20η Επέτειος ANT1 - 20 Xρόνια Πορείας

sunset89 είπε:
:p Εμφανώς ο Χρήστος αστειεύεται. Και πολύ εύστοχα μάλιστα! ;)

Κατά τα άλλα, άκουσα, χωρίς να είμαι σε θέση να δώσω πολλά στοιχεία για να μη βρεθώ υπόλογη, ότι και μεγάλη εφημερίδα ετοιμάζεται να μπει στο "χορό" διαμοιρασμού τηλεοπτικών σήριαλ. Αν γίνει αυτό και ξεκινήσουν και οι κυριακάτικες να "κάνουν το κομμάτι" τους, θεωρώ ότι εν καιρω θα ικανοποιηθούν όλα τα γούστα. Και τα κωμικά και τα δραματικά ( :D ).

Οψόμεθα... Λεπτομέρειες, αν είναι, σε λίγες μέρες!
Και το σκεφόμουν σήμερα οτι θα μπορούσαν και οι κυριακάτικες να δίνουν σειρές...μακάρι!!
 
errikos20 είπε:
Και το σκεφόμουν σήμερα οτι θα μπορούσαν και οι κυριακάτικες να δίνουν σειρές...μακάρι!!
Δεν συμφέρει νομίζω τις εφημερίδες,γιατί μια εφημερίδα έχει 4e,ενώ το περιοδικό 7-8e!Προσπαθούν να βγάλουν όσο πιο πολλά μπορούν,γι'αυτό τις βάζουν σε περιοδικά!Οι κυριακάτικες βάζουν μόνο cd καλλιτεχνών (άντε και κινούμενα σχέδια) και τώρα που έγινε η αρχή με τον Πάριο,θα προσφέρουν κι άλλοι καλλιτέχνες τα cds τους!
 
Σε συνεχεια του ανωτερω ποστ ο Παριος στη Real News εκανε 4 ευρω ενω στο ΖΑΠΙΝΓΚ την αμεσως επομενη Παρασκευη για οσους δεν προλαβαν γυρω στα 6 αν θυμαμαι καλα. Σανσετ λεγε γιατι θα σου βαλω μπουρλοτο (μενουμε και κοντα).
 
mhmerotategiatipino είπε:
Σανσετ λεγε γιατι θα σου βαλω μπουρλοτο (μενουμε και κοντα).
Εκμεταλλευτή περιστάσεων! Άμα ακούσω βόμβα ξέρω ποιος θα την έχει βάλει! :p

Δεν μπορω να πω κάτι ακόμα! Όταν είναι θα στείλω πρώτα εσένα πριβέ και μετά θ το ανακοινώσω εδώ (να γλιτώσω κιόλας). ;)

Στον Αντ1 κατά τα άλλα θα προβάλλουν κάθε Δευτέρα το Κλειδί του Παραδείσου. Έτος; Αρκετά παλιό. Τον Ιούνη τελείωσε. :p :(
 
mhmerotategiatipino είπε:
Σε συνεχεια του ανωτερω ποστ ο Παριος στη Real News εκανε 4 ευρω ενω στο ΖΑΠΙΝΓΚ την αμεσως επομενη Παρασκευη για οσους δεν προλαβαν γυρω στα 6 αν θυμαμαι καλα. Σανσετ λεγε γιατι θα σου βαλω μπουρλοτο (μενουμε και κοντα).
Και του Ζάπινγκ δεν ήταν το αυθεντικό,δεν είχε στίχους μέσα!Ενώ το αυθεντικό στα δισκοπωλεία κάνει 6,90e τώρα!
 
Κι άλλα σίριαλ έρχονται στον ANT1 Gold, που εμείς θα περιμένουμε μέχρι την συντέλεια του κόσμου για να τα δούμε.

ΣΤΡΑΣ: Όταν η Έλενα Ακρίτα έπαιζε σε σίριαλ που η ίδια έγραψε και το σενάριο, εμείς την παρέα της Φεγγαρόπετρας βλέπουμε που κάνει 45%.

Στρίβειν Δια Του Αρραβώνος: Ο Χασάπακλας Αλέκος (Κώστας Κόκλας), ο Αχιλλέας (Χρήστος Χατζηπαναγιώτης) με το που τελείωσαν τα Εγκλήματα ξανάπαιξαν μαζί και ο Άκης Σακελλαρίου συμπληρώνει την τριάδα. Τρεις φίλοι κατά του γάμου. Δεν σημείωσε επιτυχία αφού εκείνη την ώρα όλη η Ελλάδα έβλεπε στο Mega την σειρά Τι Ψυχή Θα Παραδώσεις Μωρή;

Σόλο Καριέρα: Η Μακρυπούλια πριν ερμηνεύσει με μεγάλη επιτυχία την Αμαλλία του Παρά Πέντε, η Τζέσυ Παπουτσή άφησε το γκλόμπ της Κακουδάκη και έπιασε το καλλυντικό και η Κωνσταντίνα Μιχαήλ σε μια σειρά που και οι ίδιες θέλουν να την ξεχάσουν. Highlight: Και ο Πέτρος Μπουσουλόπουλος a.k.a. Μάρκος Μαυροτσούκαλος του Ευτυχισμένοι Μαζί πριν τον μάθουν όλες και όλοι.

Σαν Γλυκό Του Κουταλιού: Μας το σερβίρει ΜΕ ΑΓΑΠΗ η κυρία Κυριακού, μαζί της παίζει η Ναταλία Δραγούμη και η Κατερίνα Λέχου, δραματικό με μονοψήφια στην 1η της προβολή, παίζει επίσης η αγαπημένη σε όλους μας Γιολάντα Μπαλαούρα ως υστερικιά σύζυγος του γιατρού των Εγκλημάτων που τα φτιάχνει σε τούτη την σειρά με την κυρία ΑΝΤ1 χαχα. Επίσης η ΜΑΜΑ ΓΕΡΝΑΩ Τάνια Τσανακλίδου σε έναν ρόλο έκπληξη και ο Γιώργος Χριστοδούλου ως βιαστής μιας πιτσιρίκας.

Και τώρα κρατηθείιιιιτε στις ΗΠΑ στρώνουν κόκκινα χαλιά, ανοίγουν σαμπάνιες, ψήνουν αρνιά γιατί πολλά σίριαλ retro αξίας θα παίξει ο Gold ενώ εμείς άντε να μην πω τι κάνουμε.

Χάλι Έντ: 1996 μετά το ανεκδιήγητο Τζίν Και Τζέρυ στο Mega Channel η Ελένη Μαβίλη (Χάι Ρόκ, Λάβ Σόρρυ) πάει στον ΑΝΤ1 και υπογράφει αυτή την σειρά, ο Ίωνας της Λάμψης a.k.a. Κώστας Τερζάκης (ο οποίος λέει τα trailer των εκπομπών του ΑΝΤ1 σήμερα) η Μυρτώ του Αραχτοί και Λάιτ Ευτυχία Λιβανίου (που σήμερα κάνει μεταγλωττίσεις στα Τσικιτίτας) , η Νικολέτα Βλαβιανού κ.α. παίζουν σε αυτή την σειρά που κάποιοι θέλουν να διαγράψουν και κάποιοι άλλοι ΌΧΙ

Μπάμ Μπαμπάς Και Μπέμπα: Μετά το Πάτερ Ημών (με την Μενεγάκη πριν σερβίρει freddo cappucino) ο Κώστας Καρράς ξανακάνει μια συμπαθητική οικογενειακή σειρά, με ένα μωρό (τώρα στην εφηβεία θα έχει μπει η μικρή Χριστινούλα), με την Χριστίνα Παππά πριν φύγει στην Ιταλία για διεθνή καριέρα και με την Τασσώ Καββαδία νομίζω μετά από όσες ραδιουργίες έχει κάνει στις ελληνικές ταινίες (Στεφανία, Το Κλωτσοσκούφι και κάποιες άλλες με την Ζωή Λάσκαρη). Η σειρά είναι του 1998 και κόπηκε αν θυμάμαι καλά.

Καραμπόλα: 1997 , ο ακριβοπληρωμένος από την ΕΡΤ (60.000 παίρνει τώρα) Σπύρος Παπαδόπουλος ζει σε διπλό ταμπλό, ερωτεύεται την μαθήτρια του Γεωργία Αποστόλου (και στο περσινό σίριαλ θα μου πεις τα ίδια πάλι αλλά ήταν δραματική μυστηρίου) και με την γυναίκα του Κερασία Σαμαρά, στο τέλος με τις εγκυμοσύνες γίνεται η ανατροπή, η Μαρούσκα των 2 Ξένων τότε σε 2 σίριαλ που έσκιζαν και η πρωτοεμφανιζόμενη τότε Βασιλική Ανδρίτσου πολύ πριν γίνει η αγαπημένη μας ένοικος της Πολυκατοικίας του Mega.

Στον Ψυχίατρο: θα πάμε εμείς οι Έλληνες με τις επαναλήψεις του ΑΝΤ1 Ελλάδος, εκεί θα πάνε γιατί έχουν τα δικά τους στις ΗΠΑ με την οικονομική κρίση.

Στον Αστερισμό Της Γραβάτας: Τις προάλλες είχα κενό στο σχολείο βάζω έναν ραδιοφωνικό σταθμό και παίζει το soundtrack της σειράς που ερμήνευε ο αείμνηστος Βλάσσης και λέω ας παιχτεί σε επανάληψη. Εμείς με το όνειρο θα μείνουμε αλλά στην Αμερική θα προβληθεί στα τέλη Νοεμβρίου. Το 1998 είδαμε τελευταία φορά την σειρά σε επανάληψη. Εμείς τώρα μόνο το soundtrack θα απολαμβάνουμε again and again

Τα σχόλια δικά σας...
 
Από μένα ένα μονάχα σχόλιο:

Δεσποινίς DianaTheSuperstar91, σε ευχαριστούμε πολύ για τις αναλυτικότατες πληροφορίες σχετικά με τις επαναλήψεις σειρών από τον ΑΝΤ1 GOLD. Ο Όμιλος ΑΝΤ1 φαίνεται ότι "προσέχει" όντως περισσότερο τους Έλληνες του εξωτερικού...

Επίσης, δεν μπορώ να μην αναφέρω το γεγονός ότι το παραπάνω post σου είναι πολύ πιο "προσεγμένο" από κάποια άλλα παλαιότερα, γεγονός το οποίο με ευχαριστεί ιδιαίτερα! :)
 
ως νεο μελος που ειμαι δεν ειχα ειχα την ευκαιρια να σχολιασω και εγω καποια πραγματα σχετικα με τα 20 χρονια των καναλιων.το κανω τωρα με συνομια και ελπιζω να μην πειραζει...

αρχικα,περιμενα εδω και καιρο να ξεκινησει η φετινη επετειακη σεζον,αλλα και εγω (οπως ολοι σας λιγο-πολυ)απογοητευτηκα.σε προηγουμενες επετειους ολο και κατι ειχαν κανει τα καναλια.σκεφτομουν και εγω,η ανυποψιαστη τηλεθεατρια,οτι τωρα που 2 μεγαλα ιδιωτικα καναλια κλεινουν τα 20 τους χρονια ,θα καιγοταν το πελεκουδι!!!ονειρο τρελο,ονειρο απατηλο...

ειδικα με τον αντ1 τα εχω παρει παρει πολυ ασχημα!οταν προβαλε τις σειρες- διαμαντια του εγω μολις ειχα αρχισει να αντιλαμβανομαι τον κοσμο γυρω μου και για πολλα χρονια οι σειρες ,που τωρα θελω να δω μετα μανιας(εχω μια προτιμηση στις δραματικες), ηταν "ακαταλληλες" για ενα μικρο παιδακι,και τωρα που μεγαλωσα ο σταθμος δεν μου κανει τη χαρη να τις βαλει σε επαναληψη!!!ποσο γκαντεμω μπορει να ειμαι?? πειτε μου!

αλλα δεν υποχωρω αν δεν δικαιωθω οσο βρισιμο και αν φαω απο αγενεστατες τηλεφωνητριες!

και τελικα φτασαμε στο σημειο να περιμενουμε απο τα τηλεπεριοδικα να κανουν την δουλεια των καναλιων!!!και παλι καλα να λεμε...επιτελους παρακολουθω τα βαμμενα κοκκινα μαλλια!!!μεγαλη στιγμη!και χωρις να υπαρχει κινδυνος να παρουν αναποδες απο το καναλι και να κοψουν στη μεση την επαναληψη(αλλο δραμα αυτο...)ελπιζω τα τηλεπεριοδικα να συνεχισουν ετσι και καλυτερα..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλά τα λες φίλη modnic και Καλώς Ήρθες στην παρέα μας!
 
http://www.antenna.gr/20/

Την ώρα που κόψαν το show του Uri Geller επειδή πήραν τηλέφωνο για βόμβα, να και η δυσάρεστη είδηση βόμβα.

Να πάμε στα γραφεία με μπαζούκας και να τους απειλήσουμε να σταματήσουν τον διαγωνισμό και να κάνουν επετειακό πρόγραμμα.

Χθες το Mega ξεκίνησε το All Nighters (mega sex) και στον ΑΝΤ1 θα κάνουν σαχλοδιαγωνισμούς.

ΕΕΕΕ ξυπνήστε καλέ, μόνο οι ομογενείς βλέπουν τα παλιά σίριαλ και εμείς θα την βγάζουμε με τα ίδια....

Και μια είδηση: Από το επόμενο Σάββατο την κλασσική ώρα (μετά τα μεσάνυχτα, στις 4 και κάτι) ξεκινάει η επανάληψη της σειράς Έκπτωτος Άγγελος με τον Τζώρτζογλου και την Κούρκουλα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συμφωνώ με τον φίλο αναγνώστη που έγραψε στο troktiko το μεσημέρι

http://troktiko.blogspot.com/2009/11/1_09.html

"ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤ1 ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ:


1) ΤΗ ΛΟΛΑ ΤΗΝ ΕΚΟΨΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΙΣ 6 ΤΟ ΠΡΩΙ. ΩΡΑΙΑ, ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΕΚΟΨΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΛΟΥΝ ΠΛΕΟΝ.




2)ΠΟΛΕΣ ΚΑΛΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΤΗΣ 20ΕΤΙΑΣ ΠΡΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΩΡΕΣ...


Π.Χ Ο ΕΚΠΤΩΤΟΣ ΆΓΓΕΛΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΟΝ ΑΝΤ1 (ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΚΥΡΙΑΚΗ) ΘΑ ΠΡΟΒΛΗΘΕΙ ΣΤΙΣ 3.30 ΤΟ ΠΡΩΙ.

 


3) ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΑ ΣΕΙΡΑ ΟΠΩΣ ΤΟ "ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ" ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΤΑ ΧΑΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 5.

 


4) ΤΟ "ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ" ΠΡΟΒΑΛΛΟΤΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΛΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΑΦΟΥ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΑ ΜΗΝΑ. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΑ ΑΛΛΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ

 


5) ΤΟ "ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ" ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΘΕΙ ΑΠΕΞΩ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΤΩΤΑ, ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΣΚΗΝΗ ΚΑΙ ΜΑΘΑΜΕ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΜΕ ΠΟΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ, ΚΑΙ ΤΗ ΧΡΩΜΑ ΜΑΛΛΙ ΕΧΕΙ Η ΜΑΡΙΑ ΛΕΚΑΚΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΤΑΚΕΣ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΣΙΡΙΑΛ. ΗΘΕΛΑ ΝΑ' ΞΕΡΑ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΤΟ'ΧΑΣΕ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΡΟΒΑΛΛΕΙ. ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΡΟΒΑΛΛΟΥΝ ΤΟ "ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΝ" ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ "ΚΩΝ/ΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ" . ΤΟ ΚΩΝ/ΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ ΟΣΟ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ . ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ. ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ.

 


6) ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ ΕΙΧΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟΥ


ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΒΑΛΛΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΜΠΕΔΩΣΟΥΜΕ. ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΠΡΟΒΑΛΛΟΝΤΑΝ ΤΟ "ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ" ΣΕ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ, ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΖΑΝ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΟΧΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ. ΑΠΟΡΩ, ΜΕ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΩΝ ΥΠΕΥΘΥΝΩΝ ΤΟΥ ΚΑΝΑΛΙΟΥ."




 


ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ

 


Να του πω επίσης του φίλου αναγνώστη

 


1) ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΘΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟΣΕΣ ΑΞΙΟΛΟΓΕΣ ΣΕΙΡΕΣ, ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΙΣ ΔΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ;

 


2) ΚΑΤΙ ΣΑΧΛΟΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΣΤΟ MEGA ΑΝΟΙΞΑΝ ΑΡΧΕΙΟ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΙΡΙΑΛ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ.

 


3) ΟΤΙ ΣΙΡΙΑΛ ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΠΕΝΤΑΕΤΙΑΣ ΤΑ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ. ΕΝΩ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΑΡΓΑ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ, ΜΕ ΚΑΦΕΔΕΣ ΤΗΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ.

 


ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΧΟΛΙΟ

 


ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΒΟΜΒΕΣ, ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ TSALK, SUNSET, BERNAND, CHRISTOS M., SERANO ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΙ ΜΙΑ ΕΙΔΗΣΗ ΓΙΑ ΒΟΜΒΑ ΘΑ ΑΚΥΡΩΝΕ ΣΑΧΛΟΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΙΔΙΕΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΜΥΑΛΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΙΓΟΥΣ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ ΠΟΥ ΑΠΕΜΕΙΝΑΝ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΝΤ1.





υ.γ.: sorry που γράφω όλα αυτά με μεγάλα κεφαλαία γράμματα, αλλά απευθύνομαι στον αναγνώστη που μπράβο που τα έχωσε στον ΑΝΤ1 για αυτή την κατάσταση.
 
Προσωπικα, το εχω ξαναγραψει, δεν με ενδιαφερει τιποτα απο αυτο το καναλι, ουτε τα παλια και φυσικα ουτε τα καινουργια. Ποτέ δεν υπηρξα τηλεθεατης του. Με εξαιρεση μια-δυο τηλεοπτικες σειρες.
 
ChristosM είπε:
Προσωπικα, το εχω ξαναγραψει, δεν με ενδιαφερει τιποτα απο αυτο το καναλι, ουτε τα παλια και φυσικα ουτε τα καινουργια. Ποτέ δεν υπηρξα τηλεθεατης του. Με εξαιρεση μια-δυο τηλεοπτικες σειρες.
Θα συμφωνήσω με τον ChristosM. Περισσότερο "πικραίνομαι" με κακές/άστοχες επιλογές του MEGA όσον αφορά τις επαναλήψεις, ακριβώς επειδή η πλειοψηφία των τηλεοπτικών σειρών που παρακολουθούσα στο ξεκίνημα της ιδιωτικής τηλεόρασης ήταν του MEGA. Όσο για τον ΑΝΤ1, πολύ λίγες Ελληνικές σειρές από το πρόγραμμά του με είχαν "κερδίσει". Στον ΑΝΤ1 παρακολουθούσα πάντα περισσότερο τις ξένες του σειρές ...
 
Το καλύτερο πάντως θα ήταν να γινόταν αυτο που συνηθίζεται στην Αμερική,δηλαδή αφού προβάλλουν τις σειρές τους τα μεγάλα καναλια(ΑBC,CBS,NBC) κανονικά στο προγραμμά τους,μετά το τέλος τους τις πουλάνε σε μικρότερα κανάλια(Lifetime) κ τις προβάλουν αυτά.Δεν ξέρω βεβαια αν θα γινει ποτέ κατι τέτοιο στην Ελλάδα...πάντως η αρχή που έγινε με τα dvd ειναι κατι αισιόδοξο..
 
Έχει γίνει κάτι αντίστοιχο με αυτό που περιγράφεις με τη συνεργασία ΑΝΤ1 - TV Μακεδονία.
 
bernard.c είπε:
Θα συμφωνήσω με τον ChristosM. Περισσότερο "πικραίνομαι" με κακές/άστοχες επιλογές του MEGA όσον αφορά τις επαναλήψεις, ακριβώς επειδή η πλειοψηφία των τηλεοπτικών σειρών που παρακολουθούσα στο ξεκίνημα της ιδιωτικής τηλεόρασης ήταν του MEGA. Όσο για τον ΑΝΤ1, πολύ λίγες Ελληνικές σειρές από το πρόγραμμά του με είχαν "κερδίσει". Στον ΑΝΤ1 παρακολουθούσα πάντα περισσότερο τις ξένες του σειρές ...
Έχετε και οι δύο δίκιο. Ο Αντ1 έβγαλε λίγες καλές σειρές κατά τη γνώμη μου και αυτές ΜΟΝΟ τη δεκαετία του '90, μετρημένες στα δάκτυλα. Αλλά αυτές τις λίγες δε δείχνει πρόθυμος να τις τιμήσει. Η μόνη φωτεινή εξαίρεση στο πρόγραμμά του φέτος, ήταν το Χρώμα του Φεγγαριού. Εύχομαι μετά τον Έκπτωτο Άγγελο, να ακολουθήσουν ακόμα πιο παλιές σειρές.

errikos20 είπε:
Το καλύτερο πάντως θα ήταν να γινόταν αυτο που συνηθίζεται στην Αμερική,δηλαδή αφού προβάλλουν τις σειρές τους τα μεγάλα καναλια(ΑBC,CBS,NBC) κανονικά στο προγραμμά τους,μετά το τέλος τους τις πουλάνε σε μικρότερα κανάλια(Lifetime) κ τις προβάλουν αυτά.Δεν ξέρω βεβαια αν θα γινει ποτέ κατι τέτοιο στην Ελλάδα...πάντως η αρχή που έγινε με τα dvd ειναι κατι αισιόδοξο..

alkis21 είπε:
Έχει γίνει κάτι αντίστοιχο με αυτό που περιγράφεις με τη συνεργασία ΑΝΤ1 - TV Μακεδονία.
Ο Άλκης έχει απόλυτο δίκιο και αν δεν κάνω λάθος παλιότερα έδινε κάποια προγράμματα στο NEW CHANNEL. Αλλά μακάρι να συνεχίζονταν και σημερα τέτοιες ενέργειες. :(
 
Κάποιες σειρές που είχε κάνει κάποτε το σταρ (άρωμα γυναίκας, ο τέλειος άνδρας, κλπ) παίζουν σε επαρχιακά κανάλια.
 
alkis21 είπε:
Έχει γίνει κάτι αντίστοιχο με αυτό που περιγράφεις με τη συνεργασία ΑΝΤ1 - TV Μακεδονία.
Σωστά - το TV ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ άλλωστε ανήκει στον Όμιλο ΑΝΤ1.

sunset89 είπε:
... αν δεν κάνω λάθος παλιότερα έδινε κάποια προγράμματα στο NEW CHANNEL. Αλλά μακάρι να συνεχίζονταν και σημερα τέτοιες ενέργειες. :(
Ακριβώς! Το NEW CHANNEL είχε προβάλλει ρετρό σειρές του ΑΝΤ1, όπως: "Οικογένεια/Οικογένεια Καζινο", "Αστυνόμος Θανάσης Παπαθανάσης" και πιθανόν και κάποιες ακόμα την τηλεοπτική περίοδο 1995-96 (αν θυμάμαι καλά).
 
Για τρίτη φορά μέσα σε 5 μήνες,ξεκίνησε από την αρχή το "Θα βρεις το δάσκαλό σου".Νομίζω το βάζει στη θέση της Λόλας!
 
Κανονικα αυτο το thread θα επρεπε να καταργηθει μια και ο ΑΝΤ1 δεν τα γιορταζει τα 20 χρονια λειτουργιας του, οπως βλεπουμε...
 
Πίσω
Μπλουζα