20η Επέτειος MEGA - "Το MEGA είναι 20"

sunset89 είπε:
A, ώστε έτσι;Λοιπόν η επίσημη ιστοσελίδα των 20 χρόνων του καναλιού στο facebook:

http://www.facebook.com/home.php#/pages/TO-MEGA-EINAI-20/100191996753?ref=ts

Για παράπονα, επισημάνσεις, και αναφορά σε παλιές σειρές.

Και για να μην ξεχνιόμαστε...

Κυρίες και κύριοι, προσκυνήστε το είδωλο!

E4998771FAE63EEA4D97E583316C7.jpg


(τις κατάρες σας γιατί ο κύριος πάνω, ονομάζεται Μπούτος... Πέτρος Μπούτος... πράκτωρ 000)
Πράκτορ 000 ήταν μόνο ένας. ο ΘΒ. Αυτός είναι......άντε μην πω την λέξη πρωινιάτικα.
 
Συμμεριζομαι τα αισθηματα σας για τον κυριο, αλλα οταν οι επιλογες-εντολες του στελνουν στα υψη τα μηχανακια της AGB, τι μπορεις να του πεις? Γι'αυτο εχω τη γνωμη οτι η πργματικη γαγγραινα της συγχρονης τηλεοραση δεν ειναι ο καθε Μπουτος, αλλα οι εταιρειες των τηλεοπτικων σφυγμομετρησεων.
 
tsalk είπε:
Το έχω πει πολλές φορές και θα το πω άλλη μία. Δυστωχώς δεν υπάρχει κανένας απολύτως σεβασμός στον τηλεθεατή. Κρίμα. Να θυμήσω απλώς πως ξεκίνησε το mega στις αρχές των 90s και πως έχει καταντήσει τώρα. ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΧΑΛΙ.Ευτυχώς που στις βραδυνές επαναλήψεις (ότι βάζουν τέλος πάντων) δεν συμβαίνουν αυτά, γιατί στην διάρκεια της μέρας δεν μπορείς να δεις τίποτα χωρίς να εκνευριστείς και ακόμα και αυτό που παίζουν το σφάζουν.

Έχω φτάσει στο σημείο (ποιός εγώ?) να λέω ΕΡΤ και πάλι ΕΡΤ.

Το μόνο όπλο των τηλεθεατών είναι τα οργισμένα τηλέφωνα (αλλά βέβαια στου κουφού την πόρτα..........δεν ιδρώνει το αυτί τους)

ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

TA ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΟΥ ΑΙΣΧΟΥΣ (σορρυ για τον εκνευρισμό μου), αλλά έτσι είναι
Ναι συμφωνώ σε όλα...

Και να σκεφτεί κανείς ότι θεώρησαν πιο σημαντικό να δείξουν το Λαβ Σόρυ και το Στη Σκιά του Πολέμου, (δεν αναφέρω καν τις επαναλήψεις των νέων σειρών) από τις original κλασικές επιτυχίες Αναστασία, Απών, Απαράδεκτους, Αίθουσα του Θρόνου, Φρουροί της Αχαίας, Εκμέκ Παγωτό κτλ. Δηλαδή μη βάλουν λίγη ποιότητα, θα πάθει τπτ το κακοστημένο πρόγραμμα του καναλιού. Πάνε να το χτίσουν καθαρά πάνω σε οικογενειακές χαζοκωμωδίες για αυτό και δε βλέπουμε ούτε καν ένα δραματικό.

Και τις 3 χάριτες το μόνο που τις σώζει, ξέρετε ποιο είναι; Ότι γυρίζονται τα 4 νέα επεισόδια και πρέπει μέχρι να τα δείξουν, να προβάλλουν τα παλιά για να τα θυμηθεί ο κοσμος! αλλιώς θα χανε φάει σούτα από τον Μπουτάκο την πρώτη εβδομάδα!

Κωμωδίες για ηλίθιους! Αυτό είναι το νέο μότο του σταθμού. και για τα παλιά; Ξέπλυμα και στην παδέλα! Ρε ουστ απο εδω!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πόσο δίκιο έχετε όλοι. Δε σέβονται τίποτα πια. Ξεχνάνε ότι εμείς τους στηρίζουμε. Συνεχίστε να τους τα ψάλλετε τηλεφωνικώς. Το καλό πράμα αργεί.
 
Δυστυχως τα τηλεφωνηματα μας πανε στον βροντο μια και οι αγενεστατες που απαντουν συνηθως μας κλεινουν το τηλεφωνο. Αισχος εχει καταντησει το mega απο ολες τις αποψεις...
 
ChristosM δε πιστεύω ότι έχει καταντήσει χάλια το MEGA. Αν κάποιος σταθμός πρέπει να παραπονιέται για το χάλι του αυτός είναι ο ΑΝΤ1. Απλά στη Μεσογείων δεν μπορούν να καταλάβουν ότι εκτός από τον διευθυντή προγράμματος πρέπει και να ακούμε πάνω απ' όλα τον κόσμο ο οποίος μας στηρίζει και μας δίνει τηλεθέαση. Όσο για τις τηλεφωνήτριες, γιατί λέτε όλοι ότι είναι αγενέστατες και απότομες? Εγώ μια φορά πήρα να ρωτήσω κάτι και μου απάντησε απλά και ήρεμα.
 
konkar είπε:
Όσο για τις τηλεφωνήτριες, γιατί λέτε όλοι ότι είναι αγενέστατες και απότομες? Εγώ μια φορά πήρα να ρωτήσω κάτι και μου απάντησε απλά και ήρεμα.
Θαύμα, Θαύμα!!

Τι να σου πούμε... Οι περισσότεροι έχουμε τραυματική εμπειρία από τις τηλεφωνήτριες του Mega, και πολύ περισσότερο του ΑΝΤ1 (εκεί πέφτει βρισίδι άνετα).
 
konkar είπε:
ChristosM δε πιστεύω ότι έχει καταντήσει χάλια το MEGA. Αν κάποιος σταθμός πρέπει να παραπονιέται για το χάλι του αυτός είναι ο ΑΝΤ1. Απλά στη Μεσογείων δεν μπορούν να καταλάβουν ότι εκτός από τον διευθυντή προγράμματος πρέπει και να ακούμε πάνω απ' όλα τον κόσμο ο οποίος μας στηρίζει και μας δίνει τηλεθέαση. Όσο για τις τηλεφωνήτριες, γιατί λέτε όλοι ότι είναι αγενέστατες και απότομες? Εγώ μια φορά πήρα να ρωτήσω κάτι και μου απάντησε απλά και ήρεμα.
Για παρε να παραπονεθεις και θα δεις πως θα σου απαντησουν.

Το mega, ακριβως επειδη υπηρξε πολυ καλο καναλι πιστευω πως εχει πια παρει την κατω βολτα. Οσο για τον ΑΝΤ1, προσωπικα ποτέ δεν μου αρεσε, οποτε δεν μπορω να παρατηρησω ποσο χειροτερος μπορει να εχει γινει.
 
Εντάξει εσείς έχετε πάρει πολλές φορές τηλέφωνο και ξέρετε. Εγώ μια φορά μόνο. Δηλαδή σας βρίζουν? Τι λένε ακριβώς? Δε μπορώ να φανταστώ ότι κάνετε μια ερώτηση και σας αρχίζουν στα βρισίδια. Από περιέργεια θα πάρω μια από αυτές τις μέρες να ρωτήσω.
 
Άμα διαβάσεις προηγούμενα ποστς μας και στα δύο θέματα για τις επετείους των καναλιών, θα καταλάβεις.

Και αν τελικά, "πειραματιστείς" καλώντας στο τηλεφωνικό τους κέντρο, ρώτα και τα δύο κανάλια για τα παλιά τους προγράμματα, να έχουμε μ ένα "σμπάρο δυο τρυγόνια".
 
ChristosM ούτε κι εγώ παρακολουθούσα ποτέ ιδιαίτερα ΑΝΤ1 καθώς πιστεύω ότι το MEGA έχει μια ποιότητα στο πρόγραμμα του και γενικότερα μια διαφορετική αισθητική. Αλλά πίστεψε με η κατρακύλα που έχει πάρει ο ΑΝΤ1 δε λέγεται. Δε περίμενα ότι θα το πω αλλά 1000 φορές ΕΡΤ.
 
"O Δημήτρης Καμπουράκης με τον Γιώργο Οικονομέα θα παρουσιάσουν το αφιέρωμα του Μεγάλου Καναλιού για το ενημερωτικό τμήμα του σταθμού "

"O Δημήτρης Καμπουράκης με τον Γιώργο Οικονομέα θα παρουσιάσουν το αφιέρωμα του Μεγάλου Καναλιού για το ενημερωτικό τμήμα του σταθμού με αφορμή τα 20χρονα του. Ανήμερα των γενεθλίων του ΜEGA τη Παρασκευή 20 Νοεμβρίου κατά τη διάρκεια της εκπομπής τους θα γίνει αναφορά στα μεγαλύτερα ειδησεογραφικά...

γεγονότα της 20ετίας όπως μεταδόθηκαν από τις ενημερωτικές εκπομπές και το δελτίο ειδήσεων του σταθμού. Αφιερώματα τέλος θα γίνουν και σε όλους τους παρουσιαστές του κεντρικού δελτίου του καναλιού όπως η Λιάνα Κανέλλη, ο Νίκος Χατζηνικολάου, η Μάρα Ζαχαρέα και ο Αιμίλιος Λιάτσος

πηγή: http://ourgreektv.blogspot.com/

Σχόλιο: Να και κάτι αξιόλογο, αν και (προσωπική εκτίμηση) θα προτιμούσα άλλους παρουσιαστές.!
 
Κανείς δεν έχει αναφέρει κάτι για την εκπομπή του Σταύρου Θεοδωράκη ''Πρωταγωνιστές'' αυτής της Κυριακής.

Το τρέιλερ μας προιδεάζει για πολλά (και καλά). Μας δείχνει την κατάληξη της θρυλικής φάρσας που είχε κάνει ο αλησμόνητος Βλάσσης στην επίσης αξέχαστη Μαλβίνα, με την εξής φράση ''Ο Βλάσσης, η Μαλβίνα και η πρώτη τηλεοπτική δεκαετία της ζωής μας''. Είναι που είναι σούπερ η εκπομπή, αυτή την Κυριακή,με taxi girl -mega edition, the twenty και αυτή θα πάρει φωτιά το dvd-recorder...
 
whatohh είπε:
Κανείς δεν έχει αναφέρει κάτι για την εκπομπή του Σταύρου Θεοδωράκη ''Πρωταγωνιστές'' αυτής της Κυριακής.Το τρέιλερ μας προιδεάζει για πολλά (και καλά). Μας δείχνει την κατάληξη της θρυλικής φάρσας που είχε κάνει ο αλησμόνητος Βλάσσης στην επίσης αξέχαστη Μαλβίνα, με την εξής φράση ''Ο Βλάσσης, η Μαλβίνα και η πρώτη τηλεοπτική δεκαετία της ζωής μας''. Είναι που είναι σούπερ η εκπομπή, αυτή την Κυριακή,με taxi girl -mega edition, the twenty και αυτή θα πάρει φωτιά το dvd-recorder...
Έχεις απόλυτο δίκιο. Υπάρχει τεράστιο ενδιαφέρον στο Θεοδωράκη! Σε αυτήν και γενικά σε όλες τις εκπομπές του... ;)
 
Αντιγράφω από το σάιτ την είδηση που ανέφερε παραπάνω ο whatohh:

Η Μαλβίνα, ο Βλάσης και η πρώτη τηλεοπτική δεκαετία της ζωής μας

Περίληψη: Στη Μαλβίνα Κάραλη και τον Βλάση Μπονάτσο είναι αφιερωμένοι οι «Πρωταγωνιστές» που θα προβληθούν την Κυριακή 25 Οκτωβρίου, στις 23:30 στο MEGA.

Με αφορμή τα 20 χρόνια MEGA, οι «Πρωταγωνιστές» επιλέγουν δύο πρόσωπα που έβαλαν την υπογραφή τους στα '90'ς.

Στον Σταύρο Θεοδωράκη μιλούν για τον Βλάση Μπονάτσο, η σύζυγός του Μάρθα Κουτουμάνου και οι φίλοι του, ο αρχισυντάκτης της "Athens Voice" Γιάννης Νένες, ο μουσικός Γιώργος Στεφανάκης, ο ηθοποιός Σπύρος Παπαδόπουλος και η «Μπονάτσα» του, Ισαβέλλα Βλασιάδου.

Για τη Μαλβίνα Κάραλη μιλούν η κόρη της Μαριανίνα Πάτσα, η κολλητή της φίλη Αλίκη Γαλανάκη και ο Γιάννης Νένες με την οποία επίσης είχε συνεργαστεί.

«Πρωταγωνιστές» με τον Σταύρο Θεοδωράκη, την Κυριακή 25 Οκτωβρίου στις 23:30 στο MEGA
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγω παλι, ανατριχιασα...................
 
Πίσω
Μπλουζα