25 Χρονια Amiga!!

krhtikos είπε:
εχμμμμ γυναικάρα;Σταμάτησα να έχω τέτοια άποψη για τα Η/Υ συστήματα γενικά απο 13 χρονών...... γκούχ γκούχ! ;)
δηλαδή μέχρι τα 13 σου έβλεπες ερωτικά τον υπολογιστή σου; :p

Ελπίζω να μην τoν διαδέχτηκαν οι φουσκωτές κούκλες :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ξυπνούσα μαζί του , έτρωγα μαζί του , τσατιζόμουν μαζί του , του πέταγα το joystick στο κρανίο! Κάπως έτσι δεν είναι οι σχέσεις;

Μετά είδα το σχόλιο με τις κούκλες.

sisi.jpg


Όπως θες πάρτο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είδες που σε ανάλογα σχόλια δεν μπορείς να δεχτείς τις ανάλογες απαντήσεις; :)

(Φυσικά και σου έκανα πλάκα...)

Η αλήθεια είναι η ακόλουθη:

Τα χρόνια εκείνα μάλλον σχέση εθισμού είχαμε με τα μηχανήματα μας παρά σχέση αγάπης μίσους!

Τα είχαμε αγοράσει με πολύ κόπο, χαλούσαμε ώρες μπροστά στις οθόνες-τηλεοράσεις μας παίζοντας παιχνίδια και σίγουρα η απουσία τους θα μας στοίχιζε!

-----------------

Για την σημερινή επέτειο έχουν κάνει και σχετική ιστοσελίδα

http://www.amiga25.com/
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μα φυσικά και ως πλάκα το δέχτηκα.

Εκείνη την εποχή οι κούκλες ήταν ελεείνες έτσι κι αλλιώς! :p
 
και να ήθελα δεν είχα χρήματα να πάρω...τα χαλούσα σε δισκέτες :p
 
krhtikos είπε:
Μα γιατί ...... υποστηριξέ με , όπως πάντα το προηγούμενο μου πόστ πέρασε ασχολίαστο!
Βρε, το'χω πει και αλλού.... You are my man!

Είπα να τους αφήσω να χαρούνε σήμερις....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tι λέτε ωρέ αδέλφια !! Γιορτάζει η Αμιγκούλα μας;

ΑΠΕΙΡΟ RESPECT για το αγαπημένο μας μηχανάκι !! :headbangdude:

Ενα μηχάνημα που φάνταζε σαν απο όνειρο, και που λατρέψαμε απο την πρώτη στιγμή, και που φυσικά δεν είναι τυχαίο το ότι υποστηρίζεται ακόμα και σήμερα με τόση θέρμη...

Ηταν το κάτι άλλο εκείνη την εποχή όταν έλεγες ότι ήσουν κάτοχος μίας Amiga....

Ηταν σαν να ήσουν μέλος ενός εκλεκτού club. Βλέμματα θαυμασμού στρέφονταν επάνω σου - όπως και βλέμματα ζήλιας απο τους κατόχους των υποδεέστερων δεκαεξάμπιτων μηχανημάτων που προσπαθούσαν (αποτυχημένα) να προσποιηθούν ότι και καλά "δεν τρέχει τίποτα" που εσύ είχες ένα τόσο τέλειο μηχάνημα, ενώ ταυτόχρονα άλλαζαν 4096 χρώματα απο την ζήλια τους και σου έριχναν απο μέσα τους χίλιες-δυό κατάρες και αφορισμούς μαζί με ένα βλέμμα που πέταγε σπίθες, σαν αυτό που ρίχνουν κάποιες γριές τσιγγάνες μάγισσες για να σε βγάλουν τέζα !!

RESPECT και πάλι RESPECT λοιπόν, και όπως είχαν γράψει κάποτε και στο Pixel: "H Αmiga δεν θα πεθάνει ούτε και αν την αφορίσει ο ίδιος ο Πάπας" !! :headbang:
 
billy είπε:
RESPECT και πάλι RESPECT λοιπόν, και όπως είχαν γράψει κάποτε και στο Pixel: "H Αmiga δεν θα πεθάνει ούτε και αν την αφορίσει ο ίδιος ο Πάπας" !! :headbang:
Μα έχει πεθάνει! Σε παραπέμπω στη "βίβλο" του computer gaming, στην οποία αναφέρθηκες και εσύ, (το PIXEL ντε!)... Την είχε στο εξώφυλλο... Τέζα... Με στεφάνια!!!! Αλήθεια σου λέω... :p

Καλά σαράντα(χρονα)...
 
DINO είπε:
Σε παραπέμπω στη "βίβλο" του computer gaming, στην οποία αναφέρθηκες και εσύ, (το PIXEL ντε!)... Την είχε στο εξώφυλλο... Τέζα... Με στεφάνια!!!! Αλήθεια σου λέω... :p
"I have no recollection of that" (άκρως διπλωματική απάντηση :diablotin: ).

Eγώ τα μόνια στεφάνια που θυμάμαι ήταν στο τεύχος 5.

Να μου πείς ποιό τεύχος είναι, και στο μέλλον αν σκαναριστεί, θα φροντίσουμε να του αλλάξουμε εξώφυλλο για να μην υπάρχει πρόβλημα !! :p :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ο dino αναφέρεται στο τεύχος 112 του pixel με το μακάβριο εξώφυλλο...απλά η αμίγκα είχε νεκροφάνεια και δεν είναι τυχαίο που αναστήθηκε στα επόμενα τεύχη :)

ο st είχε πεθάνει νωρίτερα και αυτός ήταν ο λόγος που δεν έβρισκες game review για εκείνον από το 1992! Του κάναμε τρισάγιο για μερικά χρόνια αλλά μετά τον αφήσαμε στην λήθη που του αξίζει! :p
 
Σας παραπέμπω στα μικρά μπλε γράμματα της υπογραφής μου και αποχωρώ διακριτικά για να σας αφήσω να γιορτάσετε....
 
Μου κίνησε την περιέργεια , που στο 1ο βιντεάκι (στην 1η σελίδα) , η Amiga αναφέρεται ως Personal Computer ! Διεκδικούσε ποτέ κάτι τέτοιο η Commodore ;
 
Σε καταχωρήσεις της εποχής, και ο ST αναφερόταν ως Personal Computer για το σπίτι...
 
Ναί, όπως είπε και Dino, πολλοί υπολογιστές αποκαλούνταν "personal computers" τότε...

Π.χ. ο Amstrad CPC ήταν "Color Personal Computer".

Aν εννοούμε "personal computer" με την έννοια του "IBM compatible", τότε φυσικά αλλάζει το πράγμα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ακριβώς όπως τα λέει ο Βασίλης! Μάλιστα και ο κομοντορ 64 ήταν προσωπικός υπολογιστής και το έγραφε όπως άλλωστε και τα μηχανάκια του θείου που το όριζαν στα κουτιά τους
 
ΧΑΧΑΧΑ!!!! Άστονε... Έχει φάει ήδη μια ήττα με το avatar του... Μη φάει κι άλλη τόσο σύντομα!!! :D
 
φυσικα αυτο εννοώ!

@Dino: ο st δεν είναι personal computer αλλά Patari Component! :p
 
παιδια,

αυτιν την αισθηση που ειχα καθε φορα που ανοιγα τιν αμιγκα μου δεν 8α ξανανιωσω πιστευω

some things are meant to be once in a lifetime

το νιωθο στο στομαχι μου ποσο την αγαπουσα
 
Πίσω
Μπλουζα