20η Επέτειος MEGA - "Το MEGA είναι 20"

ChristosM είπε:
Δυο σχολια, το πρωτο για την επανακαμψη των Χαριτων. Στο προγραμμα γραφουν οτι θα ξεκινησουν απο το 15ο επεισοδιο, ενω ειχαν σταματησει στο 12ο. Ελπιζω να ειναι απλα ενα λαθος και να μην "πηδηξουν" τα 13 και 14.
Οσο για το Ρετιρε, 2 ωρες σερι ειναι μαλλον υπερβολη. Δυστυχως, συμφωνα με το προγραμμα, δεν εχουν σκοπο να προβαλλουν ουτε τωρα τα εορταστικα επεισοδια που σε καθε επαναληψη τα προσπερνουν, παρολο που, περα απο τα "χρονια πολλα" και τις ευχες, καποιες απο τις ιστοριες ειχαν σημαντικη εξελιξη.

Mην βασίζεσαι στον αριθμό του επεισοδίου που γράφουν (το ίδιο συμβαίνει και με άλλες σειρές τους). Συνήθως δεν παραλείπουν επεισόδια, αλλά μ αυτούς δεν είσαι ποτέ βέβαιος τι πρόκειται να συμβεί.

όσο για το Ρετιρέ θα κολλήσουν τα επεισόδια (δεν ξέρω αν μεταξύ των διαμηφήσεων ή τυχόν έκτακτων δελτίων) θα συνεχίζουν από εκεί που το έκοψαν. Γενικ΄σ έχω την εντύπωση ότι θα κάνουν ότι και στο Μάνα είναι μόνο μία που εκτός από το ότι δεν είχαν ποτέ τίτλους τέλους τους ξέφευγαν 6-7 δευτερόλεπτα από την αρχή του κάθε επεισοδίου (για να μην πω και παραπάνω)
 
tsalk είπε:
Mην βασίζεσαι στον αριθμό του επεισοδίου που γράφουν (το ίδιο συμβαίνει και με άλλες σειρές τους). Συνήθως δεν παραλείπουν επεισόδια, αλλά μ αυτούς δεν είσαι ποτέ βέβαιος τι πρόκειται να συμβεί.
όσο για το Ρετιρέ θα κολλήσουν τα επεισόδια (δεν ξέρω αν μεταξύ των διαμηφήσεων ή τυχόν έκτακτων δελτίων) θα συνεχίζουν από εκεί που το έκοψαν. Γενικ΄σ έχω την εντύπωση ότι θα κάνουν ότι και στο Μάνα είναι μόνο μία που εκτός από το ότι δεν είχαν ποτέ τίτλους τέλους τους ξέφευγαν 6-7 δευτερόλεπτα από την αρχή του κάθε επεισοδίου (για να μην πω και παραπάνω)
Άλκη Παρασκευές θα είναι ο μαραθώνιος

εγώ θα γράψω σε DVD πολλά
 
Μη μου στεναχωριέστε... Πολλά όμορφα σηριαλάκια θα παίξουν σαββατοκύριακο και είναι αυτά που θα κάνουν τη διαφορά. Επίσης αναμένουμε και δύο μεταμεσονύχτιες επαναλήψεις τώρα που ολοκληρώνονται η Παλίρροια και η Προδοσία (επιτέλους...).

Κατά τα άλλα, κάθε μέρα στις 5 θα δείχνει ΠΑΛΙ το 50-50 γιατί τους καλάρεσε που έπιανε υψηλά ποσοστά την άνοιξη και θα το βάλουν πριν αυτό το καινούριο με τη Δανδουλάκη... το οποίο καινούριο θα το παίζουν κάθε μέρα σε επανάληψη μετά τα πρωινάδικα... έτσι να εμπεδώσουμε άλλη μια καθημερινή σάχλα για τα καλά..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά αισθάνομαι ότι μπαίνουμε στην τελική ευθεία του εορτασμού...

Κάθε μεσημέρι megalicious classics

Aπό 30/10 κάθε Παρασκευή(?) και για 8 εβδομάδες, θεματική βραδιά mega all nighters -μέχρι τελικής πτώσης(ναι,ναι,ναι,ναι...)

Από την Κυριακή 18/10 και κάθε Κυριακή στις 21.00 Taxi girl - mega edition[το αγαπημένο τηλεπαιχνίδι επιστρέφει με ερωτήσεις αποκλειστικά γύρω από τα 20 χρόνια mega (με το συμπάθειο κιόλας, θα είχα χ... στο τάλιρο , αν έμπαινα τώρα σε αυτό το τάξι)] και στις 22.00 και για 12 εκπομπές το twenty με το Γιώργο Καπουτζίδη (παιδιά δεν ξέρω, αλλά νομίζω ότι θα έιναι υπερθέαμα σε όλα του, ο Καπού, που γράφει και τα κείμενα) δεν μας έχει απογοητεύσει μέχρι τώρα πουθενά).

Επίσης μην ξεχνάμε και τις επαναλήψεις παλαιών σειρών τα χαράματα αλλά και τα Σαββατοκύριακα τα πρωινά των οποίων θα είναι τιγκαρισμένα με παλιά και αγαπημένα(Αχ Ρετιρέ... - κινδυνεύω να λιντσαριστώ για αυτό από τη Sunset89).

Megalicious γενέθλια!
 
Καλησπέρα,

καινούργια εδώ αλλά από καιρό φαν των σειρών της δεκαετίας '80-'90!

Από όσο σας διάβασα συμφωνώ με τις απόψεις τις πλειοψηφίας σχετικά με τις σειρές που θα "πρέπει" να μπουν σε επανάληψη!Αμήν και πότε....

Σούπερ φαίνεται το "All-nighters" με τις θεματικές βραδιές(όπως και το Twenty).Έτοιμη για ξενύχτι!!!

Και μακάρι να έρθουν και ακόμα καλύτερα,το μέγκα να μη μας απογοητεύσει και να βάλει κάποιες πολύπόθητες σειρές σε επανάληψη (Εγώ προσωπικά πιο πολύ θα ήθελα να δω "Μεγάλο Θυμό", "Αναστασία", "Αίθουσα του Θρόνου", "Η Ζωή μας μια Βόλτα" κ.α. Και εώς τώρα,από τα επετειακά, μπορώ να πως χάρηκα πολύ που είδα το "Λόγω Τιμής", τα "Θύματα Ειρήνης" και κάποια επεισόδια από "Φεύγα","Παλίρροια" και "Προδοσία".)

Εμείς περιμένουμε...αλλά κάτι μου λέει ότι θα δούμε αρκετά ωραία πράγματα....
 
whatohh είπε:
Από την Κυριακή 18/10 και κάθε Κυριακή στις 21.00 Taxi girl - mega edition[το αγαπημένο τηλεπαιχνίδι επιστρέφει με ερωτήσεις αποκλειστικά γύρω από τα 20 χρόνια mega (με το συμπάθειο κιόλας, θα είχα χ... στο τάλιρο , αν έμπαινα τώρα σε αυτό το τάξι)] και στις 22.00 και για 12 εκπομπές το twenty με το Γιώργο Καπουτζίδη (παιδιά δεν ξέρω, αλλά νομίζω ότι θα έιναι υπερθέαμα σε όλα του, ο Καπού, που γράφει και τα κείμενα) δεν μας έχει απογοητεύσει μέχρι τώρα πουθενά).

Επίσης μην ξεχνάμε και τις επαναλήψεις παλαιών σειρών τα χαράματα αλλά και τα Σαββατοκύριακα τα πρωινά των οποίων θα είναι τιγκαρισμένα με παλιά και αγαπημένα(Αχ Ρετιρέ... - κινδυνεύω να λιντσαριστώ για αυτό από τη Sunset89).

Megalicious γενέθλια!
Μισό να πάω να προμηθευτώ πολεμικό υλικό να σε βομβαρδίσω - το λιντσάρισμα δεν είναι τπτ.

Έλα ρε συ ντάξει, δηλαδή τις 3 ώρες του Ρετιρέ δεν μπορούσαν να δείξουν κάτι πιο... ενδιαφέρον? Από δραματικά εποχής οτιδήποτε θα ήταν ευπρόσδεκτο-πλην των Μαγισσών όπου άρχισε ο Κόουτς (Κουτσομύτης) να με απογοητεύει σιγά σιγά. Και την "κόψη του ξυραφιού" να έβαζε με τον Ξανθόπουλο τέλεια θα ήταν (τι μουσική θεέ μου!). Και από κωμωδίες μη μου πεις ότι δε διαθέτει πλειάδα! Αλλά εκεί!!! κολλημένοι με τη μπάλα. Και μάλιστα πιστεύω ότι το έβαλε τώρα γιατί το καλοκαίρι θα είχε φάει ΤΟ κράξιμο στην ψηφοφορία άμα τόλμαγε και έσκαγε μύτη η Γιουλάκη.... Α ρε Μπούύταρε... δύο καλά κάνεις 5 αίσχη ακολουθούν... :p

Αλήθεια, αυτό το ταξί που θα κυκλοφορεί να πάω να στήσω πόστο από τώρα; Πώπω έτσι και μου τύχει στο δρόμο μου, την έχω κάνει λαχείο για την επόμενη διετία. Και το όνομα του οπερατέρ β να μου ζητήσει, θα το έχει! Μάλιστα προτείνω να προσλάβουν τον δικό μας johnalepou να συντάξει τις ερωτήσεις για να μας ενημερώσει σε ποιους δρόμους θα κινηθεί το όχημα. να πάω να ξεχειμωνιάσω εκεί...! :p

Sofia14 είπε:
Καλησπέρα,καινούργια εδώ αλλά από καιρό φαν των σειρών της δεκαετίας '80-'90!

Από όσο σας διάβασα συμφωνώ με τις απόψεις τις πλειοψηφίας σχετικά με τις σειρές που θα "πρέπει" να μπουν σε επανάληψη!Αμήν και πότε....

Σούπερ φαίνεται το "All-nighters" με τις θεματικές βραδιές(όπως και το Twenty).Έτοιμη για ξενύχτι!!!

Και μακάρι να έρθουν και ακόμα καλύτερα,το μέγκα να μη μας απογοητεύσει και να βάλει κάποιες πολύπόθητες σειρές σε επανάληψη (Εγώ προσωπικά πιο πολύ θα ήθελα να δω "Μεγάλο Θυμό", "Αναστασία", "Αίθουσα του Θρόνου", "Η Ζωή μας μια Βόλτα" κ.α. Και εώς τώρα,από τα επετειακά, μπορώ να πως χάρηκα πολύ που είδα το "Λόγω Τιμής", τα "Θύματα Ειρήνης" και κάποια επεισόδια από "Φεύγα","Παλίρροια" και "Προδοσία".)

Εμείς περιμένουμε...αλλά κάτι μου λέει ότι θα δούμε αρκετά ωραία πράγματα....
Καλώς όρισες και καλά ποστ! Εσύ είσαι σε καλό δρόμο όπως σε κόβω- μία χαρά! :p :p (πλάκα κάνουμε ε! η πολλή αναμονή-και το ξενύχτι-μας έχει κάνει τα νεύρα και το χιούμορ κρόσσια) :flower:

drspiros είπε:
Πως θα δω ρε παιδια το επεισοδιο που επισκεφτονται ολοι με μαγιω την Κατερινα στο εξοχικο της και της τρωνε τους κεφτεδες ("γιατι αν δεν φτιαξεις κεφτεδες, θα φαω εσενα! Κεφτεδες!! τιρι-τιρι-τιρι-φρρρ) μες το καταχειμωνο??
Αλήθεια το θέλεις πολύ; Ειδικά το τουρου-τουρου-τουρου-τουρουυυυυ. Δεν πρόκειται να ανοίξω τιβι εκείνες τις ώρες εκτός κι αν Αντ1 πάψει το Εμπάργκο σε σειρές προ του 98, όπως μου είχανε πει όταν τους ρώτησα.
 
Δηλαδή ρε παιδιά για να καταλάβω , η Αναστασία που λέει στο πρόγραμμα δεν θα είναι ολοκληρωμένη η σειρά???Τζάμπα χάρηκα???

Επίσης έχω και τη πληροφορία ότι τα μεσημέρια μετά το τέλος της Νταντάς (πόσα επεισόδια έχει αυτό???) ή του Δις θα μπει το Ντόλτσε Βίτα.
 
Εγω βρε παιδια ξερετε ποιο θελω να βαλουν απο κωμικες?Το "Αχ Ελένη"!!

Το θυμαστε?Ηταν με την Ελενη Ραντου,την Μαρια Γεωργιαδου,τον Αλεξανδρο Αντωνοπουλο και την Χρυσα Ρωπα..Πολυ μου αρεσε..
 
tonytony είπε:
Δηλαδή ρε παιδιά για να καταλάβω , η Αναστασία που λέει στο πρόγραμμα δεν θα είναι ολοκληρωμένη η σειρά???Τζάμπα χάρηκα???Επίσης έχω και τη πληροφορία ότι τα μεσημέρια μετά το τέλος της Νταντάς (πόσα επεισόδια έχει αυτό???) ή του Δις θα μπει το Ντόλτσε Βίτα.
H Αναστασία επιβάλλεται να προβληθεί ολόκληρη και θα προβληθεί (όχι επειδή το λέω εγώ, επειδή έτσι είναι. Η πιο επιτυχημένη δραματική σειρά του Mega δεν υπάρχει περίπτωση να μην τη δούμε απ την αρχή ως το τέλος.

Το Ντόλτσε Βίτα εννοείται ότι θα το βάλουν, αφού είναι αναμφισβήτητα ένα από τα πιο δυνατά classics. Εξάλλου, βλέπεται πολύ ευχάριστα ακόμα και σήμερα...

όσο για το αχ! Ελένη, πιο πιθανό είναι να προβληθεί στο εξωτερικό, παρά στην Ελλάδα για τα 20 χρόνια. Μη χάνεις το κουράγιο σου. Δεν ξέρεις ποτέ. Μπορεί να χρειαστεί να βουλώσουν κάνα κενό και να κάνουν την έκπληξη. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tonytony είπε:
Δηλαδή ρε παιδιά για να καταλάβω , η Αναστασία που λέει στο πρόγραμμα δεν θα είναι ολοκληρωμένη η σειρά???Τζάμπα χάρηκα???Επίσης έχω και τη πληροφορία ότι τα μεσημέρια μετά το τέλος της Νταντάς (πόσα επεισόδια έχει αυτό???) ή του Δις θα μπει το Ντόλτσε Βίτα.
Ναι θα επαναληφθει και το Ντολτσε Βιτα. Η Νταντα εχει πααααρα πολλα επεισοδια...
 
drspiros είπε:
Πως θα δω ρε παιδια το επεισοδιο που επισκεφτονται ολοι με μαγιω την Κατερινα στο εξοχικο της και της τρωνε τους κεφτεδες ("γιατι αν δεν φτιαξεις κεφτεδες, θα φαω εσενα! Κεφτεδες!! τιρι-τιρι-τιρι-φρρρ) μες το καταχειμωνο??
Από το καλοκαίρι του 2008, έχω να δώ το ΡΕΤΙΡΕ , που όταν ετοιμαζόμουν για παραλία, έβλεπα αυτό στην TV 11 η ώρα (αν ξυπνούσα εκείνες τις ώρες) , με το corn flakes να βλέπω ΡΕΤΙΡΕ.

Το επεισόδιο που λες drspiros το summer του 2008 το είδα.

Φθινόπωρο με ΡΕΤΙΡΕ.

Ελπίζω το καλοκαίρι του 2010, που θα έχω τελειώσει τις ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ, να ξυπνάω με Ρετιρέ και Εμείς Και Εμείς, χαχα

Στην Μεσογείων θα γίνει party, wiiiii
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
thebest20 είπε:
Ναι γιατί δεν θα βάλουν το Πρωτοχρονιάτικο που διαρκεί 2 ώρες!
Γιατι να μην το βαλουν?

panos34 είπε:
το τελευταίο επεισόδιο - φάντασμα του ρετιρέ έχει πάντως μεταδοθεί σε μία από τις πρόσφατες επαναλήψεις.
Τι λυσσα πια με το τελευταιο επεισοδιο. Ηταν ενα κανονικο επεισοδιο, τιποτα το ιδιαιτερο βρε παιδια.
 
ΕΓΩ ΕΝΑ ΠΡΑΜΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ...ΕΧΟΥΝΕ ΕΟΡΤΑΣΜΟ 20 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΣΑΜΑΤΑ ΜΕ ΨΗΦΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ ΣΕΙΡΕΣ ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2 ΚΑΙ 3 Η ΩΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ?ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ.ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟ Η ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ?ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΤΙΜΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΟΥΝ 10 ΚΑΙ 11 ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΝ ΟΛΟΙ.ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ?ΜΠΟΥΧΤΗΣΑΜΕ ΠΙΑ...Α ΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΝΤΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ.ΓΡΑΨΤΕ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ.ΤΟ ΛΙΤΣΑ.ΚΟΜ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΑΝΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΔΑΝ ΠΟΛΛΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΕ ΜΠΛΟΚΣ ΠΟΥ ΑΠΟΔΟΚΙΜΑΖΑΝΕ ΤΟ ΝΑ ΜΗ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ.ΤΟ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΑΝΤ1 ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Κ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΑΝ ΤΟΥΣ ΤΑ ΧΩΝΟΥΜΕ...ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΦΩΝΑΖΩ.....ΜΗ ΜΕ ΜΑΛΩΝΕΤΕ.ΣΕ ΠΟΙΟΟΟΟΟΟΝ?ΣΤΟ ΜΕΓΚΑ......ΧΑΧΑΧΑ
 
Εγώ θα'θελα σαν τρελός να βάλει και τους Φρουρούς της Αχαίας αλλά και το Φόνος Χωρίς Ταυτότητα αλλά μάλλον με το όνειρο θα μείνω...
 
Είδα στο πρόγραμμα του Mega πως το τελευταίο επεισόδιο της Προδοσίας έχει προγραματιστεί για τη Δευτέρα.

Ελπίζω να προβληθεί κανονικά και να ολοκληρωθεί.Ξέρουμε τι θα την αντικαταστήσει μια και δεν είχαν ακριβως σταθερό πρόγραμμα στην προβολή της;
 
tonytony είπε:
Εγώ θα'θελα σαν τρελός να βάλει και τους Φρουρούς της Αχαίας αλλά και το Φόνος Χωρίς Ταυτότητα αλλά μάλλον με το όνειρο θα μείνω...
Τους Φρουρούς θα τους δεις, καθότι είναι 99% σίγουρο ότι θα προβληθούν, αλλά το "Φόνος χωρίς ταυτότητα", πολύ φοβάμαι πως όχι. κι άλλη μια ψυχή εδώ μέσα κυνηγά αυτό το σήριαλ. :p

Πιθανόν να το βάλουν μόνο στο mega cosmos...

7 επαναλήψεις περιμένουμε να ανακοινωθούν για τον Οκτώβρη. κάποιες απ' αυτές, όπως έχουμε ξαναπεί θα δικαιώσουν τις επιλογές αρκετών. :)
 
ΡΑΦΑΕΛΑ είπε:
ΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΤΗ ΒΑΛΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ?
Πόοοοοοοοοοοοσες φορές θα το πούμε?

Είναι κανονισμός να μην γράφουμε κεφαλαία.

Φαίνεται πάλι ξέχασες το caps Lock πατημένο...
 
Αίθουσα του θρόνου - δεν την έχω δει ποτέ. Για να επιμένετε όλοι πρέπει να είναι πολύ ωραία σειρά. Αλλά θέλω πολύ επίσης να δω Αναστασία και Φρουροί της Αχαϊας. Ας τις βάλει σε μια νορμάλ ώρα να τις δούμε κι εμείς οι μικρότεροι.

Άσχετο: Ξέρει κανείς αν έχει σωθεί μια παλιά σειρά της ΕΡΤ που λέγεται "Τα αγρίμια"?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μπα με τπτ δεν ειναι τοσο.μαλλον καποιο λαθοσ θα χει γινει.οσο για την αιθουσα ναι.ειναι υπεροχη σειρα.με εκπληκτικουσ ηθοποιουσ μουσικη μερη ατμοσφαιρα και μαγεια.σε κανει να θεσ να γινεισ κλτρ ανθρωποσ.σε προβληματιζει.αξιζει πραγματικα.
 
Πίσω
Μπλουζα