοσιογράφος και είναι κρίμα που σε μία εποχή απαξίωσης της ενημέρωσης δεν υπάρχουν πολλοί σαν αυτήν.

Θα μάθω λεπτομέρειες αύριο και θα ενημερώσω
 
sunset89 είπε:
o ANT1 θα καλέσει όλα τα πρόσωπα από τα 20 χρόνια ενημέρωση για να φτιάξει ένα επετειακό αφιέρωμα σε παρουσιαστές δημοσιογράφους κτλ. Κλήθηκαν από τον Τέρενς Κουίκ και την Παλαιτσάκη μέχρι τη Στάη και τον Ευαγγελάτο! Άντε σιγά σιγά μπας και δούμε τπτ καλό από το κανάλι της συμφοράς.
ΥΓ: Μακάρι να δούμε και τη Σαββούλα Λιάτσου! Ήταν αξιοπρεπής δημοσιογράφος και είναι κρίμα που σε μία εποχή απαξίωσης της ενημέρωσης δεν υπάρχουν πολλοί σαν αυτήν.

Θα μάθω λεπτομέρειες αύριο και θα ενημερώσω
Ελπίζω να κάνει κάποιο αφιέρωμα για ενημέρωση και ψυχαγωγία.

Πάντως είδα στο nova.gr με Geller, Next Top model, X-Factor θα κάνει την επέτειο.
 
Είχα ακούσει ότι η Σαββούλα Λιάτσου ζει μόνιμα πλέον στην Αίγυπτο. Δε ξέρω βέβαια κατά πόσο αληθεύει.
 
sunset89 είπε:
o ANT1 θα καλέσει όλα τα πρόσωπα από τα 20 χρόνια ενημέρωση για να φτιάξει ένα επετειακό αφιέρωμα σε παρουσιαστές δημοσιογράφους κτλ. Κλήθηκαν από τον Τέρενς Κουίκ και την Παλαιτσάκη μέχρι τη Στάη και τον Ευαγγελάτο! Άντε σιγά σιγά μπας και δούμε τπτ καλό από το κανάλι της συμφοράς.
ΥΓ: Μακάρι να δούμε και τη Σαββούλα Λιάτσου! Ήταν αξιοπρεπής δημοσιογράφος και είναι κρίμα που σε μία εποχή απαξίωσης της ενημέρωσης δεν υπάρχουν πολλοί σαν αυτήν.

Θα μάθω λεπτομέρειες αύριο και θα ενημερώσω
Η Σαββούλα Λιάτσου έχω την εντύπωση ότι ζει μόνιμα στην Αλεξάνδρεια της Αιγύπτου, μαζί με το παιδί της. Οπότε μάλλον δύσκολα θα τη δούμε στο επετειακό του ΑΝΤ1... ;) (edit: Με πρόλαβε ο konkar! ;) )

Πάντως κάτι είναι κι αυτό, το αφιέρωμα του mega στην ενημέρωση το είχα χαρεί πολύ (αν και αποσιώπησαν συγκεκριμένο γεγονός που δεν τους συνέφερε καθόλου να το αναφέρουν, αλλά anyway!) οπότε και το αντίστοιχο του ΑΝΤ1 θα το χαρώ εξίσου!!! :)
 
Το ξέρω ότι η Σαββούλα, ζει μόνιμα στην Αλεξάνδρεια, απλά θα ήταν μεγάλη και ευχάριστη έκπληξη να την ξαναδούμε μετά από τόσα χρόνια. Άλλωστε στον ΑΝΤ1 μέχρι πριν κάποια χρόνια την περίμενε μία θέση...

Λεπτομέρειες αύριο. Αν και από ότι άκουσα, το δελτίο θα το εκφωνήσουν κάθε μέρα και από ένας παρουσιαστής. ΤΗ μία μέρα ο Κουίκ, την άλλη η Παλαιτσάκη, την άλλη η Στάη και πάει λέγοντας. Πρωτότυπο οφείλω να ομολογήσω!
 
Βρίσκονται σε διαφορετικά κανάλια!Η Παλαιτσάκη είναι στο ALTER!
 
thebest20 είπε:
Βρίσκονται σε διαφορετικά κανάλια!Η Παλαιτσάκη είναι στο ALTER!
Δεν έχει καμία σημασία. Επετειακό κάνουν, όχι μεταγγραφές. Και ο Ευαγγελάτος που μόλις έφυγε, πάλι θα κάνει για κάποια μέρα δελτίο. Η Παλαιτσάκη ήταν στον ΑΝΤ1 από το 89
 
Πάντως δε την έχουν ξεχάσει τη Σαββούλα Λιάτσου, της είχε πάρει συνέντευξη η Τατιάνα πριν κανα-δυο χρόνια.
 
Ο αντ1 για Χριστούγεννα, από σειρές του διάλεξε τα εορταστικά επεισόδια από το Ας Πρόσεχες και το Άκρως οικογενειακόν, τις δύο νύχτες αύριο και μεθαύριο. (Γέλασε κανείς;;;;;;;; ). :p

Και Παραμονή Πρωτοχρονιάς ξημερώματα θα προβάλλει το εορταστικό από το Εκείνες Κι εγώ.

Ντάξει μπορείτε να μην ξεκαρδίζεστε έτσι απροκάλυπτα. Σέβας στους αναξιοπαθούντες του Αμαρουσίου.

Πάντως αυτό με τους δημοσιογράφους θα γίνει τελικά και από 1/1 κάτι καλό θα συμβεί στις οθόνες μας. Ένα... reunion.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το 2010 μπαίνει με επαναλήψεις "ο θεός να τις κάνει"

1. Super Μπαμπάς. Αντιγραφή των σίριαλ του Πάνου Μιχαλόπουλου. Στο 12ο επεισόδιο κόπηκε. Τα υπογλώσσια μου που είναι ο-ε-ο;

2. Τύχη Βουνό . Αυτό κόπηκε για να βάλουν τον Δάσκαλο, αν το βάλουν από την αρχή θα τους σφάξω.

3. Litsa.com προχθές τελείωσε, και συνεχίζει τις επαναλήψεις.

Όσο για το reunion στο δελτίο 5 λεπτο ρεπορτάζ.

Ενώ σειρές και εκπομπές ούτε στον ύπνο μας δεν θα δούμε . Μίλησα με υπεύθυνο του ΑΝΤ1 μόνο σποτάκια με τηλεαστέρες θα παίξουν στα τέλη του μήνα αυτού και τα σαχλοσποτ 20 yo!

ΤΙ ΔΩΡΟ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΝΤ1?

ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΒΟΜΒΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΛΟΥΝ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ!!!
 
Θα αρχίσει να προβάλλεται και η Καραμπόλα του 1997 από την άλλη εβδομάδα. Με τον Παπαδόπουλο. Ξαναδοκιμασμένη συνταγή.
 
sunset89 είπε:
Θα αρχίσει να προβάλλεται και η Καραμπόλα του 1997 από την άλλη εβδομάδα. Με τον Παπαδόπουλο. Ξαναδοκιμασμένη συνταγή.
Ψιλορέτρο . Αλλά σε νορμάλ ώρα δεν θα το ξαναδούμε ποτέ

Σε αυτό το σίριαλ έκανε και μια από τις πρώτες τις τηλεοπτικές εμφανίσεις της η Ελένη της Πολυκατοικίας aka Βασιλική Ανδρίτσου με ένα μικρό ρολάκι, νομίζω;.
 
Μόλις ολοκληρωθεί η Αντίστροφη Μέτρηση, θα αρχίσει να προβάλλεται το Φιλί της Ζωής. Ιατρική-δραματική Σειρά του 2002, :rant: 64 (!!!!!) επεισοδίων με πρωταγωνιστές πολλούς και διάφορους: Ζαλμάς, Σοφιανός, Αποστόλου, Γιάνναρης, Πρωτόπαππα, Παλαιολόγου κτλ κτλ. Είναι σχεδόν έθιμο κάθε 2-3 χρόνια να το βάζουν επανάληψη.:burn:
 
sunset89 είπε:
Και Παραμονή Πρωτοχρονιάς ξημερώματα θα προβάλλει το εορταστικό από το Εκείνες Κι εγώ.
Αν και την σειρά την παίζουν αρκετά όλα αυτά τα χρόνια το εορταστικό με την μουσική του Γιώργου Ζαμπέτα το έχουν προβάλει 1 φορά μόνο σε επανάληψη.

Ας γράψω και κάτι απ τον Αντ-1. Το πρώτο και το τελευταίο θα είναι
 
tsalk είπε:
Ας γράψω και κάτι απ τον Αντ-1. Το πρώτο και το τελευταίο θα είναι
Και πάλι ο Άλκης μου δίνει την πάσα να γράψω τι έχει προβάλλει ο ΑΝΤ1 όλον αυτόν τον καιρό στο πλαίσιο του εορτασμού ( :points: :points: ) των είκοσι χρόνων του! Μη γελάσετε, μόνο 4 είναι οι σπάνιες σειρές (με τονισμένα γράμματα) και λίγες αυτές που αξίζουν πραγματικά (με υπογράμμιση).

Το χρώμα του φεγγαριού


Έκπτωτος Άγγελος



Αλίκη

Δεν είμαστε καλά

Της Ελλάδος τα παιδιά

Εκείνες κι εγώ

Εγκλήματα

Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο

Καφέ της Χαράς

Αντίστροφη Μέτρηση

Φιλί της ζωής

Κωνσταντίνου και Ελένης

Ιδιαιτέρα για κλάμματα

Ας πρόσεχες

Θα βρεις το δάσκαλό σου

Οι Σταύλοι της Εριέττας Ζαίμη

Τζίτζικας και Μέρμηγκας

Άκρως Οικογενειακόν

Ελλάς το μεγαλείο σου

Πάτερ Ημών


Λόλα

Νταντά για όλες τις δουλειές

Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή

Τύχη Βουνό

Βαρβάτοι

Λευκός Οίκος

Στον ήλιο του Αιγαίου

Κρυφά Μονοπάτια

Καθρέπτη Καθρεπτάκι Μου

Σούπερ Μπαμπάς

Το πιο γλυκό μου ψέμα

Φιλαράκια

Βότκα Πορτοκάλι

Λίφτινγκ

Και σερά σερά

Σαν το σκύλο με τη γάτα

Σόλο καριέρα

Ευτυχισμένες Μέρες

Οικογένεια Καράμπελα

Οι σειρές που θα έπρεπε να έβαζε ο ΑΝΤ1 κανονικά είναι γραμμένες σε κάποιο ποστ μεταξύ της πρώτης και της δέκατης σελίδας αυτού του thread. Ας μην επαναλαμβανόμαστε και καταντούμε κουραστικοί.

Μακάρι κάποια στιγμή να ξυπνήσουν και εκεί στο κανάλι του Αμαρουσίου, να δούμε κάποια ποιοτική σειρά και όχι χαζοκωμωδίες των τελευταίων ετών!
 
Έρχεται ο ΑΝΤ2!!!! Σκέψεις να μετονομαστεί το Μακεδονία TV σε ΑΝΤ2 (πως θα προφέρεται άραγε???).Την είδηση τη διάβασα εδώ για περισσότερες λεπτομέρειες


http://troktiko.blogspot.com/2009/12/2_27.html


 
tonytony είπε:
Έρχεται ο ΑΝΤ2!!!! Σκέψεις να μετονομαστεί το Μακεδονία TV σε ΑΝΤ2 (πως θα προφέρεται άραγε???).Την είδηση τη διάβασα εδώ για περισσότερες λεπτομέρειεςhttp://troktiko.blogspot.com/2009/12/2_27.html
Θα προφέρεται αντ-ύο και θα κουνάει το μαντήλι στους τηλεθεατές.

Πάντως μία τέτοια κίνηση δεν μας λέει ότι θα επωφεληθούμε όσοι θέλουμε να βλέπουμε παλιά σήριαλ. Μάλλον ό,τι καφρίλα κυκλοφορεί στο εξωτερικό θα αγοράσει και θα το κοτσάρει ως προχώ και μοντέρνο, ό,τι κάνει και τώρα με το απαίσιο πρόγραμμά του! Αλλά ντάξει επειδή η ελπίς πεθαίνει πάντα τελευταία, μπορεί -αν γίνει- να βγει και τπτ καλό! Οψόμεθα. :xm:
 
Χαχαχα 5 λεπτά γέλαγα με το μήνυμά σου!!!
 
Πίσω
Μπλουζα