20η Επέτειος MEGA - "Το MEGA είναι 20"

Εγώ σου έστειλα!!!!!!!!!!
 
@Sunset89

Είμαι φίλος...

Χαίρομαι που και εσύ βλέπεις το ίδιο. Είναι πολύ φυσικό λόγω της μικρής ομολογουμένης ηλικίας των χρηστών, να υπάρχουν αυτά τα αποτελέσματα, έχεις δίκιο. Παρολ' αυτά θεωρώ πώς είναι πραγματικά άδικο για όλες τις δημοφιλείς σειρές των 90'ς, να μην βρίσκονται πρώτες στις προτιμήσεις, καθώς αυτές είναι που έφτιαξαν και το ''μύθο'' του mega, αν μπορεί να μου επιτραπεί η έκφραση αυτή... Βέβαια είναι ακόμη αρχή και απομένουν άλλοι έξι μήνες ψηφοφορίας. We will see...

*Καλό θα ήταν να ψήφιζαν και περισσότεροι 25+ όμως... Keeping my hopes high!
 
Συμφωνώ μαζί σας παιδιά! Κι εμένα μου έκανε εντύπωση αυτό! Από την άλλη πάλι, επειδή αυτά είναι τα σίριαλ που παίζονται αυτό τον καιρό, και φυσικά τα βλέπουν παιδιά μικρότερων ηλικιών όσο να'ναι το βρίσκω λογικό. Αλλά εμείς που μεγαλώσαμε με τις πραγματικά αξιόλογες σειρές των 90's ξέρουμε... ;)

Υ.Γ. Αυτό με τον Μάνο και την Έυα μου έκανε τη μεγαλύτερη εντύπωση!!! Τόοοσο συγκλονιστικός είναι ο έρωτας τους που ξεπέρασαν και το Στράτο με τη Ρεγγίνα??? :eek: :p :p
 
Παιδιά λοιπόν έχω πολλά νέα για τις καλοκαιρινές επαναλήψεις και κατά συνέπεια τα επετειακά του σταθμού:

Τα σήριαλ που θα προβληθούν μέχρι τις 30 Ιουνίου (και είναι μόνο η αρχή γιατί δεν έχουν ανακοινωθεί όλα ακόμη):

Δέκα Λεπτά Κήρυγμα (πρωτοτυπία-δεν το έχουμε ξαναδεί :( )

Μαζί σου (στη θέση του 1στιγμή 2 ζωές που τελειώνει)

Singles

Λόγω Τιμής (αυτό θα έλεγα ότι είναι η καλύτερη επιλογή)

Ευτυχισμένοι Μαζί (τέλος Ιούνη στη θέση της Εδέμ)

Αυτά είναι λίγα από όσα έχουν ανακοινωθεί. Θα ενημερώσω για νεότερα. Μην ξεχνάτε ότι ο Αρναούτογλου τελειώνει και πάντα τα πρωινά βάζουν καλές σειρές. Ας μου επιτραπεί να κάνω μια πρόβλεψη. Ίσως βάλουν τον Μεγάλο θυμό ή πρωινά καθημερινής ή σ/κ. Οψόμεθα.! ;)
 
An εξαιρέσουμε το Λόγο Τιμής τα υπόλοιπα δεν λένε τίποτα (από άποψη σπανιότητας). Βέβαια είναι αρχή ακόμα.

Θα περιμένουμε να δούμε τι θα ακολουθήσει τους επόμενους μήνες.
 
sunset89 είπε:
Παιδιά λοιπόν έχω πολλά νέα για τις καλοκαιρινές επαναλήψεις και κατά συνέπεια τα επετειακά του σταθμού:Τα σήριαλ που θα προβληθούν μέχρι τις 30 Ιουνίου (και είναι μόνο η αρχή γιατί δεν έχουν ανακοινωθεί όλα ακόμη):

Δέκα Λεπτά Κήρυγμα (πρωτοτυπία-δεν το έχουμε ξαναδεί :( )

Μαζί σου (στη θέση του 1στιγμή 2 ζωές που τελειώνει)

Singles

Λόγω Τιμής (αυτό θα έλεγα ότι είναι η καλύτερη επιλογή)

Ευτυχισμένοι Μαζί (τέλος Ιούνη στη θέση της Εδέμ)

Αυτά είναι λίγα από όσα έχουν ανακοινωθεί. Θα ενημερώσω για νεότερα. Μην ξεχνάτε ότι ο Αρναούτογλου τελειώνει και πάντα τα πρωινά βάζουν καλές σειρές. Ας μου επιτραπεί να κάνω μια πρόβλεψη. Ίσως βάλουν τον Μεγάλο θυμό ή πρωινά καθημερινής ή σ/κ. Οψόμεθα.! ;)
Δηλαδη....αισχος! (Εκτος του Λογω τιμης φυσικα).
 
Τέλεια! Το Λόγω Τιμής είναι από τις αγαπημένες σειρές που έχουμε χρόνια να δουμε! Οι υπόλοιπες έχουν καεί από την επανάληψη! Ειδικά ο Λεωνίδας με την Κικίτσα... :bash:
 
Θα δούμε γιατί δεν έχει βγει το οριστικό πρόγραμμα του Ιουνίου - τις επόμενες μέρες δηλ θα σας πω και για άλλες σειρές!

Το ζήτημα είναι άλλο. Στην ψηφοφορία του Μεγκα ψηφίστε έξυπνα όσοι κάνετε τη βόλτα από κει.

Τι σημαίνει αυτό; Σειρές προ του 2000, κατά προτίμηση μεταξύ 1989-1998, ηθοποιούς που "άνθισαν" τη δεκαετία του 90 (90s generation) και φυσικά εκπομπές πριν το 2000 (τηλεμαραθώνιοι 96-97, σόου, κτλ κτλ) γιατί αν υπερψηφιστούν θα προβληθούν κι εμείς αυτό θέλουμε έτσι δεν είναι;

Και ο Αντέννα ετοιμάζει πράγματα και θαύματα αλλά όταν μάθω περισσότερα θα αναφερθώ στο σχετικό τόπικ! Άντε καλή μας αρχή.
 
Μα αυτό κάνουμε οι περισσότεροι! (από εδώ μέσα δηλαδή! ;) ) Αλλά όποτε πάω στην αρχική σελίδα έχω βαρεθεί να βλέπω ότι προηγούνται τα Μυστικά της Εδέμ, το Ευτυχισμένοι μαζί, η Πολυκατοικία και ο Λάκης ο Γλυκούλης. Αυτά έτσι κι αλλιώς θα τα δούμε σε επανάληψη. Οπότε ελπίζω εκεί στο μέγκα να τους κόψει και να βάλουν όσο περισσότερες παλιές σειρες γίνεται!!
 
Έκοψαν τις Γοργόνες, το μεσημέρι ή είναι ιδέα μου? Δηλαδή για να προλάβουν να δείξουν όλες τις σειρές σε επανάληψη, θα τις κόβουν στη μέση?
 
Δεν ξέρω αν τις έχουν κόψει,πάντως είναι ένα κακό χούι των καναλιών να κόβουν σειρές που προβάλουν σε επανάληψη, μετά να τις ξαναβάζουν κάποια επισόδια πιο κάτω, να αλλάζουν πολλές φορές την ώρα μετάδωσής τους κλτ. Δεν ξέρω τι λογική είναι αυτή, αλλά μάλλον προφανώς είναι έλλειψη προγραμματισμού και όχι σεβασμός στον τηλεθεατή.

Αυτά έχουν συμβεί πολλές φορές στο παρελθόν και βλέπω ότι το ίδιο βιολί συνεχίζεται.
 
Όχι δεν την έκοψαν. Θα τη δείχνουν ξημερώματα μέχρι να τελειώσει μαζί με τα άλλα.
 
Από τις 10 Ιουνίου και ώρα 2:15 (τα ξημερώματα) θα ξεκινήσει να προβάλλεται σε επανάληψη το Λόγω Τιμής!!!

:cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
 
Nα και κάτι αξιόλογο και από τις παλιές σειρές του Mega.Eύχομαι να υπάρχει και η ανάλογη συνέχεια εντός του καλοκαιριού η και μετά από αυτό.
 
Να και μια πολύ καλή σειρά των 90'ς...

Η 'Ροζαλία' τελείωσε?
 
whatohh είπε:
Να και μια πολύ καλή σειρά των 90'ς...
Η 'Ροζαλία' τελείωσε?
Υπήρχε στο πρόγραμμα μέχρι προχθές (17ο επ.)

Τώρα αν τελειωσε ή "την τελειωσαν" δεν το γνωρίζω... ;)

edit: Στη retrodb λέει ότι αποτελείται από 17 επεισόδια, οπότε τελειωσε. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με ΚΑΘΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ μεταφέρω το εξής:

Κάποιος μου είπε ότι σε τηλεοπτική εκπομπή "ποικίλης ύλης" αναφέρθηκαν κάποιες από τις σειρές που το Μέγκα θα προβάλλει σίγουρα το καλοκαίρι. Εγώ όρκο δεν παίρνω γιατί καμιά φορά τις επιθυμίες μας τις κάνουμε είδηση. Αν επαληθευτούν θα είμαι η πρώτη που θα σας το ανακοινώσω (θα χρηστώ στο τέλος υπεύθυνη τηλεοπτικού ρεπορτάζ χαχαχα). Έχουμε και λέμε:

Φρουροί της Αχαϊας, Εσύ Αποφασίζεις, Εκμέκ Παγωτό, Δίψα, και μάλλον δε θα γλιτώσουμε πάλι το Ρετιρέ (σόρυ εμένα δε μ΄ άρεσε).

Μακάρι να βγουν αληθινά αυτά, για οτιδήποτε νεότερο.... εδώ είμαστε
 
Καλά αν ισχύει αυτό τα dvd recorders θα πάρουν φωτιά...Όλες οι σειρές είναι μια προς μια...

Θέλω οπωσδήποτε να δώ το εσύ αποφασίζεις(γιατί δεν το κάνουν remake?), τους Φρουρούς...

Έχω μια δίψα...να δώ τη ''Δίψα''...(για retro λόγους περισσότερο)

Εκμέκ παγωτό - και εγώ απλώς προσκυνώ...

Ε τώρα το Ρετιρέ... Κοίτα Sunset89 είναι μια παράδοση και αυτή...Καλοκαίρι χωρίς ζέστη, διακοπές και Ρετιρέ...δεν γίνεται(που ξέρεις, μπορεί να μας δείξουν και το τελευταίο επεισόδιο!!!)
 
Kαλά αυτό με το τελευταίο επεισόδιο του Ρετιρέ έχει γίνει urban legend! Ούτε εμένα μου αρέσει, αλλά κάθε καλοκαίρι θα δω κανα-δυο επεισόδια... το θέλει η παραδοση! :p

Ανυπόμονώ για τους Φρουρούς της Αχαϊας και για το Εκμέκ Παγωτό!!!
 
Μόλις τελειώσει το "Ήρθε κι έδεσε" στις μεσημεριανές επαναλήψεις, τη θέση του θα πάρει το "Ένας μήνας και κάτι". Άλλη μια σπάνια σειρά από το μακρινό παρελθόν (2007). :p
 
Πίσω
Μπλουζα