20η Επέτειος MEGA - "Το MEGA είναι 20"

ChristosM είπε:
Στο Χαλανδρι δεν "πιανετε" mega?

Πιάνουμε,αλλά βλέπουν "Κωνσταντίνου και Ελένης" & "Θα βρεις το δάσκαλό σου" και στις 2 τηλεοράσεις.Δηλαδή ΑΝΤ-1
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδια καλησπερα..καταρχην δηλωνω fun του retromaniax κ των πολυ ενημερωμενων μελων του...ενα ευχαριστο νεο απο μενα τα "Εγκληματα" απο παρασκευη σε dvd απο το Τηλεραμα...οποτε εχουμε κ λεμε

Απαραδεκτοι - Tvzaping

Εγκληματα - Τηλεραμα

10 Μικροι Μητσοι - Τηλεθεατης

Τους Μητσους τους παιρνω ηδη κ φυσικα δεν θα αφησω τα αλλα δυο...οποτε με βλεπω να κυρησω πτωχευση σε λιγο αλλα δεν πειραζει αξιζει..

Δηλωνω επισης fun κ εγω της "Αιθουσας του Θρονου" κ της Μαριας Ναυπλιωτου..
 
errikos20 είπε:
Παιδια καλησπερα..καταρχην δηλωνω fun του retromaniax κ των πολυ ενημερωμενων μελων του...Δηλωνω επισης fun κ εγω της "Αιθουσας του Θρονου" κ της Μαριας Ναυπλιωτου..
Βρε για κοίτα ένας ένας σκάει μύτη....

ChristosM είπε:
Και κατι ακομα. Δεν καθεστε να δειτε τα δυο classic σηριαλ του mega την ωρα που προβαλονται? Ολοι τα κατεβαζετε απο το ιντερνετ? Εμ, γι αυτο τοτε δεν εχουν τηλεθεαση οι Χαριτες και γι αυτο, απ οτι μαθαινω, θα αντικατασταθουν πολυ συντομα απο αλλο σηριαλ προσφατης παραγωγης...
:eek:

Αίτια θέλει ο Χάρος να πάρει τη... Ζαχάρω. (όπου χάρος βλέπε Μπούτος)
 
ChristosM είπε:
Και κατι ακομα. Δεν καθεστε να δειτε τα δυο classic σηριαλ του mega την ωρα που προβαλονται? Ολοι τα κατεβαζετε απο το ιντερνετ? Εμ, γι αυτο τοτε δεν εχουν τηλεθεαση οι Χαριτες και γι αυτο, απ οτι μαθαινω, θα αντικατασταθουν πολυ συντομα απο αλλο σηριαλ προσφατης παραγωγης...
Εγώ πάντως τα βλέπω και τα 2 κανονικά την ώρα που προβάλλονται! ;) Αλλά τι μ'αυτό; Αφού μηχανάκι δεν έχω! :p

Θα αντικατασταθούν; Ας τολμήσουν! Με καλάζνικοφ θα πάω κατά Παιανία μεριά, θα'ρθει κανείς για παρέα; :armed:
 
serano915 είπε:
Εγώ πάντως τα βλέπω και τα 2 κανονικά την ώρα που προβάλλονται! ;) Αλλά τι μ'αυτό; Αφού μηχανάκι δεν έχω! :p Θα αντικατασταθούν; Ας τολμήσουν! Με καλάζνικοφ θα πάω κατά Παιανία μεριά, θα'ρθει κανείς για παρέα; :armed:
Λέω να έρθω εγώ αν με θέλεις παρέα... :p :p:p:p
 
Φέρε ότι έχεις πρόχειρο σε πολεμοφόδια και φύγαμε! :p

sunset89 είπε:
Καλά ρε ρετρόπαιδα ετοιμάζετε χτύπημα και δε λέτε και σε μας;


"Όστις πολεμιστής, ακολουθείτω μοι!" Βασίλειος Β' Βουλγαροκτόνος

 

:p :p:p

 

 
 
serano915 είπε:
"Όστις πολεμιστής, ακολουθείτω μοι!" Βασίλειος Β' Βουλγαροκτόνος
:p :p:p

 

 


Έτσι ενημερωμένα κ μορφωμένα ρετρόπαιδα! Σερανο χτύπα ένα πριβέ όταν ετοιμαστείς για την επίθεση! το πολύ πολύ να πυρπολήσουμε τους υπολογιστές στην πλατεία Συντάγματος ώς ένδειξη διαμαρτυρίας!

από τον οκτώβρη, κάποια καλά προγραμματάκια μάλλον θα προβάλλονται το Σ/Κ, όπου αν εξαιρέσει κανείς το "Τraction" (που μάλλον θα συνεχίσει) και τις "Γλυκιές Αλχημείες" υπάρχουν αρκετές ώρες προς εκμετάλλευση άμα θέλει ο κος Μπουτος να μας κάνει το χατίρι!

Πολύ πιθανόν βέβαια με την έλευση του πρωινού μαγκαζίνο να κοπούν απότομα οι καθημερινές (πρωινές) επαναλήψεις, πράγμα που μισώ γιατί ό,τι χάλια κι αν έχει το σήριαλ που προβάλλεται, πρέπει θεωρώ να ολοκληρώνεται!

Ελπίζω δε τα επετειακά στη συνέχεια, και αν δεν επαληθευτεί ο Christos ότι κόβονται οι χάριτες (παναγια μου!) να μη συμπεριλάβουν για 146η φορά τους Δύο ξένους και το Ντόλτσε Βίτα γιατί αυτές δεν είναι πια επαναλήψεις σήριαλ απλώς, είναι σαν το Megalicious σήμα, παντός καιρού, πριν και μετά από οποιαδήποτε σειρά! :p
 
παντωσ βρε παιδια εβλεπα σημερα ε χαριτεσ κ οσο περνα ο καιροσ διαπιστωνω πωσ εχουν αλλαξει παρα πολυ τα πραματα.δε λεω εγραψαν ιστορια αλλα εμενα προσωπικα με κουραζει παρα πολυ αυτη η <παλια>εικονα.ο φωτισμοσ ειναι χαλια οπωσ και τα ρουχα λογω δεκαετιασ αλλα κ το μακιγιαζ.πχ η νενα μεντη φαινεται μεγαλυτερη στισ χαριτεσ παρα στο δισ εξαμαρτειν π ειναι κ μεταγενεστερο...εκει λαμπει ειναι κουκλα.παντωσ τα σεναρια ειναι πολυ ευρηματικα κ οι σκηνεσ γρηγορεσ και δε κουραζουν οπωσ γινεται σημερα...

υγ. δε ξερω αν το χατε προσεξει αλλα στο λογω τιμησ ισχυει αυτο παρα πολυ.οι πρωταγωνιστεσ δεν ελεγαν ποτε αυτο που σκεφτονταν και παντα μεναμε με την απορια.η σκηνοθεσια λιγο κουραστικη πχ βλεπαμε επι ποση ωρα τουσ πρωτ να τρεχουν πανω στισ μηχανεσ χωρισ να υπαρχει ιδιαιτεροσ λογοσ...και εκει που περιμεναμετην κορυφωση μεναμε στην αναμονη...με λιγα λογια εγω στο μυαλο μ το ειχα ωσ ενα πολυδυνατο σηριαλ που αφησε εποχη κ εκανε εντυπωση αλλα εμενα μου φανηκε καπωσ υπερεκτιμενο....
 
drspiros είπε:
Καλα, δεν ειναι λιγο χαζο να προτιματε την κακη ποιοτητα VHS του internet, απο τη ζωντανη και φρεσκια του MEGA? (αν και ειναι εμφανες το Betacam). Ολοι τα μεσημερια μπροστα στην τηλεοραση, οχι στον υπολογιστη!
Τα βάζουν και από τις τωρινές εγγραφές στο internet!Πάντως γενικά παραλείπουν επεισόδια (1 τουλάχιστον στις 3 Χάριτες,και 1 στο "Μάνα είναι μόνο μία")
 
serano915 είπε:
"Όστις πολεμιστής, ακολουθείτω μοι!" Βασίλειος Β' Βουλγαροκτόνος 


:p :p:p

 

 


Σιγά εσύ Μπουμπουλίνα. :p

Άντε να δούμε πάντως αν τελικά άξιζε η αναμονή των 20 χρόνων για αναβίωση των σειρών και αν το Mega θα καταφέρει να κρατήσει ανοιχτό το χρονοντούλαπο...
 
Πραγματικά η Μεντή είναι κούκλα στο Δις Εξαμαρτείν. Κι εμένα μου έκανε εντύπωση. Βλέπω-κατεβάζω και τις 2 σειρές αλά τελικά τις Χάριτες τις κρατάω για συλλετκικούς λόγους ενώ το Εξαμαρτείν γιατί το γουστάρω. Τα Εγκλήματα πότε μοιράζονται; Σήμερα ή την άλλη βδομάδα;
 
mhmerotategiatipino είπε:
[...] Βλέπω-κατεβάζω και τις 2 σειρές αλά τελικά τις Χάριτες τις κρατάω για συλλετκικούς λόγους ενώ το Εξαμαρτείν γιατί το γουστάρω. Τα Εγκλήματα πότε μοιράζονται; Σήμερα ή την άλλη βδομάδα;
Έλα μωρέ και οι Χάριτες, φάση έχουν...Αντανακλούν σίγουρα κάτι το πολύ παλιό (πλέον), αλλά ορισμένες στιγμές τους είναι αξεπέραστες.

Όσο για τα εγκλήματα , σήμερα είναι!!!!Τρέξε, γιατί θα έχουν γίνει ανάρπαστα...
 
michalis_dv είπε:
Σιγά εσύ Μπουμπουλίνα. :p

Άντε να δούμε πάντως αν τελικά άξιζε η αναμονή των 20 χρόνων για αναβίωση των σειρών και αν το Mega θα καταφέρει να κρατήσει ανοιχτό το χρονοντούλαπο...
Μπορεί στα αρχαία να ήσουν καλός στο λύκειο, αλλά από ιστορία... αστο! Δεν το'χεις! Βασιλειος ο Βουλγαροκτόνος λέμε! Βυζαντινή αυτοκρατορία, όχι Ελληνική Επανάσταση!

Τς τς... Τίποτα δεν σας μαθαίνουν πια;;; Σε ποιό λύκειο πήγανες ήθελα να'ξερα! :p

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, εγώ πάντως τις απολαμβάνω τις Χάριτες! Ίσως γελάω λιγο περισσότερο με το Δις εξαμαρτειν, αλλά οκ! Πάντως σπάω πλάκα με τον εαυτό μου! Ακόμα μετα από τόσα χρόνια με πιάνω να θυμάμαι κάποιες ατάκες! Αφήστε που ανατριχιάζω με τη μουσική των τίτλων! Και τη σιγοτραγουδάω μετά...

Μωρέ ας τολμήσουν να τις κόψουν και αν δεν πάω με καλάζνικοφ και μολότωφ, να μη με λένε Ελευθερία! :p

Κορυφαία η "Νύχτα τρόμου" σήμερα! Από τα καλύτερα!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα μου επιτρέψετε να μην είμαι τόσο αισιόδοξος. Το θέμα με τα classics ήταν βραχνάς για τη Μεσογείων απ' την πρώτη, κιόλας, εβδομάδα λόγω χαμηλότατης τηλεθέασης και με την πρόφαση των εκλογών βρίσκουν ευκαιρία να μη φανεί τόσο απότομο το κόψιμο. Το κακό σενάριο λέει ότι 5/10 στις 15:00 θα παίζει "Ντόλτσε Βίτα", αλλά ας σκεφτόμαστε θετικά!
 
και το ντόλτσε βίτα κλάσικ είναι όχι μόνο λόγω χρονιάς... αλλά λόγω συνεχούς προβολής τις ίδιες ώρες, τις ίδιες μέρες, τους ίδιους μήνες... έτσι γίνονται πλέον οι κλασικές σειρές..
 
mix24p είπε:
Θα μου επιτρέψετε να μην είμαι τόσο αισιόδοξος. Το θέμα με τα classics ήταν βραχνάς για τη Μεσογείων απ' την πρώτη, κιόλας, εβδομάδα λόγω χαμηλότατης τηλεθέασης και με την πρόφαση των εκλογών βρίσκουν ευκαιρία να μη φανεί τόσο απότομο το κόψιμο. Το κακό σενάριο λέει ότι 5/10 στις 15:00 θα παίζει "Ντόλτσε Βίτα", αλλά ας σκεφτόμαστε θετικά!
Για το "Ντολτσε Βιτα" το εχω ακουσει κι εγω.
 
Τι να πω...πρεπει να καταλαβουν οτι το μεσημερι ΔΕΝ ειναι καλη ωρα για επαναληψεις...

Να βαλουν τις παλιες καλες σειρες τις ωρες του prime time.

Εγω τοσα χρονια περιμενω να δω το "Aπων" της Μιρελλας Παπαοικονομου με Μπεζο,Μπαζακα,Χατζησαββα! Σειρα που προβληθηκε τη σαιζον 1995-1996.Εχει παιχτει ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ σε επαναληψη,το καλοκαιρι του 99...(και τοτε δεν ειχαμε τις ψηφιακες ευκολιες...)

ΑΙΣΧΟΣ αν σκεφτεις οτι ο Παπακαλιατης εχει παιξει τοσες φορες μεσα σε τοσα λιγα χρονια.... Για τους Απαραδεκτους δεν το βλεπω για να ειμαι ειλικρινης...Μαλλον πρεπει να καλυφθουμε με τα dvd του ΖΑΠΙΝΓΚ...Πανακριβα! 2 επεισοδια το δισκακι? Μπορουσαν ανετα να χωρεσουν τα διπλα αλλα προφανως θελουν να τα πουλησουν οσο δεν παει...Ευτυχως εγω τα εκανα dvdακια οταν ειχαν παιχτει σε επαναληψη το 2004-2005...Σε υψηλη ποιοτητα με κανονικα μενου και ''ατμοσφαιρα" απο τη σειρα!Λιγοτερα χρηματα μου κοστισαν αλλα πολυ χρονο μπροστα στο pc,δημιουργικοτητα επενδυσα, τοτε να βγω και εγω να τα πουλησω :)
 
ΤΟ MEGA ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ. ΕΙΔΙΚΑ ΦΕΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΑΝΕΤΑ ΤΑ MEGALICIOUS CLASSICS ΣΤΗ ΒΡΑΔΙΝΗ ΖΩΝΗ ΚΑΘΩΣ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΜΟΝΟ 8 ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΣΗΡΙΑΛ. ΑΝ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΔΕΙΧΝΕΙ 3 ΣΕΙΡΕΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΚΙ ΑΛΛΕΣ 2 ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΜΕΝΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΤΗΛΕΘΕΑΣΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΟΥΝ.
 
Πίσω
Μπλουζα