20η Επέτειος MEGA - "Το MEGA είναι 20"

Σας παρακαλω να γραφετε με μικρους Ελληνικους χαρακτηρες - τα κεφαλαια στον γραπτο λογο σημαινουν οτι "φωναζετε" - πραγμα που δεν χρειαζεται σε ενα μερος για κουβεντα οπως το δικο μας εδω :)
 
konkar είπε:
ΤΟ MEGA ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ. ΕΙΔΙΚΑ ΦΕΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΑΝΕΤΑ ΤΑ MEGALICIOUS CLASSICS ΣΤΗ ΒΡΑΔΙΝΗ ΖΩΝΗ ΚΑΘΩΣ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΜΟΝΟ 8 ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΣΗΡΙΑΛ. ΑΝ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΔΕΙΧΝΕΙ 3 ΣΕΙΡΕΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΚΙ ΑΛΛΕΣ 2 ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΜΕΝΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΤΗΛΕΘΕΑΣΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΟΥΝ.
Το mega όμως κάθε Τετάρτη-Παρασκευή-Κυριακή θα έχει ποδόσφαιρο!!!!Και τα εβδομαδιαία σήριαλ πως και θα είναι 8??????Εμένα 5 μου βγαίνουν:

Πολυκατοικία,Λάκης Ο Γλυκούλης,L.A.P.D. και τα 2 καινούρια (Τέσσερα και Μίλα Μου Βρώμικα)

Το "Η Ζωή Της Άλλης" θα είναι καθημερινό και θα το δείχνει στις 6 το απόγευμα,και στις 7 "Τα Μυστικά Της Εδέμ"
 
ειναι και το μ κ μ και ενα αλλο με μια τρελη τρομακτικη οικογενεια καπωσ ετσι
 
ήμαρτον με τις χαζοκωμωδίες! Πόσα χρόνια έχω να δω ένα πραγματικά αξιοπρόσεκτο δραματικό; πόσα χρόνια μια καλή μεταφορά βιβλίου από τα δύο κανάλια; (Δε λογαριάζω το 10 γιατί αν και καλό, ήταν στον άλφα, ούτε το Γιούγκερμαν γιατί ήταν χάλια η μεταφορά κατά την άποψή μου).

για να δούμε... αληθεύει το σενάριο που θέλει σε κάποιες προσιτές ώρες να μπαίνουν εκλεκτά σήριαλ του παρελθόντος; ειδικότερα άμα θέλουν μπορούν το σαββατοκύριακο να μη βάζουν τις επαναλήψεις των νέων σήριαλ όλης της βδομάδας και να τιμήσουν.... λέω ένα τυχαίο παράδειγμα μια Αίθουσα του Θρόνου, ή τους Φρουρούς της Αχαΐας (εκτός αν θεωρούν ότι η Ντενίση η γόησα και ο Τζώρτζογλου από την εποχή προ βρογχίτιδας που έγινε η φωνή πιο μπάσα είναι πολύ ακατάλληλα για ανηλίκους). Από την άλλη βέβαια, έχουν και τα σήριαλ του Παπακαλιάτη γιατι πρέπει να του στρώσουν το χαλί, πρώτον για το νέο του δημιούργημα και δεύτερον να δικαιολογήσουν την παρουσία του στην πεντάδα ως πρωταγωνιστής κοινωνικής/δραματικής σειράς του Μέγκα στη γνωστή ψηφοφορία...

Πάντως ειναι τόσα αυτά που πρέπει να δούμε και ακόμα αναλώνονται με το fantasy island τις νύχτες και τν τρύπα στο νερό τα μεσημέρια! ακόμα και τη Μαλβίνα να έβαζαν στη θέση αυτού του Απαράδεκτου παιχνιδιού θα ήταν πολύ καλύτερα.

Ώρες που αφήνει ανεκμετάλλευτες ο κύριος Μπούτος...ηθελημένα βέβαια.
 
ΒΡΕ ΕΧΟΥΝ ΑΠΕΙΡΕΣ ΩΡΕΣ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΔΡΑΜΑΤΙΚΩΝ...ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ...ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΡΑΜΑΤΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΕΠΟΧΗΣ ΝΟΜΙΖΩ ΑΓΑΠΗΤΗ SUNSET ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΣΙΝΑ ΜΑΤΩΜΕΝΑ ΧΩΜΑΤΑ ΚΑΟ Ο ΚΑΡΥΩΤΑΚΗΣ ΗΑΤΝ ΑΞΙΟΠΡΟΣΕΧΤΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΟΥΣ ΔΟΘΗΚΕ Η ΠΡΟΒΟΛΗ ΠΟΥ ΑΞΙΖΑΝ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΜΕΓΚΑ,,,,ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΟΜΕΡΗ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ ΑΠΟ ΚΟΥΤΣΟΜΥΤΗ ΚΑΙ ΨΑΡΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΗΘΟΠΟΙΩΝ ΟΠΩΣ Η ΦΟΒΕΡΗ ΚΟΜΝΗΝΟΥ Ο ΚΑΡΑΜΙΧΟΣ Ο ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ Η ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΜΑΡΙΑ ΚΙΤΣΙΟΥ....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΕΙΡΕΣ..ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΣΥΓΓΝΩΜΕΣ ΤΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ...ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ ΔΕ ΤΟ ΒΛΕΠΩ....ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΜΕΓΚΑ ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ...ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΟΧΗΣ ΑΠ ΤΟ 2006 ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΓΙΣΣΕΣ ΤΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΠΟΥ ΑΠΟΘΕΩΣΕ ΤΟ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΒΑΡΕΤΟ ΒΙΒΛΙΟ...ΚΑΤΙ ΕΛΕΓΑΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΝΗΣΙ ΣΗΡΙΑΛ ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΟ ΒΛΕΠΩ...
 
το νησί θα γίνει σήριαλ απο τη νεα χρονια αμα ειναι....

συμφωνω με ολα αυτα που λες.... αλλα σε λιγο θα πλακωσει ο Πασπαρτού και θα σου πει το εξής: (για να δεις τι Πυθεία είμαι άμα θέλω) "Παρακαλείστε να μην γράφετε με κεφαλαία γιατί είναι σα να φωνάζετε..."..

δεν κάνεις κάνα έντιτ να γράψεις όλες σου τις λέξεις με μικρά?? :D :D:D:D
 
αχ ναι μωρε παλι ξεχαστηκα...συγγνωμη.απλα δε καταλαβαινω γιατι ενοχλει τοσο...
 
ΡΑΦΑΕΛΑ είπε:
αχ ναι μωρε παλι ξεχαστηκα...συγγνωμη.απλα δε καταλαβαινω γιατι ενοχλει τοσο...
Είναι κάτι σαν άγραφος κανόνας του γραπτού λόγου (τι είπα πάλι;;;;η serano θα έχει να το λέει :p ) ότι όταν γράφεις με κεφαλαία "φωνάζεις"...Και στα βιβλία όταν θέλεις να δηλώσεις πως κάποιος φωνάζει γράφεις τη λέξη με κεφαλαια...

Άλλο το "ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ" και άλλο το "μην γράφεις με κεφαλαία".

Άσχετο...Τελικά η "Προδοσία" παίχτηκε σε επανάληψη;Ολοκληρώθηκε;

Είναι από της σειρές που θέλω να ξαναδώ αλλά στάθηκα άτυχος ακόμα και στον Ιντερνετικό τομέα μια και δεν υπάρχει ίχνος της... :p
 
michalis_dv είπε:
Άσχετο...Τελικά η "Προδοσία" παίχτηκε σε επανάληψη;Ολοκληρώθηκε;

Είναι από της σειρές που θέλω να ξαναδώ αλλά στάθηκα άτυχος ακόμα και στον Ιντερνετικό τομέα μια και δεν υπάρχει ίχνος της... :p
Έχουν μείνει άλλα δυο-τρια επεισοδια για να τελειωσει. θα ανεβει καποια στιγμη και στο νετ λογικα. το ζητημα ειναι ποτε θα αποφασισουν στο μεγκα οτι υπαρχουν και σειρες εκτος πραιμ ταιμ που πρεπει να τις δειχνουν για να ολοκληρωθουν :(
 
sunset89 είπε:
Έχουν μείνει άλλα δυο-τρια επεισοδια για να τελειωσει. θα ανεβει καποια στιγμη και στο νετ λογικα. το ζητημα ειναι ποτε θα αποφασισουν στο μεγκα οτι υπαρχουν και σειρες εκτος πραιμ ταιμ που πρεπει να τις δειχνουν για να ολοκληρωθουν :(
Σε ευχαρισώ sunset για την άμεση απάντηση!!!
 
Σήμερα ανακοινώθηκε το νέο πρόγραμμα του Mega. Οι "Τρεις Χάριτες", σύμφωνα με τον προγραμαμτισμό του μήνα, συνεχίζουν κανονικά από 5/10 στις 15:00, ενώ καμιά αλλαγή δε θα υποστεί το "Δις Εξαμαρτείν" (μακάρι...)

Όσο για τις πολυαναμενόμενες σειρές που θα προβληθούν σε επανάληψη....

"Ρετιρέ" is back!!!! (όχι ότι μας είχε λείψει και πολύ, βέβαια). Με 3 επεισόδια ανά προβολή, το "Ρετιρέ" θα παίζεται κάθε Σάββατο και Κυριακή 10:00-12:00, ενώ, αμέσως μετά, στη ζώνη 12:00-13:00 επιστρέφει το θρυλικό "Love Sorry".

Επίσης, από 1η Οκτωβρίου επανέρχεται το "Περι Ανέμων και Υδάτων" στις 06:00 το πρωι (για όσους ενδιαφέρονται).

Εύχομαι το Mega να μην αλλάξει τον προγραμαμτισμό του, κι αν τον αλλάξει να είναι για καλύτερο. Πάντως, απ' οτι είδα, δεν υπάρχει καμία πρόβλεψη για κλασσικές δραματικές σειρές σε ζώνη μετα τις 12. Ο μήνας καλύπτεται με ξένες σειρές και τον "Ιο του πατέρα" στις 5 το πρωί.
 
Aπο Οκτωβρη στο Mega

01:00 Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΖΗΣΑ

02:00 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ;)

03:00 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΠΑΘΟΣ

04:00 ΦΕΥΓΑ

05:00 ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όντως, η τελευταία μέρα του μήνα κρύβει έκπληξη. Πράγματι δημιουργείται αυτή η βραδυνή ζώνη τύπου classics με το "Η Ζωή που δεν Εζησα" στη 01.00, την "Αναστασία" στις 02.00, το "Ερωτας και Πάθος" (ποιό είναι αυτό ;) στις 03.00, το "Φεύγα" (πάλι???) στις 04.00 και το "Δυο Μέρες Μόνο" (ουτε καν το "Να με Προσέχεις"!) στις 05.00. Ούτε "Αίθουσα του Θρόνου", ούτε "Απων", ούτε άλλα πολυπόθητα.......
 
Jason είπε:
Aπο Οκτωβρη στο Mega01:00 Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΖΗΣΑ

02:00 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ;)

03:00 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΠΑΘΟΣ

04:00 ΦΕΥΓΑ

05:00 ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ
Είναι όμως μια αρχή.

Ας ελπίσουμε πως δεν θα αποφασίσουν να κάνουν ξαφνικές αλλαγές προς το χειρότερο...
 
michalis_dv είπε:
Είναι όμως μια αρχή.Ας ελπίσουμε πως δεν θα αποφασίσουν να κάνουν ξαφνικές αλλαγές προς το χειρότερο...
Μ'αρέσει η αισιοδοξία σου! ;)

Αναστασία! Έστω και τα ξημερώματα! :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

το "Η ζωή που δεν έζησα" δεν προβλήθηκε πριν από 2-3 μήνες ξανά;;; Γιατί δεν βάζουν κάτι άλλο;

Θα μου πεις εδώ θα ξαναφάμε το "ρετιρέ" στη μάπα, (sorry, Άλκη! :) ) το "η ζωή που δεν έζησα" με πείραξε;;;
 
serano915 είπε:
Μ'αρέσει η αισιοδοξία σου! ;)
Αναστασία! Έστω και τα ξημερώματα! :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

το "Η ζωή που δεν έζησα" δεν προβλήθηκε πριν από 2-3 μήνες ξανά;;; Γιατί δεν βάζουν κάτι άλλο;

Θα μου πεις εδώ θα ξαναφάμε το "ρετιρέ" στη μάπα, (sorry, Άλκη! :) ) το "η ζωή που δεν έζησα" με πείραξε;;;
Κοίτα και στα προηγούμενα πρέπει να σχολιάσεις και κάτι άλλο.

Σου ξέφυγε; :p
 
To μόνο άσχημο είναι που ενώ θα έπρεπε να εκμεταλλευτούν τις ώρες βάζουν και πάλι δύο σήριαλ που τελείωσαν πριν κάτι μήνες (η ζωή που δεν έζησα και φεύγα), αλλά και μόνο που η Αναστασία θα προβληθεί είναι μεγάλο κατόρθωμα! το έρωτας και πάθος έχει παίξει μόνο μια φορά σε επανάληψη την τελευταία δεκαετία.

Σιγά μη γλιτώναμε το ρετιρέ!

Ο Απώντας θα προβληθεί μόλις τελειώσει κάποιο από τα σήριαλ του μεσονυχτίου. Θα είναι η πρώτη επιλογή για τις επόμενες επαναλήψεις! εκτός κι αν το χώσουν σαββατοκύριακο μαζί με την αίθουσα του θρόνου... Αλλά όλα αυτά αργότερα

το σημαντικό είναι ότι αρχίζουν τα καλά! :D
 
Παντως ειμαι αισιοδοξος για τις "Τρεις Χαριτες" κ το "Δις Εξαμαρτειν",νομιζω οτι δεν θα τα κοψουν κ σιγα σιγα θα τσιμπησουν κ παραπανω νουμερακια αλλωστε η πολιτικη εκπομπη χθες εκανε 7% ενω οι Χαριτες εκαναν παραπανω..Οσο για το "Ρετιρε"... ελεος!! το θεωρω τοσο κιτς...ειναι σειρα που θα ταιριαζε στον Ant1 οχι στο Mega..κ συνεχιζουν να τη βαζουν ακαθεκτοι..(Παντως χαρηκα πολυ για την "Αναστασια":D)
 
Όντως είναι πολύ ενδιαφέρον.... Θέλω να δω γενικά τις επετειακές εκπομπές... ειδικά πρωταγ. σε δραματικές και δράμα/εποχής να δω αν θα με δικαιώσουν τα αποτελέσματα. τεσπα...

Όλα θα αρχίσουν από το all-nighters και το Νοέμβρη θα έρθει το the twenty!

Παιδιά θα έχουμε να σχολιάζουμε μου φαίνεται.

Πάντως οι σειρές που προγραμματίσανε για Οκτώβρη είναι πολύ πιθανόν να ξεκινήσουν αρκετά νωρίτερα από τα τέλη του μήνα! μη σας πω και από τα μέσα. Συν ότι περιμένουμε κι άλλες ανακοινώσεις.

(Μα καλά τα telemarketing που πήγαν? αρχίζω να ανησυχώ! χαχα :D )
 
sunset89 είπε:
ήμαρτον με τις χαζοκωμωδίες! Πόσα χρόνια έχω να δω ένα πραγματικά αξιοπρόσεκτο δραματικό; πόσα χρόνια μια καλή μεταφορά βιβλίου από τα δύο κανάλια; (Δε λογαριάζω το 10 γιατί αν και καλό, ήταν στον άλφα, ούτε το Γιούγκερμαν γιατί ήταν χάλια η μεταφορά κατά την άποψή μου).
για να δούμε... αληθεύει το σενάριο που θέλει σε κάποιες προσιτές ώρες να μπαίνουν εκλεκτά σήριαλ του παρελθόντος; ειδικότερα άμα θέλουν μπορούν το σαββατοκύριακο να μη βάζουν τις επαναλήψεις των νέων σήριαλ όλης της βδομάδας και να τιμήσουν.... λέω ένα τυχαίο παράδειγμα μια Αίθουσα του Θρόνου, ή τους Φρουρούς της Αχαΐας (εκτός αν θεωρούν ότι η Ντενίση η γόησα και ο Τζώρτζογλου από την εποχή προ βρογχίτιδας που έγινε η φωνή πιο μπάσα είναι πολύ ακατάλληλα για ανηλίκους). Από την άλλη βέβαια, έχουν και τα σήριαλ του Παπακαλιάτη γιατι πρέπει να του στρώσουν το χαλί, πρώτον για το νέο του δημιούργημα και δεύτερον να δικαιολογήσουν την παρουσία του στην πεντάδα ως πρωταγωνιστής κοινωνικής/δραματικής σειράς του Μέγκα στη γνωστή ψηφοφορία...

Πάντως ειναι τόσα αυτά που πρέπει να δούμε και ακόμα αναλώνονται με το fantasy island τις νύχτες και τν τρύπα στο νερό τα μεσημέρια! ακόμα και τη Μαλβίνα να έβαζαν στη θέση αυτού του Απαράδεκτου παιχνιδιού θα ήταν πολύ καλύτερα.

Ώρες που αφήνει ανεκμετάλλευτες ο κύριος Μπούτος...ηθελημένα βέβαια.


ή τα πρώτα επεισόδια των ΑΜΑΝ και το Απίστευτα Κι Όμως Ζουγανελληνικά θα'ταν ωραίο να βάζαν αντί της Τρύπας καλόοοοο

ChristosM είπε:
ΤΕΛΟΙΟ!!!!! Πες μας περισσοτερες λεπτομεριες, ποτε να τα περιμενουμε αυτα?




Update: Με προλαβες και απαντησες. Επιτελους καλα νεα!


Φανταστείτε να βάλουν το ΑΜΑΝ, χαρά τριπλή, και να ακούω imagine 89,7 και να βλέπω ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ και επαναλήψεις χαρά μεγάλη

Άντε εκεί στο Μαρούσι κόψτε την Λόλα βάλτε και τα 200 επεισόδια των ΑΜΑΝ στον ΑΝΤ1.
 
Πίσω
Μπλουζα