360 - Νέες κυκλοφοριες με δυο λόγια

Dead Space

Κudos για techical exellence στην EA που αυτη τη περιοδο φαινεται να βρισκεται σε τρελη φορμα.3d person και με τρελες δοσεις αδρεναλινης.Απο τα πιο klas-menten :) παιχνιδια εδω και πολυ καιρο.Τερατα και διαστημα.Τι αλλο να ζητησετε? Κλειστε φωτα και απολαυστε το.

Για τα επομενα 2 δεν τολμω να μπω σε λεπτομερειες (μηπως μπηκα και στο παραπανω? α ρε βαρεμαρα...) .Χρειαζονται απο κανα 10σελιδο το καθενα.

Fable 2

Οταν ολοκληρωθηκε το Fable1, ειχε οραγωθει μια press conference απο τον Mollyneux για να ζητησει συγνωμη απο τους fans διοτι η τεχνολογια δεν του επετρεψε να υλοποιησει οτι ειχε υποσχεθει.Τελειωνοντας δηλωσε οτι η υποσχεση παραμενει υποσχεση.

Την κρατησε στο επακρο!

Δημιουρησε εναν κοσμο πρωτογνωρου ρεαλισμου και εκτασης και σε καλει να παρεις μερος.

Τα δεκαρια πεφτουν βροχη.Δεν χρειαζεται να πω τιποτα αλλο απο το οτι ειναι must για τους RPGαδες

Fallout 3

Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΤΕΛΕΙΩΣΕ!Το παιχνιδι απλα ειναι απιστευτο και καθηλωτικο.Αψογα γραφικα και ηχος,καταπληκτικο στησιμο,πρωτοτυπο σεναριο,"διαβρωτικο" χιουμορ.

Μια συμβουλη:ειναι FPS αλλα αυτο σταματαει στη θεση της καμερας.Μιλαμε για καθαροαιμο RPG που αν το αντιμετωπισετε ως FPS ουτε μακρια θα μπορεσετε να πατε αλλα ουτε θα ξεδιπλωσετε τις αρετες του.
 
Eπαιξα Pure και το τελευταιο Λαρα.

Pure το κατα Wally καλυτερο του Μοτορστορμ,κατεμε τρελη απομιμηση ,προσπαθει με χιλια ζορια να γινει απο το στησιμο πιστας,απο τα physics μεχρι τις λασπες με οχι εντυπωσιακα γραφικα(αν εχεις παιξει το original).

Ε και οταν ακουσα και το

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=DmtQqG-adJE&feature=related]YouTube - Woman (Wolfmother)

το οποιο πρωτακουσα στο Μοτορστορμ ,το κλεισα και δεν το ξαναβαλα. :D

Η Λαρα ...... :xm: την περιμενα με πιο ενυπωσιακα γραφικα,ισως και το legend στο 360 να ειχε καλυτερα,αλλα η χαρη της Λαρας ειναι αλλου,στις εξερευνησεις. :bow:

Γνωμες θα μου πειτε. :wait2:
 
Ειδα και επαιξα και λιγο το MotorStorm2 στον Αντωνη.

Χειροτερα γραφικα (ισως η πιο "ρηχη" παλετα να φταιει) απο το προηγουμενο και δεν ειδα και πουθενα τα deformations για τα οποια ειχε γινει γνωστο το πρωτο παιχνιδι.

Θεωρω το Pure καλυτερο αισθητικα...οσο και να γκαριζει ο Aardy :)

Την αλλη εβδομαδα,ωστε να ειμαστε και ενταξει ;) , θα εχω να πω και 3 κουβεντουλες για τα "φρεσκα".

Δεν ξερω φυσικα αν χρειαζεται να συμπεριλαβω το Gears2...το παιχνιδι οπως ηταν αναμενομενο κενταει.Με εχει καθηλωσει.

Περιμενω review απο τον Shadow...
 
Το επαιξα το MOtostorm 2 και ειδα καποια ψιλοπροβληματακια στον χειρισμο,(πιο δυσκολος απο τον πρωτο) και ισως τα γραφικα να μην ηταν πιο εντυπωσιακα απο το πρωτο ,το οποιο παραμενει κορυφη.

Παρολο αυτα μια ευχαριστηση στην προσφερει.

Οποτε δεν εχω λογο να διαφωνησω. :D
 
"CONTROL THIS IS DELTA"

Wally λόγω παλαιότητας και επειδή φοράς και κανά δυό σαρδέλες παραπάνω από μένα στο Gears, το review είναι δικό σου.

Ότι και να πω για το Gears είναι λίγο...αν δεν το ζήσει κάποιος δεν θα καταλάβει!

Και τα καλά νέα για αυτούς που έχουν αλλεργία στο joypad: 30mins learning curve χρειάστηκα εγώ που είμαι Άσχετος με το 360.

GEARS GO FORTH
 
GEARS2 έχει να πέσει ξανά μεγάλο κάψιμο! Που είσαι Γιανηηηηηηηη;
 
Για το COD5 τι λέτε παίδες,πώς το βλέπετε ;
 
@Manos

Εδω εχω καποιες πρατηρησεις απο το Beta.

Σημερα ελπιζω να βρω χρονο να δω το retail...
 
Ωχ,δε τα βλέπω και πολύ καλά τα πράγματα δηλαδή,απ' όσα διαβάζω εκεί...
 
Το επόμενο cod το οποίο θα ταράξει τα νερά θα είναι το Νο6.

To 5 (world at war) ψιλομούφα το κόβω να βγαίνει τελικά.

Υπομονή.Σε 7-8 μήνες θα βγει και αυτό με τους ρυθμούς που τα κάνουν release.
 
Banjo-Kazooie Nuts And Bolts

Οταν με ρωτησε ενας φιλος,ποτε ξεκινησε το "nextgen" εγω του απαντησα "τι μερα που βγηκε το Kameo".

Το νεο Banjo αποτελει τεχνικο σεμιναριο (γινεται του tiling! :) ).Δεν θα σταθω παραπανω μιας και με ενα τυχαιο screenshots θα καταλαβετε τι παιζει.Πολλοι θα δυσαρεστηθουν που το gameplay του δεν μοιαζει με τα προηγουμενα.Eγω το βρηκα εξαιρετικα refreshing.Ουσιαστικα δημιουργεις οχηματα και εχεις αποστολες.Ολα δουλευουν ρολόι στο τιτλο που αξιζει καθε προσοχης ανεξαρτητου ηλικιας.BTW οπως ηταν αναμενομενο το χιουμορ ειναι απιστευτο (ιδιαιτερα οταν η Rare αυτοσαρκαζεται)

Call Of Duty World At War

Εχοντας πολυ μετρια αποψη για το Beta,το ξεκινησα δυστακτικα.Αλλα τελικα ειναι καλο.Δεν ειναι COD4 ουτε COD2 αλλα ειναι αξιοπρεπεστατο.Στο single player διορθωσαν το μεγαλυτερο παραπονο μου που ηταν η ισοροπια των οπλων.Τα γραφικα ειναι πολυ καλα,το UI και scheme ειναι αυτουσιο του COD4 και εχει πολυ σκοτωμο και "μαυριλα".Μου εκανε μεγαλη εντυπωση η πρωτοτυπη προοπτικη της αποβασης στη δευτερη πιστα.Τα ζομπι θα αφησω να τα ανακαλυψετε μονοι σας.Αν γουσταρετε WW2,ορματε!

Mirrors Edge

Ολοι μιλαγαν για τη μεγαλη εκπληξη και δεν επεσαν εξω.Η ΕΑ βρισκεται σε τρελες φορμες (την καλυτερη των τελευταιων ετων).Καινοτομο παιχνιδι που προσφερει φρεσκο gameplay και μια πλαστη αλλα πετυχημενη αισθηση ελευθεριας.Εξαιρετικα γραφικα και artwork και μαλιστα διαθετει απο τις πιο επιτυχημενες παλετες που εχω συναντησει.Δεν θα καταλαβαινα,αν δεν το διαβαζα,οτι χρησιμοποιει την UT3.Aναρωτιεμαι γιατι δεν εβαλαν την Frostbite! Μπραβο στη DICE και ελπιζουμε και σε ενα Rallisport Challenge 3

Need For Speed Undercover

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μπορει να υπαρξει ενα σοβαρο NFS μετα το Porsche Challenge...Το νεο NFS κουβαλαει ολα τα τεχνικα προβληματα των 2 προηγουμενων (ακατανοητα hicups στο framerate αναλογα με τη καμερα αλλα οχι τα κλασικα κοψιματα που συνανταμε σε ολα τα αλλα παιχνιδια!) και προσπαθει αποτυχημενα να γινει ενα νεο Burnout Paradise...να μην πω για το βαρετο χειρισμο και τα αργα Loading times...no fun anymore

Scene It 2

Συνεχεια του διασκεδαστικου πρωτου παιχνιδιου με πολλα quiz που αφορουν κινηματογραφο.Μην περιμενετε ερωτησεις για Τρυφω και Αϊζενσταϊν.Καθαρα για Χολυγουντ.Με παρεα εχει πολυ πλακα.

MotoGP 08

Μα ειναι Milestone!Εγγυηση.Ελαφρως πιο arcade απο το approach που ειχε η Climax τα τελευταια χρονια αλλα διασκεδαστικοτατο.Καιρο ειχα να γουσταρω ετσι "μηχανακι" (απο την εποχη του ανεπαναληπτου MotoRacer1).Εμπρος Milestone,δωσε νεο Screamer Rally στο λαο!

Gears of War 2

Εδω δεν χωρανε 2 λογια... :headbangdude:
 
Λοιπόν, έχω λιώσει τον τελευταίο καιρό στο COD4 αφού αποφάσισα να το τερματίσω και στο Veteran, λάθος μεγάλο αφού οι σφαίρες και οι χειροβομβίδες πέφτουν βροχή, κόλλημα χοντρό, σίγουρα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει ποτέ (αν και ολοκληρώνοντας το στο εύκολο, δεν ξέρω μου φάνηκε λίγο), αναμένω το νέο με αγωνία. Το Gears το αμελήσει κάπως τον τελευταίο καιρό, μετά το COD θα είναι σίγουρα η σειρά του να προχωρήσει γιατί έχοντας το καιρό μεν αναλώθηκα κυρίως στις διαδικτυακοκρεατουργικές εργασίες και το single campain έχει μείνει πολύ πίσω΄(χώρια που στην CRT που έπαιζα μέχρι πρόσφατα μου έσπαγε τα νεύρα με τα γραφικά του, τώρα στην TFT τα σπάει...). Φυσικά το GoW2 είναι ακόμα μία κυκλοφορία που έχει μπει στα 2buy.

Διαβάζω τα short reviews σου φίλε Πάνο, αλλά δεν ρίχνεις τώρα που σε πέτυχα εδώ μερικά FPS που να θεωρούνται κορυφαία και να έχουν περιεχόμενο αντίστοιχο με αυτό του COD4/5; Δείχνω μία συνεχώς αυξανόμενη αδυναμία σε αυτού του είδους τα παιχνίδια και επειδή ούτε το ρευστό ξεχειλίζει και κυρίως ο χρόνος θα ήθελα να ασχοληθώ μόνο αυτά που πραγματικά αξίζουν.

Έχω ξεχωρίσει από reviews τα: Battlefield: Bad Company / Brothers in Arms: Hell's Highway / Far Cry 2 (?) έχεις κάτι άλλο να προτείνεις που δεν αναφέρεται εδώ;

THANX
 
Θελεις αυστηρα "γηινο" περιβαλον με M16 και Καλσνικωφ?

Δυστυχως τιποτα δεν φτανει το COD4 σε αυτη τη κατηγορια.Το Battlefield θα το βρεις πιο "γεματο",το FarCry2 ειναι πιο mindless αλλα πιο "καγκουρε" για την καινουργια TFT σου...

Παντως με ελαχιστα λεφτα τσιμπας και το COD3 που ειναι συμπαθητικο...

EDIT

Οnce u go Online...u cannot go back ;)
 
To COD3 το έχω (ακόμα ένα παιχνίδι που παρακαλάει να ασχοληθώ μαζί του), ψάχνω όμως και το COD2.

Άρα θετικά κρίνεις το Battlefield, το FarCry2 μάλλον αδιάφορο (από τα screens δεν συγκινήθηκα), το Brothers in Arms το άφησες ασχολίαστο. :confused:

Δώσε τώρα και για FPS από "άλλο κόσμο" αν και εκεί να υποθέσω ότι τα πράγματα ξεκινάνε στο GoW1 και τελειώνουν στο GoW2. :D (υπόψη έχω όλη την τριλογία του Halo)

Για το live υποθέτω ότι θα το είχα βάλει κιόλας, εάν έβρισκα και κανέναν γνωστό να παίξω μαζί του (ή και εναντίον του)... ;)
 
Ρε παιδιάαααααααααααα πώς ενεργοποιώ τα ζόμπια ωρέεεεεεεεεε;
 
Επεσες σε ελαφρως "δυσκολη" περιοδο γαι το Live :D

Το BiA δεν ειναι τοσο action και αιματοβαμμενο οσο σε κοβω να γουσταρεις

Tωρα απο "διαστημικα",ριξε ενα βλεφαρο στα demo του Dead Space,Unreal Tournament 3,Dark Sector για αρχη
 
Μισό Ambu να βγει το RE5 και το online θα πάει σύννεφο μετά!!
 
Πίσω
Μπλουζα