20η Επέτειος MEGA - "Το MEGA είναι 20"

Ωραία ωραία (μπράβο στο Mega και στις παλιές και σπάνιες σειρές που βάζει). Το γιούχα πότε θα ρίξουμε μόνο δεν ξέρω. Αίσχος!!!!!!!
 
"Φρούτα εποχής"... Όχι δεν πεινάω, ούτε ονειρεύομαι πεπόνι και καρπούζι σε παραλία, αλλά αυτή είναι η επανάληψη που θα βάλει το Μέγκα απ' τν τρίτη εβδομάδα του Ιούνη. Τώρα λεπτομέρειες δε πολυ-θυμάμαι. Κωμωδία είναι παραγωγής αρχών 90s. Και μπορούμε να αρχίσουμε να χαιρόμαστε! Δεν ξέρω αν αξιζει σα σειρά, αυτό που ξέρω είναι ότι άνοιξε για τα καλά ο κύκλος του ρετρό! Άντε στην υγειά μας
 
sunset89 είπε:
"Φρούτα εποχής"... Όχι δεν πεινάω, ούτε ονειρεύομαι πεπόνι και καρπούζι σε παραλία, αλλά αυτή είναι η επανάληψη που θα βάλει το Μέγκα απ' τν τρίτη εβδομάδα του Ιούνη. Τώρα λεπτομέρειες δε πολυ-θυμάμαι. Κωμωδία είναι παραγωγής αρχών 90s. Και μπορούμε να αρχίσουμε να χαιρόμαστε! Δεν ξέρω αν αξιζει σα σειρά, αυτό που ξέρω είναι ότι άνοιξε για τα καλά ο κύκλος του ρετρό! Άντε στην υγειά μας
Πριν λιγο ενας φιλος μου ειπε οτι χθες επαιξε ενα επεισοδιο αυτης της σειρας!
 
Συγκρατείστε με γιατί θα βρίσω πολύ άσχημα και θα φάω μπαν! Λοιπόν θα τους πω καμμένους το λιγότερο. Ακούτε επαναλήψεις στην΄ωρα του Αρναούτογλου: "Καρέ της Ντάμας, Αταίριαστοι (να μου χαθούν να μου χάνονται), ώρα η καλή (να αρχίσω να βρίζω??).

Στην ώρα του Λιάγκα θα βάλουν το εξαιρετικά παλιό "μπαμπά μην τρέχεις". την ψηφοφορία γιατί την κάνουν άμα πάλι το δικό τους θα περάσει? Βαρέθηκα. Ελπίζω σε εσάς να αρέσουν.
 
sunset89 είπε:
Συγκρατείστε με γιατί θα βρίσω πολύ άσχημα και θα φάω μπαν! Λοιπόν θα τους πω καμμένους το λιγότερο. Ακούτε επαναλήψεις στην΄ωρα του Αρναούτογλου: "Καρέ της Ντάμας, Αταίριαστοι (να μου χαθούν να μου χάνονται), ώρα η καλή (να αρχίσω να βρίζω??).Στην ώρα του Λιάγκα θα βάλουν το εξαιρετικά παλιό "μπαμπά μην τρέχεις". την ψηφοφορία γιατί την κάνουν άμα πάλι το δικό τους θα περάσει? Βαρέθηκα. Ελπίζω σε εσάς να αρέσουν.
Μηπως οι επαναληψεις των παλιων καλων σειρων αρχισουν απο Σεπτεμβρη σε ειδικη ζωνη στα πλασια και μονο του εορτασμου? Ειναι μια θεωρια...
 
Εν τω μεταξυ Η Ωρα η καλη προβαλλοταν ως προσφατα τα μεσημερια. Οι Αταιριαστοι προσφατα ολοκληρωθηκαν επαναληπτικα. Ε τι να πω.
 
mhmerotategiatipino είπε:
Εν τω μεταξυ Η Ωρα η καλη προβαλλοταν ως προσφατα τα μεσημερια. Οι Αταιριαστοι προσφατα ολοκληρωθηκαν επαναληπτικα. Ε τι να πω.
Εντωμεταξύ οι παμπόνηροι καμμένοι τι κάνανε? Αντί να βάλουν όπως είχαν αρχικά προγραμματίσει από την προτελευταία εβδομάδα στις 11 το βράδυ τα μαύρα μεσάνυχτα, βάζουνε τα μεσάνυχτα 10, και αποφάσισαν να παίζουν κάθε μέρα Λόγω Τιμής νωρίς. Έτσι για να φανεί ότι κάτι γίνεται. Περιμένουμε άλλη μια σειρά να ανακοινωθεί σε επανάληψη για ξενυχτισμένους, και άμα δε δω κάτι καλό, δεν πρόκειται να αναιρέσω ό,τι έχω πει μέχρι τώρα. :p
 
Απο Ιουλιο καθε Σ/Κ

06:00 ΤΖΙΒΑΕΡΙ

07:00 ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΑ

07:30 ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΑ

08:30 ΑΣΥΝΗΘΕΙΣ ΥΠΟΠΤΟΙ

09:15 ΑΣΥΝΗΘΕΙΣ ΥΠΟΠΤΟΙ

10:00 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ

11:00 ΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ

11:30 ΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ

12:10 ΜΕ ΔΥΟ ΜΑΜΑΔΕΣ

14:50 ΑΝ ΥΠΗΡΧΕΣ ΘΑ ΣΕ ΧΩΡΙΖΑ

15:50 ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ

16:20 ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ

17:20 ΦΑΕ ΤΗ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΣΟΥ

00:45 ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ!
 
Μονο για το "Μανα ειναι μονο μια" χαιρομαι. Επιτελους, ειχει πολλα χρονια να παιχτει.
 
Να μια πολύ καλή επιλογή (επιτέλους αρχίζουν και ξυπνάνε λίγο)
 
Ναι εντάξει το Μάναείναι μόνο μία αξίζει. Αλλά επειδή με έχει πιάσει η κακία μου, θα εξακολουθήσω να τους λέω Καμμένους. Δηλαδή ποια η διαφορά του επετειακού τους καλοκαιριού από άλλα καλοκαίρια? Με δυο μαμάδες? Ασυνήθεις ύποπτοι? Τζιβαέρι? (σε αυτό μάλιστα έχουν και στάνταρ ώρα αν είναι δυνατόν!) και τα υπόλοιπα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ ώρα καλή, σοκολάτα και καναπέδες, δεν τα σχολιάζω περισσότερο.

Επαναλαμβάνω περιμένουμε να δούμε άλλη μία επανάληψη αργά τη νύχτα. να δούμε αν θα τους πιάσει το φιλότιμο για εκείνη την ώρα.
 
sunset89 είπε:
Επαναλαμβάνω περιμένουμε να δούμε άλλη μία επανάληψη αργά τη νύχτα. να δούμε αν θα τους πιάσει το φιλότιμο για εκείνη την ώρα.

Φιλότιμο? Τι είναι αυτό? πως είπατε?......
 
Και μετά τις καταιγιστικές εξελίξεις όσον αφορά επαναλήψεις κτλ έρχεται και το κερασάκι στην τούύρτααα. Λοιπόν καλά μου παιδιά, η νυχτερινή επανάληψη που περιμέναμε θα είναι το "Φεύγα" του μακρινού έτους 2002. τα επεισόδια δεν πρέπει να είναι πάρα πολλά γτ δεν τα πήγαινε και τέλεια σα σειρά. κουράστηκα να γκρινιάζω. ας κάνουν ό,τι καταλαβαίνουν. εμάς δεν πρόκειται να μας ακούσουν. το πήρα απόφαση
 
Καλα ρε δε ντρεπονται καθολου?που ειναι οι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ?και βλεπω οτι στις ψηφοφοριες δεν παιρνουν και πολλους ψηφους...μα καλα,ολα τα δεκαχρονα που βλεπουν Λακη Γλυκουλη ψηφιζουν?οι αλλοι μου εβαλαν την καλυτερη παρεα λεει αυτη του Περι Ανεμων και Υδατων...αν ειναι δυνατον...οταν εχεις μεσα στην ιστορια σου μια παρεα σαν τον Σπυρο,την Δημητρα,το Γιαννη,τον Βλασση ,την Ρενια και τον Βασιλη ολοι οι αλλοι δεν μετρανε μια!!! ακουτε ρε ασχετοι που ψηφιζετε? ΜΙΑ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΝΕ μπροστα στους τεραστιους Απαραδεκτους....αι στο καλο με συγχησατε μεσημεριατικα..πως να προοδευσει αυτος ο λαος αν δεν μαθει την ιστορια του!! γιατι οι Απαραδεκτοι ειναι ενα κομματι της συγχρονης Ελληνικης Τηλεοπτικης Ιστοριας!!

Γιαννης<< αυτο θα διαβασεις? Τα Μπουλουκια και Εγω της Σπεραντζας Βρανα?>>

(ειμαι εγω γυναικα Φινα...)
 
Και εγω εχω "εκνευριστει" που βλεπω να ψηφιζονται σειρες τις τελευταιας πενταετιας. Φαινεται πως, ναι, ψηφιζουν τα δεκαπενταχρονα που εχουν αγνοια των προγραμματων και των ανθρωπων των πρωτων χρονων του Mega. Ευχομαι να καταλαβει το καναλι οτι τα 20χρονα του αφορουν κυριως τους ανω των 25 (τουλαχιστον) μια και αυτοι εχουν ζησει τις στιγμες του και ειναι σε θεση να νοσταλγησουν την ιστορια του.
 
ChristosM είπε:
Και εγω εχω "εκνευριστει" που βλεπω να ψηφιζονται σειρες τις τελευταιας πενταετιας. Φαινεται πως, ναι, ψηφιζουν τα δεκαπενταχρονα που εχουν αγνοια των προγραμματων και των ανθρωπων των πρωτων χρονων του Mega. Ευχομαι να καταλαβει το καναλι οτι τα 20χρονα του αφορουν κυριως τους ανω των 25 (τουλαχιστον) μια και αυτοι εχουν ζησει τις στιγμες του και ειναι σε θεση να νοσταλγησουν την ιστορια του.
Εξυπακούεται ότι έχεις δίκιο, αλλά για να υπερασπιστώ κι εγώ την ηλικία μου, σου λέω ότι δεν ψηφίζουν και όλοι οι 25- σειρές της τελευταίας πενταετίας, κυρίως οι 18- το κάνουν αυτό (νομίζω ότι οριοθέτησα κάπως την κατάσταση :p ). Εγώ πχ που ψηφίζω στις αστυνομικές Μποσαλέντη και πειρασμό εκνευρίζομαι όταν βλέπω ψηφισμένο το Με θέα στο πέλαγο ή τα ίχνη που δεν είχαν καν την τρελή τηλεθέαση απλά το ένα το έγραψε η Ακρίτα. Δν αναφέρομαι στις άλλες κατηγορίες που εκνευρίζομαι πάραυτα. Είναι δυνατόν να υπάρχει τέτοιος πλούτος στις δραματικές και να βλέπω ψηφισμένο το μαζί σου? Είναι δυνατόν να έχουν περάσει τεράστιοι ηθοποιοί από το κανάλι και να βγαίνουν μπροστά η Μαριλί Μήλια, ο Απόστολος Τότσικας και ο Άνθιμος Ανανιάδης? Και το κορυφαίο στα special events αντί να ψηφίζουν το περιεχόμενο ψηφίζουν με βάση τον παρουσιαστή. Ε όχι οι 32 ώρες με το Νίκο Αλιάγα πιο ψηλά από το Μαραθώνιο του 96. ευτυχώς αυτό διορθώθηκε.

Τεράστιο το θέμα της ψηφοφορίας αν και νομίζω πάλι ό,τι θέλουν αυτοί θα κάνουν. Αλλά μην εγκαταλείψουμε σταθεροί στις επάλξεις!

Κατά τα άλλα. Μέχρι να αρχίσουν τα νέα προγράμματα από Οκτώβρη, κάθε βράδυ στις 11 θα βλέπουμε καλές παλιές σειρές. Κάπου άκουσα είναι ανεπιβεβαίωτο όμως, ότι τον Αύγουστο τη θέση του "Λόγω Τιμής" θα πάρει η.. συνονώματη Αναστασια. Μακάρι να γίνει κάτι τέτοιο. Και οτιδήποτε άλλο αλλά πίσω από 98. τόσο δύσκολο είναι πια? :(
 
Λόγω Τιμής

Τετάρτη, 24 Ιούνιος 2009

Μετά από 12 χρόνια έκανε 19% το "Λόγω τιμής"



Το mega "ξέθαψε" μια από τις παλιές πολύ καλές σειρές και μάλιστα χθες το βράδυ αν και άργησε να ξεκινήσει το "Λόγω τιμής" έκανε μέχρι 19% και το τέταρτο που έπαιζε απέναντι από τον Θέμο και το 'Όλα' ήταν πιο μπροστά.

Σειρά για νέους αλλά με τους πιο γνωστούς ηθοποιούς που...

τότε είχαν βγει. Την σειρά την είχε δείξει σε επεισόδια το mega πριν αρκετά χρόνια αλλά κάποιος αποφάσισε να την κόψει την μέση πριν ολοκληρωθούν οι επαναλήψεις.

Όταν βάζεις ένα σήριαλ πρέπει να το τελειώνεις ακόμα και αν αποφασίζεις να τα παίζεις δέκα - δέκα τα επεισόδια.

Το δικό μου το σχόλιο...Μήπως να τους γίνει μάθημα και να το ξανασκεφτούν πάλι τι βάζουν???Μήπως να καθιέρωναν έστω χειμώνα-καλοκαίρι μια retro ζώνη και να προβάλλουν παλιές αγαπημένες σειρές???Μία ώρα την ημέρα δεν είναι δύσκολο...
 
Δύσκολο δεν είναι, αλλά έχουν πάρει και αυτοί τα πατήματα της ΕΡΤ. Ίσως αλλάξουν γνώμη βλέποντας ότι τραβάνε η παλιές καλές τους σειρές.
 
Και τη σειρά "Η Ζωή Μας Μια Βόλτα" και το "Alma Libre" που παίχτηκαν μόνο 2 φορές σε επανάληψη,στην τελευταία επανάληψη τις έκοψε,στα 20 επεισόδια την πρώτη,και στα 10 τη δεύτερη
 
Πίσω
Μπλουζα