3DS αγορά Αθήνα 15/3 Ξεπακετάρισμα!

Getta Robo είπε:
Αλλα ειναι κατι που εχει πει η ιδια η Nintendo, αλλα και ανακαλυψανε παικτες.. Αφηνει πληρως ιστορικο και αρχειο μεσα στο μηχανημα, οπου "ενημερωνει" το service πως δεχτηκε μη εγκεκριμενη κασετα απο την Nintendo. Μεχρι στιγμης δεν αναστρεφεται ουτε καλυπτεται απο την εγγυηση!
Απλά αυτό θα έπρεπε να αναφέρεται.

Ότι ο αγοραστής-σπόνσορας θα πρέπει να βάζει μόνο κασέτες εγκεκριμένες από την κατασκευάστρια εταιρεία

και σε αντίθετη περίπτωση που δεν είναι πειθαρχημένο και υπάκουο παιδάκι

θα χάνει άμεσα την εγγύησή του.

Διαφορετικά είναι απάτη ...
 
καλοριζικο φανταζομαι το χαμογελο που ειχες οταν περνουσες τα ταμεια χεχε

ε ρε θα βογκηξουν οι πιστωτικες παλι

κατσε να δεω και το βιντεο που ανεβασες
 
Απλά αυτό θα έπρεπε να αναφέρεται.Ότι ο αγοραστής-σπόνσορας θα πρέπει να βάζει μόνο κασέτες εγκεκριμένες από την κατασκευάστρια εταιρεία

και σε αντίθετη περίπτωση που δεν είναι πειθαρχημένο και υπάκουο παιδάκι

θα χάνει άμεσα την εγγύησή του.
3 ή 4 φορες το γραφει στην EULA αλλα και στις οδηγιες χρησης ολων των κονσολων - αλλα αν η μονη μας σκεψη ειναι να παρουμε ενα προιον για να τρεξουμε παρανομως αποκτηθεν λογισμικο τριτων τοτε η απατη γινεται καθημερινοτητα και χανουμε τη μπαλα.
 
Τα γραφικά που είναι καλύτερα απο του PSP (?) δέν τα έχω δεί ακόμα... Αλλα θα περιμένω περισσότερους τίτλους για να έχω καλύτερη άποψη. Επίσης παντού διαβάζω περι δυσχρηστίας για το 3D - βλ.30 εκατοστά και ακίνητος- οπότε μάλλον nintendont...
 
Εξαρτάται τι εννοείς καλύτερα, το PSP έχει ήδη 6+ χρόνια στην πλάτη του είναι λίγο άνιση η σύγκριση παρόλο που το 3DS έχει ήδη αρκετά ξεπερασμένο hardware.

Η Nintendo δεν πρόκειται να βάλει σύγχρονη CPU/GPU σε κάποιο μηχάνημα της πρέπει να το πάρουμε απόφαση. Δεν πουλάει αυτού του είδους cutting edge technology αλλά χαρακτηριστικά που λείπουν από τον ανταγωνισμό και τη διαφοροποιούν.

2 οθόνες, motion, 3d τέτοια πράγματα.
 
herco είπε:
αν η μονη μας σκεψη ειναι να παρουμε ενα προιον για να τρεξουμε παρανομως αποκτηθεν λογισμικο τριτων τοτε η απατη γινεται καθημερινοτητα και χανουμε τη μπαλα.

Είναι γνωστό ότι αυτή είναι η αιτία της κατάντιας της σημερινής ελλάδος ...

Το ότι ο καθένας δηλαδή σκέφτεται πως θα πάρει ένα ds , psp , 3ds και "θα τρέξει παρανόμως αποκτηθπεν λογισμικό τρίτων" ....

αντί να καταθέτει το αντίτιμό του από την πλουσιόπάροχα αμειβόμενη εργασία του (σουβλατζής , ντελιβεράς , σερβιτόρος , δάσκαλος , ιατρός του ΕΣΥ κτλ) και να έχει όλα τα προγράμματά του γνήσια ...
 
Karnov είπε:
Είναι γνωστό ότι αυτή είναι η αιτία της κατάντιας της σημερινής ελλάδος ...Το ότι ο καθένας δηλαδή σκέφτεται πως θα πάρει ένα ds , psp , 3ds και "θα τρέξει παρανόμως αποκτηθπεν λογισμικό τρίτων" ....

αντί να καταθέτει το αντίτιμό του από την πλουσιόπάροχα αμειβόμενη εργασία του (σουβλατζής , ντελιβεράς , σερβιτόρος , δάσκαλος , ιατρός του ΕΣΥ κτλ) και να έχει όλα τα προγράμματά του γνήσια ...
Όσο και να σου φαίνεται παράξενο, ναι αυτή είναι η αιτία.

Η καλλύτερα η ένδειξη της αιτίας. Ο καθένας μας βάζει καποιες σταθερές, ο other reality πχ θέλει να είναι το 3ds καλλίτερο του PSP στα γραφικά και να βλέπει 3d χορευοντας σάμπα! Εμένα μου αρέσει που έβαλε διακόπτη για να σβήνεις το 3d οταν δε σου αρέσει , αλλα ακόμα δέν εχω δεί αρκετα για να πώ οτι θα το πάρω. Δεκτό και σεβαστό, γιατι δέν θα φαλιρίσει τη εταιρία αν ο καθε other reality ή ο κάθε saulot δέν πάρει το 3ds.

Η νοοτροπία του παίρνω μια κονσολα, pc, DVD και έχω τα πάντα αντίγραφα όμως είναι αυτή που κλείνει εταιρίες, και είναι αυτή που κλείνει τα μαγαζία σ'ολη την ελλάδα. Είναι η νοοτροποία της ρεμούλας και της διαφθοράς που μας διακατέχει σαν λαο και ναί herco την έχουμε χάσει την μπάλα.

Ο εκάστοτε "σουβλατζής , ντελιβεράς , σερβιτόρος , δάσκαλος , ιατρός του ΕΣΥ κτλ" ΔΕΝ χρειάζεται να έχει ενα δωμάτιο με DVD και ΤΒ παρανόμων αντιγράφων αλλά επειδή τα ΘΕΛΕΙ και δέν τον νοιαζει οτιδήποτε αλλο πέραν απο τον εαυτούλη του, τα παίρνει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα συνταχθώ με τον Saulot σε αυτό.

Ότι δίνεις παίρνεις, δεν είναι δυνατόν να απαιτείς να έχεις νέα προϊόντα αν δεν καταβάλεις κι εσύ κάποιο αντίτιμο για αυτά. Συζητούσα με το xalia προχτές, το πόσο γύφτος (η λέξη με τη κακιά της έννοια) για να μη πω κανένα χειρότερο χαρακτηρισμό είναι ο κάθε "σουβλατζής" "ντελιβεράς" ή "σερβιτόρος" που σκάει 800 ευρώ να πάρει iPhone τη στιγμή που τσιγκουνεύεται τα 80 λεπτά που έχει το κάθε app και κοιτάζει σαν κουτσαβάκι να το κάνει jailbroken. Και όταν το brickάρει αρχίζει τις φιλοσοφίες στο κάθε insomnia σαν τα ανορθόγραφα καραγκιοζάκια εκεί μέσα που κράζουν τη SONY γιατί έχει κλειδώσει τo PS3.

Θυμήθηκα τώρα ότι η Mustang μου καίει 29 λίτρα τα 100 χιλιόμετρα. Πάω να βρω βενζινάδικο να κλέψω βενζίνη γιατί δεν μπορώ να πληρώνω για να βάζω. Πού βρισκόμαστε; Άκου να πληρώνεις βενζίνη και λογισμικό........
 
Παντως οι ψιλο-τραγικοι (σε σχεση με το DS) χρονοι αυτονομιας (και φοτισματος) θα ειναι θεματακι στο μελλον. Απο 8.5 ωρες στο DSi να κατεβαινεις στις ουτε 3 ωρες ειναι θεμα.

2_Sans_titre.PNG
 
Έτυχε και το κράτησα στα χέρια μου λίγο χτες στο media markt. Εντυπωσιακό να βλέπεις 3D σε μια φορητή συσκευούλα, όμως στα 3-4 λεπτά που ασχολήθηκα μαζί του σχεδόν αληθώρισα (ευτυχώς που έχει διακόπτη και αυξομειώνει την 3D αίσθηση). Βλέπω πολλά πιτσιρίκια να ξεστραβώνονται με δαύτο :) . Η οθόνη του σε ανάλυση και ποιότητα εμένα προσωπικά δεν μου φάνηκε καλύτερη από του psp.
 
Τελικά τα λεφτά θα γίνουν iPad II. Διαβάζω από το πρωί εντυπώσεις από ανθρώπους που το κράτησαν και έπαιξαν κανένα τέταρτο και όλοι λένε ότι είναι εξαιρετικά κουραστικό για τα μάτια.

Έτσι και αλλιώς το DS μου είναι μόνιμος θαμώνας στο συρτάρι πια.
 
Φιλε Saulot αν νομιζεις οτι ο λογος που κλεινουν οι εταιριες ειναι η πειρατια, συγνωμη για την εκφραση, αλλα κοιμασια το υπνο τπυ δικαιου που λεει και ο σοφος λαος μας.

Φανταζομαι πιστευεις οτι και η κριση στην μουσικη βιομηχανια και στον κιν/φο ωφειλεται στην πειρατια...

Ο καταναλωτης ή ο πειρατης ειναι οι τελευταιοι που φταινε για την καταντια της βιομηχανιας του θεαματος την σημερινη εποχη. Και τα βαζω ολα μεσα (games, μουσικη, ταινιες και οτι αλλο θες)
 
Αυτο που ειπε ο Saulot ειναι οτι οι κοινωνιες εγιναν ετσι οπως εγιναν λογω της απληστιας των μελων τους. Ισως αυτη η απληστια τους καλλιεργηθηκε απο ανωθεν κυκλους, αλλα παμε σε αλλα μονοπατια.

Θελουμε πχ ενα δωματιο video games και θα βρουμε χιλιες αφορμες να δικαιολογησουμε το γεγονος οτι δεν δωσαμε φραγκο τσακιστο σε αυτους που τα κατασκευασαν. Και μαλιστα φτανουμε σε γελοια σημεια να ειμαστε και κλεφτες και να το παιζουμε και ιδεολογοι. Ας τα εχουμε αλλα να μην μιλαμε και γινομαστε και ρεζιλι απο πανω.

Και οταν ειναι αρρωστη η κοινωνια, το ιδιο ειναι και τα δημιουργηματα της (βλεπε ταινιες, μουσικη κτλ).
 
Το πρόβλημα είναι η νοοτροποια πίσω απο την πειρατεία και όχι η περατεία.

Και δέν μιλάω για εταιρίες αλλα για μαγαζιά πρωτίστως. Αυτά είναι που τρώνε στη μάπα τα obsolete software και την κάθε μείωση τιμής που κάνουν.

Και το " βγάζουν τόσα λεφτά - μας κλέβουν ετσι και αλλίως με πολύ ακριβά πράγματα" είναι λάθος απο πολές περισσότερες απόψεις απ' οσες μπορώ να γράψω τώρα.

Στο 3DS τώρα, η διάρκεια της μπαταρίας με ανησυχεί και μένα αλλα περιμένω να δώ και τι λύσεις θα βγούν με μεγαλύτερες μπαταρίες κλπ...
 
Saulot είπε:
Στο 3DS τώρα, η διάρκεια της μπαταρίας με ανησυχεί και μένα αλλα περιμένω να δώ και τι λύσεις θα βγούν με μεγαλύτερες μπαταρίες κλπ...
ήδη η Joytech έχει ανακοινώσει kitάκι με μεγαλύτερη μπαταρία. Ευτυχώς που ανοίγοντας το πίσω καπάκι της συσκευής και αλλάζοντας την μπαταρία δεν χαλάει και η εγγύηση της συσκευής.

Το 3D θέλει ρύθμιση παιδιά. Αν βρείτε το σωστό σημείο στο slider, είναι πολύ πιο ξεκούραστο. Το θέμα είναι οτι η γωνία θέασης είναι περιορισμένη και καλύτερα να κλείνετε εντελώς το 3D αν παίζετε σε τραίνα και αυτοκίνητα...
 
Φιλε μου εγω θα αναφερω μια δηλωση του Trend Reznor....απο καθε cd βγαζω 0.20$.... ποιος κλεβει ποιον λοιπον?
 
Το δοκίμασα και εγώ στα Saturn που το είχαν φέρει για promotion. Μπορώ να πω οτι με εντυπωσίασε αρκετά.

Το 3D ήταν πολύ καλό και εμένα προσωπικά δεν με κούρασε. Πιστεύω πως αν βρεις την γωνία που σε βολεύει μετά είναι ξεκούραστο.

Τώρα από γραφικά δεν μπορώ να εκφέρω σαφή γνώμη καθώς για δοκιμή είχε το Street Fighter που είναι Hand Drawn... Πάντως μου φάνηκαν αρκετά ικανοποιητικά.

Μια φορά το προπαρήγγειλα. :)
 
Ας μείνουμε στο θέμα, τα της πειρατίας τα έχουμε χιλιοπεί. Αν θέλετε να τα ξαναπούμε και συμφωνούν οι admin ας ανοίξουμε νέο thread.

Τώρα για 3DS το είδα και εγώ αυτό το Σάββατο. Μάλλον θα το προσπεράσω...
 
Μόλις γύρισα από κέντρο και το είδα κι εγώ.

Δεν με κούρασε το 3D, αν και περίμενα το αντίθετο.

Αλλά:

Προτιμώ χίλιες φορές να παίζω στο Ipad II........ Το προσπερνώ μέχρι η τιμή του να πέσει τουλάχιστον 100 ευρώ.
 
pooky(1) είπε:
Μόλις γύρισα από κέντρο και το είδα κι εγώ.
Δεν με κούρασε το 3D, αν και περίμενα το αντίθετο.

Αλλά:

Προτιμώ χίλιες φορές να παίζω στο Ipad II........ Το προσπερνώ μέχρι η τιμή του να πέσει τουλάχιστον 100 ευρώ.

Ειναι ακριβο αλλα και τι προσφερει ομως.

Και εγω θα περιμενω να πεσει λιγο η τιμη....
 
Πίσω
Μπλουζα