90s Top Models

Κατανοώ και συμμερίζομαι το χαμό για την Κλόντια αλλά θα ψηφίσω το 'κορμί', δηλαδή Μακφέρσον. Κρίμα να είναι τόσο χαμηλά, αν και με έψηνε πάρα πολύ και η Κρίστενσεν αλλά δε βαριέσαι, η πρώτη αγάπη είναι και η παντοτινή :D

Γιατί δε κάνουμε ένα και για τις Ελληνίδες τοπ μόντελ εκείνης της εποχής?
 
Καλη ιδεα. Αυριο με το καλο...
 
Πάντα το Νο1 χαρακτηριστικό που προσέχω σε μια γυναίκα είναι τα μάτια της (και συνεχίζω προς τα υπόλοιπα σημεία :D ). Αλλωστε είναι το μοναδικό χαρακτηριστικό της που μένει αναλλοίωτο μέχρι τέλους. Οπότε αποκλείεται να διάλεγα άλλη από την Ελενα Κρίστενσεν. Σαν τώρα θυμάμαι το κλιπάκι του Wicked game όπου υποδυόταν τη ναζιάρα παρτενέρ του Κρις Άιζακ και το παραθέτω για να μαθαίνουν οι νέοι:

http://www.youtube.com/watch?v=UAOxCqSxRD0

Προσέκτε ματάρες στο 1:05! Κουκλί!!!!

ΥΓ. Η Ναόμι μου θυμίζει μπουλντόγκ (εμφάνιση και συμπεριφορά), η The Body πλέον δεν είναι αυτό που ήταν, ντάξει η Τέρλινγκτον εχει τη γλύκα που είχε αλλα οχι δε μ'αρέσει πια, η κλώντια σιφερ ποτέ δε μου άρεσε, η Λίντα δε μου άρεσε ποτέ ιδίως με τα μαλλιά κοντά, η Σιντι και η ελιά της κλπ κλπ....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
H Μαρίνα Τσιντικιδου ήταν κούκλα ελληνική ομορφιά στο έπακρο, δεν νομίζω να χουμε και κάτι τέτοιο σήμερα. Πλέον ασχολείται , διακοσμώντας κήπους καθώς και με κηποτεχνία ενώ έχει ηρεμήσει ακόμα είναι γοητευτικοτατη και γλυκειά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μαλλον Κλωντια, Ναομι και Ελ Μακφερσον (κυριως απο τοτε που την ειδα σε τολμηρες σκηνες στην ταινια "Γοργονες") :Ρ

Βασικα αν και εκεινη την εποχη γουσταρα μοντελα, μπανιστηρι, να χαζευω τα περιοδικα της ξαδελφης μου κλπ , δεν εκτιμουσα ιδιαιτερα καποια απο τις "τοπ". Ημουν πιο πολυ της εγχωριας βιομηχανιας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ποια απο τις παλαι ποτε μοντελες προτιμουσατε?

Εβαλα αλφαβητικως τα πιο τρανταχτα ονοματα του τοτε.

Christie Turlington

Cindy Crawford

Claudia Schiffer

Elle Macpherson

Helena Christensen

Kate Moss

Linda Evangelista

Naomi Campbell

Tyra Banks

Καποια αλλη?
Cindy Crawford, ήμουν φανατικός συλλέκτης ψηφιακών φωτωγραφιών της, είχα μαζέψει πάνω από 1000 διαφορετικές.

Θυμάμαι ότι την είχα δει για πρώτη φορά σε διαφήμιση για σαμπουάν στην τηλεόραση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Cindy Crawford, ήμουν φανατικός συλλέκτης ψηφιακών φωτωγραφιών της, είχα μαζέψει πάνω από 1000 διαφορετικές.
Απο περιεργεια, το 90 που εβρισκες ψηφιακες φωτογραφιες;

Νομιζω τη θυμαμαι εκεινη τη διαφημιση, ηταν μαλλον το Χερμπαλ; :)
 
Απο περιεργεια, το 90 που εβρισκες ψηφιακες φωτογραφιες;

Νομιζω τη θυμαμαι εκεινη τη διαφημιση, ηταν μαλλον το Χερμπαλ; :)
BBS, Usenet, FTP, και αργότερα ανταλλαγές με άλλους συλλέκτες.
 
Λείπει ή Καρεν Μιλντερ που χε και κούκλα βγει της Καρεν, της Ναομι και της Κλοντια, θυμαστε; Α λείπει και ή Καρέ Οτις επίσης μεγάλο όνομα όπως και ή Τατιανα Πατιτζ
 
Mια διαφήμιση της κλοντια που θυμάμαι έντονα! Έκανε διαφημίσεις και για την ρεβλον στην τι βι! Hταν και οι δύο μούσες της ρεβλον , ποια προτιματε;IMG_20200624_181306.png
 

Συνημμένα

  • IMG_20200619_184140.png
    IMG_20200619_184140.png
    1 MB · Προβολές: 5
Ποια από τις τρεις αντιπροσωπεύει καλύτερα την ρεβλον.
 

Συνημμένα

  • IMG_20200624_181745.png
    IMG_20200624_181745.png
    1,2 MB · Προβολές: 4
Cindy Crawford, ήμουν φανατικός συλλέκτης ψηφιακών φωτογραφιών της, είχα μαζέψει πάνω από 1000 διαφορετικές.

Θυμάμαι ότι την είχα δει για πρώτη φορά σε διαφήμιση για σαμπουάν στην τηλεόραση.

Και μερικά thumbnails από τη συλλογή μου.

thumbnails.jpg


thumbnails2.jpg


thumbnails4.jpg


thumbnails5.jpg


thumbnails3.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ε ναι λοιπόν το πρώην τοπ μοντέλο Ελ Μακφέρσον πολύ γνωστή ως" το κορμί "δίνει τον τίτλο της στην δικιά μας Ιωάννα τουνη μέσω ινστα όλα αυτα
 
Ε ναι λοιπόν το πρώην τοπ μοντέλο Ελ Μακφέρσον πολύ γνωστή ως" το κορμί "δίνει τον τίτλο της στην δικιά μας Ιωάννα τουνη μέσω ινστα όλα αυτα

Νταξ, μου φαίνεται ότι η Ελ μας δουλεύει λιγουλάκι..
 
Τι λέτε για την Κάστα , ήταν από τα τελευταία τοπ μοντέλα τα οριτζιναλ.
 

Συνημμένα

  • IMG_20200820_093838.png
    IMG_20200820_093838.png
    1,3 MB · Προβολές: 6
Πλούσια τα ελέη της φύσης και ή λειτισια τα έχει όλα φυσικά. Υπέροχα σαρκώδη χείλη χωρίς ενεσημα , εξαιρετικά ζυγωματικα υπέροχο φυσικό στήθος και καμπύλες και είναι όντως όλη φυσική χωρίς παρεμβάσεις. Σκεφτείτε πόσο fake είναι σήμερα τα πράγματα, φουσκωμένα χείλη και αφύσικα, ψευτικοι μεγάλοι πωποι με ενεσημα και προσθετικά και σιλικονατα. Λειτισια λείπεις...
 

Συνημμένα

  • IMG_20200821_134644.png
    IMG_20200821_134644.png
    912,4 KB · Προβολές: 6
Μαλλον Κλωντια, Ναομι και Ελ Μακφερσον
Οντως, οταν ειδα παλι αυτο το θεμα ηθελα να απαντησω και να πω ακριβως αυτες τις 3, αλλα ειδα οτι ειχα απαντησει ηδη. Τουλαχιστον εχω συνεπεις μνημες! Ας το αναπτυξω ομως λιγο

Η Σιντι δεν μου αρεσε ποτε, και δεν καταλαβα προς τι ολος αυτος ο χαμος. Επειδη την συνεκρινα με τη Κλωντια, υποστηριζα παντα τη δευτερη καθοτι πιο "κλασσικη" ομορφια (ξανθια, γαλανα ματια, πιο "νεράιδα")

Παραδοξως μου αρεσε και η Ναομι. Λεω παραδοξως επειδη ποτε πριν δεν ειχα παρατηρησει την ομορφια καποιας μαυρης, καθοτι το στυλ των μαυρων γυναικων βασιζοταν στο κοντο μαλλι, αφανα κλπ χωρις θηλυκοτητα ή ομορφια οπως την αντιλαμβανομουν τοτε. Νομιζω ειναι η μονη που κρατιεται τοσο καλα και ειναι κριμα οι διαφορες ιστοριες που ακουγονται για τη συμπεριφορα της.
 
Πίσω
Μπλουζα