360 - Νέες κυκλοφοριες με δυο λόγια

Δεν νομιζω να το επαιξαν πολλοι ακομα (ελεω AP25 :) )
 
Medal of Honor

Οτι συμβαινει σε καθε MOH. Για απροσδιοριστους λογους ή λεπτομερειες βλεπει μονιμως την πλατη του COD.

Vanquish

O action TPS τιτλος της χρονιας. Φρενηρης δραση. Ελαφρως μικρο σε διαρκεια.

Star Wars The Force Unleashed II

Το περιμενα για την "εξυπνη" τεχνολογικη μοντα της L.A για την ψευδαισθηση 60 καρε και ΑΑ. Δεν ειδα κατι τετοιο. Οπως το προηγουμενο ακομα πιο περιπλοκο.

Fable 3

Το φοβομουν οτι με τοσο μικρο χρονο αναπτυξης θα υπηρχαν θεματα. Εχει τεχνικα προβληματα, ΑΙ θεματα αλλα ο υπεροχος κοσμος της Albion σε ρουφαει.

Deadly Premonition

Ο πιο καλτ τιτλος της χρονιας (μην πω της γενιας). Απλα δεν ξερω αν εγινε ηθελημενα ή απλα τους ξεφυγε. :) Για τους θριλερακηδες παντως αποτελει καλη επιλογη.

007 BloodStone

Μετριος TPS τιτλος που μαλλον ηταν και η πετρα στο λαιμο της Bizzare. Βαρετο. Ελπιζω τωρα που η Activision την στελνει, να την τσακωσει παλι η MS και να τη βαλει να φτιαξει αυτο που ξερει καλυτερα. Το νεο PGR...

Fist of the North Star Kens Rage

Aκουω κριτικες περι βαθους και ποιοτητος τις οποιες ομως δεν μπορεσα να συναντησω...Αλλο ενα Dynasty Warriors αλλα με χερια και με βαση ενα υπεροχο manga.

Create

Διαφημιστηκε ως το multiplatform LBP. Δεν ειναι. Σε καμμια περιπτωση. Ετσι απλα...Aαα, διαθετει το πιο δυσχρηστο GUI εβερ! :)

Splatterhouse

Ως φανατικος της σειρας, το περιμενα. Με απογοητευσε. Τα μεταφυσικα στοιχεια, το σφαξιμο με τα επιτηδευμενα αιματα και το gore απλα για να σοκαρει εν ετει 2010 δεν μου ειπαν τιποτα. βαλε και τα φρικτα loading times και εδεσε το σπληναντερο...

NBA Jam

Δεν επρεπε να βγει full price αλλα σιγουρα ειναι και πιστο στο original αλλα και προσφερει τρελη πλακα στο multi.

Θα επανελθω...
 
Wally, δε σου άρεσε το Splatterhouse; Γιατί; Είναι 99% κοντά στα παλιά 2D Splatterhouse , δεν θα μπορούσε να γίνει διαφορετικό... Προχωράς , σκοτώνεις τερατάκια , προχωράς , σκοτώνεις τερατάκια.... Έχει και τα μέρη με 2D προοπτική και την υπέροχη B movie-splatter μουσική... εντύπωση μου κάνει που δε σου άρεσε...

το Fist of the North Star είναι όντως πολυ καλό και το Deadly Premonition είναι απλά όπως το είπες, cult!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρε φιλε με χαλασε το μεταφυσικο και οτι ειναι πολυ "φτιαχτα" gore. Τεχνικα επισης δεν λεει και τιποτα. Η μουσικη ειναι στα συν σιγουρα.

Το Fist of the North Star εχει τα "αορατα" ορια, κατι χωσιματα μεσα σε πετρες τοιχων που ειχα καιρο να δω. Tα combo breaks που λενε δεν τα ειδα - κλασικα μπουνιδια/χτιζεις combo. Mην αναφερω την AI...

Kαι αυτο τεχνικα εχει τα χαλια του...
 
τι να σου πω, εγώ το παράγγειλα πάντως.... το gore που λες εμένα μου αρέσει, έχει την υπερβολική ατμόσφαιρα των παλιών και τα μεταφυσικά φαινόμενα είναι κλεμμένα από κλασσικές splatter ταινίες.... :) και στα παλιά πας σε δωμάτια με φαντάσματα πάντως... γούστα είναι αυτά πάντως :D

τα combos πάντως στο Fist, για να τα κάνεις πρέπει να είσαι ο πεταλούδας, ούτε εγώ τα καταφέρνω καλά... ΛΟΛ
 
Για το "Sonic Free Riders" δεν υπαρχει κανενα σχολιο ? Εδω κοντευει να δημιουργηθει Συλλογος Εξαπατημενων Αγοραστων...
 
Ειναι απο τα χειροτερα Kinect παιχνιδια... :(

Θα κανω μια ultra-μινι παρουσιαση σε αυτα συντομα
 
... έχει και καλά kinect παιχνίδια; :sealed:
 
Πίσω
Μπλουζα