20η Επέτειος MEGA - "Το MEGA είναι 20"

thebest20 είπε:
Τα Θύματα Ειρήνης ξέρετε αν παίζουν καθημερινά?Πάντως το τραγουδάκι πολύ καλό,το έχω στη συλλογή Τραγούδια Οθόνης!Στον ΑΝΤ1 ξεκίνησε και η σειρά Ιδιαιτέρα Για Κλάματα με την Αλιμπέρτη.Το πρώτο επεισόδιο από ότι είδα διαρκεί 70 λεπτά
Αποκλείεται να διαρκεί τόσο. Μάλλον είναι 2 επεισόδια κολλητά... Τα Θύματα Ειρήνης παίζουν όποτε το θυμηθεί ο υπεύθυνος προγράμματος...

Ενδεικτικά με βάση το επίσημο (μέχρι στιγμής) πρόγραμμα:

Παρασκευή 3 Απρ 04:45

Δευτέρα 6 Απρ 04:00

Πέμπτη 9 Απρ 03:00

Δευτέρα 13 Απρ 04:15

Παρασκευή 17 Απρ 04:00

Δευτέρα 20 Απρ 04:15

Τετάρτη 22 Απρ 04:00

Πέμπτη 23 Απρ 04:00

Παρασκευή 24 Απρ 03:00

Σάββατο 25 Απρ 04:00

Κυριακή 26 Απρ 04:00

Δευτέρα 27 Απρ 04:15

Τετάρτη 29 Απρ 04:15...........

...Αλλά με τον προγραμματισμό της...ζώνης του λυκόφωτος δε μπορείς να είσαι ποτέ σίγουρος...Μπορεί να περιμένεις να δεις κάτι και τελικά να φτάσεις σε σημείο να χαζεύεις τα τηλεμάρκετινγκ...
 
Γιαυτό πρέπει να έχεις dvd recorder με hdd. Βάλτω να γράφει...που θα πάει θα το γράψει και αυτό (μαζί με όλες τις σαβούρες-sorry για την έκφραση του μεσαμεσονύχτιου προγράμματος).
 
tsalk είπε:
Γιαυτό πρέπει να έχεις dvd recorder με hdd. Βάλτω να γράφει...που θα πάει θα το γράψει και αυτό (μαζί με όλες τις σαβούρες-sorry για την έκφραση του μεσαμεσονύχτιου προγράμματος).
δεν μ'άρεσε η σειρά αυτή
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο Αλέξανδρος Ρήγας επιβεβαίωσε σε συνέντευξή του στο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ tv (αναλαμπή εκπομπής) ότι ετοιμάζει μια Μίνι Σειρά 5 επεισοδίων στα πλαίσια του εορτασμού των 20 χρόνων στο MEGA.

Και επειδή μένω στην Κύπρο τους τελευταίους μήνες.... Η Ελένη Ράντου σε συνέντευξή της εδώ ρωτήθηκε για το ενδεχόμενο επιστροφής για το Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή και είπε όχι κατηγορηματικά γιατί δεν της αρέσει να επιστρέφει στα παλιά.

Και ο Αντώνης Καφετζόπουλος διέψευσε την επιστροφή των Παντρεμένων στον ΑΝΤ1 έστω και για εορτασμό δηλώνοντας πως "δεν γνωρίζω τίποτα γι' αυτό που με ρωτάτε".

Πάντως και εδώ παίζουν ουκ ολίγες επαναλήψεις σειρών: "Είμαστε στον αέρα" "Παράλληλοι δρόμοι" "Χαραυγή" από MEGA ενώ μέχρι πρόσφατα έπαιζε το "Ο Πέτρος και τα κορίτσια του" και το "Ρουκ Ζουκ" (!) Παίζουν και από ΑΝΤ1 αλλά είναι out of topic φαντάζομαι γι' αυτό σταματώ :)
 
sunset89 είπε:
To έχω αναφέρει πιο πάνω και είπαμε ότι κάτι τέτοιο αποκλείστηκε λόγω των αντιδράσεων που θα προκαλέσει.
Αλλά ακόμα και αν ΔΕΝ προκαλούσε αντιδράσεις, πρέπει να έχουμε υπόψη μας ένα πράγμα: προκειμένου να πουλήσουν ορισμένα έντυπα, για να δημιουργήσουν εντυπώσεις ορισμένοι σε blogs, για να ανεβάσουν την τηλεθέαση κάποιες εκπομπές, δημιουργούν ένα σωρό "ειδήσεις".

Το θέμα της "επιστροφής" των απαράδεκτων δεν τέθηκε ΠΟΤΕ στο MEGA, αλλά υπάρχει μόνο στα κεφάλια ορισμένων που δημιουργούν εντυπώσεις...

Απλή λογική χρειάζεται: μια τέτοια παραγωγή για να γινει χρειάζεται ΑΠΕΙΡΑ φράγκα... Αν γινόταν-και για να υπάρξει απόσβεση-θα έπρεπε να γίνουν περισσότερα απο 1-2 επεισόδια... Τα κανάλια σε καμία περίπτωση στους δύσκολους καιρούς που περνάμε δε θα τα έδιναν... Αλλά ακόμη και να τα έδιναν, νομίζετε οτι η Δ. Παπαδοπούλου ΘΕΛΕΙ και έχει όρεξη να γράψει κάτι πάνω στην παλιά παρέα μας?

Αυτή η "μόδα" που υπάρχει στο χώρο της μιντιακής ενημέρωσης σχετικά με τα 20χρονα του MEGA και του ΑΝΤ1 έχει αρχίσει να μου τη δίνει... Βγαίνει ο κάθε άσχετος και ουσιαστικά κάνει είδηση το "θέλω" του.... Θες κύριε να δεις reunion των Απαράδεκτων, του παρα πέντε, του 50-50 ή ακόμα-ακόμα του Ρετιρέ? Πες "ΘΕΛΩ" ή "ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ"... Μην κάθεσαι και λες "στο MEGA το σκέφτονται", "το MEGA έκανε πρόταση" και άλλα τέτοια χαριτωμένα... Διάβασα τις προάλλες κάπου οτι ούτε λίγο ούτε πολύ ο ΑΝΤ1 θα κάνει επετειακά επεισόδια σε....15(!!!!!)-μια μια τις έλεγε με το όνομα τους-σειρές! Εϊμαστε με τα καλά μας? Γράφουμε ο,τι θέλουμε, δημιουργούμε ελπίδες στο κοινό και τελικά μένει ο έρμος ο τηλεθεατής-retromaniax στα κρύα του λουτρού...

Ας κρατάμε λοιπόν μικρό καλάθι στα όσα διαβάζουμε ή ακούμε, ας περιμένουμε επίσημες ανακοινώσεις απο τα κανάλια και ας μην ενισχύουμε την παραφιλολογία...

Τέλος...

Υ.Γ. Το μόνο που έχει πέσει όντως στο τραπέζι του MEGA σχετικά με αυτό το θέμα, πέρα απο τα αναμενόμενα "αφιερώματα", είναι για το 50-50, αλλά μάλλον δεν προχωράει (δεν είναι ρετρό και επομένως δεν αφορά το forum...)

EDIT:

Σχετικά με τον Αλέξανδρο Ρήγα δε γνωρίζω, αλλά ακόμη και αν γίνει αυτή η μίνι σειρά που αναφέρθηκε παραπάνω δεν έχει κάποια σχέση με όλη αυτή την παραφιλολογία, αλλα θα είναι κάτι καινούριο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κι όμως αυτό με τον Αλέξανδρο Ρήγα ισχύει Το ξέρω εκ των έσω.... Θα σχολιάζεται με κάποιον τρόπο η τηλεόραση επιστρέφοντας στο παρελθόν του MEGA.

Γενικότερα εκτός από την προβολή παλιών ξεχασμένων σειρών ότι σχέση έχει με τα 20χρονα θα παίζει κάθε Τρίτη όταν δεν θα έχει ποδόσφαιρο άρα δεν ισχύει η μείωση των σειρών με εορτασμούς όπως ειπώθηκε...

Στις 07.04 ο Ελεύθερος Τύπος δημοσίευσε ένα κείμενο με τίτλο "οι βετεράνοι γιορτάζουν" όπου αφορά το θέμα που σχολιάζουμε. Δεν το βάζω γιατί αναφέρει και τον ΑΝΤ1 ενώ εδώ το θέμα είναι μόνο για το MEGA.

ορίστε το λινκ: http://www.e-tipos.com/newsitem?id=84103
 
Out of topic...αλλά εντελώς πληροφοριακά,η σειρά "Μονάχους Μονάχους" τελείωσε στο 12ο επεισόδιο?????Γιατί στο πρόγραμμα μετά από το 12ο επεισόδιο που έπαιξε στις 16-4 ξημερώματα,στις 17-4 γράφει "Θύματα Ειρήνης",και συνεχίζει 18-4 , 19-4!!!!!!!!Το ίδιο και σε forum,δεν έχει ανέβει άλλο επεισόδιο!!Μήπως είχε 12 επεισόδια η σειρά τελικά ή μήπως το MEGA δεν έπαιξε το 13ο!Και η σειρά "Άλλη μια φασαρία" διακόπηκε στο 6ο επεισόδιο,ενώ στη retroDB γράφει ότι έχει 9 επεισόδια!
 
thebest20 είπε:
Out of topic...αλλά εντελώς πληροφοριακά,η σειρά "Μονάχους Μονάχους" τελείωσε στο 12ο επεισόδιο?????Γιατί στο πρόγραμμα μετά από το 12ο επεισόδιο που έπαιξε στις 16-4 ξημερώματα,στις 17-4 γράφει "Θύματα Ειρήνης",και συνεχίζει 18-4 , 19-4!!!!!!!!Το ίδιο και σε forum,δεν έχει ανέβει άλλο επεισόδιο!!Μήπως είχε 12 επεισόδια η σειρά τελικά ή μήπως το MEGA δεν έπαιξε το 13ο!
Το 13ο επεισόδιο παίχτηκε φίλε μου,αν δε κάνω λάθος,σήμερα τα ξημερώματα...
 
οκ,ναι!!!!!!!!!!!δίκιο έχεις!!!!!!
 
Λοιπόν, παιδιά οι προσευχές και οι κατάρες μας πιάνουν σιγά σιγά τόπο... Το μέγκα από αρχές Μαϊου θα προβάλλει μια σειρά που αμφιβάλλω αν έχει παιχτεί πάνω από πέντε φορές σε επανάληψη και φυσικά χρονολογείται προ 98..

Μιλάμε για τη "Ροζαλία - ένα μπεστ σέλερ". 1993, με την Άννα Παναγιωτοπούλου. Και μόνο για την παλαιοντολογική της αξία, ίσως και να εχει κάποιο ενδιαφέρον...

Το παρήγορο είναι πως έχουμε μπει για τα καλά στο χορό των παλιών επαναλήψεων και όχι τύπου 50-50 και λοιπά...

Λέτε οι υπεύθυνοι να διαβάζουν το φόρουμ μας? ενδιαφέρον θα είχε ;)
 
Μακάρι, Ας ελπίζουμε να δούμε και άλλες σειρές προ του 1998 το επόμενο χρονικό διάστημα
 
όντως, μακάρι :) :)

(για όλες τις σειρές ισχύει το μακάρι εκτός από το Ρετιρε!!8))
 
H αλήθεια είναι ότι τη "Ροζαλία" είχαμε χρόοοονια να τη δούμε !

Τώρα,για τα 4 νέα επεισόδια με τις "Τρεις Χάριτες",καλοδεχούμενα...
 
Το "Μονάχους Μονάχους" έχει και 14ο επεισόδιο!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Δεν πρόφτασα κι εγώ μια φορά να πω καλή κουβέντα για το μέγκα και μου την έκανε τη λαδιά.

Ενώ είχε ξεκινήσει δυναμικά την αναδρομή προς τα πίσω, παιδιά αν έχετε το Θεό σας πάει και βάζει επανάληψη την "Επαφή" (2006) και το "Αν θυμηθείς το όνειρό μου" (2003).. Μονάχα η Ροζαλία παραμένει στα στάνταρ μας μέχρι στιγμής. Τα σχόλια δικά σας. :(
 
Λοιπόν παιδιά εκτός από αυτά που ανέφερα πιο πάνω, παίζεται ήδη η "Ζωή που δεν έζησα". Και αυτό είναι πάάρα πολύ ευχάριστο. άρα έχουμε και λέμε. Ροζαλία, Αν θυμηθείς το όνειρό μου, Επαφή, Η ζωή που δεν έζησα... Όλα αυτά για το Μάιο.

Μάνο, νομίζω ότι το Μονάχους-Μονάχους έχει γύρω στα 16 τελικά, κόντρα ακόμα και με τις πληροφορίες που έχει το επίσημο σάιτ της εταιρείας παραγωγής-εκείνο λέει 13.

Οψόμεθα.
 
Και τα "Θύματα Ειρήνης" έχουν παραπάνω από 16!!!!!Και η Ιδιαιτέρα για Κλάματα έχει γύρω στα 40 επεισόδια (27 βγήκαν λόγω του ότι έπαιζαν μερικές φορές 2 επεισόδια στις επαναλήψεις) και είναι παραγωγής 2000-2002 και όχι 1999-2001 (αυτό out of topic,αλλά το αναφέρω πληροφοριακά)[Γιατί η Αλιμπέρτη την περίοδο 1998-2000 έπαιζε στις Αδελφές Ψυχές]
 
Μπητε ολοι στο site του Mega και σας περιμενει μια πολυ μεγαλη εκπληξη :D
 
Αυτά είναι!!!

kaos-not-tagged-smiley-4696.gif


http://www.megatv.com/20/
 
Πίσω
Μπλουζα